Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2015., 11:26   #41
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
popisujem sve!
koma su mi detergenti koji ubijaju bakterije u minuti, jer me strah sto sve jos ubiju.
kadu oribam 2-3 puta mjesecno arfom,ostalo isperem nakon tusiranja.
i mislim da je jako vazno uciti djecu (i ukucane) da pociste nakon sebe (ostake gela, kose kojecega u kadi).
Jako slicno. I slazem se i s proab.

Djeca se kupaju svaku vecer, zajedno. Muz i ja se tusiramo. Urinoinfekata itd nemam, nit sam ih imala. Gljivice sam valjda jedini put imala nakon nekog antibiotika, davno, prije djece.

A inace, moja djeca su stalno vani u vrtu, i maloga sam ne jednom ulovila, u malo mladjim danima, da proba jesti zemlju.. mozda je i kojeg crva pojeo, tko zna. Pa stvarno mu kada ne bi onda nista ucinila.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 12:08   #42
Potpisujem nehigijenicare na temi. Imam tus kadu koja se ne moze napunit jer je u ravnini s podom. Klince prvo otusiram ako su jako prljavi, pa ih oboje uvalim u obican lavor za robu da se brckaju. Kada se pere univerzalnim sredstvom 3-4x mjesecno, ostalo isplahnem vodom. Lavor uglavnom samo isperem s vodom.

Bebu sam inace prvih 7-8 mjeseci prala u lavabou i to je genijalno! Ergonomski polozaj za roditelja i dijete, nema posla oko punjenja/praznjenja. Nisam posebno prala lavabo, sli stavila bih debeli rucnik ispod da joj bude mekse. Kako se toga sa starijim nisam sjetila?
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 12:34   #43
kadu perem cca 1x tjedno sa nekim dezinfekcijskim sredstvom. Kad je moj mali bio beba prije njegovog kupanja bi oprala kadu za gelom za tuširanje pa se on brčkao (brzo smo izbacili kadicu iz upotrebe i kupao se u našoj velikoj kadi).
Sad ima skoro 3g, tušira se skoro svaki dan jer je skoro svaki dan u prašini/pijesku/blatu. Ponekad tijekom tuširanja poželi da napunimo kadu pa to i napravimo, on se igra po pol sata. Ne razmišljam uopće kad sam kadu prije toga prala
Imali smo jedan period kad se skoro svaki dan bućkao u kadi i isto je nisam prala prije svakog kupanja. Ekonomičnost me u ovoj situaciji uopće nije zanimala, toliko je uživao u tome da uopće nisam razmišljala o potrošnji vode, kako je netko rekao - zato i radim (između ostalog )

Ja i muž se samo tuširamo, svi smo zdravi, ne vidim potrebu ni smisao ribanja kade pred svako kupanje. Ja čak ni ne ispirem kadu pred kupanje, dok se kupamo sve ode u odvod, ne ostaje vode, sapunice, dlaka...
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 16:35   #44
mala se tusira svaki dan, ali samo vodom plus gel na sapice smrdljivcice
jednom tjedno kosa i tad se gelom opere
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 18:33   #45
kakav gel?

mi ne koristimo nikakve tekuće sapune. šampon je tekuć, da, sve drugo za pranje tijela je u obliku običnog sapuna (npr avenov koji je zapravo krema, bez sapuna ili neki lushovi).
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 18:42   #46
babylove gel za tusiranje

a s njim i preperemo kadu ako se ide bas kupati (buduci da ju ne peremo bas tako azurno ko neki )
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 21:05   #47
mi 'ažurni' isto malu kupamo samo u vodi. ruke , guzu i stopala operemo običnim tvrdim sapunom. kosu šamponom 1x tjedno. gel ne koristimo jer se gelovi teško ispiru, uvijek ostane tanki film toga, znam po sebi. isto kao i od tekućeg sapuna.
curious_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 00:09   #48
Quote:
curious_I kaže: Pogledaj post
gel ne koristimo jer se gelovi teško ispiru
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 01:11   #49
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
Da, i mi smo odustali od raznih gelova i vratili se na obicne sapune, zadnjih par godina.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:57   #50
@Francesca, smiješna si....tako se lako isprovociraš potpuno objektivnim gledištem na temu...komentarom koji s tobom osobno veze nema...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ

Zadnje uređivanje majica_2008 : 04.05.2015. at 14:09.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 15:50   #51
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Da, i mi smo odustali od raznih gelova i vratili se na obicne sapune, zadnjih par godina.
Za sebe oduvijek koristim onaj običan Nivea sapun, ne znam što ću kad ga prestanu proizvodit jer me od svih drugi neki bog svrbucka i pecka

Nije mi palo na pamet za malenog uzeto isto kruti sapun, on se isto stalno češka

Kod njega mi je veći problem kosa - s čim god perem (trentuno Uriage šampon) on se poslije čoha po glavi
Probala Mustelu, još sve neke skupe šampone, najbolje prošao taj Uriage ali ni on nije savršen
Već sam luda

Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
@Francesca, smiješna si....tako se lako isprovociraš potpuno objektivnim gledištem na temu...komentarom koji s tobom osobno veze nema...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 16:57   #52
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Za sebe oduvijek koristim onaj običan Nivea sapun, ne znam što ću kad ga prestanu proizvodit jer me od svih drugi neki bog svrbucka i pecka

Nije mi palo na pamet za malenog uzeto isto kruti sapun, on se isto stalno češka




probaj Sebamed....ako ga još pronađeš u Muelleru..
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:28   #53
+1 za klub nehigijeničara

kupaonicu čistim 1x tjedno u prosjeku (do 10 dana max), između tu i tamo očistim wc i umivaonik, sredstvo arf, svakih par mjeseci cilit zbog kamenca.

djecu tuširam svaki dan, imaju faze kupanja i namakanja u kadi, ja to izbjegavam kolikogod mogu, što iz razloga jer sam ekološki osviještena i gledam trošiti čim manje vode, što iz razloga jer mi se ne da i umorna sam i želim da kupanje čim prije završi.
alternativa je da ih tuširam, a oni se igraju s igračkama za kupanje u lavoru
i kad god bi se kupali u kadi, nisam nikad ribala kadu prije, samo isplahnula toplom vodom.

primijetila sam da im se gel za tuširanje teško ispire, potaknuta vašim postovima, budem probala sa sapunom.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 00:00   #54
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Za sebe oduvijek koristim onaj običan Nivea sapun, ne znam što ću kad ga prestanu proizvodit jer me od svih drugi neki bog svrbucka i pecka

Nije mi palo na pamet za malenog uzeto isto kruti sapun, on se isto stalno češka
Moji peru kosu Sebamed šamponom. Nisam nešto puno isprobavala, to su mi ponudili u ljekarni i čini se da je ok, a kako ne peru kosu jako često, i traje dugo.

A sapune kupujem nekakve što jednostavnije u lokalnoj health store. Isprobali smo više različitih i našli neke koji svima pašu.

Doduše naj-najdraži sapuni su mi od Soapwalla, što je neka fancy kalifornijska firma, i skupi su dosta za sapune plus ih ne mogu uvijek naći, ali eto kad se spominje.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 01:09   #55
Nisam čitala šta drugi kažu, ali ovako mi
kad se bućka i kupa generalno, kosa i to onda pošto imam duboku tuš kabinu stavim jednu veliku banjicu u koju ona sjedne i bućka se, inicijalno je to počelo kad smo je počeli u kupatilu kupat da i ja mogu uć radi ispiranja i da se ne boji, muž bi bio vani pa bih mu je dodala
a sad jer smo tako navikli, muž nekad asistira, nekad ne, više je tu figurativno i malo pomogne jer slabo da isprat kosu pod tušom

a kad se zaprlja vani što je često onda je samo istuširam čistom vodom, a neki dan sam joj čak stavila tu banjicu da se malo bućka u čistoj vodi tako mi lakše

mislim da mjere predostrožnosti koje poduzimate nisu previše pretjerane, recimo to je jedna od stvari u koje sam možda frik, dat ću dudu sa svakog terena, ali na to puno gledam, iskreno ni ja se ne bi bućkala u ne- dobro oribanoj kadi, a što bi onda dijete
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 09:21   #56
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Za sebe oduvijek koristim onaj običan Nivea sapun, ne znam što ću kad ga prestanu proizvodit jer me od svih drugi neki bog svrbucka i pecka

Nije mi palo na pamet za malenog uzeto isto kruti sapun, on se isto stalno češka

Kod njega mi je veći problem kosa - s čim god perem (trentuno Uriage šampon) on se poslije čoha po glavi
Probala Mustelu, još sve neke skupe šampone, najbolje prošao taj Uriage ali ni on nije savršen
Već sam luda



Probaj Babylove dječji sapun, mi ga svi doma koristimo. Za ruke, kupanje, umivanje... Ja skidam šminku tako da se umijem s njim. Nikad nije bilo problema. Moja pedijatrica obično preporučuje Sebamed sindet, to mi je isto bilo dobro.

Kosu peru s Urtekram šamponom.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 21:22   #57
za kosu mixa. i princezinu i mmovu i moju.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 09:59   #58
Moj je lagani atopičar, mislim da ću probati sa Sebamedom ipak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.