Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li posvajanje djece od strane istospolnih parova?
Podržavam. 108 43.72%
Ne podržavam. 124 50.20%
Ne znam. 15 6.07%
Glasovatelji: 247. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 22:12   #61
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Nisam našao nijedan link o tome, ali sam našao 10-ak linkova o Ladislavu Ilčiću, savjetniku ministra vanjskih poslova.
Obzirom da i Ilčić i Habijan žive i djeluju u istom gradu i da nikome nikad nije palo mlatiti ni jednog od njih radi stavova, moj je zaključak da nismo homofobno društvo (barem ne mi sjevernjaci), i da je ovo plasiranje paranoje o homofobiji, "valovima nasilja", "bujalom fašizmu" i tak dalje - obična podlost pojedinaca koja šteti upravo tom istom društvu o kojem tako zdušno "brinu"
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 25.02.2017., 11:48   #62
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Kacim se za rasizam jer je upravo to point. Imas ljude koji se razlikuju samo po tome sto jedni imaju vecu sansu biti zrtve predrasuda. Je li u redu to smatrati negativnim kriterijem za dodjeljivanje skrbnistva? Nisam siguran.
Pa ono, ja bih to drugačije postavio. Načelno nije u redu, no ovo moje je bio i dosta ekstremno postavljen primjer.

Karikirajući, to može biti 137. stvar po "važnosti", ali ako je onih 136 identično, onda nešto na kraju mora presuditi.

Kao što će ako je nekih drugih pet ili deset kriterija jednako, presuditi i npr. da je jedna obitelj materijalno sigurnija, a to ne znači da siromasi ne smiju imati djecu, ili da moraš biti bogat da bi smio posvojiti.

Ali ideš korak po korak i odlučuješ što je najbolje za dijete. Pa npr. ustanoviš, evo, normalni su ljudi i jedni i drugi...imaju sličnu/istu obiteljsku situaciju i jedni i drugi...imaju sličan/isti smještaj i jedni i drugi...imaju sličan/isti auto i jedni i drugi...na razgovorima ostavljaju sličan/isti dojam i jedni i drugi...i onda dođeš do toga da jedni imaju siguran posao, a kod drugih je jedan partner nezaposlen. Jebiga, to ne znači da nemaju pravo posvojit dijete, ali u ovoj situaciji za dijete su bolji izbor ovi prvi, jer je sve ostalo isto, a ovi imaju osiguranu egzistenciju.

A još niže na ljestvici ako je sve isto dolaziš i do nekakve nacionalnosti/kulture kojoj dijete pripada. Pa će za "hrvatsko dijete" ako je 5, 10 ili 150 drugih kriterija isto, opet biti normalno da će hrvatski par imati prednost pred romskim, vijetnamskim ili senegalskim.

Druga priča bi bila da nije sve isto, ali netko da dijete npr. Hrvatima iako je otac pijandura, a mama nezaposlena, ali bolje i to nego da bude kod situiranih, fuj, Roma.
KLCCLK is offline  
Old 25.02.2017., 14:50   #63
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
U Varazdinu je predsjednik gradskog HDZ-a javno deklarirani homoseksualac, stovise kandidirat ce za gradonacelnika.
Kako znaš? Gdje se javno tako deklarirao?

EDIT: evo komentara na 24 sata http://www.24sata.hr/news/sef-varazd...2878/komentari

Quote:
Deleted user
Habijana sam vidio 2011. godine u vodicama kako se žvali s likom..kasnije sam ih viđao i po VŽ
Ima taj neki gay look.
Detektor is offline  
Old 25.02.2017., 14:55   #64
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Kako znaš? Gdje se javno tako deklarirao?
Pa bas htjedoh napisati....
NIkad cuo....doduse vec duze vrijeme ne zivim u VZ, ali bez obzira.
Nema sanse da to mediji ne bi objavili, a ne sjecam se da sam takvo sto negdje procitao.

Edit: Tracevi nisu deklariranje.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.02.2017., 15:06   #65
Komentar sa 24 sata. Mislim ovako na prvu bi prije rekao da je nego da nije. No ja sam protiv toga da se na svakom koraku javno deklarira "ja sam homo" ili "ja sam hetero". KBKK što si, ako si sposoban obnašaj funkciju taman da si izvanzemaljac.

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da, apsolutno podržavam.
Djetetu će biti neizmjerno bolje u obitelji od dva kulturna i obrazovana pripadnika LGBT zajednice nek u domu polupismene majke i pijanog nezaposlenog oca koji ih s vremena na vrijeme sve dobro izmlati.
Je, jer su polupismene majke i nezaposleni očevi prvi na listama za posvajanje. Kakve ti predrasude imaš to je nevjerojatno, samo još nedostaje da opet "krkane" ubaciš, čisto da kompletiraš dojam.
Rory Delap is offline  
Old 25.02.2017., 15:08   #66
Quote:
Detektor kaže:
Ima taj neki gay look.
Ma skroz ne bitno. NE bitni su i tracevi. Ziher ne nadmasuju one o Sanaderu.
Kada i gdje se on javno deklarirao?
Ako nije, on se smatra hetero i to je to.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.02.2017., 15:18   #67
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ma skroz ne bitno. NE bitni su i tracevi. Ziher ne nadmasuju one o Sanaderu.
Kada i gdje se on javno deklarirao?
Ako nije, on se smatra hetero i to je to.
Javno mora biti nužno medijski?
Rory Delap is offline  
Old 25.02.2017., 15:23   #68
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Javno mora biti nužno medijski?
Pa ako nije medijski onda su priče. U svakom slučaju zanimljiv profil za HDZovca u komparaciji sa HDZovcima iz Like,Dalmacije,BiH i Slavonije dobrim dijelom pod utjecajem BiH. Bilo bi fora da postane gradonačelnik da se ovi živi pojedu. Ispada da ljevičari trolaju desničare zalaganjem za njihova prava a desničari to filtriraju. Početni stadij je bio sa ženom premijerkom,sad predsjednicom i sad bi mogao biti sa ovim gradonačelnikom. On jedino valjda ima šanse s desnice jer je taj grad glasao protiv na referendumu o braku. To bi onako bilo zbilja napredno za razliku od SDPovog nazadnjaštva. Jedini ozbiljni protukandidat.

Zadnje uređivanje Detektor : 25.02.2017. at 15:39.
Detektor is offline  
Old 25.02.2017., 15:24   #69
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Javno mora biti nužno medijski?
A kako zamisljas javno deklariranje javne osobe?
Btw, trenutno jedini deklarirani gay politicar ( koliko ja znam ) je Damir Hrsak.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.02.2017., 15:31   #70
Ima još jedan ali nije trebao priznati,ne znam da li se još bavi politikom:
Quote:
Mi se vodimo Božjim i prirodnim načelima, a ovakvo ponašanje je nemoral. Mi ne možemo ništa protiv toga, ali onaj tko želi biti član HČSP-a to ne može - ispričao je jučer u svojoj obrani predsjednik Hrvatske čiste stranke prava Josip Miljak, objašnjavajući zbog čega je 2005. godine iz članstva stranke brisao bivšeg tajnika Vinka Kalinića nakon što je Kalinić u televizijskoj emisiji javno priznao svoju homoseksulanu orijentaciju. Premda se postupak protiv Miljka i Kalinića vodi zbog optužbi da su 2005. oprali oko 3,7 milijuna kuna, veći dio jučerašnjeg Miljkova iskaza tematizirao je odnose u HČSP-u i seksualnu orijentaciju bivšeg tajnika stranke na blago rečeno homofobni način.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...i-sebi/296791/

Zanimljivo je da je prvi gay političar došao iz HČSPa dok nije otkriven. Vidimo da homoseksualci bez straha idu i u takve stranke.
Detektor is offline  
Old 25.02.2017., 15:33   #71
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ima još jedan ali nije trebao priznati:


http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...i-sebi/296791/
Joj Kalinic
On je Hrvatski Yiannopoulos...bio, dok nije nestao iz javnosti.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.02.2017., 15:55   #72
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A kako zamisljas javno deklariranje javne osobe?
Btw, trenutno jedini deklarirani gay politicar ( koliko ja znam ) je Damir Hrsak.
Pa javno može biti ovako da u javnosti kaže ljudima, ne nužno da da intervju za novine o tome.

Btw, ako se ne varam bio je još jedan, onaj iz Istre, Sandi ili Sandro, tako nešto.

U jednom sučeljavanju se posvađao sa Željkom Markić tako da nisu jedan drugoga željeli ni gledati.
Rory Delap is offline  
Old 25.02.2017., 16:00   #73
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Pa javno može biti ovako da u javnosti kaže ljudima, ne nužno da da intervju za novine o tome.

Btw, ako se ne varam bio je još jedan, onaj iz Istre, Sandi ili Sandro, tako nešto.
Nije to javno u javnosti je on str8 dok ne kaze drugacije. To je inace i nacin na koji novinari funkcioniraju. Barem oni koji nisu totalno zutilo. Masa njih zna za seksualnu orijentaciju javnih osoba, ali se prave da ne znaju i to ne samo zbog lojalnosti nego i zbog rizika da budu tuzeni.
Sandi nije politicar, on je socijolog....ako na istog mislimo.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.02.2017., 16:05   #74
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nije to javno u javnosti je on str8 dok ne kaze drugacije. To je inace i nacin na koji novinari funkcioniraju. Barem oni koji nisu totalno zutilo. Masa njih zna za seksualnu orijentaciju javnih osoba, ali se prave da ne znaju i to ne samo zbog lojalnosti nego i zbog rizika da budu tuzeni.
Sandi nije politicar, on je socijolog....ako na istog mislimo.
Je je, to je taj. Nekako sam pomislio da je političar, mislim da se čak negdje kandidirao za gradonačelnika ili tako nešto.
Rory Delap is offline  
Old 25.02.2017., 16:07   #75
BTw...ne mora dati izjavu za medije. NEka se prosece sa deckom drzeci se za ruke. Eto vijesti u roku keks.
Neka na upit ima li djevojku odgovori da ima decka.
Ima 1000x nacina bez da sazove konferenciju za stampu ili ciljano to kaze u razgovoru za neke novine.
To je javno deklariranje, ostalo su tracevi
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 25.02.2017., 17:23   #76
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
BTw...ne mora dati izjavu za medije. NEka se prosece sa deckom drzeci se za ruke. Eto vijesti u roku keks.
Neka na upit ima li djevojku odgovori da ima decka.
Ima 1000x nacina bez da sazove konferenciju za stampu ili ciljano to kaze u razgovoru za neke novine.
To je javno deklariranje, ostalo su tracevi
LOL, a najbolje da ti odredjujes nekome tocnu formu deklariranja seksualnosti, da ti srce bude na mjestu.

Koliko ja znam, a to je iz kruga ljudi koja ga poznaju - on to ne skriva niti ima problem oko toga, ali ocito nece ni na sva zvona trubiti, kaj je njegov osobni odabir.

Osobno smatram da je to i bolji put u nasem drustvu koje je jos konzervativno (ali nikako homofobno) po tom pitanju, jer nije ni asertivan niti se stavlja radi seksualnosti u prvi plan. Istina i bog, ne znam koliko mu je to politicki pametno, obzirom na krajnje negativnu sliku HDZ-a.

Mozda covjek ima svoj plan kak i sprovesti agendu oko veceg prihvacanja homoseksualnosti u drustvu nakon sto se prvo pokusa dokazati kao politicar drukcije vrste (prema onome sto sam cuo o njemu osobno - jest takav, bez obzira kaj je u HDZ-u) ili gradonacelnik (ne cini mi s moguce da HDZ-ov kandidat pobijedi u Varazdinu).

U svakom slucaju - nikako ne stoji agitpropaganda da smo homofobno drustvo, vec tek prosjecno konzervativno, i mislim da kroz obzirno i normalno javno objasnjavanje drustvenih promjena moze puno lakse doci do prihvacanja, nasuprot uvjeravanju da "ako nisi 101% i odusevljen nama, onda si jebeni fasist i protiv nas".
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 25.02.2017., 18:31   #77
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
U Varazdinu je predsjednik gradskog HDZ-a javno deklarirani homoseksualac, stovise kandidirat ce za gradonacelnika.

Izabrali ga - lokalni homofobni HDZ-ovski krkani...

Mozes li podnijeti takvu sliku tvog "homofobnog" hrvatskog drustva, ili samo seres iza tipkovnice a da s tim drustvom po kojem seres nemas nikakav dodir?
Dobro si me izvrijeđao i izprostačio, ali nije tu ništa loše
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 25.02.2017., 18:58   #78
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Dobro si me izvrijeđao i izprostačio, ali nije tu ništa loše
Koji dio si dozivio kao vrijedjanje?! To sto sam ti razbio agitpropovsku floskulu suprotnim primjerom iz svakodnevice naseg drustva?
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 25.02.2017., 19:05   #79
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Koji dio si dozivio kao vrijedjanje?! To sto sam ti razbio agitpropovsku floskulu suprotnim primjerom iz svakodnevice naseg drustva?
I mislio sam da nećeš shvatit, ali nema veze idemo dalje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 25.02.2017., 19:09   #80
Još jedan argument protiv koji se često može čuti (čuo se i u ovoj temi) je da dijete ima "pravo na majku i oca", tj. pravo na dva roditelja različitog spola. Iskreno, ne vidim logiku u tom argumentu. Mislim da dijete ima pravo na sigurnost, ljubav i brigu, što mogu pružiti i homoseksualni i heteroseksualni parovi - to više ovisi o samom karakteru osoba, nego o spolu i seksualnoj orijentaciji. Sigurno ne bi sad jedan par, bilo homoseksualan, bilo heteroseksualan, išao posvajat dijete ako se ne misle brinut o njemu. Isto tako, što je sa samohranim roditeljima? Treba njima oduzeti djecu jer dijete ima "pravo na majku i oca"?
hmxhmx1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.