Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2009., 22:18   #21
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
5-10km/h
bilo bi lijepo da je bar tako. ja nikad nisam prošao bez stajanja. čak i kad usporim lagano na nekih 20-30 prije dolaska, ista stvar. čim stanem, on digne rampu
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 22:36   #22
Nije problem toliko u zaustavljanju koliko je problem u D E B I L I M A koji se utrpaju u ENC kolonu i glume da nisu znali da je to samo za one koji imaju ENC!
Zasto ne propisu neke kazne.
Onda dodu do kucice, onda cekaju da netko dode u kucicu, plate normalno i nastave dalje bez cekanja u 15km koloni, a stvore nama koji imamo ENC kolonu od 7km.
papandopulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:17   #23
Tako je, treba ih kaznit! Samo ne znam kako bi se to izvelo

E da se barem može proći sa 5 - 10 km/h ali ne može, barem ni meni nije nikada upalilo! Mene živcira šta moram stat, priznajem, ali ajde barem imamo neke privilegije tipa posebna traka unaprijed, i slično.. Ali opet.. To nije dovoljno, kad može bolje
Tamo neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 08:57   #24
Vidio sam da par km prije Lučkog grade nove naplatne kućice, bit će spremne za novu sezonu. Na njima će se plaćati cestarina isključivo karticama (gotovina-aus!) i za tzv. brzi ENC, koji bi prema HAC-u, pradio pri brzinama od 40-50km/h. Da li će ubrzati rad ovih postojećih 210.000 komada "sporih" ENC-ova na skladištu (friziranjem, gljivom!?) ili će se nabaviti novi, brži uređaji, možda ENC2, otprilike 300.000 komada, pa nek se nađe!
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 21:17   #25
I stigao nam "FAST ENC" Kakva glupost, "fast" - pa to je NORMAL tj. tako je trebalo bit ispočetka, al ne, teško je bilo odma napravit kako treba, jer onda se nebi mogle trošit pare na "preinake" i "hvalit se" da su uveli "fast". Viva la Croazia!
Tamo neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 21:34   #26
Pa fast je normal samo u normalnoj zemlji. Liči li tebi ovo na normalnu zemlju?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 23:57   #27
Moj prijatelj je razbio auto zbog tog ENC-a. Zabio se u rampu.
Dodge-167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 00:03   #28
Quote:
Dodge-167 kaže: Pogledaj post
Moj prijatelj je razbio auto zbog tog ENC-a. Zabio se u rampu.
Oš reć da je razbio rampu ... teško da onaj komad plastike može razbit auto - osim ako ne vozi Kineza
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 13:22   #29
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa fast je normal samo u normalnoj zemlji. Liči li tebi ovo na normalnu zemlju?


Naravno da ne liči
Tamo neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 20:17   #30
ma samo je udubio haubu.
Dodge-167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 23:51   #31
Jel netko testirao te nove rampe?

Da ne bi bilo "mogu sad brže" pa se rampa ipak ne otvori.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 00:27   #32
Ja sam prošao prije par dana preko novog ulaza u Zagreb na Lučkom, obje trake za Fast ENC su bile zatvorene. Baš se čudim.

A glede naplate, mi u firmi imamo dva komada već dvije godine, nedavno smo kupili i treći uz peripetije s birokracijom. Naime, firma je u Rijeci, ona dva smo kupili na krčkom mostu dok je bio pod ingerencijom Hrvatskih cesta, a treći sam ja uzeo neki dan u Ivanjoj Reci. Zašto? Pa zato jer je autocesta Rijeka-Zagreb kao i krčki most sada pod ingerencijom ARZ-a pa nam je ljubazna gospođa na naplatnim kućicama na Grobniku objasnila da ako uzmemo ENC u ARZ-u onda ćemo imati i dva računa jer oni nisu u istom sustavu s HC. A ako hoćemo da imamo sva tri ENC-a na istom računu onda moramo ići na naplatne kućice koje drži HC što bi onda bilo ili Ogulin ili Ivanja Reka. Zgodno, zar ne?

I sustav nadopunjavanja računa je zgodan, prešli smo i mi na ovo na naplatnim kućicama, inače sistem je bio da im mi faksiramo narudžbenicu, onda oni nama za 5 sati vrate ponudu, a iznos knjiže cca 1 radni dan po uplati. Kada smo ih pitali možemo li mi sami nadoplaćivati račun i pratiti stanje na nekoj web stranici, žena nas je samo otpilila, kao u pripremi je itd...
Ian_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 20:58   #33
Ja sam prošla prošli tjedan za ZG kroz "fast" ENC.. Ok malo čudno što je skroz fizički odvojeno, al ajde.. Za nazad sam prošla kroz "stari" ENC..
Tamo neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 11:33   #34
Može mi tko objasniti taj izraz "fast" ENC?

kaj to znači fast ENC? ( Imam ENC, znam sve o njemu već par god. koristim, al ovo fast )
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:06   #35
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Može mi tko objasniti taj izraz "fast" ENC?

kaj to znači fast ENC? ( Imam ENC, znam sve o njemu već par god. koristim, al ovo fast )
Brzi ENC - prolaziš bez stajanja brzinom od 40-ak km/h. Navodno.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 16:15   #36
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Brzi ENC - prolaziš bez stajanja brzinom od 40-ak km/h. Navodno.
A kaj ima posebno traka za taj brzi?
makar i do sada brzo prolazila, al opet ne s 40 na sat. polako u prvoj al bez stajanja. Putujem dr.tj. pa me zanima.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 17:42   #37
U Srbiji na autoputu Šid - Beograd funkcionira njihov ENC (ETC) i možeš bez problema proći do 50kmh bez zaustavljanja....jedino što su lijeni propisno označiti sve ETC trake pa moraš gledati iznad svakog ulaza/izlaza gdje se nalazi primopredajnik - kutija sa sivom mrežicom.

Kod nas me ljuti kaj fakat moraš stati ispred svake rampe...nadam se da će se uskoro ubrzati...
__________________
nema problema
da lee boor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 19:22   #38
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
A kaj ima posebno traka za taj brzi?.
Na Demerju su svi brzi.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 19:28   #39
pa nisam lud da kupujem taj enc da me elektromagnetsko zračenje u glavu pogodi pa da se slucajno opametim....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 19:39   #40
Ja imam taj enc i sad me zanima slijedeće, naplatio bih sutra ponovo nekih 1000 kn ali me zanima da li mogu to platiti na karticu (amex, visa...) ili baš moram doći s kešom na naplatnu kučicu?
__________________
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.
bimmer525 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.