Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2007., 14:27   #61
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
ali da on pretpostavlja da je neki drugi organ preuzeo funkciju stvaranja hormona ( moram priznati da o tome nemam pojma),
ni ja baš nemam pojma, ali mislim da je to revolucinarno otkriće
Izvade ti mozak, a ti nastaviš misliti s bubregom
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:51   #62
Quote:
anonima kaže: Pogledaj post
A tko je tu lud? Pedigree nije hrana za čistokrvne pse kao što su retriveri, pogotovo u toj dobi. Predlažem ti Royal Canin, Eukanubu, Hills, K9 ili sl.. Raspitaj se malo bolje u pet shopu i kod vet-a.
I općenito pazi ne prehranu; hrani ga uvijek u isto vrijeme i davaj mu istu količinu hrane. Mi smo našoj slatkici/terminatoru u početku davali 3 obroka na dan, a onda prešli na 2. Nikako ga ne hrani kad god on to želi jer će se onda nepotrebno udebljati pa ćeš imati problema i on će morati mijenjati svoje navike i ići na dijetu.
Edit: Da još nešto dodam; ja svom psu jedno tjedno dajem jaje (koje ona obožava jesti) kako bi joj dlaka bila sjajnija. I to stvarno "funkcionira". Isto je i s mačkama. Sretno!
HVALA na savjetu.... jedina si napisala sto da radim, ostali su jedva docekali izgovor da se prave pametni, inace sad je sve ok sa pesekom, prehlada je prosla i on se je vratio uobicajenim nepodopstinama premedeni je
__________________
...vodama vode vode me...
luda riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 20:37   #63
nemam nikakva iskustva sa malim psicima...moze li mi neko dati poneki savjet za pocetnike prije nego sto nabavim psa
didoman01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 22:17   #64
@arna - iskreno nisam to nikad čula, ni doživila, no niti sam vet, niti sam ikad imala kujicu ..

E sad, u medicinu se ne razumijem toliko da bi znala dali neki organ može preuzeti radnju jajnika, za druge sam čula, ali jajnike ne.

Možda joj nisu sve izvadili, možda je djelić ostao, i sada radi, tako kako radi. Jer sve simptome koje si opisala su simptomi kad se kujica tjera. Kad se javlja iscjedak, tad je tjeranje, ne lažna skotnost.

Imamo veta na forumu Clearwater, pitaj njega, sigurno će ti pomoći.

A za prvu ruku, odi u tih što su je operirali i zatraži rengen, nek vide dal ima još jajnike, i odi po drugo mišljenje...jednostavno, strah me uopće pretpostavljat što bi moglo biti.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:14   #65
Quote:
luda riba kaže: Pogledaj post
HVALA na savjetu.... jedina si napisala sto da radim, ostali su jedva docekali izgovor da se prave pametni, inace sad je sve ok sa pesekom, prehlada je prosla i on se je vratio uobicajenim nepodopstinama premedeni je
Moj ima sada 18 mjeseci i do godine dana je jeo tri puta dnevno ( Royal kanin za stence ), kasnije smo presli na dva obroka dnevno
Inace do svojih 10-12 mjeseci je vrlo neproporcionalno raso, sjecam se jednoga perioda kada su mu zadnje noge bile vece od pednjih pa je sav nakako bio nagnut prema naprijed
inace do nekih 12-14mj je bio ponekada "bucko" , kao da ima neke faze ili kao da u tome rastu ponekada se neproporcionalno razvija....
kasnije je dosao a svoje i sa 12mjje imao 40kg, sada ima 38kg
naravno goldena kao i svaku "velikou" pasminu moras paziti od pretjeranoga fizickoga napora kada su mladi..... jer dobijaju masu brze nego sto im skelet u to doba moze podnjeti....
pazi ga dugih stepenica, ogromnih uzbrdica, nemoj trcati sa njime ako se tebi trci vec samo onda kada se njemu trci itd...

a sto se tice ishrane nakon navrsenih 14mjeseci moj vise nije uopce na dehidratu vec jede meso, povrce, rizu, pastu, ribu, voce ( naravno sirovo ) i pas je primjetno zivlji, ima sjajniju dlaku, manje pije poslije obroka, i stolica ( koju kupim u vrecicu ) mu je daleko "tvrdja" ima daleko, daleko, daleko manje intenzivniji miris
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 15:25   #66
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Imamo veta na forumu Clearwater, pitaj njega, sigurno će ti pomoći.
Na kojem topicu da ga nađem? Tenks.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 09:35   #67
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Na kojem topicu da ga nađem? Tenks.
Ma pošalji mu pp, ne vidim da se više spaja, ali na pp će sigurno odgovorit.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 10:25   #68
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Operacija.

I ne bih je opet otvarala jer je to bilo nešto najstrašnije, one njene tužne okice i pogled pun prijekora što ste mi to napravili.

E da. Već sam pitala drugog veta, ali odgovor je bio "kuda ste išli, tamo i pitajte o čemu se radi." I oni su, poput liječnika, jako sujetni i ne vole se miješati jedan drugome u posao. A samo dati savjet ili mišljenje ne dolazi u obzir, valjda zato što telefonski niš ne mogu naplatiti.
Znam taj pogled. I s našom je bilo tako. Jedva sam se odvojila od nje.
Najpametnij bi ti bilo otići kod nekog privatnog vet-a.
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:05   #69
Pozdrav svima! Ja sam tu nova i registrirala sam se samo zato što sam čitala o vašim iskustvima s retriverom.
U ponedjeljak mi je bio rođendan i dečko mi je navečer donio jednu bijelu kuglicu, onak mekanu s dvije sjajne točkice, umotao ju je u jakni i došao doma. Pogledah kad ono mali zlatni retriver, točnije retriverica. Preslatka, umiljata, draga...Ima sedam tjedana :-). Odmah sljedeći dan otišla sam u trgovinu kupiti joj hrane i posavjetovati se o njoj šta i kako. Kupila sam joj rukavicu s kojoj ju češljam, neku čizmicu da grize jer ima malene zubiće, hrane i neke vitamine, zdjelu...svašta :-) Držala ju u kući, u svojoj sobi, međutim, pas ko pas, mala je, ne razumije, piša gdje se sjeti i ostalo srodno. Moja stara je popizdila na to, doslovno!!! Jutros sam se u pol 7 ustala kako bi čistila sav onaj njen nered koji je napravila, a od stare sam dobila jezikovu juhu. Problem je u tome što je moja kuća od mog pamtivjeka uvijek bila i morala biti čista i uredna, a mala Luna (tako smo je nazvali) to baš i ne razumije. U kući je bila tjedan dana i bio mi je grč kad sam morala na posao,a nju ostavljati doma jer sam znala da će svojim nestašlucima naljutiti moju staru. Danas je bio topal dan pa je bila cijeli dan vani, a čini se da ćemo je držati u garaži s tim da ćemo joj ograditi pola garaže da može slobodno hodati i obavljati sve nužde, a ujutro to sve samo počistimo i izvedemo ju u dvorište.

Molim Vas recite mi šta mislite o tome?
Nije baš da se radujem ostavljanju u garaži preko noći, ali to će biti dok s dečkom ne nađem stan.
RetrivericaLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 21:55   #70
garaza i nije neka solucija, pogotovo kada usporedim sa mojim retriverom koji se nocu penje na krevet kada mu pase..... i naravno spava izmedju mene i supruge...., no ima i puno gorih rijesenja nazalost. no ja tu vidim sljedeci problem
kazes ti i decko trazite stan, neznam koliko vremena ce proci do tada no mozda i vise mjeseci i tada ce ti Luna postati "kucni pas" a u medjuvremenu ce se nauciti na garazu, dvoriste...., tada bit ti mogli poceti pravi problemi, ti i decko na posao a ona mora 8 sati ostati sama zatvorena u stanu.....

no nadam se da cete situaciju rijesiti sto prije i da ce Luna postati prava mala razmazenica....
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 22:04   #71
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
garaza i nije neka solucija, pogotovo kada usporedim sa mojim retriverom koji se nocu penje na krevet kada mu pase..... i naravno spava izmedju mene i supruge...., no ima i puno gorih rijesenja nazalost. no ja tu vidim sljedeci problem
kazes ti i decko trazite stan, neznam koliko vremena ce proci do tada no mozda i vise mjeseci i tada ce ti Luna postati "kucni pas" a u medjuvremenu ce se nauciti na garazu, dvoriste...., tada bit ti mogli poceti pravi problemi, ti i decko na posao a ona mora 8 sati ostati sama zatvorena u stanu.....

no nadam se da cete situaciju rijesiti sto prije i da ce Luna postati prava mala razmazenica....
Ajde hvala na odgovoru :-)
Ma osjećam se grozno zbog ovoga, ali ne mogu po cijeli dan voditi rat sa starom u kući oko toga. E sad, do kraja godine mi se moramo kako god znamo odselit iz svojih domova...i useliti u novi stan .-) Nadam se da neće biti prekasno...
RetrivericaLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 22:28   #72
ma nece, cura ti ima znaci 7-8tjedana, do tada ce imati 12-13 tj 3mjeseca.....

to je doba kada jos nije kasno, jedan savijet, vjerojatno ce do tada nauciti obavljati vrsiti nuzdu vani nece joj biti tesko prilagoditi se na stan, u pocetku ako bude problema uzmi 4-5 dana godisnjega i vodi ju van ako treba svaka dva sata, nakon par dana postati ce joj toliko normalno vrsiti nuzdu vani da nece biti problema

drugo-kada ti se privikne na novi stan (2-3 dana) pocnji ju polako ostavljati samu kod kuce, po sat dva, pa sve vise i vise
nesmijes si dopustiti "mala je pa sam doma sa njom" jer ce ona to zapamtiti i gotovo

BTW-vani grmi a moj magarac mi sada lezi pod stolom i gurnuo je glavu medju moje noge jer ga je jako strah
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 16:24   #73
Quote:
RetrivercaLuna kaže:
Slatko slatko slatko

Super onda, puno mi je lakše! Danas smo se istrčale po dvorištu ko dvije lude, a moram priznati da je i meni dobro došlo , sad je u kući, hoda okolo, vuče neku majicu, joj, joj. Po danu je puno lakše kad je u kući, onda ja sve njene nestašluke ( vršenje nužde), na vrijeme skužim i počistim, a i danas je to bilo samo 2 puta , ali navečer, po noći...malo je teže jer dok spavamo, ona to napravi po kući, kuća je topla, to se sve isparava, ujutro smrdi, a moja stara je alergična na to. Tako da je ipak tijekom noći u garaži
Nikad štene nemoj zatvarati u garažu, a nikako ne retrivera, koji je izrazito vezan za ljude. Kao što ti je već netko preporučio, ako tvojima smeta nužda koju nađu tokom jutra (ipak je riječ još o bebi), stavite joj pelene. Ovako je moguće da ćete imati problema sa ponađanjem Lune.

Emosions .. .Charlie je predivan.

Zadnje uređivanje Golden Drop : 02.12.2007. at 20:09.
RetrivericaLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 20:15   #74
Vidla sam temu i nisam mogla odoljeti na nešto ne napišem.

Meni je ta pasmina najdraža, najmilija, najzaigranija i najnestašnija. Imala sam 2 retrivera, trenutno je štene od 11 mj, još malo pa će mu prvi rođendan, glavna je maza u kući, ranoranilac i od kad imamo njega ne treba nam budilica.

Kod njih mi je fascinantno kako radi instinkt, stalno nekaj nosi, donosi ili si sprema na hrpicu. Najbolji je kad je šišanje trave, a njegove igračke na sve strane, pa jadan ne zna koju bi prvu spasio od kosilice. Pa malo laje na kosilicu, malo spašava igračke. Odlični su terapeuti, jer nema nikakve šanse da si uz njih tužan, i kad ti se dan čini da je nagori u životu, dosta je jedan pogled ili šapa u ruci i već se smiješ. Jako brzo nauče pravila ponašanja, i ako su svi dosljedni u provođenu nema nikakvih problema. Moj obožava vodu, kupanje i svaki trenutak koristi da skoči u svoju "kadicu". Ima veliko dvorište, još puno šetnji i trčanja uz bicikl. Ko bebe su uvijek gladni i ne znaju kad im je dosta, pa tu vlasnici moraju malo pripaziti da ne pretjeraju. Moj voli povrće i voće, to me dosta iznenadilo kad sam vidla koji kaj je sve jeo ( banana, naranča, mandarina, jagode, trešnje( bez koštica), jabuke, orahe i to si ih sam čisti, paradajz i grašak.

Mogla bi ja pisat o njima u nedogled, ali neće se nitko požalit tko ga nabavi. Samo ga nemojte stavljat u stan, mislim da to nije najbolje rješenje ni za gazdu ni za psa, njima treba prostora i puno aktivnosti.

Mirni su samo kad spavaju.
__________________
Life is what happens while you're making other plans.
samo suncheko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 20:29   #75
@ retriverica Luna - nemoj ju učit na čizmice, ubrzo će ti dograbiti i one koje nisu njezine, papuče i do čega stigne. Radije joj daj loptice ili neke gumene igračke, prije nego joj cipele postanu drage. Jako smješno izgleda kad gurne onu malu njuškicu unutra i vidiš samo smeđe oko. Moj Rapsy obožava papuče i cipele od prvog dana, tak da imamo i mali rat oko toga, on samo vreba gdje će naći papuču ili cipelu. Pokušali smo na razne načine odučit ga od toga, ali nje bilo nekog većeg uspjeha.

Moj ti je istu u kući preko noći, i ko bebu vodli smo ga van i do tri put u noć, sad je već super, obavi kaj ima s zadnjom šetnjicom oko 10-11 i mirno spava do 6 kad se budim. Bolji je od budilice jer dođe u sobi i zijeva tak dugo ko se netko ne digne. Na svaki njegov sumnjivi hod već je netko skakal i vodio ga. Imal je svega 2-3 nezgodice u kući.
__________________
Life is what happens while you're making other plans.
samo suncheko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:51   #76
Ma ja sam se nekak totalno, kak bi rekla...promijenila u ovih tijedan dana kako je kod mene, apsolutno nešto posebno jedva čekam da dođem s posla da se poigram s njom, da trčimo, i svaki dan vidim neki pomak uči, upija kao spužvica, a kad me pogleda tako mi pametno izgleda...ma strašna je!!! Iako moja stara ne voli sve te mirise, moram priznati da je ovo prvi pas kojeg ona ljubi, ali doslovno!!! Po glavici je poljubi, ma strašno nešto! Kad je bila mala (moja mama), doživjela je jedno iskustvo da ju je neki pas ugrizao, dosta često mi je pričala o tome, i uvijek je imala veliko odstupanje od pasa,neki strah... ali s Lunom, nešto sasvim drugo...počinjem vjerovati u terapeutske sposobnosti...
RetrivericaLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 00:13   #77
evo da vam se pridruzim malo...
ja imam dva deckova, vise bijela nego zlatna - white i balboa
white ima 3,5god, on je moja velika ljubav i taj nikog ne sljivi previse osim mene. jako voli i mamu i dragog ali ja sam mu bog i batina. od samih pocetaka sam imala problema s njim, prvo je mjesec dana bio na terapijama jer je konstantno imao proljev, stolica mu se nikako nije formirala i samo bi se napuhnuo. tri tjedna ga je veterinar drzao na jednoj te istoj terapiji dok nisam poludila, napravila dar mar u ambulanti i rekla da napravi sto god hoce ali da mu promjeni terapiju jer mu naocigled ne pomaze nista. onda je promijenio i nakon 5 dana je sve bilo puno bolje. sad je, sto se toga tice, odlicno. sa 9mj smo otkrili da ima displaziju. jako tesko se dizao i ja sam bila totalno zbunjena, to mi je prvi retric bio i sva sam bila u panici (imam i pudla starog 16god koji je cijeli zivot zdrav ko dren pa mi je to bilo nesto totalno nepoznato). nisam uopce nailazila na neka pozitivna misljenja, dapace, rekli su mi da ga dam uspavati. medjutim, nisam odustala i rekla sam da cu ga vodit u ljubljanu ako treba da ga tamo operiraju, ako vec tu ne zele. na svu srecu, imamo susjeda veterinara koji ga je dosao pogledati i white mu je donio medu i totalno ga osvojio i covjek je napravio sve da ga operiraju na faxu. operirao ga je dr stejskal (tako se cita, valjda se tako i pise) koji je rekao da mu je to operacija koja mu je u zivotu najbolje uspjela. kad su prestali djelovati sedativi, white je trazio van (iako smo mi ocekivali da ce sve obavljat doma jer nece moci na zadnju nogu), najnormalnije se ponasao, ranu nije dirao, malo je sepao ali se ponasao kao da se apsolutno nista nije dogodilo... totalni je borac. sad je perfektno, krece se bez ikakvih problema, skace, trci, pliva kad odemo na more (obozava more).... presretna sam s njim. ovim se putem jos jednom zahvaljujem robertu i dr stejskalu na svemu.

a imam prijateljicu cija sefica ima retrievericu lunu koja je okotila 11 malenih. i prijateljica me pitala dal hocu jos jednog i ja sam rekla zasto ne. mogucnosti imam, stan je velik, whiteu bi dobro doslo drustvo... i tako je white prije 7mj dobio drustvo. hvala bogu, balboa je pas bez greske fenomenalan je. totalno je drukciji od whitea. veci, jaci, ima ravniju dlaku, a prkos mu viri iz ociju njih dvojica se obozavaju iako white nije preodusevljen kad je balboica dosao

niti jedan niti drugi nemaju papire sto se kod whitea pokazalo kao los potez, ali eto, sve je to iza nas i sve smo pobijedili.

kako sam vec i napisala, balboa je totalni prkos, svaki dan nesto doma unisti ali ide prema boljem. glavna fora su mu stokovi, novine, knjige a pravi tulum je kad se dokopa role wc papira vani se trudi kao nesto slusati ali jos to nije izdriblano kao kod whitea, ali ima vremena. polako.

sto se prehrane tice, totalno su profinjene njuske. dvaput tjedno hoce jesti suhu hranu ako su jako dobro raspolozeni ali ja im svaki dan nesto nakuhavam, rizu, tjesteninu i mesinu ni jedan ni drugi nisu predebeli, dapace, white ima 29kg i dosta je nizak s obzirom da je decko, ali nema veze, s obzirom na kukove je i bolje da nije pretezak. veterinar kaze da mu je tezina idealna s obzirom na operaciju. a balboa sad ima 33kg i blizu 10mj za sto smatram da je okej. jako su aktivni, to stalno nekud leti, trci, nanasaju lopte po doma, znjaraju se, naganjaju... ma nesto predivno.
idEalnoLosA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 02:15   #78
oprostite što ovaku upadam, RetrivericaLuna, nabavi Luni pelene za pse, za par sati će se naučiti na nju, lako ju je promjeniti i nećete imati noćnih nezgodasvugdje po kući...pa ona je štene, ne može izdržati cijelu noć bez da ne obavi neš...

garaža je pregrozan smještaj za retrivera koji je jako društven i jednostavno ovisi o ljudskom društvu...

nemoj puštati malenu van dok ne obavite bar prvo cijepivo, iako se preporuča čekati drugo...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 02:16   #79
Emosion, Charlieje larador retriver, ne zlatni retriver...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 00:41   #80
pozdrav svima!

ovaj vikend mi stize mala pahuljica (8 tjedana)
a kako se sve dogodilo na brzaka, nisam bas imala puno vremena za pripreme. procitala sam sve kaj mi je doslo pod ruku, a sinoc i sve ono sto je golden drop pisala (hehe, malo imam podocnjake)

pitanje: koliko cesto i da li je izvodit van s obzirom da je tak mala i da je vani temp pala ispod 0 ?? cijepljena je prosli tjedan...
strelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.