Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2006., 12:10   #41
Quote:
Tinchi kaže:
...

Znači žalfija? Imate koju preporuku gdje da potražim taj čaj?
u trgovini zeljeznim alatom!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 12:37   #42
Ja bi ti savjetovala meku cetkicu,bez ikakvih dodatnih guma,strsecih vlakana i ne znam kakvih cuda.Obicna,meka mala,pogledaj za Buttler and Gum u apoteci.I periiiiii.

C vitamin da,dapace,a mozes i opcenito uzeti multivitamine.Lokalno gengigel gel nekoliko puta dnevno ili tekucina.
Zubna pasta aronal i elmex u kombinaciji.

Ako meso samo krvari na dodir sondom uzrok moze biti neadekvatno ciscenje,lokalne upalicemogu biti cesto povezane i sa padom imuniteta.


Izmedju laganog krvarenja na dodir sondom i gubitka zuba zbog parodontne bolesti je veeelik korak.A da imas džepova oko zuba vjerujem da bi te zubarica uputila na daljnju terapiju.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 14:02   #43
Quote:
jimmy jazz kaže:
u trgovini zeljeznim alatom!
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 15:18   #44
Kupih meku četkicu, Meridol, kako mi je dr. savjetovala.
I Paradontax

Još žalfija i to je to. Javim kak je kroz neko vrijeme Hvala svima
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 15:55   #45
Quote:
Tinchi kaže:
Kupih meku četkicu, Meridol, kako mi je dr. savjetovala.
I Paradontax

Još žalfija i to je to. Javim kak je kroz neko vrijeme Hvala svima
gdje si našla meridol?
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 23:06   #46
Quote:
elala kaže:
gdje si našla meridol?
U Mulleru na trgu
Čula si za tu keficu?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 23:11   #47
Quote:
Tinchi kaže:
U Mulleru na trgu
Čula si za tu keficu?
jesam, čula sam za meridol. ima još jedna koju su prije 3 godine povukli s našeg tržišta i preplavili ga oralom. ne mogu se sjetiti kako se zvala.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 10:27   #48
1. TUŠ ZA ZUBE - rules!!! (ne el. cetkica - nego bas TUS - najbolja investicija u zivotu - a nije cak niti Investicija - cca 500 kunica mislim??) - u njega mozes kapnuti sto oces, ja stavim propolisa, ulja cajevca, kadulje, zalfije, sto mi se vec nadje pri ruci ... - a i ne moras nista - on savrseno masira desni i cisti sve moguce i nemoguce povrsine krivine tesko dostupna mjesta..

2. PARODONTAX

3. DONTODENT tekucina za ispiranje

4. PRESTATI PUSITI

5. JESTI TVRDU HRANU, GRISTI

I naravno, redovito uklanjanje kamenca.

Ja sam prezivjela gaaadne i brojne gingivitise - na moju sramotu uzrokovane losom higijenom usne supljine i pusenjem, isla na kiretaze i maltretirala se svakojako - a sve to jer nisam znala za kombinaciju 1-3 (4 i 5 sam znala, ali ne bas i primjenjivala. radije sam pljuvala krv svako toliko).

Sad mi je super. Zubno meso svijetlo ruzicasto i zdravo. Cvrsto. I dah svjez.
sarabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 11:39   #49
Quote:
sarabara kaže:
1. TUŠ ZA ZUBE - rules!!! (ne el. cetkica - nego bas TUS - najbolja investicija u zivotu - a nije cak niti Investicija - cca 500 kunica mislim??) - u njega mozes kapnuti sto oces, ja stavim propolisa, ulja cajevca, kadulje, zalfije, sto mi se vec nadje pri ruci ... - a i ne moras nista - on savrseno masira desni i cisti sve moguce i nemoguce povrsine krivine tesko dostupna mjesta..
.
čiji je tuš za zube najbolji? mislim, od koje firme???
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 13:21   #50
Quote:
sarabara kaže:
kadulje, zalfije
kaj nije to jedno te isto?
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 14:34   #51
Quote:
elala kaže:
čiji je tuš za zube najbolji? mislim, od koje firme???
waterpik technologies inc.

www.waterpik.com

pazi, kvalitetu prati i cijena
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 14:41   #52
Quote:
Tinchi kaže:
U Mulleru na trgu
Čula si za tu keficu?
tinchi pa kak moresh. mislim kaj ti decko veli? za neprati si zube
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 15:15   #53
Quote:
Dora K kaže:
waterpik technologies inc.

www.waterpik.com

pazi, kvalitetu prati i cijena
zapravo dosta su skupi
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 21:04   #54
Jesu. Kupila prije pet godina, cijena dizazstr. Isplatila se svaka kuna. Mislim da ih možeš nabaviti samo preko firmi koje uvoze stomatološke materijale. Ili skoknut do Austrije. Bar je tada tako bilo.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 22:24   #55
Quote:
Dora K kaže:
Jesu. Kupila prije pet godina, cijena dizazstr. Isplatila se svaka kuna. Mislim da ih možeš nabaviti samo preko firmi koje uvoze stomatološke materijale. Ili skoknut do Austrije. Bar je tada tako bilo.
idući puta kad odem stomatologu ispitat ću ga malo o tuševima za zube. hvala na savjetu
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 09:19   #56
tus

tus za zube - oral b, cijena nije pretjerana

ima za kupiti svagdje gdje i el. cetkica - tehnomax, iperkoop, metro ...

mene je spasio stvarno, zubno meso mi se povlacilo, vratovi zubiju (dio bez cakline) su mi bili ogoljeni i uzasno osjetljivi, radi cega nisam mogla dobro prati zube (bolilo me sve uuzasno ...) a zato sto nisam mogla dobro prati zube povlacilo mi se zubno meso krvarilo ... zacarani krug ...

Andariel, kadulja = zalfija , no neki kazu kadulja, neki zalfija, dakle kaduljazalfijasalvia!!!

I ponavljam IZVRSNA je DONTODENT tekucina za ispiranje, DM 12 kn ili tako nesto - bas za bolesti zubnog mesa! Probajte, meni a i svima kojima sam preporucila puno je pomogla.
sarabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 12:52   #57
Quote:
sarabara kaže:
1. TUŠ ZA ZUBE - rules!!! (ne el. cetkica - nego bas TUS - najbolja investicija u zivotu - a nije cak niti Investicija - cca 500 kunica mislim??) - u njega mozes kapnuti sto oces, ja stavim propolisa, ulja cajevca, kadulje, zalfije, sto mi se vec nadje pri ruci ... - a i ne moras nista - on savrseno masira desni i cisti sve moguce i nemoguce povrsine krivine tesko dostupna mjesta..

2. PARODONTAX

3. DONTODENT tekucina za ispiranje

4. PRESTATI PUSITI

5. JESTI TVRDU HRANU, GRISTI

I naravno, redovito uklanjanje kamenca.

Ja sam prezivjela gaaadne i brojne gingivitise - na moju sramotu uzrokovane losom higijenom usne supljine i pusenjem, isla na kiretaze i maltretirala se svakojako - a sve to jer nisam znala za kombinaciju 1-3 (4 i 5 sam znala, ali ne bas i primjenjivala. radije sam pljuvala krv svako toliko).

Sad mi je super. Zubno meso svijetlo ruzicasto i zdravo. Cvrsto. I dah svjez.
Znači... tuš? Postoji li neka jeftinija varijanta...?

Paradontax je nešto NAJODVRATNIJE što sam ikad stavila u usta Još se nisam navikla al duram... Vjerojatno pomaže, krvarenja su dosta rijeđa (iako, zalome se, pogotovo ako prejako stisnem ili ostružem po zubnom mesu )

Pušit sam prestala

Tvrdu hranu? Jebemu, jučer sam jela tvrđu jabuku, ostale su krvave mrlje na njoj

C-vitamin sam isto kupila, jedem i mandarine, naranče, limun i tako to...

Kad mogu očekivati poboljšanje? Kolko je tebi trebalo?

Da kucam u drvo, nikad nisam prošla žešću zubarsku intervenciju od plombiranja
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 12:57   #58
Quote:
jimmy jazz kaže:
tinchi pa kak moresh. mislim kaj ti decko veli? za neprati si zube
Kako si zao

Dečko spava s gas maskom pokraj mene i svi sretni i zadovoljni
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 12:58   #59
Quote:
Dora K kaže:
waterpik technologies inc.

www.waterpik.com

pazi, kvalitetu prati i cijena
Bome da
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 13:02   #60
Quote:
sarabara kaže:
tus za zube - oral b, cijena nije pretjerana

ima za kupiti svagdje gdje i el. cetkica - tehnomax, iperkoop, metro ...

mene je spasio stvarno, zubno meso mi se povlacilo, vratovi zubiju (dio bez cakline) su mi bili ogoljeni i uzasno osjetljivi, radi cega nisam mogla dobro prati zube (bolilo me sve uuzasno ...) a zato sto nisam mogla dobro prati zube povlacilo mi se zubno meso krvarilo ... zacarani krug ...

Andariel, kadulja = zalfija , no neki kazu kadulja, neki zalfija, dakle kaduljazalfijasalvia!!!

I ponavljam IZVRSNA je DONTODENT tekucina za ispiranje, DM 12 kn ili tako nesto - bas za bolesti zubnog mesa! Probajte, meni a i svima kojima sam preporucila puno je pomogla.
Hvala na informacijama za Oral B
Osjetljivi na hladno-toplo? I mene to muči! Nije da baš bole kod pranja i sl., al da su osjetljivi - jesu!
Još nisam žalfiju kupila Kad ju pridružim svojoj kolekciji čajeva pola dana ću samo vodu grijati na štednjaku

Dontodent? Hvala. Zubarka mi je rekla da kupim Corsodyl u ljekarni, 45kn
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.