Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2007., 21:35   #1
Beba mi stalno povraća!

Od prije 3 dana moja 14-stomjesečna kčerkica povrati skoro sve što pojede.
Prvi dan je povraćala baš sve.Drugi dan manje,davali smo joj čaj od kamilice i rehidromix.Treći dan mi je jela banane i keksiće u čaju od kamilice,pa opet bananu i čaj od kamilice.Tad se povračanje smirilo.
Onda sam joj dala smokija pa je dobila proljev.To smo riješili isti dan sa humanom 9.Pa je danas imala dvije normalne stolice.
Onda sam joj dala komadić jajeta kuhanog tvrdo i sve je počelo ispočetka.
Ponovo povrati ako popije čaj.
Bili smo na hitnoj prije dva dana i rekli su da joj dajem ono što joj već dajem i to je to.Nisu joj izvadili ni krvnu sliku ni ništa.Samo su rekli da nije upala grla i da je trbuh ok.I javite se svom lječniku u normalan radni dan.Ne bih htjela biti bezobrazna, ali njen pedijatar samo prepisuje antibiotike - već se desilo da ih je dobivala bez veze, kad je imala virusnu groznicu.
Kčer mi je danas bila dobro, igrala se i nije toliko spavala kao prije sve dok joj nisam dala ono nesretno jaje.Inače nije na ništa alergična.
Ima li tko kakav savjet za mene?Plliiizzzzzzz!
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 21:41   #2
Quote:
Sentinel & Onyx kaže: Pogledaj post
Onda sam joj dala smokija:
smoki ne bi dala ni zdravom djetetu a pogotovo djetetu koje ima povraćanje!
Nažalost naše bolnice su takve i moraš ih moliti za pretrage, a ako se suprostaviš pedijatru naroguši se s visoka!
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 21:42   #3
izguglaj malo o tome, pa vidi što bi malenoj najviše odgovaralo ili neka netko iz iskustva brzo nešto natipka!
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 21:46   #4
kakav smoki


dijetno je hrani, ono što ostaje, nastavi... banane su ok, povrće, kuhano nešto... samo lagano... i ne prestat nakon dva dana.. treba se oporavit.. i NE žutanjak od jaja, najbolje bez jaja uopće

i da, antibiotici joj više štete nego što će joj pomoć...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 22:16   #5
ono šta bi ja napravila i šta sam već par puta napravila-----pripazi na prehranu,smoki ti je fuj, ali razumin kad si već poluluda od brige da onda ideš i na lude opcije
ako te ne šljive na hitnoj šta se tiče pretraga odeš i napraviš privatno
-je mora se platiti, ali ih brzo dobiješ i znaš dali antibiotik ili ne
a doktoricu koja dijeli antibiot. šakom i kapom ili promjeni ili joj objasni da želiš svaki put napravit kontrolu leukocita da ti po potrebi da ili neda antib.
a leuk. ti budu gotovi za 10 min.
to je tvoje pravo i viruj mi zadnjih 10.tak god kad sam se opametila ja to radim
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 22:45   #6
Kod proljeva se ne daje čaj od kamilice nego od šipka.
Kod povračanja dijete se stavlja na dijetu, još par dana nakon što povračanje prestane. Može jesti jabuke, banane, prekuhanu rižu i slane štapiće. Piti često ali malo. Kad povrati, ne joj odmah uvaljivati da pije nego nakon pola sata i to na žlicu, ako popije naglo par gutljaja vjerojatno će opet povratiti.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 22:49   #7
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
Kod proljeva se ne daje čaj od kamilice nego od šipka.
e i to šipak, obavezno


inače, za ubuduće, ako trebaš jesti dijetno, a meso bi, onda samo piletinu konzumiraj, ostalo meso je premasno.. i što više kuhane hrane, ne pečene i sl..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 22:51   #8
Sad mi odbija sve šta joj ponudim.Popije malo čaja s rehidromixom i to je to.Probala sam joj dat malo Humane9, ali ju je povratila.Bili smo na hitnoj i rekli su da samo dalje nastavim davat pomalo čaja i da se javim doktorici, da nije nikakva upala i da nema potrebe za krvnom slikom, nek se samo sutra javim njenom pedijatru.A ona je GLUPA!
I trenutno baš nemam para za privatnog doktora.A ni ne znam da li koji radi ovako kasno.
Prijateljica mi je doktor i kaže da ako ona živne par sati nakon što povrati da je sve ok i nek nastavim davat čaj i rehidromix.
Možda da nastavim tako do sutra?
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 22:53   #9
gle, možda joj je jetra namučena ili želudac.. što god..tablete bi joj samo mogle naškodit.. nastavi ju hranit tako.. jest će, bit će gladna.. ali hrani ovako dijetno, najviše bananama i šipkom, rižom.. to će joj ostat...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:09   #10
Ne bi vjerovali ali ona hoće sir.Da joj dam malo?
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:09   #11
NE


pobogu,.. nikakvi sirevi, masno je to.. ni mlijeko baš... ni voćni jogurti, možda koji obični prođe... al drži se onog gore za sad.
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:25   #12
Pojela je minijaturni komadić sira i sada sam joj narezala jabuke i stavila pred nju na tanjur i sama uzima i jede dok ostalo nije htjela primirisati. Počela je skskt po krevetu i smijat isto što je radila prije nego se razbolila. Sada mi fakat ništa nije jasno.
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:26   #13
Quote:
Sentinel & Onyx kaže: Pogledaj post
Sad mi odbija sve šta joj ponudim.Popije malo čaja s rehidromixom i to je to.Probala sam joj dat malo Humane9, ali ju je povratila.
Bil' ti jela janjetine sa kapulicom ako te dva dana drži viroza, povračaš, imaš proljev, boli te svaki mišić i mali drobić? A?
Ne maltretiraj dijete i ne nutkaj ju hranom! Ne paše joj. Samo vodi računa da često i malo pije (rehidromix i čaj je super).
Sir nikako.
Viroza, nije niš strašno, da joj prijeti dehidracija poslali bi te u bolnicu, nisu na hitnoj baš tako blentavi.
Ujutro pedijatrici a ako ti je baš jako glupa , uzmi karton i prebaci ju nekom manje glupom.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:33   #14
Nitko je već jedno vrijeme ne nudi hranom nego ju je sama sada zatražila. Sada se ponaša kao da je potpuno zdrava inače bi povraćala da skače ali nema nikakve reakcije. Igra se kao da ništa nije ni bilo. Sada više ništa ne kužim...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:34   #15
ni jedan lijek nije fin.. čista riža nije fina. možda joj ni šipak neće bit super.. al neke stvari za zdravlje moraš pretrpit..

kako kaže Tija, prestani ju nutkat hranom, kad bude gladna jest će, i onda joj daj poštenu hranu od koje neće sve letit van. pa pomozi djetetu!

i ako se sad čini da je sve ok, sutra već može pojest nešto što će izletit.. i tako će i bit ako se budeš ovako neodgovorno ponašala.. drži je na dijeti i bit će ok
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 00:20   #16
Zar jabuka nije dijetna hrana i nitko je ne nutka hranom nego ju sama traži. Nije baš lijepo što kažeš da se ponašam neodgovorno.Držim je na dijeti od početka, ali ona neće jest ono što bi trebala.Koliko ja znam, jabuka je dijetna.
Ako joj paše, ja ne vidim druge mogućnosti,nego da joj dajem jabuku i bananu koje voli.Čim je silim, pa ma koliko to bilo zdravo. riža,šipak - vrišti i neće.
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 00:22   #17
pa hebga, prisili

a što ćeš, davat joj ono od čega će povraćat i produljit mučenje kompletno? onda joj davaj jabuku i bananu... ako poželi više, popis imaš gore..

reci da nema više ničeg u kući, popij i ti šipak pa će i ona.. štajaznam, snađi se..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 00:24   #18
pa mislim da jabuka spada u dijetnu hranu, ali je treba naribat i pustit da potamni ili tako nekako.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 00:36   #19
Quote:
Sentinel & Onyx kaže: Pogledaj post
Zar jabuka nije dijetna hrana i nitko je ne nutka hranom nego ju sama traži. Nije baš lijepo što kažeš da se ponašam neodgovorno.Držim je na dijeti od početka, ali ona neće jest ono što bi trebala.Koliko ja znam, jabuka je dijetna.
da ti je tesko to kuzim, ali ne mozes joj udovoljavati jer place.

slusaj cure, sve su ti rekle, osim toga zelucana viroza hrani se hranom, treba ju, narodski receno "izgladniti" ne dati materijala.

riza, kuhana piletina, stapici, jabuke, prepecenac, ribana, jabuka, banane..

mlijeko i mlijecni proizvodi ne, masno ni u kom slucaju (smoki, sir)..mislis da ces je umiriti, a napravis joj medvjedju uslugu: ona ne zna sto joj treba. zna sto joj nije fino, ali ti moras izdrzati i ne dati joj ono sto ce joj stetiti.

sa stranice zzjz:

Quote:
Zbog gubitka tekućine i elektrolita iz organizma, može doći do dehidracije, stoga je najvažnija adekvatna nadoknada tekućine putem infuzije ili preko usta, ovisno o težini kliničke slike. Osim dovoljnog unosa tekućine (ča j- šipkov, indijski, ruski ili voćni, te fiziološke otopine pripravljene u kućnoj pripremi - Rehidromix, Nelit) ili u obliku infuzije u bolničkim uvjetima, važna je pravilna dijeta. Za nadoknadu tekućine koriste se oralne rehidratacijske otopine; prašci koji se otope u prokuhanoj vodi (Rehidromix, Nelit). U praktičnim uvjetima može se napraviti otopina u kućanstvu: na 1 litru prokuhane vode dodaje se 1 jušna žlice šecera, 1 mala žlica kuhinjske soli i pola žlice sode bikarbone. Kalij se nadoknađuje davanjem sokova od voća i povrća. Specifično antimikrobno liječenje (antibiotici, kemoterapeutici) provodi se samo po preporuci liječnika
i opsezan link s pedijatrija.org
http://www.pedijatrija.org/default.a...3&sid=&jezik=1
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 00:39   #20
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
reci da nema više ničeg u kući
Kako da objasnim djetetu od 13 mjeseci da nema više ničega u kući osim čaja od šipka i riže. Ne mogu je prisiliti nikako jer onda odmah povrati stoga ta solucija ne dolazi u obzir. Jedino da ju držim gladnom do te granice dok sama ne zatraži klopu.

Hvala vam svima na savjetima...Držite mi fige da upali.

Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.