Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2013., 21:16   #41
Mojoj Megi je isto dijagnosticiran gastritis (ali samo ovako po simptomima jer nismo detaljnije pretrage radili). Inače od simptoma ima samo povraćanje žućkasto-bijele tekućine (da pokucam u drvo jer osim toga ovih problema koji ostali navode, hvala dragome Bogu, nema). Kod nje se to javlja u periodima. Povrati jedan dan, eventualno dva dana za redom i to samo jednom na dan i to obavezno dva puta za redom povrati i nakon toga bude mirno. Bila je na injekcijama kad se povraćanje javljalo 3 dana za redom i nakon toga neko vrijeme je sve bilo u redu dok se nije ponovilo i onda krene tretman s peptoranima 1/4 ujutro i navećer kroz 5-6 dana i onda pauza.
Nedavno mi je jedna veterinarka rekla da joj hranu koju jede (trenutno je na K9 iako planiram prijeći na TOTW, Fish4Dogs ili eventualno Pro Plan za osjetljiv želudac - sve ovisi o tome kako će na koju hranu reagirati) za vrijeme svakog obroka smekšam s vrućom vodom i kad se ohladi da joj dam. To joj dajem već neko vrijeme i mogu reći da od onda nije bilo problema. Jednom je povratila i to 2 dana nakon što joj nisam smekšavala hranu jer ju nije htjela jesti ali nakon toga je sve u redu. Jedino što stalno ima te promjene apetita, jako rijetko zna jesti.. Iskreno se nadam da ćemo uspijeti to riješiti nekom boljom hranom.

Super mi je što sam saznala od ljudi tu s foruma da joj krenem davati hranu koja ne sadrži kukuruz i žitarice jer kod pasa sa gastritisom to teško pada na želudac, što nisam znala
Jejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 22:14   #42
Jejo - ovo za povezanost žitarica i gastritisa ti kao i sve ostalo ovisi od životinje do životinje; dakle može ali nikako ne mora biti uzrok niti poticaj napadima gastritisa
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 22:32   #43
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post

Koji Brit?
Brit Puppy. Megi nije štene ali eto, njega sam jednom u očaju, nakon podosta isprobanih dehidrata raznih proizvođača, zgrabila s police i pokazao se odličan.

Najgore je bilo na Pro Planu. Tu je ispustila dušu povračajući.
indiana40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 01:31   #44
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Jejo - ovo za povezanost žitarica i gastritisa ti kao i sve ostalo ovisi od životinje do životinje; dakle može ali nikako ne mora biti uzrok niti poticaj napadima gastritisa
Ahaaa, ma nemam pojma, to mi je netko napisao na temi bolesni ljubimci pa ono
Hvala na informaciji u svakom slučaju
Jejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 11:27   #45
Moj peso opet na žalost ima problema sa gastritisom. Iako je mjesec i pol bio super na barfu, sada se opet aktiviralo.

Meni to izgleda kao refluks jer se iz mirnog i opuštenog sna trgne te počne mljackati, trzati glavom prema naprijed, uznemiren je dezorijentiran i traži da ga vodim van a onda jede travu ko sumanut. Nije povraćao ali to može biti zato što bih mu ugurala pola peptorana pa tako spriječila povračanje.
Tako sam zadnje dvije noći provela od 03 do 05 zoru šetajući .

Dajem mu oko 12 suhu hranu i bude ok cijeli dan, oko 8 navečer dobije barf ili jučer intestional konzervu, a napdaji počnu obično 7 sati od tog zadnjeg večernjeg jela, zna li netko zašto, koji je razlog da baš taj večernji obrok izazove napad gastritisa, zašto se to ne dešava po danu

Ukoliko je netko bio na gastroskopiji sa psom molila bih inf. da li se prilikom iste daje identična anestezija kao i kod operacija ili samo nešto za duboko smirenje?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 22:55   #46
Interesantno je kako nitko ne postavlja pitanje o psu primjerenoj prehrani.Terapije koje se ovdje spominju, kao i lijekovi čista su budalaština!Večina pasa boluje od gastritisa uzrokovanog štetnim sastojcima sadržanim u hrani.Prema tome treba si postaviti pitanje s čime se hrane psi i od čega je proizvedena hrana.Odgovor se može pročitati u topicu Kammerer!
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 23:35   #47
moja od kad klopa samo piletinu, puretinu, govedinu rizicu, povrce ne sve ono koje ne napuhuje evo nema tog cuda vec god dana skoro obje imamo problem sa zelucem pa pazimo dosta, znam sta meni smeta pa se ravnam po tome i fakat je kakav gazda takav pas
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 08:19   #48
pa....otkad pesekica jede samo barf, a to je već neka četiri mjeseca, nema gastritisa, niti jedna epizoda!


pošto sam i sama iskusna gastritičarka nema šanse da se pas vrati na suhu hranu

e sad, ako pas baš ima teži erozivni gastritis, vjerojatno će mu uz promjenu prehrane trebati neko liječenje lijekovima i vremena da se sluznica vrati u normalu
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 10:22   #49
Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
Interesantno je kako nitko ne postavlja pitanje o psu primjerenoj prehrani.Terapije koje se ovdje spominju, kao i lijekovi čista su budalaština!Večina pasa boluje od gastritisa uzrokovanog štetnim sastojcima sadržanim u hrani.Prema tome treba si postaviti pitanje s čime se hrane psi i od čega je proizvedena hrana.Odgovor se može pročitati u topicu Kammerer!
Bilo bi lijepo da je odgovoreno nešto konstruktivno, konkretno,
što je topić Kammerer
Molim link ...

Uvijek sam spremna uzeti u razmatranje konstruktivan savjet ili preporuku .

Nema s čim ga nisam hranila do sada od suhe hrane, do kuhane, barfa ....
svaki put je epizoda od mjesec i pol ok, i onda opet po starom.
Konkretno bih bila zahvalna ako netko zna odgovoriti zašto se to dešava baš uvijek 7, 8 sati poslije zadnjeg obroka
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 10:31   #50
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Konkretno bih bila zahvalna ako netko zna odgovoriti zašto se to dešava baš uvijek 7, 8 sati poslije zadnjeg obroka
zato što je hrana već otputovala prema tankom crijevu dalje na probavu, želudac ostane prazan i želučana kiselina tad uzme maha i počne nagrizati želudac. zato gastritičari trebaju hranu rasporediti u nekoliko obroka kako želudac ne bi ostao prazan i na udaru želučane kiseline
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 12:56   #51
Poznata mi je ta teorija no ono što mi nije jasno je zašto se to onda ne dešava i nakon jutarnjeg obroka od kojeg isto tako do slijedećeg prođe 7, 8 sati
s druge strane probala sam mu dati i nešto malo hrane kasnije oko 12 navečer,kako želudac ne bi bio prazan, pa se situacija ponavlja.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 13:05   #52
možda mu je želudac toliko iziritiran da treba proći neko vrijeme takvog režima kako bi se ustabililo, jer stabilizacija može trajati mjesecima.
možda bi trebali napraviti gastroskopiju da se vidi koliko je uništen želudac, ako baš ima velike erozije treba biti dobro određena terapija u kombinaciji sa ishranom

a ovo zašto samo navečer počne, ne bih znala
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 13:20   #53
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Poznata mi je ta teorija no ono što mi nije jasno je zašto se to onda ne dešava i nakon jutarnjeg obroka od kojeg isto tako do slijedećeg prođe 7, 8 sati
s druge strane probala sam mu dati i nešto malo hrane kasnije oko 12 navečer,kako želudac ne bi bio prazan, pa se situacija ponavlja.
jel kad poklopa odmah legne i ode spavat?
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 13:32   #54
Eto mojoj Manilli vec vise od 6 mj se nije aktivirao gastritis. Jede 2-3 puta na dan.
Na home made hrani smo skroz, kupovno jedino ako dobe neke poslastice.

Tyson je prije par dana imao malo problema sa zeludcem, ali nije mu trebala terapija nikakva. POpodne mu je bilo slabo, vec je navecer normalno jeo bez povracanja.

Ja vejrujem da je najvise kod mojih utijecala promjena na hranu prirpremljenu doma i da zato bez svih tih aditiva i ostaloga nemaju problema sa svojim zeludcima!
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 14:15   #55
Kod mog pasića je nestao gatritis tj povraćnje nakon što je počela jesti TOTW.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 15:24   #56
Pozdrav, ima li možda netko kakvu ideju ili iskustvo u vezi poslastica za pse koji su skloni gastritisu? Trebalo bi mi nešto mekano, što bi pas mogao brzo pojesti vani (radi učenja). Npr. ona pseća pašteta iz DM-a je savršena, ali nažalost pas mi od nje povraća, a za pojesti tvrdi keksić joj treba dugo vremena (i još sjedne pri tome).
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 10:26   #57
Kiki jede britove, od susenog mesa. to je skroz mekano, pogotovo pileci sendvic. narezem ih sa skarama na male komadice. pocela sam joj susiti meso sama, u dehidratoru za hranu. zasad sam susila samo pileca prsa, ali probat cu i jetrica i slicno.

frendica svom psu sama radi pastete (posni sir i tunjevina, pileca jetrica i srca) i stavlja u aplikator koji je kupila negdje vani. mozda ima i kod nas. ali to opet ovisi o tome sto ti pas podnosi.
__________________
...i ti ces letjeti bez krila i pobjedivati bez maca...
El Hafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 10:33   #58
pileća prsa narežeš na sitno, staviš na papir za pečenje u rernu da se posuše, ako imaš ventilirajuću upališ ventilator, ako nemaš, nema veze, ostaviš ih par minuta unutra, dobiješ super poslastice
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 10:54   #59
Quote:
verica kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li možda netko kakvu ideju ili iskustvo u vezi poslastica za pse koji su skloni gastritisu? Trebalo bi mi nešto mekano, što bi pas mogao brzo pojesti vani (radi učenja). Npr. ona pseća pašteta iz DM-a je savršena, ali nažalost pas mi od nje povraća, a za pojesti tvrdi keksić joj treba dugo vremena (i još sjedne pri tome).
Probaj s pilećim prsima. Nareži na skroz sitne komadiće i lagano preprži na tavi bez ikakvih masnoća samo da meso pobijeli. Onda joj ni ne moraš dati svaki put komadić nego joj možeš dati samo da ti poliže prste, to će joj biti sasvim dovoljno za osjećaj ugode. Npr svaki drugi put joj daš meso a svaki drugi prste (već kad si se umljackavila njoj za ljubav neka malo i počisti ).
Kuhanje nije najbolja opcija jer ćeš dobiti male sasušene komadiće.
Moj pekmezić još podnosi i Frolice, ali samo one austrijske to pripazi. Pa ih rastrgam na sitnije komadiće.
Charlie Njuskic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 11:22   #60
Ona je imala gadnu epizodu proljeva i povraćanja i od tada je na RC posebnoj mokroj hrani iz konzerve.
Sad sam joj probala dati Orijen hranu za štence, i od toga nije povraćala.
Inače sam joj prije kuhala (uglavnom pileća prsa i rižu), ali kad sam joj nakon ove epizode probala dati malo kuhane piletine odmah joj je stolica postala proljevasta, pa me strah.
Ovu britovu sušenu piletinu mi je preporučio i čovjek koji radi s njom, probat ću to.
I domaća pašteta je odlična ideja, samo tko zna kako bi podnijela jetrica. A niti sir nije probala.
Hvala svima na idejama.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.