Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2014., 03:24   #1641
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
haram pa ti bi vec umro od raka onda posto u sebi imas radioaktivnog materijala reda kilobekerela, da dobro si cuo KILO
Jel to ova caka:
why is banana equivalent dose misleading (rasprava)
http://en.wikipedia.org/wiki/Banana_...dose#Criticism

Quote:
i zbilja ovo se pretvorilo u alternativu, jedan covjek pokusava druge uvjeriti da su nuklearke najvece zlo koje postoji i da cemo svi umrijeti od fukushime, nema to veze s prirodnim znanostima
Ajd molim te linkaj gdje sam ja to točno tako napisao?
A dotle ću te zvati lažovom i dezinformatorom.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 03:32   #1642
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Jel to ova caka:
why is banana equivalent dose misleading (rasprava)
http://en.wikipedia.org/wiki/Banana_...dose#Criticism



Ajd molim te linkaj gdje sam ja to točno tako napisao?
A dotle ću te zvati lažovom i dezinformatorom.
ne samo ta caka, kroz godinu se svasta akumulira hranom, naravno u zanemarivim kolicinama

svaki tvoj post je teza panika ne trebam ja nista linkat
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 03:34   #1643
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
haram evo kolegica koja actually zna nesto o materiji je dobro napisala zasto obnovljivi ne valjaju:
Prvo: neka tamo tričava europska komisija je došla do drugačijeg zaključka.
http://pr.euractiv.com/pr/eu-commiss...-market-100797

Drugo: kakve to ima veze sa konjskim trkama ili posljedicama havarije u NE Fukušima? Kad ćete vi neki tu prestani trolati i lagati?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 03:34   #1644
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
ne samo ta caka, kroz godinu se svasta akumulira hranom, naravno u zanemarivim kolicinama

svaki tvoj post je teza panika ne trebam ja nista linkat
Lažove i dezinformatoru.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 03:36   #1645
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
normalni ljudi se obicno zamisle nad time...
U razmišljanje normalnih ljudi se i uzdam.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 03:41   #1646
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Prvo: neka tamo tričava europska komisija je došla do drugačijeg zaključka.
http://pr.euractiv.com/pr/eu-commiss...-market-100797

Drugo: kakve to ima veze sa konjskim trkama ili posljedicama havarije u NE Fukušima? Kad ćete vi neki tu prestani trolati i lagati?
o kakvim ti trkama bulaznis covjece

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Lažove i dezinformatoru.
krasno
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 03:44   #1647
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
o kakvim ti trkama bulaznis covjece



krasno
Lažove, dezinformatoru i troleru.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 03:45   #1648
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Lažove, dezinformatoru i troleru.
daj molim te odi s prirodnih, zagađujes ovo mjesto koje inace nema previse trolova
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 03:51   #1649
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
daj molim te odi s prirodnih, zagađujes ovo mjesto koje inace nema previse trolova
Pa to ti je jedina šansa da ispadneš u pravu

Hajde -gdje sam ja to ovako napisao: "da su nuklearke najvece zlo koje postoji i da cemo svi umrijeti od fukushime" (da ne ponavljam raniju konstataciju...)
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 03:54   #1650
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Pa to ti je jedina šansa da ispadneš u pravu

Hajde -gdje sam ja to ovako napisao: "da su nuklearke najvece zlo koje postoji i da cemo svi umrijeti od fukushime" (da ne ponavljam raniju konstataciju...)
vadis se na tu slamku i shvatio si doslovno tu izjavu koja je umjetnicki obuhvatila glavninu tvojeg postanja u ovoj temi, kaj da ti ja radim
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 04:32   #1651
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
vadis se na tu slamku i shvatio si doslovno tu izjavu koja je umjetnicki obuhvatila glavninu tvojeg postanja u ovoj temi, kaj da ti ja radim
"Ja se vadim na tu slamku"

Da idemo brojat koliko puta si uhvaćen u dezinformacijama i trolanju samo na zadnjih par stranica?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 05:11   #1652
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
it's all about money (zato se elektrana nije modificirala po uputi IAEA i zato se sada opet, ne rade studije)... a i zamisli da studija pokaže zastrašujuće podatke u globalnom kontekstu... Ovako, nema studije i Fukushima zapravo ko da i ne postoji (ekipa igra igru > gurnimo je pod "tepih")
Ne samo to; sa druge strane Pacifika niti jednoj američkoj političkoj opciji ne odgovara (zbog širenja radijacije) rastuće nezadovoljstvo biračkog tijela protiv ključnog američkog saveznika u Aziji, pa se zato sve radi u rukavicama...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 09:48   #1653
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Lažove, dezinformatoru i troleru.
Pa ovo je autobiografija


Ajde dosta s ad hominemima i appeal to authorityjem...

Logičke pogreške ti baš i ne prolaze u znanosti, a kamoli nedostatak skepticizma i racionalizma...
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 11:45   #1654
dečki, a da se prebacite na privatne poruke ili odete na kavu pa tamo sve raspravite?

fakat uništavate temu i to oboje
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 12:15   #1655
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Prvo: neka tamo tričava europska komisija je došla do drugačijeg zaključka.
http://pr.euractiv.com/pr/eu-commiss...-market-100797

Drugo: kakve to ima veze sa konjskim trkama ili posljedicama havarije u NE Fukušima? Kad ćete vi neki tu prestani trolati i lagati?
Haram aj pliz, pod presingom si očito prevelikim. Evo samo da ti prokomentiram link, mada je ovo teški offtopic. Tu su stavili da subvencije za fosilna goriva i nuklearke "iskrivljuju tržište". Sasvim namjerno su propustili isto reći za subvencije za obnovljive. Primijeti ko ti je izvor, evropska komisija. To je pseudodržavna tvorevina, koja radi za industrijske lobije, a dobiva lovu potpuno netransparentno od poreznih obveznika. Drugim riječima, lupeži. Primjer njenog djelovanja imamo u Hrvatskoj, gdje je trenutno najveća sistematska pljačka upravo na području obnovljivih. Prvo plaćamo subvencije za izgradnju (prije su đir bile solarne ćelije, ali kad su Kinezi uletili s jeftinijim proizvodima, prešlo se na vjetroturbine koje nam prodaju Nijemci). Onda nas pljačkaju na cijeni kilovata. Zatim nas pljačkaju na cijeni zbrinjavanja i naravno, pokrivamo i troškove bilo kakve havarije i šteta u okolišu. Sav profit (i to garantiran) njima, troškovi nama.

A ovakvi postovi
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Lažove i dezinformatoru.
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Lažove i dezinformatoru.
su za karton neupitno.
Doduše i drugi sudionici su imali slične eskapade, red bi bio ovdje podijelit i više kartona.

S jedne strane, ovo je tema koja traži i određenu širinu i ponešto offtopica. Također tu ste svi odrasli ljudi i može se podnijet i nešto žešći ton rasprave. Bilo je i dosta linkova i dobrih argumenata na obje strane (eto nažalost imamo dvije potpuno suprotstavljene strane, ali jbg).
Međutim, ovakav nivo rasprave kakav sad vlada je ispod svih kriterija i ovdje ćemo morat intervenirat. Konzultirat ću se s kolegama šta ćemo.
Možda dobijete pokoji karton. Možda privremeno zatvorimo temu dok Fukušimu ne pogodi novi tsunami ili tako nešto.
Dotad molim sve sudionike da paze šta pišu, jer ako nije dosad bilo kartona, ne znači da ih neće biti, uključujući i kartone za već napisano.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 12:41   #1656
baš me zanima koliko je japanski ulov ribe u padu zbog dotične katastrofe.
__________________
"A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools"-Douglas Adams
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 14:17   #1657
Quote:
ćumez kaže: Pogledaj post
baš me zanima koliko je japanski ulov ribe u padu zbog dotične katastrofe.
mene bi zanimalo KONTROLIRA li se uopće riba koja je ulovljena i namjenjena tržnici, u Japanu i onoj globalnoj... jer garant se može prodati nekim državama hrana koja NEĆE proći takvu kontrolu :/

U ovom leži, za sada, najveća opasnost po živa bića...
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 14:34   #1658
Quote:
"Most of the fish caught within the 30 kilometer radius is thrown into the garbage because it is radiated. And TEPCO is paying to local fishermen for it, so that they’re happy and keep silent on that. Some of it though makes it to stores, but only locally,” economist Hirokai Kurosaki revealed to RT.
http://rt.com/news/japan-fukushima-seafood-dangers-775/

Vise na temu Fukushima & fish: https://www.google.com/#q=fukushima+and+fishing
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan
nezdravrazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 04:19   #1659
Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Pa ovo je autobiografija


Ajde dosta s ad hominemima i appeal to authorityjem...

Logičke pogreške ti baš i ne prolaze u znanosti, a kamoli nedostatak skepticizma i racionalizma...
Prepoznaješ li koliko je tu tvojih rečenica?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1638
Ako ne prepoznaješ, linkat ću ti...

Zadnje uređivanje haram : 16.02.2014. at 05:07.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 04:48   #1660
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Haram aj pliz, pod presingom si očito prevelikim.
Ja bih rekao da su pod presingom pseudoznanstveni ideolozi.

Quote:
Evo samo da ti prokomentiram link, mada je ovo teški offtopic. Tu su stavili da subvencije za fosilna goriva i nuklearke "iskrivljuju tržište". Sasvim namjerno su propustili isto reći za subvencije za obnovljive. Primijeti ko ti je izvor, evropska komisija. To je pseudodržavna tvorevina, koja radi za industrijske lobije, a dobiva lovu potpuno netransparentno od poreznih obveznika. Drugim riječima, lupeži. Primjer njenog djelovanja imamo u Hrvatskoj, gdje je trenutno najveća sistematska pljačka upravo na području obnovljivih. Prvo plaćamo subvencije za izgradnju (prije su đir bile solarne ćelije, ali kad su Kinezi uletili s jeftinijim proizvodima, prešlo se na vjetroturbine koje nam prodaju Nijemci). Onda nas pljačkaju na cijeni kilovata. Zatim nas pljačkaju na cijeni zbrinjavanja i naravno, pokrivamo i troškove bilo kakve havarije i šteta u okolišu. Sav profit (i to garantiran) njima, troškovi nama.
Ne, to nećemo raščišćavati na ovoj temi, sve kad bi se i moglo u dva-tri posta. Jer malo je već kad npr. ja linkam znanstvenu studiju da ipak ima dokaza o plutoniju u Fukušima regiji, Loleki i Boleki počnu nabacivati floskule o nenadjebivosti NE.


Quote:
A ovakvi postovi


su za karton neupitno.
Doduše i drugi sudionici su imali slične eskapade, red bi bio ovdje podijelit i više kartona.
Isto tako mi je već i ljepljenje etiketa i blaćenje mog nika evidentnim lažima i izvrtanjima. Već si se izjasnio da se ne pridružuješ randyjevim kvalifikacijama, ali nisi pokazao baš neki moderatorski angažman.
Da reagiraš na ovakve stvari (ElNinho neće iz razumljivog razloga učestvovanja), i ovdje bi rasprava bila u duhu ovog inače kvalitetnog podforuma. Zato nemoj meni prebacivati neku svoju moderatorsku odgovornost.

Quote:
S jedne strane, ovo je tema koja traži i određenu širinu i ponešto offtopica.
Ne, ne traži. Traži analizu na temelju činjeničnog stanja, a ne neke pjesničke interpretacije nekih Loleka i Boleka.

Quote:
Također tu ste svi odrasli ljudi i može se podnijet i nešto žešći ton rasprave. Bilo je i dosta linkova i dobrih argumenata na obje strane (eto nažalost imamo dvije potpuno suprotstavljene strane, ali jbg).
Nema tu "suprotstavljenih strana" - postoje samo činjenice, i njihove valjane ili retardirane interpretacije.

Quote:
Međutim, ovakav nivo rasprave kakav sad vlada je ispod svih kriterija i ovdje ćemo morat intervenirat. Konzultirat ću se s kolegama šta ćemo.
Možda dobijete pokoji karton. Možda privremeno zatvorimo temu dok Fukušimu ne pogodi novi tsunami ili tako nešto.
... a onda ćemo opet pisati kako je NE nenadjebiva u svim segmentima

Quote:
Dotad molim sve sudionike da paze šta pišu, jer ako nije dosad bilo kartona, ne znači da ih neće biti, uključujući i kartone za već napisano.
Iskoristit ću moje dano forumsko pravo za objašnjenjem svakoga. Previše mi je već prije tri godine podijeljeno na SON jer sam navodio činjenice koje su se do danas potvrdile.

Zadnje uređivanje haram : 16.02.2014. at 05:04.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.