Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2013., 19:44   #61
Ajde, vidim da su vam stariji klinci spavali bez obzira na bebu, valjda ce tako bit i kod nas

Ja bih joj najradije kupila krevet i stavila ga s druge strane, ali nebi stao u sobu. Jedino ako izbacimo ormar, a onda nemam gdje s ormarom...

Nadam se da cemo se uspjet nekako stisnut svo četvero, a onda za godinu-dvije cemo ih bezbolno istjerat zajedno u vlastitu sobu
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 08:17   #62
Evo ga, jucer je bilo prvo popodne da je spavao u velikom krevetu u svojoj sobici, a sinoc prva noc. Proslo savrseno, on je bio skroz uzbudjen zbog cinjenice da ima svoju sobu i veeeliki krevet Ponosna sam i presretna. Ali moram priznati, meni je bilo tesko Nasa soba mi je tako prazna sad, uf.
Kupili smo novi baby call, koji se aktivira na zvuk, a u medjuvremenu je tiho. Odlicna investicija. Soba u koju smo ga preselili je skroz na drugom kraju stana, moram proci kroz kuhinju, dnevnu i hodnik i nema sanse da bi ga cula kad spavam. Vjerojatno ne bi mogla niti zaspati da znam da postoji mogucnost da ga necu cuti.
Popodne su on i tata rastavili kimbi i spremili su ga za novu bebu, da ima gdje spavati kad se rodi.
I dalje ne mogu vjerovati kako je sve proslo savrseno
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 22:03   #63
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
Muž, kcer (22 mj) i ja spavamo zajedno u bracnom krevetu. Njen krevetic je spojen s nasim, ali gospođica ga ignorira i spava između nas. Mogu ja nju prebacit, ali nekad poslije se probudi i uvali u sredinu. Cesto ja zavrsim napola u kreveticu bjezeci od nje
Za nekih pola godine ce dobit seku/bracu i pojma nemam kako nas organizirat... Svi prijatelji/obitelj su dolazak drugog djeteta iskoristili kao priliku da izbace dijete u svoju sobu, meni se ne cini da je moja jos spremna za to...
Ima li roditelja koji su s vise djece spavali zajedno u sobi? Kako je to izgledalo kad je mlađe bilo beba? Najviše me strah da ce mladje budit starije po noci... okruglica je li kod vas bilo toga?
Doma na NZ (trenutno) kcer od 3.5 spava u svojoj sobi* a beba (sad 4 mjeseca) spava u nasoj spavacoj, ali ovdje u Hrvatskoj kod mojih nemamo toliko mjesta i spavamo nas troje (muz je na NZ) u jednoj sobi. Kcer i ja spavamo na velikom krevetu, a beba u kreveticu pored.

I znas sto? Spavaju bolje no ikad! Uspavam ih istodobno; beba zaspe na cici, ili se pak uspava sam slusajuci price koje citam starijoj kceri. Uglavnom, oboje zaspivaju u posve razumno vrijeme, najkasnije do 8.30. Beba se jos uvijek budi nocu barem 1, neki put 2x, radi sisanja i kcer to uopce ne budi. Takodjer, neki put se beba probudi prva i cavrlja u kreveticu i to kcer uopce ne smeta, a ni bebu ne smeta ako se mi probudimo prije nje i razgovaramo (nitko se ne budi prije 6.30).

Uglavnom iskustvo mi je tako pozitivno da razmisljam da ih stavim skupa u sobu puno ranije no sto sam mislila. Naime kcer mi se cesto zna u drugoj polovici noci probuditi i zvati nas da dodjemo k njoj (ili se dosetati u nasu sobu), no cini mi se da kad ne bi bila sama i kad bi brat bio s njom, pa kako god malen, da bi ostala u krevetu.

*Kcer je s 2 godine presla u veliki krevet u svojoj sobi.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:14   #64
Naš je do 2,6 g. spavao u kindrbetu bez jedne stranice spojenom na naš krevet tako da je lagano mogau ujutro uvući se među nas.
Prije mjesec dana smo mu kupili krevetić jer dolazi prinova za 2 mjeseca pa da ne bude cirkusa. Krevetić smo stavili u kut sobe, ukrasili baldahinom, stavili m u lampicu u obliku mjeseca i rekli mu da je veliki dečko i ima svoj vlastiti krevet
Kindrbet pospremili dok ga opet ne budemo morali vaditi za bebu. Prošlo je i više nego odlično, spava rado, ali se i dalje ujutro uvlači k nama u krevet. Uvijek pita jel' smije
Zadnji tjedan ga šoraju noćni terori i more pa se probudi oko 2, 3 h ujutro i traži da ga pustimo k sebi u krevet. Nadam se da se neće odviknuti spavanja u svom krevetu.
I pojma nemam kak će biit kad beba dođe
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:25   #65
Ja to odgađam jer u našoj sobi nemam mejsta za krevet, a njegova soba je na skroz drugoj strani stana što mi je skroz nepraktično
Mislim da ćemo probati na jesen
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:33   #66
Naša je dosta velika tako da stane i njegov i naš krevet i kindrbet, a prostor za dječju sobu moramo tek urediti i to će pričekati par godina tako da ćemo se "gužvati" do tada.
Osobno sam imala noćne more od tog seljenja, ali kako dolazi beba, nisam imala manevarskog prostora za popuštanje i super je on to prihvatio!
E sad, vidjet ćemo kad dođe beba pa se ponovo spusti njegov kindrbet i prišarafi za naš krevet i tako to
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:39   #67
Držim fige da prođe dobro
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:47   #68
Mi smo to riješili ovako, kao hrčki smo

Edit: Još nam stane drugo dijete u ladicu
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:50   #69
Haha, a i mi ćemo tako nekako kad ovo drugo malo poraste
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 21:36   #70
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Mi smo to riješili ovako, kao hrčki smo

Edit: Još nam stane drugo dijete u ladicu
Moja mala mantra da bi ona takav krevet "pa da svi skupa spavamo" . Mužu se ta ideja ne sviđa ( a bogme joj ni ja nisam sklona),ali bi nam riješilo neke probleme s prostorom kad bi to napravili.

Sad pokušavamo preurediti joj sobu da nam stane pisaći stol jer na jesen kreće u školu pa gledamo kak da najbolje iskoristimo prostor njene sobe. Sad ima veliki krevet (u kojem trenutno ne spava, imamo problema s grijanjem njene sobe, moramo i to nekak riješiti).

Tak da smo gledali onaj KURA krevet od ikee. Ima tko nekaj takvog? Može li se pod to nekako u L staviti (ugurati) pisaći stol?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 22:02   #71
kura ti je preniska za to sto hoces. Radije uzmi neki klasicni krevet na kat, a jos bolje su one kombinacije kreveta, stola i ormara. sistem se zove stuva, ista je skoro sirina i duljina kao kod kure.

Zadnje uređivanje no_nic : 04.02.2015. at 22:11.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 22:10   #72
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
kura ti je preniska za to sto hoces. Radije uzmi neki klasicni krevet na kat, a jos bolje su one kombinacije kreveta, stola i ormara. To ti je neznatno sire i duze od kure, cca 9 cm. sistem se zove stuva.
Iz nekih (medicinskih) razloga ne bismo baš krevet na kat, zakomplicirao bi nam život, problem nam je njegova visina i dostupnost za presvlačenje. Mala ima refluks pa zna povratit noću tak da nam je bitno da je lako dostupan za presvlačenje ako se dogodi. Ali pogledat ćemo stuvu, izgleda zanimljivo. Možda možemo kaj iskoristit.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 22:20   #73
Kuzim. Onda obican krevet, a ormar probaj sloziti tako da stol bude njegov integralni dio. Kura je stvarno preniska, to je da se dijete moze igrati ispod na podu.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 23:05   #74
A ja jos nisam klince preselila u zajednicku sobu..
Mala (4.5) spava u velikom krevetu u djecjoj sobi, vec par godina, to funkcionira dobro.
Mali (19 mjeseci) je u kinderbetu u nasoj, ali u stvari samo zapocne san u kinderbetu, a negdje izmedju 12-2 se budi i uzmemo ga sebi. Imamo veliki krevet i ne smeta nam. U kinderbetu takodjer spava popodne.

Djecja soba je ogromna, ima bez problema prostora za kinderbet ili krevet--trenutno smo se rasirili s igrackama i knjigama, no lako cemo to organizirati. No prvo moram rijesiti to budjenje i prebacivanje, a bogme i uspavljivanje--mali ide spavati oko 7.30, ali kcer ide malo kasnije, 8 (zimi), 8.30 (ljeti) i uvijek joj citamo relativno duge i komplicirane price koje mali nikako ne moze pratiti.
I sad sto? Nemam pojma.
Mogla bih eventualno procitati pricu u dnevnom boravku pa onda ga ne bismo budile.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 00:11   #75
Pa tako bih ja napravila, procitala u dnevnom boravku. Ili, kazes da je soba velika: sto da joj tiho citas u krevetu, ovisno o tome koliko su kreveti udaljeni?

Kod nas je uspavljivanje oko 20 za oboje. Kad ih sama uspavljujem (a to je cesto, jer muz dokasno radii), sinu citam kracu pricu u velikom krevetu. To traje 10ak minuta koliko se cura moze zaigrati s necim drugim (iako sam primjetila da voli slusati kad citam). On ide u kinderbet spojen s nasim krevetom, a nju uspavljujem cicanjem, obavezno lezeci izmedju njih. Inace je luda zabava, grle se, nasmijavaju, nikad kraja uspavljivanju.

Ako je mm doma, ja uspavljujem bebu, a on sina u njegovoj sobi. Tada mu dulje cita, imaju neke svoje rituale i slicno.

Ujutro se obavezno budimo svi u velikom krevetu, mali dodje preko noci. Ne znam kad ce to prestati, mozda kad ih oboje stavim zajedno u sobu. On tako voli biti s nama, bas se ozari kad muz ne dodje na vrijeme doma sto znaci da je spavanje kod nas. Nikako da se navikne na svoj krevet, a tvrdi i da se boji biti sam.

Ja stalno imam osjecaj krivnje. Kako ima problema s nocnim mokrenjem mislim da je sve povezano i da je dijelom uzrok tome prelazak u njegovu sobu, prije cca godinu dana.

Beba je od pocetka u velikom krevetu, ali za nju mi se cini da joj je sasvim svejedno gdje je. Bitno da ima dovoljno mjesta za rasiriti ruke i ona je zadovoljna.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 01:15   #76
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Pa tako bih ja napravila, procitala u dnevnom boravku. Ili, kazes da je soba velika: sto da joj tiho citas u krevetu, ovisno o tome koliko su kreveti udaljeni?

Kod nas je uspavljivanje oko 20 za oboje. Kad ih sama uspavljujem (a to je cesto, jer muz dokasno radii), sinu citam kracu pricu u velikom krevetu. To traje 10ak minuta koliko se cura moze zaigrati s necim drugim (iako sam primjetila da voli slusati kad citam). On ide u kinderbet spojen s nasim krevetom, a nju uspavljujem cicanjem, obavezno lezeci izmedju njih. Inace je luda zabava, grle se, nasmijavaju, nikad kraja uspavljivanju.
E toga se bojim! Ja sam probala čitanje priče na velikom krevetu, jer toddlera i inače uspavljujem tamo pa samo stavim u kinderbet (pa ako je još budan, malo još stojim i tapšem/pjevam itd uz krevet), a kćeri čitam u njezinom krevetu (koji je dosta širok i dug). Ali od toga bi uvijek nastalo smijanje i zabava, jer ako je kćer tu, onda mali misli da je vrijeme za skakanje po krevetu i smijanje.
Tako da sam razdvojila i vrijeme i mjesto ali nije to praktično.
U principu ih uspavljujem oboje ja, iako koji put i muž, ili jedno ili drugo.

Quote:
Ujutro se obavezno budimo svi u velikom krevetu, mali dodje preko noci. Ne znam kad ce to prestati, mozda kad ih oboje stavim zajedno u sobu. On tako voli biti s nama, bas se ozari kad muz ne dodje na vrijeme doma sto znaci da je spavanje kod nas. Nikako da se navikne na svoj krevet, a tvrdi i da se boji biti sam.

Ja stalno imam osjecaj krivnje. Kako ima problema s nocnim mokrenjem mislim da je sve povezano i da je dijelom uzrok tome prelazak u njegovu sobu, prije cca godinu dana.

Beba je od pocetka u velikom krevetu, ali za nju mi se cini da joj je sasvim svejedno gdje je. Bitno da ima dovoljno mjesta za rasiriti ruke i ona je zadovoljna.
A koliko su stari?
Nemoj se osjećati krivom--sve si napravila s dobrim razlogom, da je ostao tko zna kako bi opet spavao, uz bebu.
Moja kćer je dosta dugo se budila noću, i neko bi otišao i legao uz nju. Za vrijeme trudnoće s malim ja sam dosta noći i prespavala s njom, jer bih jednostavno i zaspala. Tek zapravo zadnjih pola godine-godinu, mogu reći da su ta buđenja sve rjeđa. Zna se koji put probuditi pred zoru i doći k nama u krevet, ali vidim da je i sama od toga odustala, jer bi ona zapravo spavala, a ako mali skuži da je i ona u krevetu onda je veselje i ludnica.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 14:49   #77
On ima 4,5 godine, ona 10 mjeseci. Nekako se nadam da ce se sve posloziti kad budu oboje zajedno u sobi, to planiram cim ona prestane sisati ili se barem ustali na jednom nocnom podoju ( ok, ovo bi moglo potrajati ). Mislim da mu je prelazak u sobu dodatno otezan time sto je njegova soba malena i nema klasicni veliki krevet, nego onu velicinu izmedju kinderbeta i velikog. Tako da nitko ni ne moze spavati s njim. Ustupit cemo im nasu veliku sobu kad dodje vrijeme za to, a nas king size krevet selimo u malu, stane on i vise nista.

Ovo s igranjem i zabavom je kao kod nas. Mene istovremeno i smeta i veseli kad krene akcija. Rado bih da jednostavno zaspu, a opet su preslatki kad se medjusobno nasmijavaju i uopce nisam dosljedna.

Sad mi je beba bila bolesna, pasalo joj je spavanje na povisenom radi kaslja, pa sam je preselila u nakoseni kinderbet. Uopce se nije bunila i nastavljamo tako, ostalo cu rijesavati u hodu.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.