Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2011., 22:28   #1521
Koje su ref.vrijednosti za beta-2 mikroglobulin ?
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:30   #1522
Quote:
pedjaeviva kaže: Pogledaj post
Koje su ref.vrijednosti za beta-2 mikroglobulin ?
evo, pogledaj ovdje.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:37   #1523
Hvala,pogledao sam googlajući baš to. To me i buni,da li je greška ili ne,ali je u otpusnoj listi iz bolnice četvoroznamekasti broj
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:37   #1524
možda je razlika u mjernoj jedinici.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:42   #1525
prepostavljam,nadam se
beta-2 mikro 3174
EDIT:
2454 gornja ref. vrijednost (mislim da je to oznaka "do 3" za starije pacijete)

Zadnje uređivanje pedjaeviva : 02.01.2011. at 23:31.
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 18:39   #1526
zasad tri dana velike temeprature i ostali simptomi slice na gripu...crp 55 leukociti 8...jel ovo ukazuje na upalu ili pak moze bit rijec i o gripi
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 18:31   #1527
Halo, evo jooš jedne trudnice s nejasnim nalazima krvi, molim pomoć

K-Leukociti 11.0 (3.4-10.0)

dif. krvna
segmentirani 74.1 (44.0-72.0)
eozinofilni 7.1 (0.0-7.0)
linfociti 11.9 (20.0-46.0)

kemijski pregled urina

boja žuta
izgled zaprašen
pH kiselo (4.6-7.5)
nitriti neg. (0)

sediment urina

eritrociti 3-5
leukociti 5-10
epitelnih stanica malo
bakterja malo
sluzi malo

trebam li hitnodoktorici ili?
hvalla
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:03   #1528
Quote:
linakina kaže: Pogledaj post
Halo, evo jooš jedne trudnice s nejasnim nalazima krvi, molim pomoć

K-Leukociti 11.0 (3.4-10.0)

dif. krvna
segmentirani 74.1 (44.0-72.0)
eozinofilni 7.1 (0.0-7.0)
linfociti 11.9 (20.0-46.0)

kemijski pregled urina

boja žuta
izgled zaprašen
pH kiselo (4.6-7.5)
nitriti neg. (0)

sediment urina

eritrociti 3-5
leukociti 5-10
epitelnih stanica malo
bakterja malo
sluzi malo

trebam li hitnodoktorici ili?
hvalla
Poštovana linakina,

Što se nalaza krvne slike tiče (odgovor se odnosi samo na podatke koje ste naveli!), mislim da su vrijednosti koje ste napisali, a s obzirom da ste trudni, uredne. Dakle, u trudnoći je uobičajeno da dođe do laganog porasta leukocita, u DKS-u do porasta u postotku neutrofila i laganom porastu eozinofila. Sve ovo se upravo vidi u Vašem primjeru.

Što se, pak, nalaza urina tiče, ovo što ste napisali nije ništa alarmantno niti dramatično, tek nešto povećan broj leukocita i po koji eritrocit, zbog čega će liječnica, s obzirom da ste trudni, vjerojatno zatražiti urinokulturu da bi se sa sigurnošću isključila eventualna infekcija.

Primjećujem da vrlo važan parametar u urinu trudnice, proteini, nisu navedeni, a morali su biti testirani pri pregledu urina test trakom, pretpostavljam da je taj nalaz uredan kod Vas pa ga niste navodili, a inače se mogu naći u tragu kod trudnica, dakle, nalaz označen 0 ili trag je normalan, dok jedan ili više križeva (+/++/+++/++++) ukazuju na povećanu količinu bjelančevina u urinu.

I za kraj, da zaključim: o ovom nalazu konzultirajte se sa svojom liječnicom koja je, s obzirom da ima potpuni uvid u Vaše stanje, najkompetentnija protumačiti ove nalaze i odlučiti o daljnjim koracima.

Srdačan pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:51   #1529
Ako može neko da pojasni lab nalaz(moja majka 71 god starosti)

Razmaz periferne krvi:Anizopoikilocitoza ER sa djelomičnom hipohromijom.Ćelije bijele loze rijetke,ali uredne morfologije. Rjedji Tr,uočeni rijetki mega oblici.
Mijelogram:Hipocelularna k.s.MKC rjedji.Rijetki megaloblasti.Mladje ćelije tipa blasta nijesu uočene u povećanom broju.Plazmociti čine<3% svih ćelija sa jedrom.
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 09:04   #1530
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana linakina,

Što se nalaza krvne slike tiče (odgovor se odnosi samo na podatke koje ste naveli!), mislim da su vrijednosti koje ste napisali, a s obzirom da ste trudni, uredne. Dakle, u trudnoći je uobičajeno da dođe do laganog porasta leukocita, u DKS-u do porasta u postotku neutrofila i laganom porastu eozinofila. Sve ovo se upravo vidi u Vašem primjeru.

Što se, pak, nalaza urina tiče, ovo što ste napisali nije ništa alarmantno niti dramatično, tek nešto povećan broj leukocita i po koji eritrocit, zbog čega će liječnica, s obzirom da ste trudni, vjerojatno zatražiti urinokulturu da bi se sa sigurnošću isključila eventualna infekcija.

Primjećujem da vrlo važan parametar u urinu trudnice, proteini, nisu navedeni, a morali su biti testirani pri pregledu urina test trakom, pretpostavljam da je taj nalaz uredan kod Vas pa ga niste navodili, a inače se mogu naći u tragu kod trudnica, dakle, nalaz označen 0 ili trag je normalan, dok jedan ili više križeva (+/++/+++/++++) ukazuju na povećanu količinu bjelančevina u urinu


I za kraj, da zaključim: o ovom nalazu konzultirajte se sa svojom liječnicom koja je, s obzirom da ima potpuni uvid u Vaše stanje, najkompetentnija protumačiti ove nalaze i odlučiti o daljnjim koracima.

Srdačan pozdrav.
Hvala na odgovoru,
ovi navedeni pokazatelji su samo oni koji odstupaju od referentnih vrijednosti ili za koje referentne vrijednosti nisu označene. Proteini su izmjereni ili analizirani i iznose 0, tako da vjerujem da je nalaz u redu. Poslat ću muža s nalazima do dr opće prakse da ih i ona vidi (ja neću ići jer se sve llijepi na mene pa se bojim da nešto ne pokupim u čekaoni) jer sam ginekologici naručena tek za dva tjedna .

Još jednom hvala
Pozdrav
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:33   #1531
Pozdrav.
Prica ide ovako: 20.12. sam artroskopski operirao desno rame. Nakon toga sam pio Oxycontin 10 mg i Ibuprofen 600 mg protiv bolova. Ibuprofen sam izbacio nakon 3-4 dana, a uskoro i Ocycontin. Nisam imao nikakvih bolova i bilo mi je glupo kljukat se tabletama bez razloga. Ocycontin sam na pocetku pio 2x dnevno, a nakon 4 dana sam smanjio dozu na 1x dnevno i nakon jos 2-3 dana potpuno prestao piti tablete protiv bolova. SKoro odmah nakon sto sam prestao uzimati tablete javila se temperatura. na pocetku 37-37.5, a nakon 3 dana 38-38.5. Temperaturu imam vec 8 dana (od 28.12.), jucer sam dobio proljev prvi put. Kasljem, ali ne iskasljavam. Ali me niti ne grebe po grlu.
RTG pluca i RTG ramena uredni. Ortoped koji me operirao kaze da bi me bolilo rame da se tamo desava upalni proces. Ja se osjecam odlicno. Ne boli me nista (misici, zglobovi, grlo operirano rame), niti sam malaksao. Apetit mij je normalan, jedem normalno. Temperaturu ne bih ni osjetio da me ne zaboli glava tu i tamo od iste.

Ovo je hematoloski nalaz:

WBC 9.95
RBC 4.98
HGB 149
HCT 0.421
MCV 84.5
MCH 30.0
MCHC 355
RDW 11.9
HDW 27.7
PLT 304
MPV 8.6
PDW 34.8
PCT 0.003

HYPER +

%NEUT 68.5
%LYMPH 20.6
%MONO 5.1
%EOS 3.2
%BASO 0.4
%LUC 2.2

#NEUT 6.81
#LYMPH 2.05
#MONO 0.50
#EOS 0.32
#BASO 0.04


CRP rezultat je 54.4
__________________
duh sa sjekirom
zagor te nej is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:40   #1532
ovako imala sam problema sa hipertenzijom i hipokalemijom
nalaz
aldosteron ležeći 628 27,7-443

sjedeći 1358 97-831

pra ležeći o,17 0,2-2,3
sjedeći 1,46 1,3-4
sad jel to više do tumora,popuštanja srca,ili jednostavno hipertenzije,da napomenem ja ne jedem sol,zato mi je to sve čćudno
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 15:38   #1533
Pozdrav!
Danas sam uzela nalaze iz lab. i ostala PAF!

Glukoza je u redukao i Kolesteroli ali zato
HDL kolesterol 1,12 (4,4-6,4)
LDL kolesterol 4 (4,4-6,4)
Trigliceridi 2,35 (4,4-6,4)

Neka mi netko pojasni što to može biti. Krvna slika i sedimentacija je u redu, sve u granicama normale. U zadnje vrijeme sam dapače jela baš dosta svinjetine, općenito jače hrane a slatko tamanim pa sam se nadala da će ove vrijedosti biti uvećanje.
Inač je moj doktor mlad i neiskusan pa bih htjela biti pripremljena kad pođem kod njega.

hvala unaprijed na pomoći
Pont is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 17:56   #1534
Quote:
Pont kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Danas sam uzela nalaze iz lab. i ostala PAF!

Glukoza je u redukao i Kolesteroli ali zato
HDL kolesterol 1,12 (4,4-6,4)
LDL kolesterol 4 (4,4-6,4)
Trigliceridi 2,35 (4,4-6,4)

Neka mi netko pojasni što to može biti. Krvna slika i sedimentacija je u redu, sve u granicama normale. U zadnje vrijeme sam dapače jela baš dosta svinjetine, općenito jače hrane a slatko tamanim pa sam se nadala da će ove vrijedosti biti uvećanje.
Inač je moj doktor mlad i neiskusan pa bih htjela biti pripremljena kad pođem kod njega.

hvala unaprijed na pomoći
Referentne vrijednosti koje ste naveli pokraj HDL, LDL i triglecirida nisu točne!

Naime, ciljne vrijednosti za osobe koje ne boluju od bolesti srca, krvnih žila, šećerne bolesti jesu slijedeće:

ukupni kolesterol niži od 5 mmol/l,

LDL kolesterol niži od 3 mmol/l,

HDL kolesterol viši od 1 mmol/l za muškarce, a viši od 1,2 mmol/l za žene,

trigliceridi niži od 1,7 mmol/l.

U bolesnika koji boluju od bolesti srca, krvnih žila, šećerne bolesti, ciljne su vrijednosti niže.

Iz navedenog je vidljivo kako imate blažih odstupanja od ciljnih vrijednosti. Po svemu sudeći, liječnik će Vam preporučiti promjenu životnih navika, kako biste postigli ciljane vrijednosti navedenih parametara. To će uključivati: promjenu prehrane, prestanak pušenja (ako pušite), tjelesnu aktivnost od najmanje 30 minuta dnevno, smanjenje tjelesne težine (ako je potrebno).

Budite ustrajni jer promjenom životnih navika i postizanjem ciljnih (preporučenih) vrijednosti lipida smanjujete rizik od kardiovaskularnih bolesti!

Pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 18:59   #1535
NALAZ KRVI .

Poštovani !
Muško .
Molio bi vas da mi pojasnite zbog čega su mi abnormalne ove vrjednosti na krvnoj slici , inače koristim tablete za tlak ISOPTIN 3x180 , LIPEX , ASPERIN 100 , NEXIUM 20mg , MODURETIC pp.

MCV 79.4 REF ( 80 – 94 )
MCH 26.1 REF ( 27 – 34 )
MONO 12.9 REF ( 2 - 12 )
NEUT 1.8 REF ( 2.0 - 6.5 )
LYMPH 1.0 REF ( 1.2 - 3.4 )


L.P.
lcresic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 22:20   #1536
nalaz

radila sam markere na hepatitis, (trudna sam)
i sve je negativno osim na hepatitis Bs protutjela, vrijednost je 35-nesto....jel bi to trebalo sto znaciti?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 02:33   #1537
Quote:
lcresic kaže: Pogledaj post
Poštovani !
Muško .
Molio bi vas da mi pojasnite zbog čega su mi abnormalne ove vrjednosti na krvnoj slici , inače koristim tablete za tlak ISOPTIN 3x180 , LIPEX , ASPERIN 100 , NEXIUM 20mg , MODURETIC pp.

MCV 79.4 REF ( 80 – 94 )
MCH 26.1 REF ( 27 – 34 )
MONO 12.9 REF ( 2 - 12 )
NEUT 1.8 REF ( 2.0 - 6.5 )
LYMPH 1.0 REF ( 1.2 - 3.4 )


L.P.
Poštovani Icresic,

Niste naveli dovoljno podataka, a i bez pomnog pregleda teško je protumačiti ovako izdvojene laboratorijske nalaze.

MCV i MCH su parametri koji se odnose na eritrocite (crvene krvne stanice) i tumače se u skladu s brojem eritrocita, koncentracijom hemoglobina... Ukoliko su broj eritrocita i hemoglobin urednih vrijednosti (a niste ih naveli pa ne mogu to sa sigurnošću tvrditi), radi se o vrlo malim odstupanjima, i ovo se može smatrati praktički urednim nalazom.

Monociti, stanice koje imaju važnu ulogu u borbi protiv infekcije, su doduše malo povišeni, ali samo u postotnom iznosu, a pitanje je koliki je njihov apsolutni broj, tj. jesu li stvarno povišeni ili se to samo čini zbog malog sniženja drugih vrsta stanica (neutrofila i leukocita). To bi trebalo utvrditi temeljem ukupnog broja leukocita.

Broj neutrofila i limfocita jest snižen u apsolutnom iznosu. Premda malo, ali ipak jest.

Sve u svemu, postoje određena odstupanja u nalazu, mala, ali ipak su prisutna. Koji je tomu razlog, teško je spekulirati. S obzirom da nemam nikakvih podataka o Vama, imate li kakvih tegoba i sl., a i nisam Vas pregledao, mislim da bi bilo pretenciozno reći o čemu bi se moglo raditi.

Konzultirajte se s obiteljskim liječnikom. Ukoliko nemate nekih tegoba i klinički status je uredan, vjerojatno će biti potrebno ponoviti nalaze za 2 do 4 tjedna i usporediti nove vrijednosti sa starim kako bi se donio neki zaključak.

Lijepi pozdrav.

Quote:
Tigrica kaže: Pogledaj post
radila sam markere na hepatitis, (trudna sam)
i sve je negativno osim na hepatitis Bs protutjela, vrijednost je 35-nesto....jel bi to trebalo sto znaciti?
Poštovana Tigrica,

Ukoliko se radi o biljegu anti-HBs (provjeravam jer niste potpuno ispravno prepisali s nalaza!) i ukoliko ste cijepljeni protiv hepatitisa B (ovo je vrlo bitan uvjet!), a samo je on pozitivan, onda nalaz od 35 IU/L pokazuje da ste cijepljenjem stekli učinkovitu zaštitu protiv hepatitisa B.

U svakom slučaju, zadnju riječ imaju Vaši liječnici.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 12.01.2011. at 02:51.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:40   #1538
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana Tigrica,

Ukoliko se radi o biljegu anti-HBs (provjeravam jer niste potpuno ispravno prepisali s nalaza!) i ukoliko ste cijepljeni protiv hepatitisa B (ovo je vrlo bitan uvjet!), a samo je on pozitivan, onda nalaz od 35 IU/L pokazuje da ste cijepljenjem stekli učinkovitu zaštitu protiv hepatitisa B.

U svakom slučaju, zadnju riječ imaju Vaši liječnici.

Lijepi pozdrav.
ovako, pise tocno (imuno-enzimni test):
hepatitis Bs protutijela ........................................35 mUI/ml pozitivan
koliko se sjecam, cjepljena sam protiv hepatitisa

hvala na odgovoru!
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:00   #1539
Quote:
Tigrica kaže: Pogledaj post
ovako, pise tocno (imuno-enzimni test):
hepatitis Bs protutijela ........................................35 mUI/ml pozitivan
koliko se sjecam, cjepljena sam protiv hepatitisa

hvala na odgovoru!
Ispričavam se, previdio sam Bs kada sam čitao pitanje. Sve je u redu. Dakle, cijepljenje je bilo uspješno. Odgovor na Vaše pitanje koji sam napisao u prethodnom postu je i dalje isti.

Još jednom, ispričavam Vam se na brzopletoj konstataciji o krivom prepisivanju nalaza.

Pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 16:31   #1540
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ispričavam se, previdio sam Bs kada sam čitao pitanje. Sve je u redu. Dakle, cijepljenje je bilo uspješno. Odgovor na Vaše pitanje koji sam napisao u prethodnom postu je i dalje isti.

Još jednom, ispričavam Vam se na brzopletoj konstataciji o krivom prepisivanju nalaza.

Pozdrav.
hvala puno na odgovoru! pozdrav.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.