Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2007., 13:50   #81
Quote:
Claire kaže: Pogledaj post
Alijev je jako ukusan i dobar, upravo smazah jednog za rucak...ali me zanima di u zg ima janjeci?
To je i mene zanimalo... Ali mi je rekao da janječi kenab ima previše intenzivan miris i okus za večinu naših ljudi. Ali je stavio janječi za probu još prije 10-ak godina kad se vratio iz Njemačke i tvrdi da su ljudi vrlo loše reagirali, te da je čak i njemu (a ipak je Hrvat porjeklom iz Turske) puno bolja kombinacija koju trenutačno nudi kebab = teletina govedina puretina.
Koliko ja znam, iz tih razloga, janječi se ne nudi u ZG.
tf5000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 22:08   #82
zagreb - kebab

kao ljubitelj kebaba djelim sa vama iskustva

Jos pred godinu dana sam redovno jeo kebab u preckom u soping centru, bio je odlican medjutim zatvorilo se i sada je tamo american donut koj takodjer ima kebab ali je za dvije klase losiji od onog koj je prije bio na tom mjestu (od donuta je meso naslagano, našnitano na štap pa eto- meni se to ne svidja jer je lošije od mljevenog)

tako..tu i tamo sam jeo taj kebab u preckom, doduse nisam uzimao 2 komada kao prije al eto, takodjer sam zadovoljan ljudima koji rade unutra i imaju solidne krafne! tolko o prečkom.

preci cemo malo niže na kvart vrapče, mislim da je ulica gornje vrapce ili tako nesto odma kraj malesnice i španskog , neka mala birtijica koja takodjer vrti kebab, kebab mogu ocijeniti sa 3, na ljestvici od 1-10. Glavni razlog je šta meso smrdi po staroj govedini.
Uglavnom tamo više neću otići, pojeo sam dva i dosta mi je.

idemo još malo niže dole kraj stare samoborske u njam njam, koj je eto zatvoren trenutno jos od devetog mjeseca- zamislite- ekipa se jednostavno nakon godisnjeg nije nikad vratila raditi, kebab je bio za sedmicu! nije bilo los- koristili su kockaste lepinje koje su otvorene samo na vrhu, jedina mana je bila šta su pacali meso u nekoj kebab juhi i onda bi sve skupa postalo masno pa se ta masnoca skupi na dno kebaba i moze bit dosta zestoko kod zadnjih par griza. ali to kokta ili kola lako riješe

idemo u tkalču, jeo sam samo par komada jer sam rijetko gore, uglavnom jako su dobri.

idemo čim bliže- na črnomerec- največe smeče u zgb ja bi reko, kada sam vidio kako to meso izgleda nisam se mogo nacudit, ja neznam sta oni rade snjim al to je opca katastrofa, od okusa do boje. jednom i više nikad.

Idemo u city centar one, u interšpar, svaka čast- tamo se stvarno da dobiti nafilani kebab! mljeveno meso odlicna okusa, jedino pazite da vam ne napravi kebab u rukavicama u kojima su cistili prljavim krpama pultove, nije mi se jednom desilo da su probali sa istim rukavicama radit. jedan od boljih u gradu! ali kad ga ima! jer sam u zadnjih 10 puta samo 2 ili 3 put uspio kupit, meso je uviejk pri kraju ili se mora pec 20min pa mi se neda cekat.

King Kross kebab pored mexičkog restorančića, jednom i nikad vise, kad sam vidio da lik sve radi golih ruku sa prstenom jedva sam kasnije pojeo kebab. koj je uostalom bio za ocijenu 3 od 10.

i na kraju bi vam spomenuo novi kebab ja mislim da su to gajnice , nemogu tocno objasnit di je i to mi je žao bi osam 2 puta pojeo 3 komada, malo jesu mali i kosta 20kn al nema veze isplati se.

takodjer sam nacuo da u zapresicu negdje ima nesto opako, ovih dana idem to provjerit.
everspeculator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 13:28   #83
Quote:
husky kaže: Pogledaj post
Dosta o kinezima....
zasto dosta o kinezima? gradu treba BAREM 1 dostavljac brze kineske hrane, jer je dostavljana hrana iz macaa manje nego prosjecna.

na kebab mozes otic na mjestima gdje se takav crap i ocekuje. kod tramvajskih stanica, pruga, kolodvora, stadiona, u sklopu restorana brze hrane ...
__________________
Stop making unboxing videos
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 15:39   #84
meni je dobar Kebab u Martićevoj.nije tako davno otvoren,a čak mislim da je i vlasnik autohtoni potrošač kebaba
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 03:05   #85
U Skalinskoj (prva uličica desno kad uđete s Trga u Tkalču) mi je najfiniji, ali je i najmanji. Nemaju baš neki izbor salata.

Dalje, u Tkalči nakon Jurićkingo kipa a prije Kožarske (Melina) s lijeve strane kad idete od Trga "Gradski kebab", gotovo redovno je meso zagoreno ili poluzagoreno, bekako čudno začinjeno, kao da samo šareni papar stavljaju i redovito ima samo zelene salate.

Na vrhu Tkalče, preko puta od štengi za Gornji grad, odmah uz Subway "City kebab Obelix", najveći od sva tri u Tkalči, bio bi savršen da je meso malo hrskavije, ima najveći izbor salata i priloga, jedino blagi umak zna ponekad biti prevodenast i slabo začinjen pa kad vidim da je takav radije stavim tartar.

U Dubravi preko puta Pitarella nisam jeo, al ifrend tvrdi da mu je tamo najbolji, a ne preporučujem vam da jedete u onom preko puta benzinske u Dubravi (na stanici Dankovečka), higijenski uvjeti su užasni i čuo sam da se netko otrovao tamo.
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 19:04   #86
tam onaj kebab..kak se ide po onoj ulici s trga(nisam u zgu pa...)
__________________
"your real duty is to save your dream."
Rainbow_smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:07   #87
Quote:
Rainbow_smile kaže: Pogledaj post
tam onaj kebab..kak se ide po onoj ulici s trga(nisam u zgu pa...)
to ti je tkalča - ulica s puno kafića
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 23:21   #88
Bio kod ali-kebabe, odlican kebab. I jos mi je na 5min od doma. Janjeceg mooozda ima u Domjanicevoj, ali nemojte me drzati za rijec.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 10:46   #89
po mom misljenju najbolji kebab u zagrebu moze se pojesti u tkalci (obelix) i u centru precko. probao na jos nekoliko lokacija ali osrednja zalost.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 14:31   #90
..............

Quote:
er45 kaže: Pogledaj post
ovako - onaj prekoputa autobusnog ne radi valjda već godinama.

a onaj iza nsb-a - ljudi, ne nasjedajte na prevare likova koji se ulogiraju i s prva dva posta reklamiraju svoj mišomor - frend i ja smo povraćali ko nikad.
cuj rista,ako si imao rigoleto onda je to zato jer si konacno probao pravu stvar pa ti se organizam privikava na finije stvari odnosno kebab. nije u redu da blatis na taj nacin jer svako ima svoj ukus sto se tice hrane a tvoj je ocito malo u banani. onaj iza nsb-a ima isto meso ko i ovaj u tkalci i ako si taj probao onda nema razloga da ti bude los...
empazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 01:52   #91
Quote:
Mrtva mrkva kaže: Pogledaj post
Ma jeste vi normalni? Nema sanse da u Grckoj dobijes kebab, ej, nema sanse da spomenes rijec "kebab", a da se oko tebe ne okupi desetak Grka prilicno rabijantnog izgleda.
zaš ne bi bio u ateni?

ja sam jela kebab i gyros u ateni...ovo što se kod nas naziva kebab, u ateni je bilo gyros...i to 2 vrste...uglavnom, svo troje je bilo odlično, al kebab ipak the best....u zg mi je zasada jedino dobro u tkalči (tamo na sredini, prije one pizzerie mangiare), jer meso nije prezačinjeno...svugdje drugdje gdje sam probala je bilo preslano...ali ne može se mjeriti sa ovime iz atene...

Kebab



Gyros 1


Gyros 2
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 02:20   #92
Slika 1. - šišćevapi, siskabab, sistchevap

Slika 2. - kebab

Slika 3. - gyros
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 02:22   #93
gdje ima u Zg ovo pod br. 1....sigurno mora negdje biti...to mi je najbolje od ovog troje....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 02:27   #94
Pa, imaš svagdje samo što se to kodf nas zove šiš-ćevap. Probaj u Čingaću na Vukomercu. Ili pronađi neku ćevapdžinicu koju drži Turčin.
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 02:33   #95
A to kaj si ti stavila pod prvu sliku ti se vani zove koobideh.

Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kebab
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 12:42   #96
Ali Kebab blizu Kvatrića je najbolji
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:28   #97
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
zaš ne bi bio u ateni?

ja sam jela kebab i gyros u ateni...ovo što se kod nas naziva kebab, u ateni je bilo gyros...
Dakle, nisi jela kebab nego gyros.

Mozemo mi sad pricat o tome da je to ista stvar, ali probaj to reci nekome Grku pa ces vidit belaja.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 07:08   #98
Post ALI ke BABA 2

Za sve ljubitelje ali ke baba (Martičeva- preko puta Kvaksija), da odnedavno posluju i na novoj lokaciji u Chromosovom tornju (Ugao Vukovarske i Heinzelove) pored narodnjačkog kluba Black&White.
Kebeb im je jednako ukusan i kvalitetan kao i u prvom lokalu, a super je to što je ispred veliki parking pa se možeš i sparkirat ko čovjek.
I dobro je to što rulja još uvijek nezna da rade i na novoj lokaciji, pa nema nikad gužve jer mi je već bilo dopizdilo čekat 10-20 min zbog 2 kebaba (a to mi se u martičevoj često znalo događat).
Napominjem ovaj post je isključivo za ljubitelje kebaba iz Ali ke babe jer neželim da opet moram čekat zbog seljačina koji kaži da je svaki kebab u Zagrebu isti.
Pozdrav
tf5000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:41   #99
OK, da ne otvaram novi topic, jel zna netko gdje ima gyrosa? Prije dosta vremena je bio odličan kraj Cibone, al on se zatvorio... ima (tj bilo je prije par godina, ak nije i to otišlo) još jedan kod cibone, tam uz željezničku prugu, al nije tako dobar!
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 18:11   #100
Quote:
tf5000 kaže: Pogledaj post
Za sve ljubitelje ali ke baba (Martičeva- preko puta Kvaksija), da odnedavno posluju i na novoj lokaciji u Chromosovom tornju (Ugao Vukovarske i Heinzelove) pored narodnjačkog kluba Black&White.
Kebeb im je jednako ukusan i kvalitetan kao i u prvom lokalu, a super je to što je ispred veliki parking pa se možeš i sparkirat ko čovjek.
I dobro je to što rulja još uvijek nezna da rade i na novoj lokaciji, pa nema nikad gužve jer mi je već bilo dopizdilo čekat 10-20 min zbog 2 kebaba (a to mi se u martičevoj često znalo događat).
Napominjem ovaj post je isključivo za ljubitelje kebaba iz Ali ke babe jer neželim da opet moram čekat zbog seljačina koji kaži da je svaki kebab u Zagrebu isti.
Pozdrav
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.