Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2010., 22:13   #41
http://arhiva.net.hr/infocentar/page...1/0197006.html

ili
http://www.idemvan.hr/sport-zdravlje.../sport/bazeni/

tu sve piše
Heidi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 09:40   #42
Tko može napisati još par detalja o bazenu na utrinama, jer mi se čine najboljima za moje potrebe.
Ide netko tamo na plivanje, par sitnica koje ne pišu na ovim gore linkovima nebi škodilo
__________________
Everybody lies!
Dr House is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 09:42   #43
A šta konkretno te zanima? Cijela prethodna stranica je o Utrinama.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 10:10   #44
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
A šta konkretno te zanima? Cijela prethodna stranica je o Utrinama.
Pa recimo, zanimaju me stvari koje ovdje ne pišu, kao npr. kad su najmanje gužve, tj. u kojem vremenskom periodu je najbolje dolaziti, dali su ti bazeni isključivo za plivanje i obuku plivača, ili ima i neki bazen sa golovima za vaterpolo? Kakve su garderobe, njihova čistoća i sl.
__________________
Everybody lies!
Dr House is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 11:33   #45
Quote:
Dr House kaže: Pogledaj post
Pa recimo, zanimaju me stvari koje ovdje ne pišu, kao npr. kad su najmanje gužve, tj. u kojem vremenskom periodu je najbolje dolaziti, dali su ti bazeni isključivo za plivanje i obuku plivača, ili ima i neki bazen sa golovima za vaterpolo? Kakve su garderobe, njihova čistoća i sl.
Čisto je, voda se miijenja mislim svakih 7 dana, 26,7c voda, nemreš igrati vaterpolo osim ako nisi u Medvešćaku ili slično mada golova ima ali kak velim ak nisi u nekoj organiziranoj grupi zaboravi, propuh je, najbolje ti je doći prije 10, mada tamo ima i tada organiziranih grupa (Ekonomski i tak), no uvijek ćeš naći traku sa jednim ili dva u njoj, čak možda i praznu, što popodne nije slučaj.

Imaš 50m bazen, ujutro otprilike pola od tih 50m je bez traka, a pola sa trakama (jedno 10 tak ili čak manje), imaš još i dva mala bazema jedan za kikiće, i jedan za skokove i tak, ali tamo nemreš ak nisi neplivač mislim

Popodne je cijeli bazen u trakama, jer počinju treninzi (PK NZ, Dubrava itd) uglavnom gužva,

Za vikende ne znam jer ne plivam vikendima, tj spavam
Coetzee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 20:26   #46
Quote:
Coetzee kaže: Pogledaj post
Čisto je, voda se miijenja mislim svakih 7 dana, 26,7c voda, nemreš igrati vaterpolo osim ako nisi u Medvešćaku ili slično mada golova ima ali kak velim ak nisi u nekoj organiziranoj grupi zaboravi, propuh je, najbolje ti je doći prije 10, mada tamo ima i tada organiziranih grupa (Ekonomski i tak), no uvijek ćeš naći traku sa jednim ili dva u njoj, čak možda i praznu, što popodne nije slučaj.

Imaš 50m bazen, ujutro otprilike pola od tih 50m je bez traka, a pola sa trakama (jedno 10 tak ili čak manje), imaš još i dva mala bazema jedan za kikiće, i jedan za skokove i tak, ali tamo nemreš ak nisi neplivač mislim

Popodne je cijeli bazen u trakama, jer počinju treninzi (PK NZ, Dubrava itd) uglavnom gužva,

Za vikende ne znam jer ne plivam vikendima, tj spavam
Hvala

Btw, čisto informativno, što kažete na Sheraton, navodno se plaća 380kn mjesečno, manje su gužve, a navodno, ponavljam, navodno je i voda čišća tj. češće se mijenja
__________________
Everybody lies!

Zadnje uređivanje Dr House : 04.10.2010. at 21:02.
Dr House is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:42   #47
Voda se na Utrinama mijenja svakih 7 dana E skoro sam umro dok sam ovo cito... Ne znam, mozda si mislio da se filtrira(al se ona filtrira svaki dan)
Voda se mijenja 2 puta godisnje. Al da se ljudi ne prepadnu odmah i misle kako je to najgori bazen u RH... Nije nista drukcije ni kod drugih bazena
krpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 13:45   #48
Jel zna tko jel bude gužve u ovom "poslovnom" terminu od 6-8? Molio bih malo više detalja o tome.
Grand Funk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 10:53   #49
Što je uopće taj "poslovni termin"
Taccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:44   #50
Jednom sam imala prilike vidjeti bazen u Sheratonu i mogu reći da to ne vrijedi ni 50 kuna, a kamoli 380 ili koliko već je :-) Čovječe, tamo doslovno možeš 2 puta manhuti rukama i to je to. Od tih hotelskih, ako baš moraš, odi radije u WestIn, tamo bar mozes koliko-toliko zamahnut. Iako...sve je to jadno..
svi_umiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:47   #51
Ja idem u Dom sportova nedjeljom, a išla sam i na "Savu", gdje je olimpijski bazen.
U Domu sportova je OK i čisto, za one koji idu plivati. Zna biti gužva, filteri su jako bučni, ali ako dođeš plivati, posluži. Zadovoljna sam i jeftino je. Nema tog Sheratona ni Westina koji su bolji i ugodnija je atmosfera, nema snobova koji misle da su više vrijedni jer mogu platiti tu godišnju članarinu, kakve sam sretala u Westinu. Šteta što nije bila još koja Univerzijada poslije pa da se još štogod izgradilo.

I samo da kažem da nikad, nikakvu spolnu bolest nisam dobila na javnim bazenima. I da su sve to gluposti! Od onolikog klora ubilo bi i mene, gdje neće viruse i bakterije :-)
svi_umiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 12:27   #52
Quote:
svi_umiru kaže: Pogledaj post
I samo da kažem da nikad, nikakvu spolnu bolest nisam dobila na javnim bazenima. I da su sve to gluposti! Od onolikog klora ubilo bi i mene, gdje neće viruse i bakterije :-)
da se spolna bolest može dobiti plivanjem u bazenu, zvala bi se bazenska bolest
a kaj se bakterija i gljivica (na koje si, nadam se, mislila) tiče, oni se dobivaju izvan bazena (tamo gdje nema klora, a ima vlage, jel'), no uz pametno postupanje, korištenja šlapa i mozga općenito, mala je vjerojatnost da će se kakva dosadna i (uglavnom) bezopasna bolest(ica) baš vama desiti
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 12:43   #53
A što su po tvom "spolne bolesti", ako nisu, izmedju ostalog, aerobne i anaerobne bakterije, virusne bolesti i sl. Ne piši o nečemu što ne znaš, a za početak pogledaj stranice nekih ginekoloških ordinacija i informiraj se tamo.

Kao i u svemu ginekolozi se u stavovima razlikuju i neki smatraju da se na bazenima (u i oko) može dobiti spolna bolest i da bi ih trebalo izbjegavati, a neki taj strah smatraju pretjeranim, ako se higijena bazena (u i oko) održava na profesionalan način.

p.s.
Je, šlape te stvarno mogu zaštiti od HPV-a ili Candide, hahahaha
svi_umiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:20   #54
Quote:
svi_umiru kaže: Pogledaj post
Ja idem u Dom sportova nedjeljom, a išla sam i na "Savu", gdje je olimpijski bazen.
Reci više o Domu sportova! S obzirom na udaljenost, svejedno mi je Utrine ili tamo. Jel radi svaki dan il samo nedjeljom?
Taccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 23:41   #55
Quote:
svi_umiru kaže: Pogledaj post
A što su po tvom "spolne bolesti", ako nisu, izmedju ostalog, aerobne i anaerobne bakterije, virusne bolesti i sl. Ne piši o nečemu što ne znaš, a za početak pogledaj stranice nekih ginekoloških ordinacija i informiraj se tamo.
pod ovo boldano što si navela možemo strpati zamalo sve bolesti
no, kad već trebaš pojašnjenje termina, izvoliš, i to sa stranica neke od ginekoloških ordinacija, kako si mi preporučila:

''Spolno prenosive bolesti su zarazne bolesti koje se prenose izravnim spolnim kontaktom sa zaražene na zdravu osobu. Uzrocnici spolno prenosivih bolesti su mikroorganizmi, bakterije, virusi, gljivice, paraziti. Svatko se može zaraziti prilikom vaginalnog, oralnog ili analnog spolnog odnosa sa zaraženom osobom''

kao što vidiš, nigdje ne spominje plivanje
stvar je u načinu prijenosa, kužiš?
ako i ne kužiš, nađi neku dobru dušu koja će ti pojasniti razliku jer ne namjeravam više pojašnjavati i oftopičariti

Quote:
svi_umiru kaže: Pogledaj post
Je, šlape te stvarno mogu zaštiti od HPV-a ili Candide, hahahaha
zvuči nevjerojatno, no na bazenu vrebaju opasnosti i od onih drugih, sasvim nespolnih bolesti/poteškoća na koje sam mislila. šlape, uz korištenje, npr. eteričnog ulja čajevca u kombinaciji s upotrebom čistih ručnika i mozga (koju sam također navela, misleći pritom na zdravorazumsko razmišljanje i njemu sukladno ponašanje) mogu spriječiti pojavu gljivica na nogama.
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 10:50   #56
Koji su bazeni7terme u okolici Zagreba najbolji, najjeftiniji.
Tuhelj ima hladnu vodu na vanjskih bazenima cijena 65kn,
Terme jezerčica 40kn vanjski bazen i nije loše, imaju 1 veliki bazen i 2 manja jedan dječji 1 s mini toboganima.
Topusko - još nisu otvoreni vanjski bazeni.

zna li netko nešto više?
gka14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 10:37   #57
Na mladosti je otvoren vanjski bazen. Zanima me da li je već gužva tj. da li se može isplivati - obzirom da nema traka vani..
Ima li puno dječurlije koja se samo zahebava ili se može zbilja plivati?

Kako je na Utrinama vikendom a kako poslovni termin ( od 06-08 ) ?

Hvala!
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 19:19   #58
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Na mladosti je otvoren vanjski bazen. Zanima me da li je već gužva tj. da li se može isplivati - obzirom da nema traka vani..
Ima li puno dječurlije koja se samo zahebava ili se može zbilja plivati?

Kako je na Utrinama vikendom a kako poslovni termin ( od 06-08 ) ?

Hvala!
I mene zanima ima li gužve u terminu od 6 do 8 ( ujutro)?
__________________
Elves seldom give unguarded advice, for advice is a dangerous gift, even from the wise to the wise, and all courses may run ill.
Erhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 18:41   #59
Jesu li obavezne kape za plivanje na bazenu/bazenima?
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 18:51   #60
ne.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.