Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2012., 13:05   #1681
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Nego zanima me koliko daleko od otrovne gljive berete jestivu? Naišao na dobre gljive nekih 20cm od meni nepoznatih pa sam ih ostavio.
Ja ih berem, pod uvjetom da sam 100% siguran da su jestive

Samo je bitno da neke vrste otrovnih gljiva (amanite) ne dodiruju jestive da im ne prenesu otrov. Kolko m ije poznato ne šire otrov zrakom.
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 13:36   #1682
Pozz,
Da li netko od znalaca ovdje zna gdje mogu na medvednici ili u blizoj okolici Zagreba u ovo vrijeme naci amanitu muscariu, odnosno muharu?
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 13:40   #1683
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Pozz,
Da li netko od znalaca ovdje zna gdje mogu na medvednici ili u blizoj okolici Zagreba u ovo vrijeme naci amanitu muscariu, odnosno muharu?
ti bi malo halucinirao, jel?


Bolje se nemoj igrat, otrov nije smrtonosan sam po sebi, ali alergijska reakcija na gljive može biti gadna.
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 13:46   #1684
Quote:
Retroman kaže: Pogledaj post
ti bi malo halucinirao, jel?


Bolje se nemoj igrat, otrov nije smrtonosan sam po sebi, ali alergijska reakcija na gljive može biti gadna, čak i kobna.
Ma znam sve, dosta sam upucen. Samo nijednom jos nisam naletio na njih u ovim krajevima. Na zumberku ima nesto, ali to mi je daleko.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 13:55   #1685
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Ma znam sve, dosta sam upucen. Samo nijednom jos nisam naletio na njih u ovim krajevima. Na zumberku ima nesto, ali to mi je daleko.
Čudno mi je da nisi naletio na nju, nisam još brao gljive a da nisam naletio na barem dvije tri muhare, i oko ZG i u Zagorju, oko Samobora, na Žumberku...
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:14   #1686
Quote:
Retroman kaže: Pogledaj post
Čudno mi je da nisi naletio na nju, nisam još brao gljive a da nisam naletio na barem dvije tri muhare, i oko ZG i u Zagorju, oko Samobora, na Žumberku...
evo - ako treba, neka pojede onu moju crvenu gljivu s krakovima s prošle stranice - piše da nije otrovna. Zbog odvratnog smrada, sluzavosti i lošeg okusa (vjerojatno po strvini) zabava u društvu zajamčena. Već vidim potencijalnu igru na pomolu - petorica svezanih očiju na stolcima i otvorenih ustiju a igra se zove "pogodi što jedeš"

barem će se ostatak ekipe valjati od smijeha..
Spavalica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:32   #1687
Quote:
rezony kaže: Pogledaj post
A znam da je potez bio krajnje debilan al isuse sta sam znao.ove na netu serbica slike su isto bijele al plave kad ih se stisne.ove su bile bijele i malo zelenog na sredini klobuka .ona kaze da su to pupavke a ne mira bit istina.a za te nase psilicybe srednja doza je oko 10 g jer imaju manje psilocybina.7imamo dijete na putu a fak ako sam se otrovao tako mi i treba al mislio sam ajd aki pukne pukne nece mi nist bit nisam znao da je to.pupavka.al predosjecam smrt u zraku,prosli tjedan mam je curio plun u stanu,niko mi nijevjerovao kad sam zvao majstora rekao je da smo svi mogli umrijt koliko je curio jer apeitheia nije osjetila miris.i sad ovo.imam 23 god i valjda bi se simotomi javilu.neko otjecanje udova ili bol u stomaku



Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Pozz,
Da li netko od znalaca ovdje zna gdje mogu na medvednici ili u blizoj okolici Zagreba u ovo vrijeme naci amanitu muscariu, odnosno muharu?
Evo imas gore iskusnijeg kolegu, pa ga pitaj
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 23:06   #1688
Lightbulb Sjeckalica za slamu za bukovaču!

Pozdrav ljudi, trebao bih konkretan primjer u vidu plana ili fotografija sjeckalice za slamu za bukovaču, samo da provjereno funkcionira i da se može izraditi vlastoručno, ne mora biti velikih kapaciteta, najbitnije je da sjecka na 5-6 cm i da ju drobi, ako tko može pomoći molio bih da mi se javi

Hvala unaprijed, pozdrav.

Zadnje uređivanje pobosutljanin : 24.10.2012. at 10:26. Reason: Mail
corti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 00:41   #1689
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Pozz,
Da li netko od znalaca ovdje zna gdje mogu na medvednici ili u blizoj okolici Zagreba u ovo vrijeme naci amanitu muscariu, odnosno muharu?
Imaš pokraj trećeg kamena, lijevo od Markuševca...
ICU is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 17:50   #1690
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Ma znam sve, dosta sam upucen. Samo nijednom jos nisam naletio na njih u ovim krajevima. Na zumberku ima nesto, ali to mi je daleko.
evo ga na, opet, godinu kasnije. samo ovaj put ne zbog halucinogenih biljaka, nego gljiva.

jel si nisi dovoljno sprzio mozak u medjuvremenu? plus si los 'role-model' i navodis svekoliki forumski zivalj na krivi put. sto je zabranjeno, ako vec ne zakonom, a ono bar pravilima vorumhr.

pobos?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 20:42   #1691
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
pobos?
Da?
Nije specificirao za što će mu! Možda je postao naivni umjetnik, pa ih oće samo slikat
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:03   #1692
Slabo poznajem gljive ali sam u knjižnici posudio knjigu o gljivama, otišao u šumu iznad ranča (Grad mladih) nabrao jedno 12 vrsta i jedno dva sata na stolu po slikama počeo otkrivati koja je koja.
Uglavnom gnojištarke sam odmah pojeo s jajima.
Sunčanice, grmačice otfuro doma za ostale nisam bio siguran pa ih bacio jer ipak jednom se živi.
slinky884 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:13   #1693
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Da?
Nije specificirao za što će mu! Možda je postao naivni umjetnik, pa ih oće samo slikat
A eto, vidis da nazalost vecina ljudi ne shvaca nas umjetnike...
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:37   #1694
Quote:
rosa canina kaže: Pogledaj post
Na tvojim fotkama su jestive gljive ,barsunovci i kostanjevka.

Hvala!!
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 00:00   #1695
Quote:
slinky884 kaže: Pogledaj post
Slabo poznajem gljive ali sam u knjižnici posudio knjigu o gljivama, otišao u šumu iznad ranča (Grad mladih) nabrao jedno 12 vrsta i jedno dva sata na stolu po slikama počeo otkrivati koja je koja.
Uglavnom gnojištarke sam odmah pojeo s jajima.
Sunčanice, grmačice otfuro doma za ostale nisam bio siguran pa ih bacio jer ipak jednom se živi.
Prilicno neozbiljan i neodgovoran pristup
Svakakvih " grmačica " ima po sumi, si siguran da su prave
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 03:40   #1696
Gdje se mogu naći puhare u Zagrebu i/li okolici?

Pohane, onako pufaste, jedna su mi od dražih okusa iz djetinjstva. I kupila bih ih (ili ubrala), samo me zanima gdje.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 08:15   #1697
Quote:
rosa canina kaže: Pogledaj post
Prilicno neozbiljan i neodgovoran pristup
Svakakvih " grmačica " ima po sumi, si siguran da su prave
Više bi bilo neozbiljno i neodgovorno od onih koji bacaju smeće po šumi.
slinky884 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 10:45   #1698
Quote:
slinky884 kaže: Pogledaj post
Više bi bilo neozbiljno i neodgovorno od onih koji bacaju smeće po šumi.
Oni rade zlocin prema prirodi i covjeku , dugorocno.
Od srca ti zelim da ne pogrijesis u determinaciji
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 13:20   #1699
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Pozz,
Da li netko od znalaca ovdje zna gdje mogu na medvednici ili u blizoj okolici Zagreba u ovo vrijeme naci amanitu muscariu, odnosno muharu?
ja sam naletio u maksimiru na muharu
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 20:58   #1700
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
ja sam naletio u maksimiru na muharu
To je zanimljivo. Ali jedna mi ne znaci previse. Ljepse izgleda kad ih je vise. Npr. http://www.youtube.com/watch?v=N92XMRaXhos
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.