Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 10:05   #41
a svi su znali za te letke osim mene oce to bit jos jednom ove god?
rockerica12 is offline  
Old 09.05.2009., 10:16   #42
Quote:
rockerica12 kaže: Pogledaj post
a svi su znali za te letke osim mene oce to bit jos jednom ove god?
ne
Joint is offline  
Old 09.05.2009., 10:41   #43
Quote:
rockerica12 kaže: Pogledaj post
a svi su znali za te letke osim mene oce to bit jos jednom ove god?
što će ti letak? odi na stranice škole, tam ti je uvijek sve isto ko u tim nekakvim letcima.
leonardod is offline  
Old 09.05.2009., 11:46   #44
Quote:
leonardod kaže: Pogledaj post
što će ti letak? odi na stranice škole, tam ti je uvijek sve isto ko u tim nekakvim letcima.
ja sam bila i bilo je odlično... letak nije bitan, tamo su bili učenici i neki profesori iz tih škola pa si mogao upitat što god želiš.. to se ne može baš na stranici škole naći
kety -.- is offline  
Old 09.05.2009., 13:05   #45
Quote:
leonardod kaže: Pogledaj post
Najteže su 5. i možda 1., i da... Lucijanka, a u Mioc možeš samo ako imaš 60 bodova.

tnx ja ću imat 64-65 bodova.... pa bi neku stvarno tešku jer bi poslije na medicinu.... a šta mislite o klasičnoj? jer je na medicini sve na latinskom.... a opća mi je malo bzvz...
kate205 is offline  
Old 09.05.2009., 15:04   #46
Quote:
kate205 kaže: Pogledaj post
ja sam inače iz istre ali kako tu nema dobre gimnazije odoh u zg kod rođaka jeeeee.... pa vas pitam koliko bodova treba za mioc i za 5. gimnaziju

i još nešto... koja je najteža gimnazija u zg-u ?
Pojma nemam koja je najteza, svaki cigo tu svoga konja hvali + mit da se kod mene (5.) samo streba i krvavo radi . U 5. ovisi o profesorima dosta ali u prosjeku, moze se prezivjeti . Pojma nemam koji je bodovni prag, lani su upadali s 56, ove godine prognoziram 58...ali o tom potom. Pustit cu neku informaciju iznutra ako saznam.

Kazes - medicina. Dakle, biologija, kemija, latinski, dalje...? Kod nas ces, ovisno o profesoru, nauciti u najmanju ruku solidnu kolicinu gradiva, a za prosirivanje znanja imas raznorazne grupe iz kemije i biologije koje vode sto profesori sto studenti i pripremaju ljude za natjecanja. Latinski ces se isto najvjerojatnije naraditi.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans

Zadnje uređivanje Matesonik : 09.05.2009. at 15:12.
Matesonik is offline  
Old 09.05.2009., 16:58   #47
Quote:
kate205 kaže: Pogledaj post
tnx ja ću imat 64-65 bodova.... pa bi neku stvarno tešku jer bi poslije na medicinu.... a šta mislite o klasičnoj? jer je na medicini sve na latinskom.... a opća mi je malo bzvz...
Ne trebaš ići u stvarno tešku srednju školu da bi uspjela na tom fakultetu. Steći naviku da redovno učiš i da naučiš razlikovati bitno od nebitnog možeš i u srednje teškoj srednjoj.
Klasična, možda, upisuju čudi i iz te srednje taj faks.
Krivo. Skoro pa ništa nije na latinskom na prve tri godine. Iznimke su anatomski nazivi, recepti na farmi i malo dijagnoza na patologiji. Kasnije mislim da samo dijagnoze budu na latinskom. Tako da ti odlično znanje latinskog nije presudno.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 09.05.2009., 22:11   #48
moe mišljenje - ne idite u gimnazije! nemate šta tamo...mučiš se 4 godine i nemaš zanimanje...ja imam 61 bod i planiram upisat za farmaceutskog tehničara...
To me zanima, posao je kasnije fin, plaća zakon...mogu radit odma posilje srednje, a kolko čuem početna plaća je 5000kn tako da...
Gimanzija je za one koji nemaju blage di će i šta hoće od života... Ako netko misli da su gimnazije bolje školu od strukovnih -> nisu! Tak sve isto sam kaj u gimnaziji učiš općenito, a u strukovnoj učiš usmjereno za zanimanje...
p.s. jel zna ko stranicu od zdravstvenog učilišta? internet stranicu, ofc...xD
__________________
Ferrari F1 team 4ever
Real Madrid CF <3
pepa_07 is offline  
Old 09.05.2009., 22:40   #49
Zna. Google. Samo trebaš u njega upisati "zdravstveno učilište".

http://www.e-medica.hr/Default.aspx?tabid=489
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 10.05.2009., 09:51   #50
Quote:
pepa_07 kaže: Pogledaj post
moe mišljenje - ne idite u gimnazije! nemate šta tamo...mučiš se 4 godine i nemaš zanimanje...ja imam 61 bod i planiram upisat za farmaceutskog tehničara...
To me zanima, posao je kasnije fin, plaća zakon...mogu radit odma posilje srednje, a kolko čuem početna plaća je 5000kn tako da...
Gimanzija je za one koji nemaju blage di će i šta hoće od života... Ako netko misli da su gimnazije bolje školu od strukovnih -> nisu! Tak sve isto sam kaj u gimnaziji učiš općenito, a u strukovnoj učiš usmjereno za zanimanje...
p.s. jel zna ko stranicu od zdravstvenog učilišta? internet stranicu, ofc...xD
ajde ne seri ako neko npr hoće upisati fer ili sličan težak fakultet šta misliš da će proć na prijamnom ako ima 3sata mtm(strukovne) i svaki dan mtm(gimnazije)...
neki možda znaju šta hoće od života i žele se malo pomučit(otići na faks) ako je to ljudima iz strukovnih ne shvatljivo...njihov problem...
farmaceutski tehničar iliti visiš u apoteci cijelo vrijeme i tako svaki dan....
pa kaj ti možeš u današnje vrijeme sa plaćom od 5somova kuna...jedino ak ćeš i dalje živjeti sa starcima
Joint is offline  
Old 10.05.2009., 11:38   #51
Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
ajde ne seri ako neko npr hoće upisati fer ili sličan težak fakultet šta misliš da će proć na prijamnom ako ima 3sata mtm(strukovne) i svaki dan mtm(gimnazije)...
neki možda znaju šta hoće od života i žele se malo pomučit(otići na faks) ako je to ljudima iz strukovnih ne shvatljivo...njihov problem...
farmaceutski tehničar iliti visiš u apoteci cijelo vrijeme i tako svaki dan....
pa kaj ti možeš u današnje vrijeme sa plaćom od 5somova kuna...jedino ak ćeš i dalje živjeti sa starcima
daj kaj briješ? završiš fakultet farmaceutski i kralj si na svijetu! to se zanimanje uvijek traži!
ako oćeš fer odi si u mioc sa ostalim snobovima koji briju da sve znaju i da su najpametniji na svijetu! Ako si kreten i nezz šta ćeš u životu odi u gimnaziju. Ako misliš da će ti gimanazija pomoć u životu odi u gimnaziju. Ako se hoćeš bavit matematikom i informatikom cijeli život odi u mioc!
samo kažem da ljudi koji žele imat nešto odmah poslije srednje neka odu u strukovnu i to za zanimanje koje ih zanima. Poslije gimnazije si NIŠTA! Ako ne završiš faks opet si NIŠTA!
Što se tiče farmaceutskih tehničara i toga da samo vise u ljekarni - to nije istina! I ako visiš bolje tebi...plaćen si od 8 do 10 somova kuna samo zato što ti piše mg. farmacije! HALO! Možeš birat di ćeš radit svi će te primit na poso. A ak ti piše samo srednja stručna sprema imaš valiku mogućnost da se zaposliš u kafiću, dućanu, a ak si faca možeš i posluživat u mcdonaldsu!
Nije stvar u mućenju. Ljudi koji odu u strukovnu školu i nastave svoj smjer na faksu i završe ga imaju puno više u životu od onih koji odu u gimnaziju i završe faks kasnije! Svako može imat svoje mišljenje, ovo su samo činjenice.
__________________
Ferrari F1 team 4ever
Real Madrid CF <3
pepa_07 is offline  
Received Infraction
Old 10.05.2009., 11:42   #52
evo imam pitanje:
najvjerovatnije cu imat 59 bodova (4 iz bio u 7. raz.) i mislim se upisat u V.
kaj mislite imam sansi? kolko sam cuo svake godine ostane praznih mjesta....
imam jos jedno: prosle godine sam sa svojim klubom bio prvi u hrvatskoj i znaci dobio kategorizaciju koja bi mi nosilla 2 boda valjda?!
e sad...na kategorizaciji pise da vrijedi do 1.6. nekaj, pa jel se to moze produzit ili kaj? a trebalo bi i ovak vrijedit jer sam to bio prvi u 7. raz, a i on se boduje
 
Old 10.05.2009., 12:15   #53
Quote:
pepa_07 kaže: Pogledaj post
daj kaj briješ? završiš fakultet farmaceutski i kralj si na svijetu! to se zanimanje uvijek traži!
ako oćeš fer odi si u mioc sa ostalim snobovima koji briju da sve znaju i da su najpametniji na svijetu! Ako si kreten i nezz šta ćeš u životu odi u gimnaziju. Ako misliš da će ti gimanazija pomoć u životu odi u gimnaziju. Ako se hoćeš bavit matematikom i informatikom cijeli život odi u mioc!
samo kažem da ljudi koji žele imat nešto odmah poslije srednje neka odu u strukovnu i to za zanimanje koje ih zanima. Poslije gimnazije si NIŠTA! Ako ne završiš faks opet si NIŠTA!
Što se tiče farmaceutskih tehničara i toga da samo vise u ljekarni - to nije istina! I ako visiš bolje tebi...plaćen si od 8 do 10 somova kuna samo zato što ti piše mg. farmacije! HALO! Možeš birat di ćeš radit svi će te primit na poso. A ak ti piše samo srednja stručna sprema imaš valiku mogućnost da se zaposliš u kafiću, dućanu, a ak si faca možeš i posluživat u mcdonaldsu!
Nije stvar u mućenju. Ljudi koji odu u strukovnu školu i nastave svoj smjer na faksu i završe ga imaju puno više u životu od onih koji odu u gimnaziju i završe faks kasnije! Svako može imat svoje mišljenje, ovo su samo činjenice.
znam da se traži zanimanje liječnika a ne ljekarnika
btw ja neidem u mioc nisam popizdio da odem tamo...idem u 10gim i da želim kasnije imatin više mogučnosti odabira faksa...i da fer kao i medicina je među njima... ne razumijem zašto ti kao i svi ljudi misle ak upišem gim šta ću ak ne upadnem na faks...jednostavno ne vidim razloga da dobar učenik iz bilo koje gimnazije ne upadne na fakultet(uz iznimke 13gim)...ako ti želiš odma raditi nakon srednje ok...
nezzz zašto misliš da se mislim bavit matematikom...zato što sam ju maloprije naveo kao primjer ili...mogo sam ti navest i hrvatski....
Oprosti al neznaju svi ljudi sa 14/15godina što žele raditi...i zato idu u gimnazije da dobe širi spektar obrazovanja i svog zanimanja...i šta ak se ti predomisliš u vezi tog farmaceutskog tehničara i shvatiš za par god da ti se to ne sviđa...šta ćeš onda
poboldano ko kaže da neću završit faks?
Quote:
RedBull33 kaže: Pogledaj post
evo imam pitanje:
najvjerovatnije cu imat 59 bodova (4 iz bio u 7. raz.) i mislim se upisat u V.
kaj mislite imam sansi? kolko sam cuo svake godine ostane praznih mjesta....
imam jos jedno: prosle godine sam sa svojim klubom bio prvi u hrvatskoj i znaci dobio kategorizaciju koja bi mi nosilla 2 boda valjda?!
e sad...na kategorizaciji pise da vrijedi do 1.6. nekaj, pa jel se to moze produzit ili kaj? a trebalo bi i ovak vrijedit jer sam to bio prvi u 7. raz, a i on se boduje
da možeš upasti
Joint is offline  
Old 10.05.2009., 12:59   #54
hah imam i ja pitanje.
uglavnom, želim u mioc. znam da svi kažu da je teška, sjebana, snobovska i bla bla bla. al blizu mi je i fora mi je.
i sad, vjerojatno ću imati 60 bodova na temelju predmeta koji se boduju. al druge predmete neću. npr. kemija, geografija, povijest itd.
imam li šanse?
( što se tiče tih predmeta koje imam 4 mogla bih ih navuć na pet, al sad je došao štrajk tak da tko zna kako će uopće škola raditi ovih zadnjih par tjedana :S )
__________________
In the game of seduction there is only one rule
NEVER FALL IN LOVE
SheLLy_LoVe is offline  
Old 10.05.2009., 13:06   #55
Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
..i šta ak se ti predomisliš u vezi tog farmaceutskog tehničara i shvatiš za par god da ti se to ne sviđa...šta ćeš onda
Vjeruj mi da odlikaši koji odu u strukovne škole točno znaju šta hoće,jednostavno znaju
Mali dio se predomisli....
__________________
NE ZAJEBAVAJ SE SA MNOM,
PROGUTAT ĆE TE MRAK!
Bijela Ofca is offline  
Old 10.05.2009., 13:36   #56
ejj ekipica..ja sam sad 8 razz i planirala sam upisat X ili IX gimnaziju..imat ću negdje oko 56 ili 57 bodova...pa vas molim za savjet koja je bolja škola??kakva je ekipa???profesori??i jel bi upala s ovakvim bodovima???
mwa ludacha is offline  
Old 10.05.2009., 13:55   #57
Quote:
mwa ludacha kaže: Pogledaj post
ejj ekipica..ja sam sad 8 razz i planirala sam upisat X ili IX gimnaziju..imat ću negdje oko 56 ili 57 bodova...pa vas molim za savjet koja je bolja škola??kakva je ekipa???profesori??i jel bi upala s ovakvim bodovima???
odi u x i ćemo skupa onda... i ja ciljam na iste bodove ko ti
Joint is offline  
Old 10.05.2009., 14:50   #58
pa da to mi je prvi izbor...al nisam ziher dal ću upast....
mwa ludacha is offline  
Old 10.05.2009., 15:27   #59
vjerojatno ću se doselit u zagreb i razmišljam o opisu u jezičnu gimnaziju.. sad me zanima koja je po vama najbolja? i nek se uzme u obzir da nisam neki teški štreber koji će imat 60 ili 60+ bodova. HELP!!!
__________________
...99% aNgEL...
mala_šminkerica is offline  
Old 10.05.2009., 15:41   #60
Quote:
RedBull33 kaže: Pogledaj post
evo imam pitanje:
najvjerovatnije cu imat 59 bodova (4 iz bio u 7. raz.) i mislim se upisat u V.
kaj mislite imam sansi? kolko sam cuo svake godine ostane praznih mjesta....
imam jos jedno: prosle godine sam sa svojim klubom bio prvi u hrvatskoj i znaci dobio kategorizaciju koja bi mi nosilla 2 boda valjda?!
e sad...na kategorizaciji pise da vrijedi do 1.6. nekaj, pa jel se to moze produzit ili kaj? a trebalo bi i ovak vrijedit jer sam to bio prvi u 7. raz, a i on se boduje
a ovo za kategorizaciju jel zna ko
 
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.