Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2008., 20:12   #21
jel to nešto ovakvo?
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=2194
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 16.07.2008., 22:22   #22
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Ma jos savrsenije, sednes na klupu, prikacis komp i surfas.
http://www.telenor.co.yu/media/Telen...sti_110608.jpg
http://www.telenor.co.yu/media/Telen...sti_206008.jpg
U Studentskom parku u Beogradu, prvom Internet parku u našoj zemlji, zahvaljujući saradnji Gradskog zelenila i Telenora, sada je postavljena nova rasveta, čime je posetiocima omogućeno da i noću koriste Telenorov bežični Internet.
50 cent is offline  
Old 16.07.2008., 23:09   #23
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
Ma jos savrsenije, sednes na klupu, prikacis komp i surfas.
http://www.telenor.co.yu/media/Telen...sti_110608.jpg
http://www.telenor.co.yu/media/Telen...sti_206008.jpg
U Studentskom parku u Beogradu, prvom Internet parku u našoj zemlji, zahvaljujući saradnji Gradskog zelenila i Telenora, sada je postavljena nova rasveta, čime je posetiocima omogućeno da i noću koriste Telenorov bežični Internet.
Kaj bi ja dao da na zrinjevcu imam lampe...
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 16.07.2008., 23:18   #24
A za ovo verovatno niste culi ;

Kompanija Mali kolektiv iz Beograda saopštila je da će u septembru završiti takozvanu "pametnu" poslovno-stambenu zgradu u centru glavnog grada u čiju je izgradnju uloženo 30 miliona evra.

Prva zgrada tog tipa na Balkanu stanarima će omogućiti potpuno digitalizovanu kontrolu svih uređaja za komunikaciju, osvetljenja, klimatizacije, protivpožarne zaštite i obezbeđenja, rekao je novinarima izvršni direktor Malog kolektiva Dragan Preštalo, prilikom obilaska gradilišta u Balkanskoj ulici.
Prema njegovim rečima, zgrada nazvana "B2", čija je gradnja počela pre tri godine, prostire se na površini od oko 25.000 kvadratnih metara, na osam poluetaža.
Objekat ima 35 stanova i 17 poslovno stambenih-apartmana površine od 50 do 250 kvadratnih metara, 4.000 kvadrata komercijalnog prostora, kao i 220 garažnih mesta, koja verovatno moći da koriste i gosti hotela Moskva i Balkan sa kojima se pregovara o zakupu.
Preštalo je istakao da se stanovi, apartmani, kao i komercijalni prostor neće prodavati, već isključivo iznajmljivati. Do sada je, kako je kazao, iznajmljeno već oko 90 odsto prostora, uglavnom bankama i drugim finasijskim institucijama, među kojima je i Moskovska banka, ali nije želeo da precizira kolika je cena iznajmljenog kvadratnog metra.
Govoreći o pogodnostima zgrade Preštalo je naveo da će stanari imati digitalnu telefoniju i televiziju, neograničeni pristup internetu, zidno grejanje i hlađenje.
Preko centralnog tač-skrin panela ili daljinskog upravljača moćiće direktno da se upravlja svim uređajima u apartmanu - kompjuterskom mrežom, telefonskim linijama, internetom, digitalnom televizijom, protivpožarnnim i protivprovalnim sistemom, alarmom za otkrivanje ugljen-dioksida, instalacijama grejanja, hlađenja i ventilacije, osvetljenjem, motorizovanim roletnama, dodao je on.
Stanare će, prema njegovim rečima, opsluživati i tim ljudi koji će se brinuti za obezbeđenje i čišćenje zgrade, reciklažu otpada, kao i pružanje svih usluga od iznajmljivanja rent-a-kara do rezervisanja i kupovine ulaznica za koncerte i pozorišta.
Sistem "pametne zgrade" koristiće hardver i softver svetskih kompanija kao što su Sisko, Sauter, Filips, Gira.
Vlasnik Malog kolektiva je biznismen Vuk Hamović.
50 cent is offline  
Old 16.07.2008., 23:26   #25
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
A za ovo verovatno niste culi ;

Kompanija Mali kolektiv iz Beograda saopštila je da će u septembru završiti takozvanu "pametnu" poslovno-stambenu zgradu u centru glavnog grada u čiju je izgradnju uloženo 30 miliona evra.

Prva zgrada tog tipa na Balkanu stanarima će omogućiti potpuno digitalizovanu kontrolu svih uređaja za komunikaciju, osvetljenja, klimatizacije, protivpožarne zaštite i obezbeđenja, rekao je novinarima izvršni direktor Malog kolektiva Dragan Preštalo, prilikom obilaska gradilišta u Balkanskoj ulici.
Prema njegovim rečima, zgrada nazvana "B2", čija je gradnja počela pre tri godine, prostire se na površini od oko 25.000 kvadratnih metara, na osam poluetaža.
Objekat ima 35 stanova i 17 poslovno stambenih-apartmana površine od 50 do 250 kvadratnih metara, 4.000 kvadrata komercijalnog prostora, kao i 220 garažnih mesta, koja verovatno moći da koriste i gosti hotela Moskva i Balkan sa kojima se pregovara o zakupu.
Preštalo je istakao da se stanovi, apartmani, kao i komercijalni prostor neće prodavati, već isključivo iznajmljivati. Do sada je, kako je kazao, iznajmljeno već oko 90 odsto prostora, uglavnom bankama i drugim finasijskim institucijama, među kojima je i Moskovska banka, ali nije želeo da precizira kolika je cena iznajmljenog kvadratnog metra.
Govoreći o pogodnostima zgrade Preštalo je naveo da će stanari imati digitalnu telefoniju i televiziju, neograničeni pristup internetu, zidno grejanje i hlađenje.
Preko centralnog tač-skrin panela ili daljinskog upravljača moćiće direktno da se upravlja svim uređajima u apartmanu - kompjuterskom mrežom, telefonskim linijama, internetom, digitalnom televizijom, protivpožarnnim i protivprovalnim sistemom, alarmom za otkrivanje ugljen-dioksida, instalacijama grejanja, hlađenja i ventilacije, osvetljenjem, motorizovanim roletnama, dodao je on.
Stanare će, prema njegovim rečima, opsluživati i tim ljudi koji će se brinuti za obezbeđenje i čišćenje zgrade, reciklažu otpada, kao i pružanje svih usluga od iznajmljivanja rent-a-kara do rezervisanja i kupovine ulaznica za koncerte i pozorišta.
Sistem "pametne zgrade" koristiće hardver i softver svetskih kompanija kao što su Sisko, Sauter, Filips, Gira.
Vlasnik Malog kolektiva je biznismen Vuk Hamović.
Sad ak ti ja velim da ja živim u nećemu ful sličnom nebuš mi veroval jel tak? A fora će ti biti isto kao i kod nas, sirotinja će se hvalit, a oni koji imaju puno love će živjet u takvim zgradama. Jer gledaj, i kina ima najveći bazen na svijetu, pa je opet standard u k.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 16.07.2008., 23:29   #26
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
A za ovo verovatno niste culi ;

Kompanija Mali kolektiv iz Beograda saopštila je da će u septembru završiti takozvanu "pametnu" poslovno-stambenu zgradu u centru glavnog grada u čiju je izgradnju uloženo 30 miliona evra.
Jel' nas morate informirat za svaku pobogu izgrađenu zgradu u vašoj prćiji!?
4.05%&falling is offline  
Old 16.07.2008., 23:34   #27
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
Sad ak ti ja velim da ja živim u nećemu ful sličnom nebuš mi veroval jel tak? A fora će ti biti isto kao i kod nas, sirotinja će se hvalit, a oni koji imaju puno love će živjet u takvim zgradama. Jer gledaj, i kina ima najveći bazen na svijetu, pa je opet standard u k.
Tako je, para na paru ide, ko ima imace sve vise a ko nema mucice se.
Americki san na Balkanu je tesko ostvariv.
50 cent is offline  
Old 16.07.2008., 23:35   #28
Quote:
4.05%&falling kaže: Pogledaj post
Jel' nas morate informirat za svaku pobogu izgrađenu zgradu u vašoj prćiji!?
on misli da nas boli šta oni "imaju"... imaju oni goli kurac.. jedino neznan jeli laže samo nas ili i sebe i nas...
__________________
NEKA PATI KOGA SMETA!!!
НЕКА ПАТИ КОГА СМЕТА!!!
Van_Helsing is offline  
Old 17.07.2008., 15:40   #29
Jagodina -- Izraelska kompanija Central European Estates (CEE) kupila je u Jagodini plac za izgradnju tržnog centra za tri miliona evra.

"U drugim gradovima Srbije, u kojima CEE namerava izgradnju tržnih centara, zemljište su dobijali besplatno, a mi smo im prodali. To govori da je položaj Jagodine, Koridor 10 i sve što radimo da privučemo starne investitore, interesantno", rekao je gradonačelnik Jagodine Dragan Marković-Palma i dodao da sada pet inostranih kompanija ulaže u Jagodini.

Prema njegovim rečima, ar zemljišta u delu grada u kome se nalaze Akva park, izletište "Potok" i ZOO vrt dostigao je cenu od 12 hiljada evra, a samo pre tri godine "niko ga nije hteo ni da mu plaćaš".

Kompanija CEE, sa izraelskom firmom "Big Shopping Centers", planirala je u naredne tri do pet godina da u Srbiji izgradi 15 do 20 tržnih centara, a u svaki će investirati od 20 do 50 miliona evra.

U Jagodini sada rade dva supermarketa (Maxi), kompanije "Delta" i jedan mini-maxi (bivši "Cemarket") i DIS market, Kompanije DIS, a otvaranje tržnog centra do kraja godine u ovom gradu najavila je kompanija "Tuš" iz Slovenije, koja super markete ima u Beogradu, Novom Sadu, Somboru, Subotici.
50 cent is offline  
Old 17.07.2008., 15:45   #30
Daj nek netko banira ovog fiftya jer ću inaće ja počet objavljivati svaku vjest vezanu uz Hrvatsku, pa ćete vidjeti kaj je trolanje. Dali nekoga zanima to kaj je entko napravio zgradu saa touchscreenom u beogradu, ili kaj su dobili internet, ili kaj imaju novu rasvjetu u parku, ili su im židovi otvorili novi supermarket. Evo jedna vjest koja će sigurno zanimati više ljudi na ovom forumu nego njegove:

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=6672

Gradonačelnik Milan Bandić pridružio se veleposlaniku Velike Britanije i Sjeverne Irske Johnu Ramsdenu u obilasku tržnice Dolac. Prije toga je voditelj podružnice Tržnica Zagreb Filip Borac veleposlanika Ramsdena upoznao s organizacijom tržnice.
Podsjetimo, za nedavna oproštajnog posjeta kod gradonačelnika Bandića, veleposlanik Ramsden je istaknuo da će mu posebno nedostajati Dolac na koji je navikao dolaziti tijekom četverogodišnjega mandata u Zagrebu.


Aha, kod nas svi iz zapadne europe preuzimaju naše običaje, a vi se veselite kaj vam židovi rade nove markete da možete još više trošiti kao da imate previše
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 17.07.2008., 15:52   #31
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
Daj nek netko banira ovog fiftya jer ću inaće ja počet objavljivati svaku vjest vezanu uz Hrvatsku, pa ćete vidjeti kaj je trolanje. Dali nekoga zanima to kaj je entko napravio zgradu saa touchscreenom u beogradu, ili kaj su dobili internet, ili kaj imaju novu rasvjetu u parku, ili su im židovi otvorili novi supermarket.
Aha, kod nas svi iz zapadne europe preuzimaju naše običaje, a vi se veselite kaj vam židovi rade nove markete da možete još više trošiti kao da imate previše
Covece, gde Zidovi pocnu ulaganje tu vise nema rata ni krize. Zna se koliki je njihov uticaj u SAD pre svega.
Daleko bilo da svaku investiciju ili zgradu koja se gradi postavljam na forum.
Hteo sam samo pokazati interesantnu stvar da Zidovi dosta ulazu u Sr..
Sa Hr. su imali problema zbog nacizma, a muslimanima verovatno nece pomagati ekonomiju.
50 cent is offline  
Old 17.07.2008., 15:57   #32
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
Covece, gde Zidovi pocnu ulaganje tu vise nema rata ni krize. Zna se koliki je njihov uticaj u SAD pre svega.
Daleko bilo da svaku investiciju ili zgradu koja se gradi postavljam na forum.
Hteo sam samo pokazati interesantnu stvar da Zidovi dosta ulazu u Sr..
Sa Hr. su imali problema zbog nacizma, a muslimanima verovatno nece pomagati ekonomiju.
Sa Hr su imali problema to kaj nas ne vole, ne zbog nacizma. Daleko od toga da ljudi nebi pozdravili njihove investicije, ali činjenica je da su oni većinom kreteni poput onih koji su odbili biti u knessetu kad je merkelica govorila. To je idiotizam. U Hrvatskoj im smeta thompson mada ni jednom riječju nije uvrijedio ili rekao bilo kaj protiv židova, pa im smeta kaj im mi nećemo dati lovu zbog nekih žrtava prije 60 godina, pa ovo, pa ono, kada bi stavili davidovu zvijezdu na grb, oni bi se vjerojatno bunili zbog toga kaj na zastavi imamo šahovnicu ko i ustaše, a i grb nam je u obliku slova U. To je zaglupljivanje samih sebe i ne trebaju nam, uostalom, nama shoping centre rade domaći lanci te austrijanci i talijani plus mercator koji je slovenski.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 17.07.2008., 16:06   #33
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
Sa Hr su imali problema to kaj nas ne vole, ne zbog nacizma. Daleko od toga da ljudi nebi pozdravili njihove investicije, ali činjenica je da su oni većinom kreteni poput onih koji su odbili biti u knessetu kad je merkelica govorila. To je idiotizam. U Hrvatskoj im smeta thompson mada ni jednom riječju nije uvrijedio ili rekao bilo kaj protiv židova, pa im smeta kaj im mi nećemo dati lovu zbog nekih žrtava prije 60 godina, pa ovo, pa ono, kada bi stavili davidovu zvijezdu na grb, oni bi se vjerojatno bunili zbog toga kaj na zastavi imamo šahovnicu ko i ustaše, a i grb nam je u obliku slova U. To je zaglupljivanje samih sebe i ne trebaju nam, uostalom, nama shoping centre rade domaći lanci te austrijanci i talijani plus mercator koji je slovenski.
Vama jedan Tompson vise stete nanese nego pr. Gotovina, ali to je vasa stvar.
Meni je interesantno da su bas Zidovi odlucili ulagati u Sr. iako ima mnogo zapadnih zemalja cije se investicije ocekuju, a ni mi nismo nesto u idealnim odnosima sa Izraelom. Zna se da oni gledaju samo interes.
Ajd sto dolaze u BG al poceli su i u unutrasnjost i to ispred zapadnih zemalja.
Sta hocu reci, izgleda da predvidjaju Sr. ekonomski boom u narednim godinama.
50 cent is offline  
Old 17.07.2008., 17:23   #34
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
Covece, gde Zidovi pocnu ulaganje tu vise nema rata ni krize. Zna se koliki je njihov uticaj u SAD pre svega.
Daleko bilo da svaku investiciju ili zgradu koja se gradi postavljam na forum.
Hteo sam samo pokazati interesantnu stvar da Zidovi dosta ulazu u Sr..
Sa Hr. su imali problema zbog nacizma, a muslimanima verovatno nece pomagati ekonomiju.
Ma da vama je u srbiji super. Koliko pišeš o vašim ''gospodarskim'' dostignučima čudim se da niste već postali nova švicarska. Al eto moram to spomenuti, noćas smo uhvatili dvojicu tvojih sunarodnjaka sa lažnim šengenskim vizama u putovnicama (kreteni ne znaju da su srpske putovnice podložne strogoj kontroli, kao i npr..Pakistanske, Afganistanske isl..) Baš me čudi da bježe iz tako napredne zemlje.
CROmy is offline  
Old 17.07.2008., 18:29   #35
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
Vama jedan Tompson vise stete nanese nego pr. Gotovina, ali to je vasa stvar.
Meni je interesantno da su bas Zidovi odlucili ulagati u Sr. iako ima mnogo zapadnih zemalja cije se investicije ocekuju, a ni mi nismo nesto u idealnim odnosima sa Izraelom. Zna se da oni gledaju samo interes.
Ajd sto dolaze u BG al poceli su i u unutrasnjost i to ispred zapadnih zemalja.
Sta hocu reci, izgleda da predvidjaju Sr. ekonomski boom u narednim godinama.
Nama jedan Thompson nanese štetu zbog medija koji ga krivo interpretiraju. Njega svi znaju po tome kaj je jednom pjevao Jasenovac koji čak nije ni njegova pjesma, a ne po desecima tisuća domoljubnih i vjerskih pjesama. To ti je kao da Luisa Aragonesa svi pamte po tome kaj je rekao za Henrya da je crnčuga, a ne po tome kaj je osvojio EP. Da se razumijemo, ja ne slušam thompsona, ali upravo zbog toga kaj su ga svi napali bio sam na koncertu i vidio sam da je u medijima sve puno preseravanja. Kada na koncert dodje 60,000 ljudi i bude ih 5-6 sa ustaškim obilježjima treba ih uhititi, a ne praviti dramu. a oni su ispali u prvi plan. To je jad novinarstva koji šteti našoj državi. No, previše sam otišao u offtopic.
Da se vratim na temu, ti daješ takve informacije da bi čovjek pomislio da ste nova švicarska, da cijeli svijet ulaže u vas i da ste za 2 godine na razini njemačke. A stvarnost je puno drugačija, znamo ju i ti i ja. Ja se ne hvalim time kaj imamo najveći noćni klub mediterana i najljepši u Europi, ne hvalim se svakim novim neboderom u Zagrebu, novom zgradom, internetom, shopping centrom kojih samo u Zagrebu ima više nego u cijeloj Srbiji, ne hvalim se kada kod nas dodje neka marka koje kod vas nema ni kada netko ulaže. Ne moraš ni ti.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 17.07.2008., 18:36   #36
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
A za ovo verovatno niste culi ;

Kompanija Mali kolektiv iz Beograda saopštila je da će u septembru završiti takozvanu "pametnu" poslovno-stambenu zgradu u centru glavnog grada u čiju je izgradnju uloženo 30 miliona evra.

Prva zgrada tog tipa na Balkanu stanarima će omogućiti potpuno digitalizovanu kontrolu svih uređaja za komunikaciju, ...
Imaš takvih zgrada već dosta u Zagrebu. U kakvim hoćeš varijantama, plati pa nosi. Koliko para toliko muzike.
Ovaj dio "Prva takva zgrada na Balkanu" mi je teško komentirati. Rekao bih ipak, prva zgrada kod vas.

Što se tiče ulaganja Židova, pametni su oni. Kod vas je počelo tipično tranzicijsko ulaganja, tj. tzv. zlatne koje.
Kupuju vam banke, pivovare, naftnu industriju, sve ono što je već gotovo a donosi sigurnu brzu zaradu. Drugi val je izgradnja velikih tržišnih centara i hotela.
Sve smo to već davno prošli.
Došli su vas dobro ošišati.
Ber is offline  
Old 17.07.2008., 19:05   #37
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Imaš takvih zgrada već dosta u Zagrebu. U kakvim hoćeš varijantama, plati pa nosi. Koliko para toliko muzike.
Ovaj dio "Prva takva zgrada na Balkanu" mi je teško komentirati. Rekao bih ipak, prva zgrada kod vas.

Što se tiče ulaganja Židova, pametni su oni. Kod vas je počelo tipično tranzicijsko ulaganja, tj. tzv. zlatne koje.
Kupuju vam banke, pivovare, naftnu industriju, sve ono što je već gotovo a donosi sigurnu brzu zaradu. Drugi val je izgradnja velikih tržišnih centara i hotela.
Sve smo to već davno prošli.
Došli su vas dobro ošišati.
Zar nismo vec ustanovili da Zagreb nije na Balkanu tako da
canadian is offline  
Old 17.07.2008., 19:35   #38
Evo židovskog kapitala u Zagrebu

Avenue Mall – prvi shopping centar treće generacije u Zagrebu vrijedan 80 milijuna eura -iznajmljen je u potpunosti, a otvorenje se planira u kolovozu 2007. Neto godišnji prihod centra od iznajmljivanja poslovnih prostora iznosit će 10 milijuna eura. Centar će posjetiteljima nuditi 130 trgovina, 36.500 četvornih metara bruto maloprodajne površine (26.500 m2 maloprodajnog prostora za iznajmljivanje) i neka od najvećih imena svjetski poznatih modnih marki. Jedna od najvećih svjetskih modnih tvrtki, Inditex Group, otvorit će u Avenue Mallu prvu modnu trgovinu Zara i prvu Bershku u Hrvatskoj. U ponudi centra naći će se i drugi modni brendovi kao što su: New Yorker, Marks & Spencer, Esprit, Benetton, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Lacoste, Mango, Pirelli, Top Shop, Nike, Adidas, Puma, Deichmann, Bata, Jack & Jones i Sephora. Avenue Mall postavit će novi standard ponude zabavnih sadržaja u Zagrebu s Blitz Cinestar multiplex kinom s devet dvorana i 1800 sjedećih mjesta. Gostima će na raspolaganju biti i više od 500 sjedećih mjesta u restoranima i kutku s hranom, kafićima i barovima poput Daily News Caféa i Escobara. Konzum je potpisao ugovor o zakupu na 20 godina za svoj 3500 četvornih metara veliki supermarket koji će biti posebno uređen u skladu sa najnovijim trendovima na tržištu. Većina ostalih ugovora o zakupu u Avenue Mallu potpisana je na 10 godina.
http://www.nacional.hr/articles/view/37417/
Ber is offline  
Old 17.07.2008., 20:04   #39
Ode Pliva Zidovima;

Izraelska Teva Pharmaceutical Industries u pregovorima je za preuzimanje američkog Barra, a vrijednost preuzimanja mogla bi dosegnuti 7,5 milijardi dolara, piše Market Wach. Ukoliko dođe do dogovora o preuzimanju Pliva bi, samo dvije godine nakon prodaje Barru, mogla dobiti novog vlasnika.
50 cent is offline  
Old 17.07.2008., 20:21   #40
Quote:
50 cent kaže: Pogledaj post
Vama jedan Tompson vise stete nanese nego pr. Gotovina, ali to je vasa stvar.
Meni je interesantno da su bas Zidovi odlucili ulagati u Sr. iako ima mnogo zapadnih zemalja cije se investicije ocekuju, a ni mi nismo nesto u idealnim odnosima sa Izraelom. Zna se da oni gledaju samo interes.
Ajd sto dolaze u BG al poceli su i u unutrasnjost i to ispred zapadnih zemalja.
Sta hocu reci, izgleda da predvidjaju Sr. ekonomski boom u narednim godinama.
Ma kakav ekonomski bum, to se ne desava u nestabilnim drzavama. Bit ce eventualno malo bolje jer ce i sve drzave oko vas ici naprijed pa je tesko da vi necete uzeti dio kolaca.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.