Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2024., 18:37   #6741
Quote:
Linda1234 kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji, nisam vodila računa o tome...nova sam u svemu tome, do sad nisam imala štene, prije njega sam imala psa kojeg sam dobila kad je imao 1,5g., nikad s njim nikakvih većih problema, tak da mi je ovo sa štencima sve novo.

Provjerit ću sastav poslastica. Thnx


Gledala sam hranu Taste of the Wild High Prairie Puppy (bizon, janjetina i srnetina) i Taste of the Wild Pacific Stream Puppy (losos i riba)....što odabrati?????

Preporučena dnevna doza hrane TOTW je za štene 17kg /4mj.) cca 500gr., a kod Josera hrane je cca 175gr..... u čemu je caka????
To je skoro 200% veća konzumacija, jel to u redu ????

https://dogcity.hr/shop/hrana-za-pse...-sensi-junior/


https://www.zooplus.hr/shop/psi/hran...riant=413732.4



čim više istražujem i čitam, sve manje mi je jasno
Neki daju količinu hrane u odnosu na trenutne kile šteneta, a neki i odnosu na očekivane kile odraslog psa.

Tako je kolegica do nedavno mislila da štenetu mjesecima daje više hrane nego što treba po tablici, jer je pas bio gladan. Na kraju sam je ispalo da bi psu po tablici trebalo puno više. Naravno da je bio gladan i tražio više.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 13:31   #6742
Pozdrav,
molila bih preporuku za hranu za boksera starog 4g. Pročitala sam postove u zadnjih 3 god i sad još manje znam što bi mu kupila .
Od 10/23 je na hipoalergenoj hrani- Purina pro plan hypoallergenic, do tada je jeo TOTW - nekoliko okusa isprobali, zadnje losos. U jednom navratu smo probali Von Barf- prvu kutiju je bez problema potrošio, i onda je na 2 kutiji završio na infuziji zbog povraćanja. Kasnije nas je bilo strah opet eksperimentirati sa barfom.
Pas se inače od djetinjstva vodi da ima atopijski dermatitis koji se manifestirao lizanjem samo jedne šape, i 1 x god upala uha. Veterinar je smatrao da je to sve super, i obzirom da živimo praktički u šumi super se održava stanje. Sve je i bilo relativno ok do prošlog ljeta kada je lizanje šapa postalo katastofa, doslovno je žvakao sve 4 šape. Vet je uveo tbl medrola i stanje se počelo smirivati, ali su krenuli problemi za želucem. Inače je znao "bljuckati"- nekad više nekad manje, slina, žuto, neprobavljena hrana.... ali nakon medrola je to krenulo biti baš obilno, stalno je mljackao, slinio. vet više nije imao ideje osim Apoqel ili medrol
Otišli smo kod drugog vet-a na pregled koji ga je stavio na HA hranu, ogromne količine atb jer su u limfni čvorovi na nogama bili ko golf loptice.... Uglavnom shvatili smo putem da pas ima jako osjetljiv želudac i da svo to bljuckanje od djetinjstva nije zbog fizionomije i proždrljivosti (kako nas je uvjeravao prosli vet) nego od hrane koja mu nije odgovarala.
Dermatitis je sada stavljen relativno pod kontrolu ( nije alergičan na hranu) pa pomalo planiramo prijeći na novu hranu umjesto HA.
Molim vas za pomoć
hvala
jana468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 17:38   #6743
Koji veterinar odnosno veterinari? Koji grad odnosno mjesto?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 18:29   #6744
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Koji veterinar odnosno veterinari? Koji grad odnosno mjesto?
Veterinari su iz Rijeke
jana468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 19:21   #6745
Tu ti, nažalost, ne mogu ništa savjetovati. Jedino ako hoćeš da pitam frendicu kojem vetu ona vodi svojeg psa i gdje su oboje zadovoljni.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 21:09   #6746
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Tu ti, nažalost, ne mogu ništa savjetovati. Jedino ako hoćeš da pitam frendicu kojem vetu ona vodi svojeg psa i gdje su oboje zadovoljni.
Ma treba mi savjet za hranu
Sa ovim vetom smo za sada zadovoljni 🤪
Iz svega sta sam iščitala nisam nista pametnija osim sta sam saznala za neke nove hrane. Znam da bi bilo najbolje kuhati ali nemam ni vremena ni mjesta u škrinji za sve skuhano. Barf nas je malo strah opet isprobavat nakon sta je završio na infuziji.
jana468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 10:14   #6747
Šaljem ti privatnu poruku.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 23:21   #6748
Imam štene belgijskog ovčara staro 7 mjeseci. Udomila sam ju kad je imala 3.5 mj i do udomljenja je jela Purina ProPlan pa sam ju samo nastavila hraniti time (da joj ne mijenjam previše toga odjednom).

Hranu voli. Ponekad neki obrok ne pojede do kraja (dajem joj prema tablicama na omotu), ali sljedeći onda pojede cijeli (pretpostavljam da ostavi one dane kad je bila manje fizički aktivna pa nije stigla "potrošiti" sve). Stolica mi izgleda u redu - bude ili skroz tvrda ili krene tvrdo, a završi mekše (ovisi kako koji put).
Na zadnjem pregledu joj je veterinar pohvalio dlaku, zube, stav, tonus mišića, generalnu uhranjenost...

U međuvremenu mi je prodavačica u jednoj trgovini za kućne ljubimce savjetovala da je barem do 18 mj hranim kvalitetnijom hranom (da se pravilno razvije). Spomenula je Acanu, Orijen i još nešto (zaboravila sam što). Nije mi problem financijska strana i zapravo nemam ništa protiv prelaska, jedino me muči da si ne zakompliciram život i ne stvorim probleme koje sad nemam (npr. da joj nova hrana ne odgovara, stolica postane lošija...). Naravno, zdravlje je prioritet, tako da ako kvalitetnija hrana jamči manje zdravstvenih problema u budućnosti prelazimo odmah.

Kod Acane i Orijena me jedino buni doziranje. U njihovim tablicama vidim preporuke za ciljanu težinu u odrasloj dobi 20 kg i 30 kg (ona je sad na 20 i pretpostavljam da će biti oko 25 kg), toliko se razlikuju da ne znam koliko bih njoj davala ako se odlučim za nešto od toga.

Iskustva? Savjeti? Preporuke?

P.S. Ostala bih na dehidratu, ne bih prelazila na BARF.
A sto da radim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 10:43   #6749
Quote:
A sto da radim kaže: Pogledaj post
Iskustva? Savjeti? Preporuke?

P.S. Ostala bih na dehidratu, ne bih prelazila na BARF.
Kupi manju količinu, otprilike za tjedan do deset dana pa vidi kako psica reagira na hranu: sviđa li joj se ili ne, ima li promjena u pogledu stolice i / ili dlake i tako. To se brzo uočava.

Treća je hrana možda bio Platinum?

U vezi s doziranjem, to je uvijek orijentacijski. S obzirom na njezino ponašanje koje si opisala, to jest da sama procjenjuje koliko joj je hrane potrebno, vjerujem da će ti isto tako i sama pokazati što "misli" o količini.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 11:40   #6750
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kupi manju količinu, otprilike za tjedan do deset dana pa vidi kako psica reagira na hranu: sviđa li joj se ili ne, ima li promjena u pogledu stolice i / ili dlake i tako. To se brzo uočava.

Treća je hrana možda bio Platinum?

U vezi s doziranjem, to je uvijek orijentacijski. S obzirom na njezino ponašanje koje si opisala, to jest da sama procjenjuje koliko joj je hrane potrebno, vjerujem da će ti isto tako i sama pokazati što "misli" o količini.
Mislim da nije bila Platinum (jer ne vidim to u njihovoj ponudi) nego Taste of the wild ili možda Real Nature Wilderness (nešto s vukovima u svakom slučaju ).

Istina, lako ću uočiti da joj se okus ne sviđa ili joj stolica ne štima, ali kako mi je ovo prvi pas nisam sigurna da ću uspjeti uočiti suptilnije promjene, npr. po pitanju kvalitete dlake (osim ako joj baš pola otpadne ).

Jesam li dobro shvatila da su ove nabrojene vrste hrane podjednake kvalitetom i da ne postoji neki objektivni parametar da barem posložim redoslijed (od potencijalno "najbolje") kojim bih krenula u isprobavanje kako ona na koju reagira?
A sto da radim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 12:04   #6751
Quote:
A sto da radim kaže: Pogledaj post
Mislim da nije bila Platinum (jer ne vidim to u njihovoj ponudi) nego Taste of the wild ili možda Real Nature Wilderness (nešto s vukovima u svakom slučaju ).
Wolf of Wilderness?

Quote:
Istina, lako ću uočiti da joj se okus ne sviđa ili joj stolica ne štima, ali kako mi je ovo prvi pas nisam sigurna da ću uspjeti uočiti suptilnije promjene, npr. po pitanju kvalitete dlake (osim ako joj baš pola otpadne ).
Zeznuto je što dolazi proljeće pa ionako počinje doba linjanja tako da će joj dlaka svakako više otpadati, ali ako je prvo dvoje u redu, ne bi trebalo biti ni problema s dlakom.

Quote:
Jesam li dobro shvatila da su ove nabrojene vrste hrane podjednake kvalitetom i da ne postoji neki objektivni parametar da barem posložim redoslijed (od potencijalno "najbolje") kojim bih krenula u isprobavanje kako ona na koju reagira?
Teško je reći. Orijen slovi kao bolji od Acane, a BARF je bolja prehrana od dehidrata pa ipak ima pasa koji BARF ne podnose, baš kao i onih koji su zdravi zdravcati i na Pedigreeu. Inače je Orijen i Acanu kupio Mars (oni koji proizvode čokoladice ), a kod velikih korporacija teško je reći koliko pažnje posvećuju proizvodnji. Da hranim dehidratom, odabrala bih hranu nekoga manjeg proizvođača.

Nažalost, sve se svodi na metodu "probaj-pogriješi", no kako se kod pasa vanjske promjene brzo uočavaju, srećom nećeš psu naškoditi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 12:28   #6752
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Wolf of Wilderness?
Radi se o ZooCityju, a mislim da oni to nemaju (Ne kažem da bih redovno kupovala hranu tamo, ali kako je to uz veterinarsku ljekarnu jedina trgovina za kućne ljubimce u mom gradu voljela bih odabrati brend koji oni drže kako bih u slučaju nužde uvijek mogla otići fizički u trgovinu i kupiti vreću).

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Zeznuto je što dolazi proljeće pa ionako počinje doba linjanja tako da će joj dlaka svakako više otpadati, ali ako je prvo dvoje u redu, ne bi trebalo biti ni problema s dlakom.


Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Teško je reći. Orijen slovi kao bolji od Acane, a BARF je bolja prehrana od dehidrata pa ipak ima pasa koji BARF ne podnose, baš kao i onih koji su zdravi zdravcati i na Pedigreeu. Inače je Orijen i Acanu kupio Mars (oni koji proizvode čokoladice ), a kod velikih korporacija teško je reći koliko pažnje posvećuju proizvodnji. Da hranim dehidratom, odabrala bih hranu nekoga manjeg proizvođača.

Nažalost, sve se svodi na metodu "probaj-pogriješi", no kako se kod pasa vanjske promjene brzo uočavaju, srećom nećeš psu naškoditi.
Super, hvala ti na savjetu Nisam znala da Orijen i Acana imaju istog vlasnika. Hm... što više proučavam to manje znam (zbog toga sam dosad i odgađala baviti se time, ali očito više ne ide)

Bitno mi je da barem gledam brendove koji su bolji od sadašnjeg po pitanju pravilnog razvoja, zdravlja zglobova..., a koji od njih joj paše ću valjda uspjeti prepoznati
A sto da radim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 13:08   #6753
Mislim da bi trebala slušati veterinara, odnosno ako psu odgovara trenutna hrana zašto mijenjati?
Također moraš znati i da je trgovcima uvijek bitna promocija hrane koje su oni uvoznik jer na njoj imaju najveću zaradu.
Iz osobnog iskustva acana se kod moju pasa i prije 10 godina i sada uopće nije pokazala kao super hrana. No, naravno ima pasa i kojima odgovara.

Nedavno sam testirala acanu red meat i psu je znatno kvaliteta dlake opala, također i sve ostalo. Taj isti pas jede od pro plana otpi dermu em što je voli, em što na njoj izgleda i stolica i sve ostalo odlično. Tako da razmisli uopce da li je tvom psu uopce potrebna promjena hrane ili ipak nije.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 16:44   #6754
Ja osobno isto vezano uz hranu zagovaram onu Ako nešto valja i pas voli, zašto mjenjati?
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 09:29   #6755
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Tako da razmisli uopce da li je tvom psu uopce potrebna promjena hrane ili ipak nije.
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Ja osobno isto vezano uz hranu zagovaram onu Ako nešto valja i pas voli, zašto mjenjati?
Hvala i vama
Ma strah me je da je sadašnja hrana možda neadekvatna po pitanju nekih minerala/vitamina čiji će se nedostatak tek kasnije pokazati (npr. da joj se kosti i zglobovi neadekvatno razviju), a što se više neće moći popraviti. Da je već odrasli pas u pitanju vjerojatno ne bih razmišljala o prelasku, ali bojim se da joj ne naštetim sad u fazi dok raste.
A sto da radim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 07:59   #6756
Kupujem Alleva Holistic Ocean Fish Adult/Senior Maxi u pet centru i sad vidim da je opet nema na stanju.

Inače sam zadovoljan hranom i dućanom. Problem je dobavljivost.

Molim za preporuku hrane u tom rangu.
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 14:02   #6757
Pozdrav ljudi, može li mi tko reći ima li iskustva sa Concept for Life suhom hranom, jel sastav ok?
Radi se o ove dvije hrane koje gledam:

https://www.zooplus.hr/shop/psi/hran...e/large/561724

https://www.zooplus.hr/shop/psi/hran...a_hrana/561616


Labrador, cca 40 kg, trenutno jede Brit premium adult large piletina.
https://www.zoocity.hr/brit-premium-...rge-breed.html
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.