Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Pogledaj rezultate ankete: Gdje najviše perete svoj automobil
Automatska autopraona (četke) 58 13.06%
Samoposlužna autopraona (self service) 273 61.49%
Sam/sama kod kuće 121 27.25%
Ručna autopraona 42 9.46%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 444. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2009., 11:35   #81
Quote:
MaxTheBoss kaže: Pogledaj post
Imas sa istocne strane Antunovica kod kartinga i zapadne strane kod rotora kod City Centra. Kod kartinga ti zeton nesto duze traje, ali kod rotora je novija, kvalitetnija i ima vosak
Ma kod kartinga je uvijek guzva pa ju izbjegavam, o otkad je otvorena ona kod rotora samo tam idem i dobra je... Za 10 kn operem auto, a smocis se jedino ak si kreten i neznas baratat miniwashem...

e da i mislim da pise da je norminativ 1kn-26sec tak nekak
__________________
The Sky Is High And So Am I
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 13:57   #82
Quote:
LAV-LAV kaže: Pogledaj post
To se meni dogadjalo i sa manjim autom kad je vrlo vrlo prljav.Zato odem u automatsku praonu kad je stvarno prljav i ko pravi dzek pljunem 50 kn za kompletno pranje ukljucujuci i podno.Cetke ne ostecuju lak osim ako ga ne peres 5 puta dnevno(ima i takvih-provjereno!!!).Vlasnika praone znam pa mi je jednostavno objasnio da nema sanse da se nesto dogodi autu osim ako su cetke gumene.Inace i samoposluzivanje je ok,samo bi vrijeme trebalo malo sporije gutati kune.U Novoj Topoli (blizu Banja Luke) su mi decki rucno oprali auto,obrisali ga,namazali gume,oprali unutarnje tepihe za 6 KM (oko 22kn),nigdje packe,a kamoli fleke.To je neka jebena praona gdje se pazi na svaki detalj,ne smije biti propusta.Eto,neki kojima je puno 50kn (a zive uz granicu) nek odu na pranje auta i usput kupe cigarete po 80 kn i sve 5!
Znam gdje je N.Topola .
Ja sam slično iskustvo imao u Vukovaru.Momci ga ručno oprali,isprali,namazali,izvoskarili...a sve za 30 kn.Meni ih bilo žao,radili po cičoj zimi,a auto ispao čišći nego kad je bio nov.Dao im 50 kn. i bilo mi drago.Njima također.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 15:34   #83
Quote:
MaxTheBoss kaže: Pogledaj post
Obje su sa Ljubljanske, ali na zapadnoj praoni moras prvo s Ljubljanske na rotor gore pa je odma praona.

1kn je oko 25 sec, nemoguce da je 5kn 25 sec!
Sorry, tak je! Al i to je malo, za 10 kuna dobiješ 4 minute vode! Pa kaj s tim možeš? Samo ovlaš oprati auto !
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 16:34   #84
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Onaj rotor/nadvožnjak na samoj Ljubljanskoj ili onaj rotorčić kad se s Ljubljanske već skrene desno prema City centru, ispred samog ulaza u City centar, tamo negdje?

Dva su
Onaj rotor drito iznad avenije, veliki


Dosta je 4min vode iz miniwasha, samo treba par pranja da se uigras. Nije to slauf, kad s miniwashem prodes po autu sve se skine!
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 16:45   #85
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Sorry, tak je! Al i to je malo, za 10 kuna dobiješ 4 minute vode! Pa kaj s tim možeš? Samo ovlaš oprati auto !
Ovlaš? Pa nije auto biljka da ga zalijevaš (što mnogi rade dok mi drugi ko budale čekamo u redu ).
Za neki kompaktni auto 10 kn je razbacivanje vode i novca. Meni je dovoljno max. 7 kn. Govorim za pranje bez voska i da auto nije bio na off-road-u.

Naravno sve ovisi i o spretnosti, dok neki još traže kovanice ja sam gotov
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 21:25   #86
Quote:
MaxTheBoss kaže: Pogledaj post
kad s miniwashem prodes po autu sve se skine!
Jesi siguran
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 21:58   #87
samoposlužna
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 22:50   #88
namjesteno al smješno svejedno
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 00:01   #89
Quote:
ship-shop kaže: Pogledaj post
Jesi siguran
samo ak ima praška i vruče vode hehehe
cbr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 14:39   #90
imam jedno pitanje u vezi samoposlužnih praonica.
Kada se nanosi vosak, da li je potrebno nakon toga isprati sa destiliranom vodom?
__________________
Bolje miješati alkohol, nego cement!
bruno027 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 15:00   #91
Quote:
bruno027 kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje u vezi samoposlužnih praonica.
Kada se nanosi vosak, da li je potrebno nakon toga isprati sa destiliranom vodom?
Otkuda ti to? Prvi glas, ako si ga u praonici ispirao, a prije toga prao s kombinacijom pranje + vosak ne vidim što ćeš sa destiliranom dobiti!! Uostalom koliko bi trebao destilirane za takva ispiranja??
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 15:12   #92
ja ću poludit..., da destiliranom
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 18:04   #93
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Otkuda ti to? Prvi glas, ako si ga u praonici ispirao, a prije toga prao s kombinacijom pranje + vosak ne vidim što ćeš sa destiliranom dobiti!! Uostalom koliko bi trebao destilirane za takva ispiranja??
fulao si "ceo fudbal"!
Pitao sam za samoposlužne praone, to su one gdje si sam pereš auto.
I tamo nema opcija "pranje+vosak" (barem ne u 5-6 praonica u kojima sam do sada bio).
Najčešće opcije su: 1.predpranje, 2.pranje, 3. ispiranje, 4. vrući vosak...
I da, ispiranje nakon pranja ide sa destiliranom vodom, neznam šta je tu čudno Destilirana se koristi da ti ne ostanu mrlje od kamenca koji se nalazi u običnoj vodi.
Zanima me samo da li je nakon opcije vosak, potrebno još jednom isprati auto.
__________________
Bolje miješati alkohol, nego cement!

Zadnje uređivanje bruno027 : 17.05.2009. at 18:10.
bruno027 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 20:43   #94
Dobro je isprati vosak sa stakla, jer ti ostanu bijele mrlje. Kod CC u self-praonici je 1-pranje, 2-vosak, 3-ispiranje. Znaci vosak se ne treba ispirati, ali je dobro skinuti ga sa stakla da ne budu mrlje.
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 22:55   #95
Quote:
MaxTheBoss kaže: Pogledaj post
Dobro je isprati vosak sa stakla, jer ti ostanu bijele mrlje. Kod CC u self-praonici je 1-pranje, 2-vosak, 3-ispiranje. Znaci vosak se ne treba ispirati, ali je dobro skinuti ga sa stakla da ne budu mrlje.
Ma ima voskova i voskova.Ja recimo nikad ne koristim 3.Ali zato imam profi krpe i jelenske kožice.Poslije ispiranja na položaju 3. auto se ne sjaji kao kad se ispire sa 2.Magična krpa skida sve sa stakala,pa i vosak.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 15:32   #96
ja pred par dana prao u cavicevoj 0-24
za 6 kn pjena+ vosak i imo sam jos viska pjene...
bezveze letio oko auta da je potrosim...
ispiranje i konzerviranje jos 4 kn
znaci 10 kn,..
ali sljedeci puta perem za 3 kune 1 program i 2 program za 2kn

auto je bmw koji bas i nespada u male aute tako da ove price da nije dovoljno 20 kn bas i ne drze vodu, jedino ako nakon 3 minute neki ne skuze da treba primit rasprsivac u ruke i hodat oko auta
DjMano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 15:41   #97
Quote:
DjMano kaže: Pogledaj post
ja pred par dana prao u cavicevoj 0-24
za 6 kn pjena+ vosak i imo sam jos viska pjene...
bezveze letio oko auta da je potrosim...
ispiranje i konzerviranje jos 4 kn
znaci 10 kn,..
ali sljedeci puta perem za 3 kune 1 program i 2 program za 2kn

auto je bmw koji bas i nespada u male aute tako da ove price da nije dovoljno 20 kn bas i ne drze vodu, jedino ako nakon 3 minute neki ne skuze da treba primit rasprsivac u ruke i hodat oko auta
Kako 10 kn? Jel bilo po noći? Meni treba bar 18 kn ako želim oprati auto kak spada, s time da je prilično prljav. Nadam se da mislimo na istu praonicu kod Peveca. Znam da su prije imali neke tarife po vremenima i danima, ne znam jel to još aktualno, jednom sam gledao i bilo je nešto prekriženo, kao da je stalno ista tarifa....
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 18:02   #98
Meni treba 12kn kod Peveca da operem gradski auto i budem zadovoljan rezultatom. Sa time da ga izmedju pranja (6kn) i ispiranja (6kn), istrljam spuzvom i samponom koji si napravim u kanti (kad nema guzve). Bez upotrebe spuzve nemoguce je posteno oprati auto (metalic crni), pogotovo ako je par dana prije padala kise i jako je zaprljan.

Inace, bio sam 3 puta u novoj samoposluznoj praonici kod Bundeka u Novom Zagrebu. Tamo mi za pranje treba 4-5 kuna vise nego kod ove u blizini Peveca. Ima vise programa pranja ali rezultat blago receno nije dobar. Kod pranja samponom pritisak je jako slab, tako da je potrebno prvo dobro isprati auto sa jakim pritiskom vode ako se misli upotrebljavati spuzva, tek onda prijeci na program pranja. Na kraju ostanu fleke od kamenca po cijelom automobilu iako tamo pise da se radi demineraliziranoj vodi. Blagi uzas od praone, za mene definitivno najlosija od 3-4 koje sam isprobao u Zagrebu, steta da mi je bas ta najbliza.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 21:14   #99
Dosad sam prao gdje bi mi bilo brze - obicno na cetke, rjede u rucnoj autopraoni.
Medutim, kako sam postao ponosni vlasnik garaze ( s vodom hehehe) odsad ce biti rucno pranje u vlastitoj reziji, vecinom. Kad ne dere bura, naravno.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 15:13   #100
Može li mi neko reći gdje na području Dubrave ima samoposlužna autopraona? Ova na pumpi u Dankovečkoj ne radi. Da li je kod Baotića samoposlužna ?
Hvala.
FR-V is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.