Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2017., 18:01   #841
Pitat ćemo Grad za područje fontana.

Na tržnici Dolac bili smo nekoliko puta (gornji vanjski dio), nitko nam nije ništa rekao.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:04   #842
U mom zaseoku malenom sa svih psecih livada maknuli koseve za otpad.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 19:55   #843
Svojevremeno se ovdje govorilo o psećem parku kraj Jaruna, onome kamo se dolazi ulicom Hrgovići. Zbog nekakve vojne smotre ili nečega bili su maknuli pseće igračke i koševe, kao i ogradu prema Jarunskom parku pa se potpisivala peticija. Park je uspješno vraćen u funkciju, a umjesto one mreže kroz koju i ispod koje su se psi bez problema provlačili postavljena je prava ograda, one dvije rupe u zidu zatvorene su i sve je baš kako treba biti. Nisam ondje bila neke tri godine, a možda i dulje - danas poslijepodne put me slučajno nanio onamo. Pa mi stalni posjetioci govore kako će se park zatvoriti zbog nekakve ceste koja bi trebala oteretiti promet na Horvaćanskoj. Zna li netko nešto o tome?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 21:51   #844
Da, to smo i mi culi. Ali ne znam detalje.

Ne znam, mi smo cesto tamo jer je jedini u kojem mali moze potegnuti bar donekle. Sve ostalo je premalo.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 22:04   #845
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Da, to smo i mi culi. Ali ne znam detalje.

Ne znam, mi smo cesto tamo jer je jedini u kojem mali moze potegnuti bar donekle. Sve ostalo je premalo.
Mislim, koja je to kretenarija! S jedne strane cijeli niz stambenih zgrada, a s druge uređeni Sportski centar Jarun ili kako se već zove, a oni će između toga uvaliti cestu. I još su u međuvremenu potrošili lovu na ogradu. Moram naći mejl cure koja je svojevremeno pokrenula prijašnju peticiju da vidim što se događa..

Meni je ovo bilo iznenađenje - prilika da pustim Sitku da se istrči, a da je ne moram po nasipu vodati na 10-metarskoj lajni, tako da ćemo i mi najvjerojatnije dolaziti tamo.

Doduše, vrata se ne zatvaraju najbolje pa bismo opet mogli imati Sitku među labudovima.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 22:15   #846
Mislim da je jos i tamo gdje bi oni kao cestu uvalili neki park ili djecji park, izmedu zgrada. Ne mogu skuziti jel se netko zajebava ili oni to ozbiljno misle.

Je, odlican je park. I ova stalna ekipa je vecinski normalna (i ljudi i psi ).

Jedna iznimno pametna zena () je ostavila sirom otvorena vrata, taman kad su i muzjak i mali bili pusteni, pa je naravno muzjak zbrisao. Jos srecom pa je samo on skuzio, bilo je preko 20 pasa pustenih. I srecom, radilo se o onim vratima prema zgradama a ne na cestu.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 21:20   #847
Mi smo danas bile tamo i ja sam ispalila na žiFce. Sitko ili trči kao sumanuta, ništa ne vidi i ne čuje, ili se pak ponaša potpuno asocijalno i njuška, dakako, uz ogradu. Sezame, otvori se!

Morat ćemo se pomalo upoznati s ekipom i svima objasniti kakvo čudovište imam i za što je sve sposobno.

Jebiga, taman smo ušle, ona čučnula da se popiša, vidim da još nije završila, ali u tom trenutku ulazi par s psom. I što bi ona drugo nego prekinula s pišanjem i krenula prema vratima.

Morat ću odvojiti jedan dan da istražim sve obližnje kontejnere, no mogu se kladiti da ću je naći u vodi.

P. S. I otkrila sam da postoje četvera vrata. Neću ja moći sve to pokrivati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 22:16   #848
Nisu li tri?

Ma ne brini oko toga. Ima takvih. Neki se ne vole druziti uopce ali opet ljudi dolaze jer je ogradeno pa mogu psa rastrcati bez da imaju srcane udare. I moj muzjak je "asocijalan" u biti je snob, ali ok.

Sto se tice ovog na ulazu, da, zna biti nezgodno.
Ono sto ja radim je da ne pustim malog s lajne dok nismo nekih 10tak metara od ulaza. Ali mene ne slusa bas on, pa zato.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 22:44   #849
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Nisu li tri?
Četvera vrata. Jedna s Hrgovića, druga na suprotnom kraju, treća i najveća na strani prema Jarunu i prema vodi, ta su najzanimljivija i najopasnija, a četvrta su mala i uska, skoro da ih ne vidiš, u kutu, a kroz njih se izlazi na parkiralište prema zgradama.

Quote:
Ma ne brini oko toga. Ima takvih. Neki se ne vole druziti uopce ali opet ljudi dolaze jer je ogradeno pa mogu psa rastrcati bez da imaju srcane udare. I moj muzjak je "asocijalan" u biti je snob, ali ok.
Ne smeta meni što je asocijalna, nego što znam da će iskoristiti prvu priliku da zbriše, a ja ću biti daleko.

Quote:
Sto se tice ovog na ulazu, da, zna biti nezgodno.
Ono sto ja radim je da ne pustim malog s lajne dok nismo nekih 10tak metara od ulaza. Ali mene ne slusa bas on, pa zato.
Sitko je brza valjda kao i tvoji hrtovi. Desetak metara za nju je jedan ili dva skoka, a stalno mijenja smjer.

Danas je bila fora. Gadure su jednoj maloj pesici popile svu vodu, kao, nisu se doma naždrokale. Pa sam ja krenula do auta po našu bocu - mislila sam, hladno je, neće im trebati. I tako, idemo mi sa suprotnog kraja prema Hrgovićima, ostavim njih dvije unutra i odem po bocu pa krenemo napojiti psetad na drugom kraju. I sve pet, njih dvije trčkaraju uz mene, usput se poigraju s pokojim psom, kadli se najednom Sitki prebaci sklopka u glavi pa krene juriti duž ograde prema Jarunu, i to takvom brzinom da se meni zavrtjelo. Jucko je jedva doklipsala za njom. Zapela je na zidu odnosno onim betonskim blokovima. I što ćeš? Vratila sam se, strpala je u auto - pretpostavila sam da joj možda dosta jurnjave, a onda smo Jucko i ja odnijele vodu onamo gdje je prvobitno bila namijenjena.

Bar me jedna prati u stopu. Ne mogu ni zamisliti kako bi bilo s tri psa.

P. S. Bio je i jedan mladi hrt, ali sam pa smo po tome znale da to nisi ti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:12   #850
Meni se tamo (prije ograde) najvise svidalo sto ima dovoljno mjesta, Teodor nije drustven pa smo imali dovoljno mjesta za veliki krug bez da udemo u zone grupiranja.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:18   #851
e: Nisu.


A pustas inace Sitku s vremena na vrijeme ili je uvijek bar na dugoj lajni?

Zadnje uređivanje Aese : 26.12.2017. at 23:45.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:47   #852
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
A pustas inace Sitku s vremena na vrijeme ili je uvijek bar na dugoj lajni?
Puštam je na Dotki. Mislim da se u šumi bolje orijentira. Veliki prazan prostor samo je zbunjuje i tjera na trk. Nakon dva sata - otprilike - sjeti se da ima "obitelj" pa se pokuša vratiti. Ako uspije. A ja za to vrijeme grizem nokte. Na nasipu je stalno na 10-metarskoj lajni i prikopčana meni za pojas. Što onda dovede do slomljenog kažiprsta - posljednji podvig - ili opasnosti da se obje nađemo na tlu, zapetljane u lajnu.

No iz zapadnog dijela grada ne mogu svaki dan voziti na Dotku, a i tamo se voli priključiti policiji koja vježba na streljani. Gun dog i to ti je to. Jednom sam je prilikom jedva odvukla od policijske postrojbe - uredno je marširala uz njih. Luđakinja.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 00:15   #853
Mi malog isto pustamo u sumi. Ali njega smo bas od prvog dana ucili da se vraca na poziv i vrlo brzo je to usvojio. Muzjak mrzi sumu :gradskipas:
Gospoja je vec stara ali je ne pustamo iz nekih drugih razloga. Kad joj dodje da djipa onda to radi u ogradjenom ali uglavnom joj nije zanimljivo.
Mislim, vratit ce se svi oni, kako kazes nakon 2 sata kad se sjete da imaju obitelj, ali prevelik nam je to stres, pogotovo sad kad je dvoje staro.
Tako da mogu zamisliti kako je sa Sitko.

A te duge lajne bas iz tog razloga nikad nismo koristili. I ovak ima ozljeda ponekad, a kamoli kad te na dugoj lajni odvali 30 kg u punoj brzini
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:57   #854
Ne znam koliko ste informirani, ali za pseći park u Trnskom predviđeno je da "ode u povijest". Svi koji onamo redovito dolaze, kao i oni koji su makar jednom bili u tom parku spremaju se i pozvani su da dođu na sastanak s građanima, u MO Siget, Radmanovačka 39, 12. veljače 2018. u 18 sati. Branimo ne samo park, nego i svoja pasovlasničkih prava.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2019., 20:15   #855
U Maksimiru nisam bila već stoljećima. Smiju li se tamo i u kojem dijelu puštati psi? Tipa Jucko koja je stalno tu negdje. Sitko ide na lajni, to je jasno. Naime, početkom lipnja dolaze mi u posjet rodica iz Australije i njezine dvije frendice, na proputovanju kroz Zagreb, pa se dogovaramo da prošećemo negdje po zelenilu i odemo na kavu, a ja imam u vidu Švicarsku kuću. E, sad, ako moram oba psa vući na lajni, onda mi to nije gušt.

Zahvalna za informacije.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2019., 11:42   #856
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
U Maksimiru nisam bila već stoljećima. Smiju li se tamo i u kojem dijelu puštati psi? Tipa Jucko koja je stalno tu negdje. Sitko ide na lajni, to je jasno. Naime, početkom lipnja dolaze mi u posjet rodica iz Australije i njezine dvije frendice, na proputovanju kroz Zagreb, pa se dogovaramo da prošećemo negdje po zelenilu i odemo na kavu, a ja imam u vidu Švicarsku kuću. E, sad, ako moram oba psa vući na lajni, onda mi to nije gušt.

Zahvalna za informacije.
Ne mogu sada naći na stranici parka informacije da provjerim je li se što promijenilo. Valjda nije.

Psi se službeno mogu slobodno puštati samo na Velikoj livadi.
Ona livada ispood Četvrtog jezera, jug-jugozapadno prema Obelisku i Vidikovcu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2019., 11:45   #857
Evo karte


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2019., 14:56   #858
S drugih strana dobila sam drukčije informacije. Nakraju ćemo otići na Dubravkin put. Hvala ti svejedno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 10:14   #859
U posljednjoj gradskoj odluci o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca s kraja 2018 piše:

Članak 17.
Iznimno od članka 16. ove odluke, na javnim površinama psi se mogu kretati bez povodca, uz nadzor posjednika, a opasni psi bez povodca, sa brnjicom, uz nadzor vlasnika, na sljedećim lokacijama:
32. na velikoj livadi, dijelu parka Maksimir sukladno odredbama Javne ustanove "Maksimir"
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 11:13   #860
Ja sam proljetos bila u Maksimiru, većina pasa je bilo pušteno.
champagne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.