Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2010., 08:48   #201
Postanite crnogorac za 500.000 eura

"Svaki stranac koji je voljan da u Crnu Goru uloži pola miliona eura moći će da dobije crnogorsko državljanstvo, saopštila je juče Vlada.
„Kao dio kvalifikacionog procesa za sticanje crnogorskog državljanstva, zainteresovana lica moraće da investiraju minimum 500.000 eura u Crnu Goru, od čega će dio sredstava biti direktno uplaćena u državni budžet”, piše u saopštenju Vlade koja je, na osnovu Odluke o kriterijumima za utvrđivanje naučnog, privrednog, ekonomskog kulturnog i sportskog interesa, počela sa programom „ekonomsko državljanstvo“.

cijeli tekst:

http://www.vijesti.me/index.php?id=345769

eto - cg pasoš je na prodaju, mada nije jeftin....
što mislite o ovome - dobra ideja ili neviđena blamaža?
Trotoar is offline  
Old 11.08.2010., 09:09   #202
Quote:
Trotoar kaže: Pogledaj post
"Svaki stranac koji je voljan da u Crnu Goru uloži pola miliona eura moći će da dobije crnogorsko državljanstvo, saopštila je juče Vlada.
„Kao dio kvalifikacionog procesa za sticanje crnogorskog državljanstva, zainteresovana lica moraće da investiraju minimum 500.000 eura u Crnu Goru, od čega će dio sredstava biti direktno uplaćena u državni budžet”, piše u saopštenju Vlade koja je, na osnovu Odluke o kriterijumima za utvrđivanje naučnog, privrednog, ekonomskog kulturnog i sportskog interesa, počela sa programom „ekonomsko državljanstvo“.

cijeli tekst:

http://www.vijesti.me/index.php?id=345769

eto - cg pasoš je na prodaju, mada nije jeftin....
što mislite o ovome - dobra ideja ili neviđena blamaža?
Milo je veliki bizmismen...poslije rata i pljacke, zatim mega-sverca sa cigaretama, eto novog poslovnog poteza.

uopce ne sumnjam da ce privuci par stotina ganstera iz bivseg sssr-a, africkih diktatora i robovlasnika..mozda mu pokuca i nas doktor na vrata sa lovom.

prekrasna perspektiva za tu quasi drzavicu.
einfach is offline  
Old 11.08.2010., 09:10   #203
Imaju muda ovi crnogorci,prvo uvedu euro pa sad ovo...
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Old 11.08.2010., 09:27   #204
Quote:
Trotoar kaže: Pogledaj post
"Svaki stranac koji je voljan da u Crnu Goru uloži pola miliona eura moći će da dobije crnogorsko državljanstvo, saopštila je juče Vlada.
„Kao dio kvalifikacionog procesa za sticanje crnogorskog državljanstva, zainteresovana lica moraće da investiraju minimum 500.000 eura u Crnu Goru, od čega će dio sredstava biti direktno uplaćena u državni budžet”, piše u saopštenju Vlade koja je, na osnovu Odluke o kriterijumima za utvrđivanje naučnog, privrednog, ekonomskog kulturnog i sportskog interesa, počela sa programom „ekonomsko državljanstvo“.

cijeli tekst:

http://www.vijesti.me/index.php?id=345769

eto - cg pasoš je na prodaju, mada nije jeftin....
što mislite o ovome - dobra ideja ili neviđena blamaža?
Pa to imaju i Kanada, Australija, USA i sve druge zapadne zemlje. Da i ne koriste to samo gangsteri!

Znam naše ljude koji su sa 53 godine otišli u Kanadu. Prodali su sve u Hrvatskoj i sa tom lovom otišli u Kanadu. Najbolja stvar je da kada imaš lovu onda nema dobne granice za useljenike!

A ostali neka kusaju ono što svake 4 godine odluče na izborima!

Živio kapitalizam! Sistem samo za uspješne i bogate, a ostalima što ostane!
mikoli is offline  
Old 11.08.2010., 09:31   #205
Quote:
Trotoar kaže: Pogledaj post
"Svaki stranac koji je voljan da u Crnu Goru uloži pola miliona eura moći će da dobije crnogorsko državljanstvo, saopštila je juče Vlada.
„Kao dio kvalifikacionog procesa za sticanje crnogorskog državljanstva, zainteresovana lica moraće da investiraju minimum 500.000 eura u Crnu Goru, od čega će dio sredstava biti direktno uplaćena u državni budžet”, piše u saopštenju Vlade koja je, na osnovu Odluke o kriterijumima za utvrđivanje naučnog, privrednog, ekonomskog kulturnog i sportskog interesa, počela sa programom „ekonomsko državljanstvo“.

cijeli tekst:

http://www.vijesti.me/index.php?id=345769

eto - cg pasoš je na prodaju, mada nije jeftin....
što mislite o ovome - dobra ideja ili neviđena blamaža?
da li dobiješ i crnogorku sa uloženim novcem,,,..ili barem kupon za besplatnu večeru
Apple cut is offline  
Old 11.08.2010., 10:06   #206
Quote:
Apple cut kaže: Pogledaj post
da li dobiješ i crnogorku sa uloženim novcem,,,..ili barem kupon za besplatnu večeru
Trotoar is offline  
Old 11.08.2010., 10:29   #207
očekujem navalu gangstera u CG
Imran is offline  
Old 11.08.2010., 10:57   #208
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
Pa to imaju i Kanada, Australija, USA i sve druge zapadne zemlje. Da i ne koriste to samo gangsteri!

Znam naše ljude koji su sa 53 godine otišli u Kanadu. Prodali su sve u Hrvatskoj i sa tom lovom otišli u Kanadu. Najbolja stvar je da kada imaš lovu onda nema dobne granice za useljenike!

A ostali neka kusaju ono što svake 4 godine odluče na izborima!

Živio kapitalizam! Sistem samo za uspješne i bogate, a ostalima što ostane!
Ne kuzim kaj mislis s tim 'Zivio kapitalizam', jer i Hrvatska, SAD i Kanada su kapitalisticke drzave!?

Jasno je da svaka drzava privlaci strane investitore, to vrijedi za kapitalisticke drzave , ali nije drukcije ni s komunistickim,... za dobro lovu mozes postati narodni heroj u Sj. Koreji. Prije 30tak godina, s dobrom lovom mogao sii doc i sepurit se na brodu s marsalom tj. bravarom,...
Lova otvara sva vrata,...

Pitanje je samo, zasto uloziti u Crnu Goru, a ne negdje drugdje,....?
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 11.08.2010., 13:28   #209
"postanite Crnogorac za 500 000 eura"

Prvo sam pomislio da nude 500 000 eura tko prihvati CG državljanstvo, a jes bilo malo mi čudno.
Kexx is offline  
Old 11.08.2010., 14:16   #210
e, moj Kotore....
sudbina ti je to....
jer ne vode se ratovi sabljom i desnicom ....
pare i pero su oružje
istox is offline  
Old 11.08.2010., 14:17   #211
Quote:
Trotoar kaže: Pogledaj post
"Svaki stranac koji je voljan da u Crnu Goru uloži pola miliona eura moći će da dobije crnogorsko državljanstvo, saopštila je juče Vlada.
„Kao dio kvalifikacionog procesa za sticanje crnogorskog državljanstva, zainteresovana lica moraće da investiraju minimum 500.000 eura u Crnu Goru, od čega će dio sredstava biti direktno uplaćena u državni budžet”, piše u saopštenju Vlade koja je, na osnovu Odluke o kriterijumima za utvrđivanje naučnog, privrednog, ekonomskog kulturnog i sportskog interesa, počela sa programom „ekonomsko državljanstvo“.

cijeli tekst:

http://www.vijesti.me/index.php?id=345769

eto - cg pasoš je na prodaju, mada nije jeftin....
što mislite o ovome - dobra ideja ili neviđena blamaža?

Odi malo do Švedske ili Norveške dobićeš državljanstvo za puno manju svotu i to bez ulaganja.Dovoljno je položiti na neku njihovu banku oko 150000 eura i postaješ njihov državljanin.Puno isplatnije nego ulagati svoj novac u Crnu Goru.
card is offline  
Old 11.08.2010., 14:26   #212
mislim da u švedskoj i norveškoj ipak pomalo paze ko će im dobiti državljanstvo.

meni ovo, iskreno, liči na državnu prostituciju...
Trotoar is offline  
Old 11.08.2010., 14:32   #213
Quote:
Trotoar kaže: Pogledaj post
mislim da u švedskoj i norveškoj ipak pomalo paze ko će im dobiti državljanstvo.

meni ovo, iskreno, liči na državnu prostituciju...
Svakako da paze kad su ih tamo naprimali pobjegle i s koca i konopca,probaj pololožiti tamo 150000 eura i državljnstvo dobijaš prije nego avionsku kartu za neki grad.To je suština cijele priče fulao si na ovoj temi, mislim tema je besmislena.
card is offline  
Old 11.08.2010., 14:36   #214
u projektu je dio obale Crna Gore, nešto kao Monaco.
I povezano je sa nekim lovatorom koji ima rudnike zlata, No.1
istox is offline  
Old 11.08.2010., 14:51   #215
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
u projektu je dio obale Crna Gore, nešto kao Monaco.
I povezano je sa nekim lovatorom koji ima rudnike zlata, No.1
jedan od predizbornih slogana je bio i:
mi znamo kako - crna gora ko monaco
Trotoar is offline  
Old 11.08.2010., 17:06   #216
Blamaza je prodasvati drzavljanstvo, al to bi moglo naneti stete i EU.
I vec je iz Nemacke stigao predlog ponovnog uvodjenja viza za CG.
dzo dinamitas is offline  
Old 11.08.2010., 20:18   #217
Quote:
dzo dinamitas kaže: Pogledaj post
Blamaza je prodasvati drzavljanstvo, al to bi moglo naneti stete i EU.
I vec je iz Nemacke stigao predlog ponovnog uvodjenja viza za CG.
Fućka ih se... prođe li parola onog nekog njihovog biznesmena kako ima plan da od turizma svaki etnički crnogorac ima 3000 eura mjesečno a da ništa ne radi (što nije nemoguće, mali su narod a država ima dobre potencijale) baš bi me zanimalo kojem će to crnogorcu bilo koja država odbiti vizu ako je zatraži

Meni se čini da Turizmu pristupaju puno ozbiljnije nego Hrvatska.

PS - Ova tema se priključuje crnogorskom threadu.
PowerLock is offline  
Old 12.08.2010., 06:34   #218
Thaksin Shinawatra je ponosni Crnogorac.
kvark01 is offline  
Old 12.08.2010., 10:22   #219
Opozicija predlaže mijenjanje himne i zastave Crne Gore

http://www.sarajevo-x.com/svijet/reg...anak/100812012

Pa ako su svi narodi u CrnojGori nosioci njezinog suveriniteta,onda bi valjda trebali biti i simboli svih tih naroda na zastavi CrneGore,kao nekakav "skupni grb", slično španskom.
Crni panter is offline  
Old 12.08.2010., 14:19   #220
prva reakcija iz svijeta na "ekonomsko državljanstvo":

http://www.vijesti.me/index.php?id=345868

ukratko: Njemačka Hrišćansko socijalna unija (CSU), članica vladajuće koalicije savezne kancelarke Angele Merkel, oštro je kritikovala odluku Vlade Crne Gore o “ekonomskom državljanstvu” i najavila da je moguće da će zbog toga zatražiti da se građanima Crne Gore ponovo uvedu vize za putovanje u šengen zonu
Trotoar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.