Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2007., 22:14   #81
Postoji oralno cjepivo, navodno je jako dobro, ali ga moraš naručiti u ljekarni. Nema u Hr, dobavljaju iz inozemstva.
Vidi ovdje o čemu se radi.
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 22:46   #82
Nisam bas odusevljen s tim jer ne preporucujem namjerno stvaranje protutjela na neke bakterije koje trebaju biti normano u organizmu! (probavni sustav)
Postoji kronicna upala mokracnog mjehura.... savjetujem da otdjes kod urologa ili ako je to problem uzmes neki uroantiseptik i pijes par mjeseci stalno uz dosta tekucine, dosta
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:22   #83
Najučinkovitije protiv E.C. prirodna metoda su ti čajevi ili tabletice na bazi brusnice. Ona ti je prirodni antibiotik protiv te bakterije isprobano djeluje. Imaš to kupiti u svakoj ljekarni tako da nebi trebalo predstavljati problem.
LED is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:04   #84
brusnica je zakon, ali samo u jakim dozama. barem meni. ovo tipa čajevi i to, ma kakvi, ništa.
glej kaduljica, tebi je prvenstveno otišao imuni sistem, a vjerujem da su i sami antibiotici dosta kumovali tome, zato ti se infekcija malo malo vraća.

kupi si homeocanovu brusnicu, vidi koje kapsule imaju najjače, ja sam pila od 300mg, 3 x 2dnevno, nakon jela nikako na gladan želudac i dosta tečnosti, prvenstveno vode, jer čajevi u većim količina=onim koje tebi trebaju, više škode nego pomažu, pogotovu Uvin, jako smeta želudcu. i to je otprilike ono što možeš uradit konkretno vezano za ešerihiju.

ali najbitnije ti je vratit imuni sistem u ravnotežu. raspitaj se malo o i tabletama i prirodnim sastojcima koje trebaš forsirati u ishrani da si ponovo osposobiš imuni sistem. on inače jako strada od antibiotika, a sama činjenica da jako često ešerihija bukne, samo potvrđuje to da je imuni sistem loš.

i inače, ešerihije se ne možeš "riješiti" "riješiti" ešerihiju znači samo ju držati pod kontrolom tj. u zanemarivo malim količinama koje ne utječu na zdravlje urinarnog trakta. i svaki put kad ti imuni sistem padne iz nekog drugog razloga nevezanog za ešerihiju (gripa, ili neka druga iscrpljujuća bolest) ešerihija se odmah javlja, manje i češće mokriš, peckanje, krv u urinu...znači strpljeno samo bildaj imuni sistem, to ti ionako ne može naškodit
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:42   #85
Meni pomaze TEKUĆINA! Trudim se piti što više tekućine svakodnevno, što znači i kad ne osjećam nikakve probleme. Naravno, ponekad se ešerihija vrati i onda nastojim piti još više tekućine osobito uvin čaj i čaj od brusnice. A ako i to ne pomogne onda idem po antibiotike. Sad ih nisam pila već 3 mjeseca i nadam se da još dugo neću!!!
__________________
Follow the yellow brick road!
SBorovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 13:55   #86
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
...
Ej, izgleda da se ti razumiješ u to
Što ne valja s tim cjepivom? Meni je izreklamirano kao nešto super, pa me sad i ostale informacije zanimaju.
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 22:16   #87
Meni je napast podivljala u trudnoći... Popila antibiotike i do kraja trudnoće preventivno konzumirala hektolitre Encianovog čaja od brusnice (kod kupnje čaja pazi na postotak, Franckov "čaj od brusnice" ima čak cijelih 1 % brusnice, ha ha), suhe brusnice i kapsule od Cranactina. To troje sam izmjenično koristila dan za danom. I do sad mi se (kuc kuc u drvo) nije vratila
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 09:06   #88
Ja imam velikih problema sa upalama mjehura.
Javljaju mi se svakih 1-1,5 mjesec. I onda već i bez odlaska doktoru pijem Nolicin. Znam da to ne valja, ali kad me u roku pola dana toliko počne očajno boliti i tjerati na wc da ja na doktora ne stignem ni pomisliti.
I sad sam pred 10 dana išla kod obiteljskog prijatelja koji je urolog i prije toga sam dala urin i nalazi su čisti. Ustvari imam malo proteina u urinu, ali da se oko toga ništa ne zabrinjavam jer su minimalne količine.
I uglavnom doktor mi je napravio ultrazvuk bubrega i sve je OK.
I ja sam se jako pazila kaj se tiče hladnoće i evo jučer me uhvatila takva upala mjehura kakvu u životu nisam imala. Mislila sam čekati ponedjeljak da odem doktoru, ali nisam izdržala....
Već sam očajna!!!!!

Ima li ko kakav savjet šta da napravim?
Jer kad dođe upala ja ne stignem ni otići doktoru po uputnicu dati urin i čekati nalaze jer je to već toliko napredovalo da me hladni znoj počinje oblijevati i doslovno se ne mogu dići s wc-a
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 13:37   #89
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Ima li ko kakav savjet šta da napravim?
Jer kad dođe upala ja ne stignem ni otići doktoru po uputnicu dati urin i čekati nalaze jer je to već toliko napredovalo da me hladni znoj počinje oblijevati i doslovno se ne mogu dići s wc-a
uh, ovo mi je poznato skroz. u roku od 2 sata, ako ne i manje, već se pojavi krv u urinu, užas.
ja se esherihijom družim već 15tak godina, al kao što rekoh u nekom od postova, sad mi se jako rijetko pojavi. i obzirom da sam i ja maltene doktorirala esherihiju, koliko je dugo već imam, u kući uglavnom uvijek imam cefalexin (alergična na penicilin) pa čim osjetim da peče, odmah počnem s kapsulama. al opet podvlačim - to se desi jednom il nijednom u godini.
moraš ojačati imuni sistem, a česte terapije antibioticima ga samo još dodatno sjebavaju. kad se ovaj put izliječiš od te upale koja te sad uhvatila i kad dobiješ nalaz "saprofitna flora", bez obzira što je tad sve ok, kreni sa nekim terapijama za imuni sistem, i plus probaj pit kapsule s brusnicom, probaj homeocan ili neke druge.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 21:38   #90
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Ja imam velikih problema sa upalama mjehura.
Javljaju mi se svakih 1-1,5 mjesec. I onda već i bez odlaska doktoru pijem Nolicin. Znam da to ne valja, ali kad me u roku pola dana toliko počne očajno boliti i tjerati na wc da ja na doktora ne stignem ni pomisliti.
I sad sam pred 10 dana išla kod obiteljskog prijatelja koji je urolog i prije toga sam dala urin i nalazi su čisti. Ustvari imam malo proteina u urinu, ali da se oko toga ništa ne zabrinjavam jer su minimalne količine.
I uglavnom doktor mi je napravio ultrazvuk bubrega i sve je OK.
I ja sam se jako pazila kaj se tiče hladnoće i evo jučer me uhvatila takva upala mjehura kakvu u životu nisam imala. Mislila sam čekati ponedjeljak da odem doktoru, ali nisam izdržala....
Već sam očajna!!!!!

Ima li ko kakav savjet šta da napravim?
Jer kad dođe upala ja ne stignem ni otići doktoru po uputnicu dati urin i čekati nalaze jer je to već toliko napredovalo da me hladni znoj počinje oblijevati i doslovno se ne mogu dići s wc-a
Kod kroničnog cistitisa antibiotici,a ni kemoterapeutici poput Nolicina nisu rješenje.Pojava gljivica je iznimno česta,a time se stvar dodatno komplicira...Pokušaj s Ninurom ili metenaminijev mandelatom(treba ga naručiti izvana).To su ti uroantiseptici i treba ih koristiti doslovce mjesecima do poboljšanja.Pojava rezinstencije je jako rijetka.
Kronični cistitis se može tretirati i fitoterapijom te aromaterapijom.Upotreba čajevca oralno je i klinički provjereno djelotvorna.No kao i sa službenom medicinom potrebna je disciplinirana i redovita te napose dugotrajna primjena preparata,a tu žene najviše griješe.Svi bi radije to riješili kurom antibiotika od 5 dana,ali to nažalost ,kod ponavljajućeg cistitisa,ne funkcionira.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 13:53   #91
Ja sam imala E.C. kao mala beba. Ne znam točno kako sam lječila jer ne sjećam, naravno
Ali znam da mi je očito uspješno izlječena jer nikad više nisam imala probleme Znam da mi je mama u jednom razgovoru rekla za brusnicu da ima efekta. Dakle, brusnica
malenaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 11:46   #92
Pitanje je slijedeće za one koji znaju: Zašto liječnici kažu da se E.coli ne treba liječiti ako je imam 1000/ml????

Imala sam je prvo 10 na 5, pa na 4, naravno stalno sam bila na antibioticima, pa je sad 10 na 3 i kažu to je to.
Meni to stvarno glupo zvuči, pa kao da se ne može namnožiti.

Usput sam otišla kod nekog "travara" i dao mi mješavinu meda i brusnice, te propolis. Kažu pomaže. Zna li netko je li to stvarno pomaže.
Od antibiotika sam trošila Novocef, Klavocin, još neke ne mogu se sjetiti.
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:23   #93
Quote:
kapitajac kaže: Pogledaj post
dakle jedna prijateljica ima tu bakteriju u mokracnom kanalu i nikako ne moze da je istjera, kako se to lijeci koji je najbolji nacin je li imao ko iskustva neka s tim
ja sam imao EC i nakon 3 ture antibiotika ništa. Popi... sam i otišao kod MATIJE u Drvinje (Trešnjevka). Dobio sam čaj, tinkturu i sirup protiv te beštije i nakon 45 dana sam je ubio mamu joj njezinu. Morao sam piti 2 litre čaja dnevno ali vrijedilo je.
__________________
Što bih dao da sam mlađi, a da imam ovu pamet !!!

LJubitelj životinja-toplokrvnih
rovad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 13:20   #94
Question uvin caj?

da li mi moze ko rec koja je razlika izmedju uvinog instanta i uvin h caja?
ovi instant ima npr. 2.5% lista medvjedke a H 30%, s tim da je kod instanta to ekstrakt pa mozda je u tome point..
anyway, sta meni nije jasno je koji je bolji za piti, djelotvorniji, ili to dodje na isto?
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 13:30   #95
Zašto liječnici kažu da se E.coli ne treba liječiti ako je imam 1000/ml????
i odgovoriti na moje pitanje
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 13:50   #96
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
Zašto liječnici kažu da se E.coli ne treba liječiti ako je imam 1000/ml????
i odgovoriti na moje pitanje
pa..evo ja cu probat dok se ne javi netko pametniji
znas kako ono neke bakterije u mokraci dok su 10 na 3 je ok,a dalje je vec alarm, tako mozda i sa EC, ona se tesko iskorijenjuje a dok je "samo" 1000 i ne pravi probleme mozda sa medikamentoznim lijecenjem nije potrebno dalje trovat organizam,i tako u biti oslabljivat imunitet..
eto, to je moja pretpostavka, medicinskog iskustva nekog imam pa sam mozda i pogodila stagod
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 13:53   #97
hvala, ali ja mislim da je to suludo jer toj se beštiji nije problem namnožiti, mali pad imuniteta i eto ti je opet..
a možda je to razlog stvarno, ali za mene nema smisla.
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 14:01   #98
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
hvala, ali ja mislim da je to suludo jer toj se beštiji nije problem namnožiti, mali pad imuniteta i eto ti je opet..
a možda je to razlog stvarno, ali za mene nema smisla.
a znam, ni meni ne bi bilo to svejedno..
a da pitas svog lijecnika,ili nekog urologa,oni ce ti to najbolje znat rec..
a do tad odrzavat imunitet u top formi i nadat se najboljem
evo i ja se mislim da je mozda imam, idem na urinok.sl.tjedan, al imala sam vec 4 upale i evo sad me opet pecka vec par dana...grrrr
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 14:18   #99
a moje pitanje?
aj kad neko nađe vremena od vas koji puno pijete uvin, ima li razlike, koji je bolji...? hvaalaa
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 14:36   #100
ja ne pijem uvin!
a zašto ne piješ brusnicu ona je bolja
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.