Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2004., 23:54   #1
Sredstva za zaštitu od Sunca i za samotamnjenje, njega kože nakon sunčanja

Možda je prerano za priču o tome, ali ja sam tip koji voli unaprijed sve pripremiti pa me zadnjih dana muči odabir kreme za sunčanje. Užasno sam svijetloga tena i treba mi nešto za visokim faktorom zaštite; za lice i tijelo.

Cijena nije toliko važna samo da ŠTITI jer pocrvenim i od pomisli na sunčane zrake !


Molim preporuke...
Anteaa is offline  
Old 16.04.2004., 00:01   #2
kupila sam vec od Clinique "Super city block" za lice...a za tijelo sam prije imala kreme od Lancastera(dobila za poklon)nisu lose
ovaj put mozda kupim od Biotherma,sestra mi kaze da je njoj super
croft is offline  
Old 17.04.2004., 19:26   #3
Re: Kreme za sunčanje

Quote:
Anteaa kaže:
Možda je prerano za priču o tome, ali ja sam tip koji voli unaprijed sve pripremiti pa me zadnjih dana muči odabir kreme za sunčanje. Užasno sam svijetloga tena i treba mi nešto za visokim faktorom zaštite; za lice i tijelo.

Cijena nije toliko važna samo da ŠTITI jer pocrvenim i od pomisli na sunčane zrake !


Molim preporuke...
Nije prerano.
Tijekom cijele godine, bez obzira da li je suncano ili oblacno trebalo bi koristiti SPF od barem 15. Svaki dan (preporucuju dermatolozi, http://www.aad.org/pamphlets/SunSkin.html ).

Trenutno: Neutrogena SPF 30. ali ima ih jako puno dobrih... masnijih, nemasnih, sjajnih, suhih...
Shtefitza is offline  
Old 18.04.2004., 00:15   #4
Avene bijela linija mi je bila dobra...i mislim da ne zatvara pore.
Inace City block od Cliniquea-ali izbaci mi pristice.
I dnevna krema s spf-om od Eucerina
Noemi is offline  
Old 18.04.2004., 00:24   #5
Koristim ja kreme i podloge s zaštitnim faktorom tijekom cijele godine. Međutim, već u svibnju kad se "pojača" sunčeko moja koža potrebuje nešto jače tako da losione poslije jutarnjeg tuširanja zamijenim onim losionima s zaštitnim faktorom (dakle, onima što ih teglimo na plažu ). A za facu bi mi trebao barem SPF 30. Na to sam mislila...

Pa ako je netko probao kakvu dobru kremicu ili losion sa visokim zaštitnim faktorom, a da ujedno i ne masti kožu previše, bila bih zahvalna na preporuci...

------

Avene mi se čini oke. Imaju dosta visoke zaštitne faktore, a njihova termalna voda mi je fantastična tako da možda to i probam.

Thnx!
Anteaa is offline  
Old 18.04.2004., 01:19   #6
s obzirom na moju alergiju na sunce i na neke kreme nije mi lako naći dobru. najgoru alergiju (cijelo lice mi je naoteklo i pocrvenilo i svrbilo ko sam vrag) sam dobila od Garniera (ne sječam se kak se zove krema). od svih skupih i jeftinih krema koje sam probala, a bilo ih je mnogo jedino što mogu nanositi je nivea. i njoj sam već dugo vjerna. stavljam ju i na lice i na tijelo.
pink_cat is offline  
Old 18.04.2004., 06:19   #7
pink_cat, jesi probala sa avene termalnom vodicom i njihovim kremama? moja prijateljica je imala problema sa svakom mogucom kremom.. i onda je nasla avene i sad je ful zadovoljna... a navodno je ona vodica ok za alergije.. ja je planiram uzeti ove sedmice, i to iskljucivo zbog sunca (svake godine imam alergiju na sunce... ljeti)
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Old 18.04.2004., 14:22   #8
ja kreme za suncanje koristim tek na moru. i to uzmem prvi tjedan i po (inace sam plavusa , mogu pocrnit ali izgorit) onu djecju niveu u spreju (u boji jel ovaj moj majmun to voli) sa spf 20. nakon sto to potrosim kupim delial ili niveu ili johnsons od nekih 7. e a za facu imam isto nivea baby bez konzervansa i to koristim cijelo ljeto. e da, poslje obavezno stavljam mlijeko za tijelo poslije suncanja - coppertone (fenomenalno mirisi)
debelakrava is offline  
Old 18.04.2004., 16:08   #9
ispravak-mislila sam na Aveneovu bijelu liniju za suncanje,za osjetljivu kozu.
Ima kremicu za lice,spf 45 mislim,i pise da je non comedogene.
Kad se namaze malo je bijelkasto zuckasta,ali na svjetloj puti pa se ni ne primjeti
Noemi is offline  
Old 18.04.2004., 16:20   #10
odite vrit vi i vase kreme i kaj ja znam
maloprije sma se otusirala i namazala sma se sa onim copertonom kokos faktor 2 i sad sam kaj se ne lizem po kuci, sad cu se s tim mazat do mora, bas me briga
razmazoti is offline  
Old 18.04.2004., 18:27   #11
Quote:
heureka kaže:
pink_cat, jesi probala sa avene termalnom vodicom i njihovim kremama?
Nisam. jel ima uzoraka jer ipak moram prvo probati da vidim da li mi odgovara. neke kreme same za sebe mi ne smetaju, ali u kontaktu sa suncem i znojem postanu jako neugodne
pink_cat is offline  
Old 18.04.2004., 18:44   #12
Termalnu vodu imaš kupit u malom izdanju (kao neka putna verzija ), a za kremice, koliko ja znam, imaš testere.

U Martićevoj je dućan u kojem prodaju zdrave proizvode, a na katu je parfumerija; prodaju Avene, Carita, Jeanne Piaubert... Nema gužve, možeš na miru razgledat i cura koja radi je stvarno uslužna (meni je, zadnji put kad sam bila, objasnila i pokazala tonu toga... a baš sam bila dosadna ). Prije toga sam bila u par apoteka i žene nisu imale pojma o čemu pričaju, a nisu imale ni testere ni prospekte...
Anteaa is offline  
Old 20.04.2004., 12:12   #13
Quote:
Anteaa kaže:
Termalnu vodu imaš kupit u malom izdanju (kao neka putna verzija ), a za kremice, koliko ja znam, imaš testere.

U Martićevoj je dućan u kojem prodaju zdrave proizvode, a na katu je parfumerija; prodaju Avene, Carita, Jeanne Piaubert... Nema gužve, možeš na miru razgledat i cura koja radi je stvarno uslužna (meni je, zadnji put kad sam bila, objasnila i pokazala tonu toga... a baš sam bila dosadna ). Prije toga sam bila u par apoteka i žene nisu imale pojma o čemu pričaju, a nisu imale ni testere ni prospekte...
E, fala za apoteku
Tam di ja Avene kupujem, moram se sama snac i prckat po polici
(dobro, tamo kupujem sto godina pa mi daju

Nego, i ja hvalim Avene.
Pink_cat, cini se da imamo slicnu kozu, i moja sizi na kreme.
Dugo godina sam bila na plavoj Nivei zimi i Soft ljeti.
Dok Avene nisam otkrila (hvala forumu
Ima nekoliko linija, ja sam komibinirala Cold gel za kozu sklonu
dermatitisima i Hydra rich kremu (ima i varijanta sa zastitnim
faktorom) za lice, osjetljiva koza.
I super
Zmijica is offline  
Old 20.04.2004., 14:57   #14
ići ću i ja pogledati taj dućan. možda dobijem koji uzorkić ako ih lijepo zamolim
pink_cat is offline  
Old 26.04.2004., 15:11   #15
Quote:
Noemi kaže:
ispravak-mislila sam na Aveneovu bijelu liniju za suncanje,za osjetljivu kozu.
Ima kremicu za lice,spf 45 mislim,i pise da je non comedogene.
Kad se namaze malo je bijelkasto zuckasta,ali na svjetloj puti pa se ni ne primjeti
ja sam danas vidjela da imaju od 25 i 50...45 nisam vidjela...

ja već nekoliko godina koristim capital soleil 60...stvarno sam ekstremni slučaj

al bih se prebacila malo na nešto drugo...ovo je dosta teško, i smrdi
Clea is offline  
Old 26.04.2004., 18:08   #16
decleor, nemos falit... i boja mi je dugo ostala, a koristila sam ga cilo lito.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 26.04.2004., 22:04   #17
Quote:
tilla kaže:
decleor, nemos falit... i boja mi je dugo ostala, a koristila sam ga cilo lito.
Jel' upotrebljavaš i ono ulje ili samo preparat sa zaštitnim faktorom?
Anteaa is offline  
Old 27.04.2004., 09:52   #18
nisam ipak toliki fan, imas odlicno mlijeko iz njihove linije i imam stick koji stavljam na tetovaze i nos, tako di mi je osjetljivije. imaju neki drukcije brojeve, 15 im je ko 30 (ali to jos provjeri u ducanu) nema sanse da izgoris, ali kad pocrnis boja ti traje, traje...

imas i neki vosak poslije sucanja, ali to sam dobila tester i trackala se, dzabe.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 27.04.2004., 14:57   #19
Ma to sam te pitala zašto što me tete prodavaljke uvjeriše da nema smisla stavljat tu kremicu bez onog ulja, a ulje mi skupo pa sam odustala od Decleora.

Ti reče da je učinkovito pa ga sad upet varaćam u opciju.
Anteaa is offline  
Old 28.04.2004., 09:19   #20
Quote:
Anteaa kaže:
Ma to sam te pitala zašto što me tete prodavaljke uvjeriše da nema smisla stavljat tu kremicu bez onog ulja, a ulje mi skupo pa sam odustala od Decleora.

Ti reče da je učinkovito pa ga sad upet varaćam u opciju.
nisam ni rekla da je ulje ucinkovito! imam vosak, ok je, ali mos i bez toga.

imas i ulje i vosak jos u liniji, ulje nisam probala.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.