Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2009., 01:59   #1
Željko Sabo

Poštovani,promatrač sam već neko vrijeme na forumu.hr i nisam se usudio otvoriti novu temu.No,čudno mi je da je odabir Željka Sabe za gradolnačelnika Vukovara prošao bez komentara.
Izjašnjava se kao vjernik,tako i djeluje.Branitelj,prošao srpske logore.
Najčudnije,što takav čovjek radi u SDP-u ??? Nije mi namjera komentirati SDP,
no Željko Sabo mi se ne uklapa u njihov profil.Zapravo mi izgleda kao pošten čovjek i samim time se ne uklapa u ni jednu stranku.
Što vi mislite?Što mislite vi Vukovarci i što znate o njemu?Do nekih informacija o njemu je jako teško doći.
teran 13,7% is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 17:27   #2
a što tebe uči, ustvari?

i kakve veze ima sdp s tvojim ateizmom?

željko sabo očito nije enigma vukovarcima. zato su ga i izabrali. bio je danas gost kod a. stankovića . nedjeljom u 2. nadam se da si bar malo privirio na tv. ako jesi, onda ti je jasno zakaj su ga izabrali.

čovjek je čist normalan i očito i pravi kršćanin. ne mrzi. pogotovo ne po nacionalnoj liniji. a i završio je i teologiju za laike zajedno sa svojom kćeri.


ne zaboravi izabran je on sam osobno imenom i prezimenom. nije ga izabrala stranka, ali ga je podržala. svaka čast. ima nade za sve nas.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 18:01   #3
Gledao sam ga malo danas i ne ulijeva mi baš povjerenje. Na pitanje o Severininu koncertu ,on priča o svojim suradnicima (čak i kako izgledaju ) i tako par puta ,odgovori mu nisu imali veze s pitanjima.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 18:41   #4
pitaj vojvodu kukića.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 21:25   #5
pa ljudi mili vi meni definitivno niste jasni. skepticni, nitko vam ne pase, bio ob lijevi ili desni.

zeljko sabo je korektan, posten covjek. branitelj koji je prosao srpske logore, oprostio svima, zivi bez gorcine u sebi, ne osvrce se u proslost kao primjerice neki vrli forumasi kojima nije dosadilo mantrati ko s ekome vise naebo predaka u blizoj ili daljnjoj proslosti i koji jos uvijek s gustom raskapaju grobove i prebrojavaju kosti, misleci pri tome da su strahovito zanimljivi s tim naklapanjem.

zeljko sabo je covjek koji zeli nesto napraviti za svoj grad, ne libeci se pri tome traziti pomoc od svih stranaka u gradu. i svaka mu cast na tom pokusaju. osobno, vjerujem da ce nesto napraviti ukoliko mu zlobnici iz njegovih vlastitih redova ne pocnu bacati klipove pod noge. vukovarci kojih ovdje ima znaju od koga bi se to moglo zeljku dogoditi, isto tako se jako dobro zna kohga je sdp u vukovaru htio staviti na zeljkovo mjesto. ok, zeljko se godinama borio na svoj nacin, odnio pobjedu na izborima u gradu. osobno, iskreno mu cestitam i zelim da sve svoje planove sprovede u djelo.


vukovarcima i njihovim strankama i strancicama koje su strahovito vazne same sebi na lokalnoj razini bilo bi najpametnije da zaborave osobne interese i sveopcu netrpeljivost, neka se svi skupa uhvate za ruke i na celu sa sabom nek se dohvate posla i ucine nesto sami za sebe, svoj grad i zupaniju. a hrvatsku zlobu, jal i zavist ostaviti na stranu. bas kao i lijenost i suvisno mudrovanje i prebrojavanje krvnih zrnaca svakome.

zeljko, ne daj se!

( kampanja je hvala bogu gotova, sad ce biti malo mira)
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 21:41   #6
A gdje se vi uklapate

HTML Code:
Do nekih informacija o njemu je jako teško doći.
Stvarno ima čudnih ljudi ili djeluje loš teran.
Janos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 21:43   #7
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
pa ljudi mili vi meni definitivno niste jasni. skepticni, nitko vam ne pase, bio ob lijevi ili desni.

zeljko sabo je korektan, posten covjek. branitelj koji je prosao srpske logore, oprostio svima, zivi bez gorcine u sebi, ne osvrce se u proslost kao primjerice neki vrli forumasi kojima nije dosadilo mantrati ko s ekome vise naebo predaka u blizoj ili daljnjoj proslosti i koji jos uvijek s gustom raskapaju grobove i prebrojavaju kosti, misleci pri tome da su strahovito zanimljivi s tim naklapanjem.

zeljko sabo je covjek koji zeli nesto napraviti za svoj grad, ne libeci se pri tome traziti pomoc od svih stranaka u gradu. i svaka mu cast na tom pokusaju. osobno, vjerujem da ce nesto napraviti ukoliko mu zlobnici iz njegovih vlastitih redova ne pocnu bacati klipove pod noge. vukovarci kojih ovdje ima znaju od koga bi se to moglo zeljku dogoditi, isto tako se jako dobro zna kohga je sdp u vukovaru htio staviti na zeljkovo mjesto. ok, zeljko se godinama borio na svoj nacin, odnio pobjedu na izborima u gradu. osobno, iskreno mu cestitam i zelim da sve svoje planove sprovede u djelo.


vukovarcima i njihovim strankama i strancicama koje su strahovito vazne same sebi na lokalnoj razini bilo bi najpametnije da zaborave osobne interese i sveopcu netrpeljivost, neka se svi skupa uhvate za ruke i na celu sa sabom nek se dohvate posla i ucine nesto sami za sebe, svoj grad i zupaniju. a hrvatsku zlobu, jal i zavist ostaviti na stranu. bas kao i lijenost i suvisno mudrovanje i prebrojavanje krvnih zrnaca svakome.

zeljko, ne daj se!

( kampanja je hvala bogu gotova, sad ce biti malo mira)
ovo je sve istina i ja isto željku sabi želim sve najbolje i neka ovaj grad odvede u bolja vremena.ali ono što mene zanima jest kako je izborom sabe Vukovar napokon postao normalan grad?do kakvog normaliziranja odnosa će doći sada i kako će sada nestati podijeljenosti u gradu?to se stalno ponavlja kroz medije od dana kada je on pobijedio na izborima.i tu dolazimo do kukića kojeg je i sabo spomenuo danas u negativnom konteksu.taj čovjek je građanin Vukovara i glasać.četnik koji je razarao ovaj grad.takvi su i sabini prijatelji kojima je oprostio(svaka mu čast na tome).sada mene zanima do kakve normalizacije će doći sa tim četnicima?osim što ćemo ako Bog da svi raditi u nekoj uspješnoj tvrtki koju će sabo ako Bog da dovesti u Vukovar.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 21:45   #8
teta-elza
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 21:53   #9
Quote:
teran 13,7% kaže: Pogledaj post
Izjašnjava se kao vjernik, tako i djeluje. Branitelj, prošao srpske logore.

Najčudnije, što takav čovjek radi u SDP-u ???

Nije mi namjera komentirati SDP, no Željko Sabo mi se ne uklapa u njihov profil.

Zapravo mi izgleda kao pošten čovjek i samim time se ne uklapa u ni jednu stranku.
Uopće je nejasno što tebe muči???

Ustvari, jasno je samo da imaš vrlo ograničene filmove u glavi i da robuješ ispraznim - i netočnim - generalnim uvjerenjima. Pa nam odgovori:

Zašto branitelj ne bi bio u SDP-u??

Kakav je profil SDP-a??

Zašto pošteni ljudi ne mogu biti u strankama?
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:11   #10
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
ovo je sve istina i ja isto željku sabi želim sve najbolje i neka ovaj grad odvede u bolja vremena.ali ono što mene zanima jest kako je izborom sabe Vukovar napokon postao normalan grad?do kakvog normaliziranja odnosa će doći sada i kako će sada nestati podijeljenosti u gradu?to se stalno ponavlja kroz medije od dana kada je on pobijedio na izborima.i tu dolazimo do kukića kojeg je i sabo spomenuo danas u negativnom konteksu.taj čovjek je građanin Vukovara i glasać.četnik koji je razarao ovaj grad.takvi su i sabini prijatelji kojima je oprostio(svaka mu čast na tome).sada mene zanima do kakve normalizacije će doći sa tim četnicima?osim što ćemo ako Bog da svi raditi u nekoj uspješnoj tvrtki koju će sabo ako Bog da dovesti u Vukovar.
gle ovak. nemam pojma tko je taj kukic, muz mi govori da je bio cetnik. sabo se osvrnuo na svoj boravak u logoru i iznio cinjenicu da su se prijatelji srpske nacionalnosti ponasali kao pi... ups i bojali vlastite sjene. kako je zeljko prosao u logoru, nesto mi je poznato al nema veze.

jadan je onaj koji zivi sa mrznjom i gorcinom. jos je jadniji onaj kojem proslost ne da ici naprijed. hvala nebesima, zeljko nije takav. cekaj malo, sto sad uraditi sa tim srbima koji su razarali grad? staviti ih u geto? zatuci? dajte ljudi osvijestite se zaboga. ne moramo se ljubiti, maziti, zeniti i seviti. mozemo s eponasati civilizirano, raditi i graditi. i ici naprijed. a ne kukati kako je tesko, kako smo jadni, gladni i bijedni.

ma nek sabo razjuri svu gamad, nek upregne kompletni vukovar i okolicu i nek ne gleda tko je srbin, tko hrvat, tko nijemac, tko rusin a tko rom. pomaknite se ljudi, primite se posla i pomozite covjeku. vukovar je dobio nesto pozitivno. da mi netko ne bi sad poceo sa pricom kako je zeljko sabo neka bitanga, lazni branitelj i slicna sranja jer to nije istina.


kako ce doci do normalizacije odnosa u vukovaru? e dragi moji vukovarci, na tome morate poraditi sami. zatvoriti poglavlje rata- to se posebice odnosi na branitelje. kad god odem u vukovar, a idem cesto, od lava pa do quo vadisa gledam besposlene ratnike i slusam njihove price- ja sam ovo, ja sam ono, ja ovako, ja onako. kad malo bolje razmotrim situaciju, svi vi imate nekog polusrbina ili srbina u siroj ili daljnjoj familiji, ponekog prijatelja za kojeg bi si prije muda pojeli nego priznali njegovo postojanje a jos manje prijateljstvo, tako da vam to nece biti neki veci problem. na celo grada ste stavili covjeka koji ce vam odraditi 15 puta vise nego pancic i nikola sila skupa i to sam.

malo manje po birtijama, malo manje heroja po sankovima, malo vise posla, pameti, tolerancije i razumijevanja. ponavljam, ratno poglavlje zatvoriti NE GA ZABORAVITI, NE ZABORAVITI TKO SI, biti posten, vrijedan i gledati kako poboljsati zivot obitelji, grada i zupanije. pa i drzave. a vi vukovarci to mozete i morate. i tocka.

i pomozite tom covjeku. pruzite mu sansu i ruku podrske. i poslusajte sto vam govori. ne govori vam nista lose, ne pokrece 3. rat vec vam sugerira nesto sto ste trebali shvatiti i sami. pametan je i posten. ( steta sto je u sdp-u, bem ti sabu ali ja sma odavno ovdje govorila da i sdp ima izuzetno kvalitetnih ljudi, sabo je zivi dokaz. nisam njihov ni clan ne daj boze ni simpatozer. ali postujem casne ljude.)
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:18   #11
Tko u njemu prepoznaje zlo?
Gorljive HDZ-ovce peče jer on nema korupcijske skandale, ne mogu ga diskreditirati kao branitelja ili vjernika...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:37   #12
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
gle ovak. nemam pojma tko je taj kukic, muz mi govori da je bio cetnik. sabo se osvrnuo na svoj boravak u logoru i iznio cinjenicu da su se prijatelji srpske nacionalnosti ponasali kao pi... ups i bojali vlastite sjene. kako je zeljko prosao u logoru, nesto mi je poznato al nema veze.

jadan je onaj koji zivi sa mrznjom i gorcinom. jos je jadniji onaj kojem proslost ne da ici naprijed. hvala nebesima, zeljko nije takav. cekaj malo, sto sad uraditi sa tim srbima koji su razarali grad? staviti ih u geto? zatuci? dajte ljudi osvijestite se zaboga. ne moramo se ljubiti, maziti, zeniti i seviti. mozemo s eponasati civilizirano, raditi i graditi. i ici naprijed. a ne kukati kako je tesko, kako smo jadni, gladni i bijedni.

ma nek sabo razjuri svu gamad, nek upregne kompletni vukovar i okolicu i nek ne gleda tko je srbin, tko hrvat, tko nijemac, tko rusin a tko rom. pomaknite se ljudi, primite se posla i pomozite covjeku. vukovar je dobio nesto pozitivno. da mi netko ne bi sad poceo sa pricom kako je zeljko sabo neka bitanga, lazni branitelj i slicna sranja jer to nije istina.



malo manje po birtijama, malo manje heroja po sankovima, malo vise posla, pameti, tolerancije i razumijevanja. ponavljam, ratno poglavlje zatvoriti NE GA ZABORAVITI, NE ZABORAVITI TKO SI, biti posten, vrijedan i gledati kako poboljsati zivot obitelji, grada i zupanije. pa i drzave. a vi vukovarci to mozete i morate. i tocka.

i pomozite tom covjeku. pruzite mu sansu i ruku podrske. i poslusajte sto vam govori. ne govori vam nista lose, ne pokrece 3. rat vec vam sugerira nesto sto ste trebali shvatiti i sami. pametan je i posten. ( steta sto je u sdp-u, bem ti sabu ali ja sma odavno ovdje govorila da i sdp ima izuzetno kvalitetnih ljudi, sabo je zivi dokaz. nisam njihov ni clan ne daj boze ni simpatozer. ali postujem casne ljude.)
Za cijeli post a posebno boldano

Zeznuo sam nesto u kvotanju al se vidio koji dio fali
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:37   #13
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Tko u njemu prepoznaje zlo?
Gorljive HDZ-ovce peče jer on nema korupcijske skandale, ne mogu ga diskreditirati kao branitelja ili vjernika...
hej, hej, hej ti, necemo generalizirati i sve trpati u isti kos jer time prvenstveno vrijedjas mene kao covjeka. bas me briga za mlinku i ekipu. kad sam ja osobno nekoga diskreditirala bez argumenata? necemo sve trpati u isti kos, nisi fer.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:38   #14
Za teologa je, a ne političara. Previše srcedrapajuće, komšiluka i slično.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:40   #15
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Za cijeli post a posebno boldano

Zeznuo sam nesto u kvotanju al se vidio koji dio fali


sve jasno. ajde don kacunko da se i ti barem u necemu slazes sa mnom. imas cugu kad svratim u tvoj grad
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:44   #16
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Za teologa je, a ne političara. Previše srcedrapajuće, komšiluka i slično.
zeljko sabo ( to sam mu osobno i sama danas rekla) nije politicar. posten je covjek sa vizijom, zna sto hoce i uz pomoc dobronajmjernih ljudi ce uspjeti. daj boze da pomogne tom jadnom gradu i njegovim ziteljima. zasto srcedrapajuce? sto mu je potekla suza? samo je covjek, nije stijena. emotivac. i sto je tu lose? zasto si takav destruktivac? komsiluk? pa vukovar je malo selo, ocito se nisi potrudio upoznati grad i njegove zitelje. no, to je tvoj problem. tko ti je prvi kome ces zalupati na vrata ako ne komsija/susjed? ocito zivis kao pale sam na svijetu. znas ti sto. kad mu neka sirota bez igdje ikoga zalupa na vrata sigurna sam 300 % da ce joj sabo prije pomoci nego zdenka i njena kamarila skupa.

pametnije ti je ne davati pausalne ocjene o ljudima koje ne poznas.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:49   #17
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
zeljko sabo ( to sam mu osobno i sama danas rekla) nije politicar. posten je covjek sa vizijom, zna sto hoce i uz pomoc dobronajmjernih ljudi ce uspjeti. daj boze da pomogne tom jadnom gradu i njegovim ziteljima. zasto srcedrapajuce? sto mu je potekla suza? samo je covjek, nije stijena. emotivac. i sto je tu lose? zasto si takav destruktivac? komsiluk? pa vukovar je malo selo, ocito se nisi potrudio upoznati grad i njegove zitelje. no, to je tvoj problem. tko ti je prvi kome ces zalupati na vrata ako ne komsija/susjed? ocito zivis kao pale sam na svijetu. znas ti sto. kad mu neka sirota bez igdje ikoga zalupa na vrata sigurna sam 300 % da ce joj sabo prije pomoci nego zdenka i njena kamarila skupa.

pametnije ti je ne davati pausalne ocjene o ljudima koje ne poznas.
Daj si popij pilulicu prije nego počneš histerizirati. Kakav je čovjek nemam pojma, ali iz priloženog je vidljivo da nije stvoren za političara. Još jedan u nizu moral-političara.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:55   #18
tko histerizira? i sto ima losega u cinjenici da je netko moralna osoba? nisu li nam dosta beskicmenjaci i amoralisti krojili gace? covjek nema nikakve mrlje u zivotopisu i odmah nije za gradonacelnika? ma kojeg li si ti cudnog mentalnog sklopa nemrem vjerovat. i ti velis da ja uzmem pilulu? ja?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:58   #19
Biti moralan nije dovoljno za politiku.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 23:05   #20
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Uopće je nejasno što tebe muči???

Ustvari, jasno je samo da imaš vrlo ograničene filmove u glavi i da robuješ ispraznim - i netočnim - generalnim uvjerenjima. Pa nam odgovori:

Zašto branitelj ne bi bio u SDP-u??

Kakav je profil SDP-a??

Zašto pošteni ljudi ne mogu biti u strankama?
Ja sam branitelj i blizak sam (ideološki) SDP-u,no na ovome forumu sve što ima veze sa SDP-om se kritizira kao bolesno komunistički i jugoslavenski.Općenito je 95% foruma desničarski nastrojeno(te osuđuju i vrijeđaju sve što nije po njihovim mjerama).Zato sam i postavio ovo pitanje.

Profil SDP-a je nažalost sada nedefiniran i to je najveća žalost.

Zato jer među strankama možeš na prste jedne ruke izbrojati ljude koji nisu okaljani raznim aferama.


I DA SE RAZUMIJEMO: .Izgleda da je trebalo Nu2 da se pokrene tema.Osobno smatram da bi nam trebalo više takvih osoba.
teran 13,7% is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.