Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2012., 12:39   #1
Što je sve potrebno za blizance/trojke/četvorke..

izdvojeno s teme na Trudnicama.
ovdje izmjenjujte iskustva s kolicima i ostalom opremom za blizance (i trojke i cetvroke )
molimo, bez chata i offtopica.



meni je prvo za kupiti bila kadica za kupanje!

dude su slijedece, al zelim prvo znati spol
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.

Zadnje uređivanje La_LuNa : 28.08.2012. at 21:54. Reason: moderatorska opaska
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 13:57   #2
kate samo ti miruj svejedno i bit će sve ok!
ja idem sutra na pregled nakon mj dana i isto me već malo strah jeli sve u redu

a jeste već šta razmišljale kakva kolica? ja nemam pojma šta uzeti što se tiče opreme za bebe...kakav krevetić, jedan, dva, koja kolica, autosjedalice.....i neznam kako će mi to stati u mali auto

milijun pitanja, a ja sam izgubljena
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 14:11   #3
jaoo i mene muče ova pitanja o opremi...

mi u auto ne stanemo jer imamo corsu a nemamo nikako mogućnost za mijenjanje trenutno.
imam starije dijete koje treba sjedalicu+još dvije, nema šanse da stavim 3 sjedalice iza, a još u sredini nemam normalan pojas.

što se tiče kolica, meni su sva prevelika, preglomazna i preskupa
ja bi definitivno da su jedan pored drugog, da ne gledaju jedan drugome u dupe možda ona varijanta, ima boljih kišobran kolica u koja može dijete od rođenja...makar ne znam...sva kišobran kolica su mi ružna...
a često viđam i ona, ne znam koja marka su, gdje su jedan iza drugoga i mama ima volan...to mi je grozno i užasno dugačko...ko da vlakić voziš!
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 14:33   #4
Quote:
zameomevjetar kaže: Pogledaj post
jaoo i mene muče ova pitanja o opremi...

mi u auto ne stanemo jer imamo corsu a nemamo nikako mogućnost za mijenjanje trenutno.
imam starije dijete koje treba sjedalicu+još dvije, nema šanse da stavim 3 sjedalice iza, a još u sredini nemam normalan pojas.

što se tiče kolica, meni su sva prevelika, preglomazna i preskupa
ja bi definitivno da su jedan pored drugog, da ne gledaju jedan drugome u dupe možda ona varijanta, ima boljih kišobran kolica u koja može dijete od rođenja...makar ne znam...sva kišobran kolica su mi ružna...
a često viđam i ona, ne znam koja marka su, gdje su jedan iza drugoga i mama ima volan...to mi je grozno i užasno dugačko...ko da vlakić voziš!
Boldano je i moja situacija i pojma nemam kako cemu ju rijesiti. Prvih 9 mjeseci ce jos proci dok su u jajetu pa jedan moze biti na suvozackom mjestu, al sto cemo poslije po pitanju auta napraviti pojma nemam
__________________
29.07.2010. Bibonja... 03.03.2013. stižu jos dva Bibonjčeka
mala-kate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 14:35   #5
volan??

i ja bi da su jedan do drugog, mi imamo clio i isto ne znam jeli stanu, tj vjerojatno nekako i stanu, ali onda ja ne stanem iza uh
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 14:38   #6
I bolje ti je da se ne vozis ti iza s njima. Ja se sa svojom malom nikad nisam vozila (jer sam vecinom ja bila za volanom) i jako brzo se priviknula na voznju i zavoljela je
__________________
29.07.2010. Bibonja... 03.03.2013. stižu jos dva Bibonjčeka
mala-kate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 14:46   #7
ma mislila sam samo dok su još mali...
vas dvije već imate iskustva pa da vas pitam...
jel se AS mogu vezati sa onim običnim pojasom ili mora biti neki drugi...ja imam u autu jedan isofix mislim da se zove...ali je samo jedan...
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 15:04   #8
Dovoljan ti je obican pojas ali mora biti onaj koji ide preko cijelog tijela i preko trbuha, a ne samo onaj mali preko trbuha koji obicno bude otraga na sredini (ko kod mene :roll: )
__________________
29.07.2010. Bibonja... 03.03.2013. stižu jos dva Bibonjčeka
mala-kate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 15:29   #9
da, ni moja rit ne stane između dvije sjedalice iza...nema šanse...

a da, dovoljan ti je običan pojas, ali onaj koji ide kao vozačev.
Ja imam u sredini iza onaj koji ide samo preko bokova i taj nije dobar.

A isofix ti znači da ti je auto spreman tj. ima pripremu ako želiš kupiti sjedalicu s isofix bazom. to je baza koja se kupi posebno od sjedalice (al mora biti sjedalica koja ide na isofix naravno) i onda sjedalicu samo jednostavno kačiš na tu bazu, bez pojaseva dodatnih (neka me netko ispravi ako se varam, moje sjedajice su sve bile na pojaseve).
Ta baza ti košta čini mi se extra 1000 i nešto kuna. POjednostavljuje vađenje sjedalice, ali je sigurnost jednaka kao kod sjedalice vezane pojasevima.
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 15:53   #10
znači to bi bio još jedan trošak, ok, ništa od toga kad je i ovo sigurno
bome moram pogledati kakvi su pojasevi, mislim da s lijeve i desne strane su kao vozačevi, a za sredinu pojma nemam
hvala cure
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 15:54   #11


mi smo si nekak napikirali te s volanom!



ma i mene muče isti problemi ko i vas, samo ja nekako mislim da su praktičnija ova koja su kao vlakić kolica. a AS će nam stati iza jer imamo passata pa neće biti problem. možda jedino za kolica u gepek al to moramo isprobati

naš plan je za početak jedan kinderbet, al onaj veći što kasnije može biti krevet.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 16:32   #12
Meni se isto vise svidjaju ta kolica-vlakic, al su navodno jako dugacka, glomazna i tesko upravljiva. Al nisam ih jos vidjela uzivo, tak da ne znam.

Mi imamo kolijevku i kinderbet od male, tak da ce prvo vrijeme biti zajedno u kolijevci, kad je prerastu ce mala dobiti pravi krevet, a oni ce zajedno u kinderbet, a kad dodje vrijeme cemo kupiti jos jedan kinderbet (makar imamo jedan prijenosni, pa cemo mozda kupiti jos samo jedan dodatni madrac )
__________________
29.07.2010. Bibonja... 03.03.2013. stižu jos dva Bibonjčeka
mala-kate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 17:06   #13
cure

I ja imam twinse
Kolica sam mozgala i mozgala i na kraju se odlucila za Maclaren twin techno!
I super su mi! PP vlakic..moj prvi odabir, je pao u vodu onog trena kad ih je zena u duckasu skupila i mi shvatili da nam ne stanu u auto!
I da su mi preteska...
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 17:18   #14
dub, baš lijepo što si svratila!

ja se nadam da će nama PP stati u auto, a to što su teška me previše ne muči jer ih neću puno dizati - ostavit ću ih u prizemlju, a kad budemo išli autom većinom će muž to trpat u gepek

ma dobro, ja sam sad zapela za ta kolica, al ne isključujem mogućnost da uzmemo neka druga
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 17:30   #15
a kamo u ZG-u pogledati ta kolica za blizance? imaju negdje više modela za to pregledati, malo provozati, probati sklopiti - rasklopiti i tako to?
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 17:59   #16
Pa ja mislim da se dobro snalazim!
S tim da nemam pomoc, vec sam sama ja s njima.
One su prioritet, a sve ostalo moze pricekati...i tak funkcionira!
Najgore je kad istovremeno placu, s ne mozes ih obje primiti..

U magic baby u Garden mallu sam ja vidla jos dvoja kolica za dupliche, a po u avenue mall...fun for mum ili tak nest se zove duckas!
Uglavnom svugde dobijes prezentaciju kolica..
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 18:04   #17
bumo pogledali ako mene ovaj jajnik glupi popusti!

fakat bu opet sve aktivnosti morala svesti na minimum...
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 18:08   #18
Ja sam uglavnom visila na TZ i citala i pitala di kaj koliko i zasto,
I maltene sam sve rijesila prek neta!
Nisam hodala satima u potrazi za savrsenom dekicom!
Od nekog 30tt mi je bilo stvarno dosta tesko..
S tim da sam ja u 35tt rodila.
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 18:15   #19
ma ni ja ne mislim.
mi ćemo dosta robice dobiti, tj. već mi frendice pakiraju imaju i dečke i cure neke stvari nisu ni nosili, tak da jedino ono što dobijem će biti novo. čak i kinderbet imamo od nećaka, veliki i jako očuvani.

kupit ću samo neke sitničice, kozmetiku, kolica koja baš moramo kupiti i ne znam što će nam još baš trebati specijalno za blizance
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 18:23   #20
Hej cure ... Evo me natrag s go u civilizaciju i mi smo u dilemi oko kolica ... Za sada mi je prva opcija cam twin pulsar, ovaj sportski dio ide od nule (to mi je bitno da ne moramo kupovati još i kosare, a kak će bit rodjeni u zimi, neće biti bas puno vani u početku) i mogu se na njih montirati as. Jedna su iza drugih, ali se mogu okrenuti jedna prema drugima da se djeca vide, i ja bi ih tako koristila. Sutra idem vidjeti uživo kak izgledaju ... Za sada sam gledala samo na netu. Pp vlakic mi je zgodan, ali je najskuplji od takvih varijanti vlakica.
__________________
Živite svoj život, ne dozvolite da život živi vas!
Tinchi28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.