Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Kakav je političar Milorad Pupovac?
pozitivan 26 38.81%
neutralan 13 19.40%
negativan 28 41.79%
Glasovatelji: 67. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2008., 09:54   #41
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Hrvatska ne bi trebala tužiti Srbiju da bi time Pupovcu dokazala da ne relativizira genocid? Koja spodoba.
Ne, nego zbog toga što će taj spor izgubiti - kao što je Bosna izgubila - i šta onda? Hoće li onda Hrvatska prihvatiti da Srbija nije kriva za Vukovar?
Fidelio is offline  
Old 22.11.2008., 09:58   #42
Quote:
Fidelio kaže: Pogledaj post
Ne, nego zbog toga što će taj spor izgubiti - kao što je Bosna izgubila - i šta onda? Hoće li onda Hrvatska prihvatiti da Srbija nije kriva za Vukovar?
Ma siroti Pupovac se boji da Hrvatska ne izgubi.Šmrc, šrmc. Daj ne lupetaj. Lijepo ti piše. Dva su razloga za tužbu po Pupovcu:

1. Da se opere genocid za vrijeme NDH
2. Da se "spriječi" rasprava o "karkteru" Domovinskog rata.

Ovo što ti piše su gluposti. Srbiju se ne tuži da se dokaže da je Srbija kriva za Vukovar. Mi to znamo, osim tebe očito. Mi znamo tko je rušio Vukovar i ne tuži se zato da se dokaže tko je kriv za Vukovar već da se krivac kazni!
Ymir is offline  
Old 22.11.2008., 10:04   #43
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Ma siroti Pupovac se boji da Hrvatska ne izgubi.Šmrc, šrmc. Daj ne lupetaj. Lijepo ti piše. Dva su razloga za tužbu po Pupovcu:

1. Da se opere genocid za vrijeme NDH
2. Da se "spriječi" rasprava o "karkteru" Domovinskog rata.

Ovo što ti piše su gluposti. Srbiju se ne tuži da se dokaže da je Srbija kriva za Vukovar. Mi to znamo, osim tebe očito. Mi znamo tko je rušio Vukovar i ne tuži se zato da se dokaže tko je kriv za Vukovar već da se krivac kazni!
Dobro, vidjet ćemo šta ćeš reći kad sud presudi. Nije bitno šta ja znam ili ne znam - bitno je šta sud kaže. Prema tome, ta je tužba glupi autogol.
Fidelio is offline  
Old 22.11.2008., 10:05   #44
Quote:
Fidelio kaže: Pogledaj post
Ne, nego zbog toga što će taj spor izgubiti - kao što je Bosna izgubila - i šta onda? Hoće li onda Hrvatska prihvatiti da Srbija nije kriva za Vukovar?
I za ovu tvrdnju Bio bi odličan predsjednik nakon Mesića. koja je jedna od idiotskijih koje sam pročita na ovom Forumu nisi se treba registrirat. mogli smo mi i bez tebe.

Za Hrvatsku tužbu ti to pouzdano znaš jer si član tog međunarodnog tribunala.

A oko BiH taj tribunal je Srebrenicu okarakterizirao kao genocid tako da malo informiranja ne bi škodilo.
Cuka is offline  
Old 22.11.2008., 10:06   #45
Quote:
Fidelio kaže: Pogledaj post
Dobro, vidjet ćemo šta ćeš reći kad sud presudi. Nije bitno šta ja znam ili ne znam - bitno je šta sud kaže. Prema tome, ta je tužba glupi autogol.
Ta je tužba protiv ustaša onda bi bila civilizacijska stečevina.
Ymir is offline  
Old 22.11.2008., 12:35   #46
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
I za ovu tvrdnju Bio bi odličan predsjednik nakon Mesića. koja je jedna od idiotskijih koje sam pročita na ovom Forumu nisi se treba registrirat. mogli smo mi i bez tebe.

Za Hrvatsku tužbu ti to pouzdano znaš jer si član tog međunarodnog tribunala.

A oko BiH taj tribunal je Srebrenicu okarakterizirao kao genocid tako da malo informiranja ne bi škodilo.
OK, samo se ti pouzdaj u taj sud, pa kad presudi da Srbija nije kriva, onda da vidim kako ćeš isplivat iz toga.
Fidelio is offline  
Old 22.11.2008., 14:40   #47
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Evo par primjera kako bi se trebali ponašati:
- ne bi im trebali davati mirovine za vrijeme koje su proveli ratujući protiv Hrvatske, jer u konačnici nisu niti uplaćivali u to vrijeme nikakve doprinose
- ne bi im trebali obnavljati kuće koje su im porušene u ratu koji su izazvali
- ne bi im trebali davati nikakvu nadoknadu za stanarsko prvao, jer to pravo danas više nemaju niti Hrvati, tko im je kriv što su u vrijeme kad se to rješavalo četnikovali
- ne bi im trebalo dozvoljavati da budu u Saboru ako su bili pripadnici četničke vlasti ili vojske
- trebalo bi suditi svima koji su krivi za zločine prema Hrvatima, a ne da slobodno šeću Hrvatskom, nikakva abolicija četnicima, a suđenja Hrvatima
koliko se ja sječam dr. plemeniti Franjo Tuđman je proglasio nekakav oprost svim srbima koji su sudjelovali u pobuni...pa stoga imaju sva prava kao građani hrvatske...a to kaj ti razmišljaš na razini rasnih zakona iz NDH je tvoj problem

a kaj se tiče Pupovca ko idučeg predsjednika RH ima moj glas...samo da ustašama digne tlak...makar bi Gobac bil bolji,al se ne da nagovoriti
sajo034 is offline  
Old 22.11.2008., 15:58   #48
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Vrlo inteligentan političar,nije srpski nacionalist što hrvatske nacionaliste posebno smeta, jer oni vole slušati samo one a la Šešelj jer time žele dokazati svoju teoriju kako su svi oni tamo isti.Ovakvi kao Pupovac im narušava tu teoriju pa ga zato više mrze od recimo Leskovca.A uz to je sposobniji od gotovo cijele Vlade

__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 22.11.2008., 16:26   #49
Quote:
babaluj kaže: Pogledaj post
Što mislite o liku i djelu Milorada Pupovca? Po meni je on jedan od najinteresantnijih i najinteligentnijih političara u Hrvatskoj. Što vi mislite o njemu?
Premda obrazovan, krasno se snašao među polupismenima, kako iz svoje stranke tako od strane koalicijskih partnera; on zapravo dobro funkcionira u saborskom miljeu u kojem ionak bivstvuju "profesionalni Hrvati", pa se onda on sjetio biti "profesionalni Srbin". Tu je sam sebe skučio u okvir etničkog, ali takva je i zbilja.

E sad, koliko je interesanan, , ali meni djeluje uspavljujuće i monotono, ne znam kako ga njegovi studenti dožive, a da ostanu budni
__________________
*
revolution is offline  
Old 22.11.2008., 16:57   #50
pupovac je samo još jedan četnik ali ono što je najgore on to nije iz nekih ideoloških ili psiholoških razloga već iz političkog oportunizma.imao je priliku postat vođa srba u hrvatskoj ali on je izabrao lakši put i postao jedan od vođa četnika u hrvatskoj.da se jasno udaljio od stanimirovića i ostalih četnika koji su sudjelovali u agresiji a sa kojima je on u stranci mogao je pridonijeti bržem i lakšem pobošljanju odnosa između srba i hrvata ali on se opredjelio za lakši put i izabrao je četnike za partnere sa kojima se bori za prava četnika u hrvatskoj jer ni jedan srbin iz hrvatske koji voli hrvatsku i smatra je svojom domovinom ne glasa niti podržava stanimirovića i ostale iz njegove četničke stranke.
torrio is offline  
Old 22.11.2008., 17:04   #51
Pazite ove opservacije u vezi Pupovca ,chetnik ,chetnik i samo chetnik,ajde bar da su napisali hrvatski chetnik,.stvarno mi nije jasno..
dr.vukdragovic is offline  
Old 22.11.2008., 17:06   #52
pa postoji razlika izmeđi srbina i četnika.treba zvati stvari pravim imenom.
torrio is offline  
Old 22.11.2008., 17:18   #53
Quote:
babaluj kaže: Pogledaj post
Što mislite o liku i djelu Milorada Pupovca? Po meni je on jedan od najinteresantnijih i najinteligentnijih političara u Hrvatskoj. Što vi mislite o njemu?
On je isti kao i svi koji su se priklonili HDZ-u,za mene obićna mizerija sa svima ostalima ! Politički pokućarac!
Gemischt is offline  
Old 22.11.2008., 17:18   #54
Tacno ,u ovom slucaju hrvatski chetnik.
dr.vukdragovic is offline  
Old 22.11.2008., 17:29   #55
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
pupovac je samo još jedan četnik ali ono što je najgore on to nije iz nekih ideoloških ili psiholoških razloga već iz političkog oportunizma.imao je priliku postat vođa srba u hrvatskoj ali on je izabrao lakši put i postao jedan od vođa četnika u hrvatskoj.da se jasno udaljio od stanimirovića i ostalih četnika koji su sudjelovali u agresiji a sa kojima je on u stranci mogao je pridonijeti bržem i lakšem pobošljanju odnosa između srba i hrvata ali on se opredjelio za lakši put i izabrao je četnike za partnere sa kojima se bori za prava četnika u hrvatskoj jer ni jedan srbin iz hrvatske koji voli hrvatsku i smatra je svojom domovinom ne glasa niti podržava stanimirovića i ostale iz njegove četničke stranke.

Pupovac nije nikakav četnik, iako je ovo LK, zar mora svaki pokušaj rasprave završiti u nečijoj prizemnoj mašti?

Pupovac je profesionalni Srbin, Tuđmanov Srbin pa onda Sanaderov, obrazovan čovjek i intelektualac a ostao skučen u etničkom toru, tamo je valjda toplo.
__________________
*
revolution is offline  
Old 22.11.2008., 17:33   #56
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
pupovac je samo još jedan četnik ...on se opredjelio za lakši put i izabrao je četnike za partnere sa kojima se bori za prava četnika
a glavni partner mu je četnički vojvoda Sanader....bistar si ti dečec...
sajo034 is offline  
Old 22.11.2008., 17:48   #57
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post

Pupovac nije nikakav četnik, iako je ovo LK, zar mora svaki pokušaj rasprave završiti u nečijoj prizemnoj mašti?

Pupovac je profesionalni Srbin, Tuđmanov Srbin pa onda Sanaderov, obrazovan čovjek i intelektualac a ostao skučen u etničkom toru, tamo je valjda toplo.
Zadatak mu i jest da bude profesionalni Srbin,što bi inače radio u politici i to kao manjinski političar, ako se neće "grijati" tamo gdje je toplo.A toplo je samo na vrhu....
zeljko_ri is offline  
Old 22.11.2008., 17:57   #58
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Zadatak mu i jest da bude profesionalni Srbin,što bi inače radio u politici i to kao manjinski političar, ako se neće "grijati" tamo gdje je toplo.A toplo je samo na vrhu....
ok, samo u Sabor je ipak prvi put ušao na listi ASH. znači, tad još nije "shvatio" čari etničkoga

u to je vrijeme njegova ruka glasala (i bila odlučujuća) za promjenu imena u milozvučno i "historijsko" ime- Hrvatski Državni Sabor

tada ga je pokojni Šuvar nazvao "tuđmanovim govnom" ali dobio je gromki pljesak zastupnika HDZ u Sabornici, pa kog briga, ne? ... usput, ustaško ime nije dugo ostalo, ali Pupija se pamti kao Tuđmanovu nedosanjanu želju za novim Pribićevićem (kad mu je već propala ideja s pismima Vase Stambolije

tko bi onda i slutio nekakve koalicije i vlast, ne?

vlast

da, gospodo, dr Pupovac je VLAST u Hrvatskoj.
u pravu si, isplati se
__________________
*
revolution is offline  
Old 22.11.2008., 18:02   #59
Quote:
babaluj kaže: Pogledaj post
Što mislite o liku i djelu Milorada Pupovca? Po meni je on jedan od najinteresantnijih i najinteligentnijih političara u Hrvatskoj. Što vi mislite o njemu?
u anketi sam glasovao da je neutralan.no,činjenica je da je-negativac.
licemjeran je i perfidan,ali i slabić.zato sam u anketi kliknuo-neutralan.
cchater is offline  
Old 22.11.2008., 19:03   #60
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
a glavni partner mu je četnički vojvoda Sanader....bistar si ti dečec...
ne razumijem?pa svi znamo da je u koaliciji sa sanaderom.misliš da ne može biti četnik i sanaderov koalicijski partner?svaka ti čast imaš dobro mišljenje o sanaderu borcu protiv četnika i čovjeku sa karakterom.
torrio is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.