Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 07:19   #1421
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
Koga briga tko nudi više na osnovnom fotoaparatu s osnovnim objektivom?
Takav fotoaparat kupiš prvi put u životu i koristiš dok ne naučiš nešto, a onda kasnije nadogradiš sistem boljim objektivima i boljim/novijim tijelom taj osnovni KIT postaje nebitan. Kada ideš složiti neki napredniji sistem vidiš da u Pentaxu nemaš nikakve mogućnosti u usporedbi s mogućnostima kod Canona i Nikona.

Evo ja hoću uzeti novi Tamron 70-200 2.8 G2 za Pentax, gdje da ga nabavim? Nigdje, jer postoji samo za Canon i Nikon! Hoće li u buduće biti? Neće jer Tamron je prestao proizvoditi sve objektive za Pentax, isto kao i većina drugih proizvođača koji malo po malo idu u tom smjeru.

Hoću uzeti bilo koji 70-200 2.8 objektiv za Canon. Imam izbor:
Canon 70-200 2.8 L
Canon 70-200 2.8 L IS II
Canon 70-200 2.8 L IS
Tamron 70-200 2.8 Di
Tamron 70-200 2.8 VC USD
Tamron 70-200 2.8 VC USD G2
Sigma 70-200 2.8 OS HSM
Sigma 70-200 2.8 OS HSM ART

Hoću uzeti bilo koji 70-200 2.8 za Nikon. Imam izbor:
Nikon 70-200 2.8 VR
Nikon 70-200 2.8 VR II
Nikon 70-200 2.8 VR FL
Tamron 70-200 2.8 Di
Tamron 70-200 2.8 VC USD
Tamron 70-200 2.8 VC USD G2
Sigma 70-200 2.8 OS HSM
Sigma 70-200 2.8 OS HSM ART

to su objektivi u rasponu cijene od 5 do 20 t kn. Znači biram razinu cijene, razinu kvalitete, mogu isprobat, mogu pogledati usporedbe u svim mogućim varijantama, mogu eventualno posuditi od nekoga po potrebi (jer statistički da sada nazovem 10-ak ljudi sigurno barem netko ima nešto od toga za isti mount)

Hoću uzeti bilo koji 70-200 2.8 za Pentax.
Nemam izbor nego samo Pentax 70-200 2.8 koji dođe 15000 kn (nemam jeftinije alternative), nemam ga gdje niti isprobati a da bi ga kupio trebam naručit i poprilično čekat.

Želim kupiti rabljeni 70-200 2.8. Otvorim njuškalo i za Canon i Nikon mount mogu birati i objektiv i stanje i odakle i od koga da kupim. Za Pentax mount trebao bi 2 godine obilazit oglasnike ne bi li slučajno nekad negdje možda naletio na baš taj objektiv
Znaci - ti govoris o FF opremi tamo gdje je govora o APS-C opremi :/
I ovako - presao sam sa Nikona FF na Nikon APS-C jer je jednostavno taj sustav pre tezak. I glupo je forsirati FF opremu ljudima. Sa sigurnoscu mogu tvrditi da je za 99% uporabe crop sustav i vise nego dovoljan.
I nakon toga sam presao na Pentax crop zbog raznoraznih prednosti koje nudi. I od tada kupujem Pentaxe. I nista mi ne fali. Fotografijom se bavim preko 25 god.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:45   #1422
I bajdvej. Nemoj lagat da je Tamron prestao s proizvodnjom Pentax objektiva. Svaka normalan osoba moze otvoriti web stranice i vidjeti da nisi u pravu.
Crop objektiva ima, a FF se nisu radili jer do nedavno Pentax nije niti imao FF aparat.
Iako Tamron 70-200 2.8 za Pentax postoji i uredno ga mozes kupiti u hrvatskoj...
I ne kuzim zasto navodis kao prednost masu zoomova koji pokrivaju jednu te istu zarisnu duljinu. Cemu ta opsesija 70-200 zoomovima? Nikad takav objektiv nisam imao a sumnjam da cu ga ikada i imati...
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:15   #1423
Dobro, čovjek ( Skrewdriver ) je objektivno u pravu. Ne da mi se ulaziti u rasprave, ali volim dostupnost mounta i kako bih rekao, "versatilnost".


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:22   #1424
Ma da, pentax nema apsc leća za apsc fototijela dužih milimetara:50-135/60-250 nego korisnici moraju stavljati ff leće na apsc fotiće,kak ne
Kaj ono i pentax sad ima ff fotić pa tko hoče više ima gdje trošiti peneze,zar stvarno je i to istina
Ma na televiziji se vidjelo da svi profesionalci fotkaju samo sa canonom pa i ja hoću fotić na kojem piše canon a to kaj ne kužim razlike između apsc i ff formata ili serije canonovih fototijela koga briga jer to je ipak canon
Toliki izbor objektiva jedne te iste milimetraže je samo zato kaj su to svi tak dobri objektivi da trebaju imati toliko verzija
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:28   #1425
Mislim da je sasvim jasno on čemu govorimo.
Ako Canon i Nikon drže 70 % hrvatskog tržišta, a ostalih 30 % Pentax i ostali ( ako pričamo o nekom naprednom amaterskom i poluprofi svijetu ), onda su stvari jasne.
Čime ja ne tvrdim da je Pentax loš, upravo suprotno. Samo pričam o dostupnosti. Da sad hoću posuditi Canon objektiv, mogao bih nazvati cca 10 ljudi. Za Pentax? 0.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:41   #1426
Postoji pozicija i opozicija,za neke stvari za riješiti su u opoziciji ponekad kvalitetniji kadrovi nego u poziciji,pozicija kolo vodi pa tko se uhvati u kolo lakše riješi problem ali uz koju cijenu i kako kvalitetno,pogotovo ak nezna plesati pa dozvoli da ga kolo vodi
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:55   #1427
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Mislim da je sasvim jasno on čemu govorimo.
Ako Canon i Nikon drže 70 % hrvatskog tržišta, a ostalih 30 % Pentax i ostali ( ako pričamo o nekom naprednom amaterskom i poluprofi svijetu ), onda su stvari jasne.
Čime ja ne tvrdim da je Pentax loš, upravo suprotno. Samo pričam o dostupnosti. Da sad hoću posuditi Canon objektiv, mogao bih nazvati cca 10 ljudi. Za Pentax? 0.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
Kakva dostupnost? Tu je skroz fulan kontekst. Čovjek je pitao aparat za amatersku upotrebu a tu pojedinci listaju 70-200mm f2.8 zoomove. Kome to treba?
To je ko da netko pita "hej treba mi auto za ić do dućana i nazad" a ljudi mu forumu odgovore - "a jebiga kupi bugati veyron, drugo ti se ne isplati jer je bugatti veyron najbolji auto i požalit ćeš u budućnosti ako budeš htio ići 300km/h do Lidla, s golfom to ne možeš, a na golf ne možeš ni 25" kotače stavit, to je jadno!".
Čoek pitao amaterski aparat za 500€, ne nešto na čemu će karijeru u budućnosti gradit.

Zadnje uređivanje Trickortreat : 17.05.2017. at 13:09.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:15   #1428
Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Kakva dostupnost? Tu je skroz fulan kontekst. Čovjek je pitao aparat za amatersku upotrebu a tu pojedinci listaju 70-200mm f2.8 zoomove. Kome to treba?
eto vidiš, kada se nema argumenata onda se lupaju ovakve stvari tipa "kome to treba".

To s 70-200 je samo jedan od primjer od gotovo neograničenog broja primjera koji pokazuju da u slučaju Canon i Nikona imaš široki izbor i mogućnosti a kod Pentaxa nemaš.

Hoćeš reć da je 70-200 samo za "profesionalce" a amateri nisu dostojni takvih objektiva?

Ako je čovjek pitao za amatersku upotrebu to ne znači da mu se treba uvaljivat tako ograničen sistem i dovoditi ga u zabludu pa da kasnije ima nepotrebne troškove. DSLR se ne kupuje da bi se koristio osnovni KIT objektiv (jer da je tako onda bi neki bolji kompakt bio bolja opcija) nego se kupuje baš zbog svih mogućnosti koje pruža.
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:47   #1429
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
eto vidiš, kada se nema argumenata onda se lupaju ovakve stvari tipa "kome to treba".

To s 70-200 je samo jedan od primjer od gotovo neograničenog broja primjera koji pokazuju da u slučaju Canon i Nikona imaš široki izbor i mogućnosti a kod Pentaxa nemaš.

Hoćeš reć da je 70-200 samo za "profesionalce" a amateri nisu dostojni takvih objektiva?

Ako je čovjek pitao za amatersku upotrebu to ne znači da mu se treba uvaljivat tako ograničen sistem i dovoditi ga u zabludu pa da kasnije ima nepotrebne troškove. DSLR se ne kupuje da bi se koristio osnovni KIT objektiv (jer da je tako onda bi neki bolji kompakt bio bolja opcija) nego se kupuje baš zbog svih mogućnosti koje pruža.

A ti ko fol imaš argumente? Guranje FF objektiva na crop tijelo? to ti je argument?
ako ti je to argument onda je jako loš.
Kome trebaju FF tijela? čemu forsiranje FF opreme? Kome se tegli aparat + objektiv od dvije i više kila naokolo? što će amaterima takva oprema? da se istegle?
Koristio sam vjerujem puno više FF aparata od tebe i došao do zaključka da je FF stvarno nepotrebna gnjavaža.
I što to 70-200 objektive radi inherentno boljima? zašto na crop tijelo ne bi stavio npr mali i lagan 50-135mm f2.8 zoom? pokriva iste žarišne duljine ko i tvoji primjeri i u pola manjem pakiranju i masi.
Na putovanja sam često nosio i D300 koji sam kupio jer su tadašnji FF nikoni bili pre teški. I opet sam došao do zakjučka da je i to pre teško za putovanja i izlete. Ako ćeš tvrditi da je FF idealan za takvu namjenu, samo ti daj, ali to je onda laž ili se nisi nikad maknuo iz kuće s aparatom.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:56   #1430
Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
A ti ko fol imaš argumente? Guranje FF objektiva na crop tijelo? to ti je argument?
70-200 2.8 nije objektiv za Full Frame nego je to objektiv za sve senzore.

Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Kome trebaju FF tijela? čemu forsiranje FF opreme? Kome se tegli aparat + objektiv od dvije i više kila naokolo? što će amaterima takva oprema? da se istegle?
Ja nisam nigdje niti spomenuo FF tijela i neću uopće raspravljati o tome

Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Kome se tegli aparat + objektiv od dvije i više kila naokolo? što će amaterima takva oprema? da se istegle?
Ta tvoja logika navijačkog branjenja Pentaxa gdje lupaš sve moguće nebitne stvari samo ne bi li našao nekakav razlog da opravdaš Pentax (ili konkretno ove ostale predstaviš kao "nepotrebnima") je na granici fanatizma.
Takve paušalne izjave neću komentirati jer to već prelazi u trolanje.

Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
što će amaterima takva oprema? da se istegle?
Mogu ja tebe isto tako pitati što će tebi Pentax?

Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Koristio sam vjerujem puno više FF aparata od tebe i došao do zaključka da je FF stvarno nepotrebna gnjavaža.
Vjeruju ljudi u svašta ali vjera je jedno a stvarnost drugo

Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
I što to 70-200 objektive radi inherentno boljima? zašto na crop tijelo ne bi stavio npr mali i lagan 50-135mm f2.8 zoom? pokriva iste žarišne duljine ko i tvoji primjeri i u pola manjem pakiranju i masi
Prva stvar 50-135mm NE pokriva iste žarišne duljine kao 70-200mm. Razlika između 135mm i 200mm je poprilično velika.
Druga stvar brzina fokusiranja, optička kvaliteta, oštrina - neusporedivo.

Treća stvar, sve je to nebitno za ovu raspravu, pokušavaš nabrajati razne nebitne stvari više radi trolanja nego rasprave a svima je jasno o čemu se radi i uostalom zna se zašto 80% fotografa koristi Canon ili Nikon. Da je Pentax sustav dobar kao što svih 5 Pentax fotografa u državi reklamiraju, onda bi situacija bila potpuno drugačija.

Kod DSLR-a se kupuje sustav a ne fotoaparat pa je potpuno nebitno je li neki osnovni Pentax aparat ili objektiv bolji od nekog osnovnog Nikon aparata, jer aparat će zastarit a osnovni objektiv će se prerast. Ono što ostaje je sustav koji je u slučaju Pentaxa ograničen u svakom pogledu.

Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Na putovanja sam često nosio i D300 koji sam kupio jer su tadašnji FF nikoni bili pre teški. I opet sam došao do zakjučka da je i to pre teško za putovanja i izlete. Ako ćeš tvrditi da je FF idealan za takvu namjenu, samo ti daj, ali to je onda laž ili se nisi nikad maknuo iz kuće s aparatom.
Ja ne znam s kime ti pričaš, sam sa sobom u zrcalu pa onda greškom quotaš moje postove?
Gdje sam ja spominjao ikakva putovanja, gdje sam spominjao ikakav Full Frame?

Mene baš briga hoće li neki fanatici naokolo po forumu uzvikivat Pentax Akbar i skakat na zadnje noge kod svakog spomena Pentaxa gdje se napiše nešto što ne odgovara veličanju tog brenda.

Samo mi je žao da se čovjek zafrkne i baci novce na temlju takvih napisa
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:18   #1431
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
70-200 2.8 nije objektiv za Full Frame nego je to objektiv za sve senzore.


Ja nisam nigdje niti spomenuo FF tijela i neću uopće raspravljati o tome


Ta tvoja logika navijačkog branjenja Pentaxa gdje lupaš sve moguće nebitne stvari samo ne bi li našao nekakav razlog da opravdaš Pentax (ili konkretno ove ostale predstaviš kao "nepotrebnima") je na granici fanatizma.
Takve paušalne izjave neću komentirati jer to već prelazi u trolanje.


Mogu ja tebe isto tako pitati što će tebi Pentax?


Vjeruju ljudi u svašta ali vjera je jedno a stvarnost drugo


Prva stvar 50-135mm NE pokriva iste žarišne duljine kao 70-200mm. Razlika između 135mm i 200mm je poprilično velika.
Druga stvar brzina fokusiranja, optička kvaliteta, oštrina - neusporedivo.

Treća stvar, sve je to nebitno za ovu raspravu, pokušavaš nabrajati razne nebitne stvari više radi trolanja nego rasprave a svima je jasno o čemu se radi i uostalom zna se zašto 80% fotografa koristi Canon ili Nikon. Da je Pentax sustav dobar kao što svih 5 Pentax fotografa u državi reklamiraju, onda bi situacija bila potpuno drugačija.

Kod DSLR-a se kupuje sustav a ne fotoaparat pa je potpuno nebitno je li neki osnovni Pentax aparat ili objektiv bolji od nekog osnovnog Nikon aparata, jer aparat će zastarit a osnovni objektiv će se prerast. Ono što ostaje je sustav koji je u slučaju Pentaxa ograničen u svakom pogledu.


Ja ne znam s kime ti pričaš, sam sa sobom u zrcalu pa onda greškom quotaš moje postove?
Gdje sam ja spominjao ikakva putovanja, gdje sam spominjao ikakav Full Frame?

Mene baš briga hoće li neki fanatici naokolo po forumu uzvikivat Pentax Akbar i skakat na zadnje noge kod svakog spomena Pentaxa gdje se napiše nešto što ne odgovara veličanju tog brenda.

Samo mi je žao da se čovjek zafrkne i baci novce na temlju takvih napisa
A ne ne ne... 70-200 2.8 je Objektiv za full frame, govoriti suprotno je zaobilaženje činjenica. To je ko da kažeš motor iz Yuga je motor za Ferarri Radio bi on u Ferrariju, ali čemu?
Zašto bi itko na crop stavlljao 70-200 objektive? to na cropu daje 105-300mm žarišnu duljinu. Čemu to? što s time fotkat? Najćešće žarišne duljine su od 28-100, čemu ovo preko? Kome? Zašto na crop stavljati tako što? Aha... znači oštrina, da to gledanje oštrine je za masturbatore na razne recenzije i grafove. U stvarnom životu ja ti mogu garantirati da nema osobe koja će reći eee - ova fotka je fotkana s ovim objektivom ili ova s onim drugim. Pogotovo kada se sve provuće kroz lightroom ili sl. A ti tvrdi kako god
Pa spominješ FF objektive stalno. što su 70-200 ako ne FF objektivi? zašto stat na tome, zašto ne nakačit medium format objektive sa leaf shutterima? pa svi znamo da su oni najbolji! je da teže 4kg, ali ko ga jebe, i oni pokrivaju sve senzore.
Zašto koristim Pentax? Zato jer nudi najviše u najmanjem i najlakšem tijelu od svih proizvođača DSLRa. Zašto koristim dedicirane crop objektive? Jer su upola lakši od FF. Stavljanje FF opreme na crop je fanatizam. da ne kažem i glupost i nepotreban teret.
Zato se ti fino vrati fotkanju sa ff po kući i vrtu i čami po razno raznim grafovima i gledaj koji objektiv ima 5% bolji lpm i slobodno budi jedan od "fotografa" koji koriste Canon i Nikon. Jer svi znamo da su Canon i Nikon i FF jedino rjesenje koje postoji i da to nije nikako nesto sto je nametnuo marketing i razno razni "znalci".
I da ponovim jos jednom -presao sam sa Nikon FF na Pentax crop zbog tezine FF opreme i ne bih se nikad vratio jer FF stvarno u 99% slucajeva ne nudi nista sto crop ne moze, a sa FF moras teglit duplo vecu i tezu opremu.

Zadnje uređivanje Trickortreat : 17.05.2017. at 17:47.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:38   #1432
mislim da je bespredmetno raspravljati sa osobom koja tvrdi da je ff objektiv 70-200 na apsc tijelu isto što i apsc objektiv 50-135 na apsc fototijelu a nije isto 70-200 na ff kao 50-135 apsc-u

ff na apsc = 70-200 x 1,5 = 105-300
apsc na apsc = 50-135 x1,5 = 75-203
apsc na apsc = ff na ff =75-205 ~ 70-200

e sad još ako krene i razgovor o dofu na tim milimetražama ff na apsc i ff vs apsc sa sugovornicima ovakvog znanja fakat bit će jako jako zanimljivo

Skrewdriver kaže:"Prva stvar 50-135mm NE pokriva iste žarišne duljine kao 70-200mm. Razlika između 135mm i 200mm je poprilično velika."

Zadnje uređivanje mbukal : 17.05.2017. at 18:23.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 18:50   #1433
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
mislim da je bespredmetno raspravljati sa osobom koja tvrdi da je ff objektiv 70-200 na apsc tijelu isto što i apsc objektiv 50-135 na apsc fototijelu
To je Trickortreat napisao da je isto pa ne znam zašto mene spominješ u komentaru
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:32   #1434
Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
I da ponovim jos jednom -presao sam sa Nikon FF na Pentax crop zbog tezine FF opreme i ne bih se nikad vratio jer FF stvarno u 99% slucajeva ne nudi nista sto crop ne moze, a sa FF moras teglit duplo vecu i tezu opremu.
Tvoj izbor. Ali, APS-C nema estetiku FF-a.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:39   #1435
Ja pitam za neki savjet...preporuku a vi se svađate.....
fali mi love za Panasonic FZ1000.....al kod njega ne mogu ručno zumirat i izoštravat ak se ne varam....?...a to mi je super
A sad ako slikam većinom djecu, koji rođendan....neki izlet, malo po moru...dal bi Nikon3300 sa 18-105VR ili 18-140VR odradio posao....ili bas moram kupit tak nekaj kak je ovaj Panasonic???
Sad kaj kupim to je to.....vise ne mislim trosit na naknadne dodatke jer lova ide za djecu itd......
varazdinec30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:49   #1436
Quote:
varazdinec30 kaže: Pogledaj post
Ja pitam za neki savjet...preporuku a vi se svađate.....
fali mi love za Panasonic FZ1000.....al kod njega ne mogu ručno zumirat i izoštravat ak se ne varam....?...a to mi je super
A sad ako slikam većinom djecu, koji rođendan....neki izlet, malo po moru...dal bi Nikon3300 sa 18-105VR ili 18-140VR odradio posao....ili bas moram kupit tak nekaj kak je ovaj Panasonic???
Sad kaj kupim to je to.....vise ne mislim trosit na naknadne dodatke jer lova ide za djecu itd......
Tebi treba nešto kao ovaj Panasonic. Okani se sustava kao takvih, jer je bespotrebno i razočarati ćeš se s ovim što planiraš kupiti.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:22   #1437
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Tvoj izbor. Ali, APS-C nema estetiku FF-a.
Kakvu vrazju estetiku? O cem ti?
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:24   #1438
Quote:
varazdinec30 kaže: Pogledaj post
Ja pitam za neki savjet...preporuku a vi se svađate.....
fali mi love za Panasonic FZ1000.....al kod njega ne mogu ručno zumirat i izoštravat ak se ne varam....?...a to mi je super
A sad ako slikam većinom djecu, koji rođendan....neki izlet, malo po moru...dal bi Nikon3300 sa 18-105VR ili 18-140VR odradio posao....ili bas moram kupit tak nekaj kak je ovaj Panasonic???
Sad kaj kupim to je to.....vise ne mislim trosit na naknadne dodatke jer lova ide za djecu itd......
A onda Panasonic LX100
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:15   #1439
Quote:
varazdinec30 kaže: Pogledaj post
Ja pitam za neki savjet...preporuku a vi se svađate.....
.
ma kaj bi se svađali,samo pokušavamo razbistriti da ti nikako ne paše da na prvu potrošiš par tisuća eura za fotoopremu kak ti neki ovdje savjetuju,za fotkati svukuda i sve bez obzira kiša-snijeg-prašina-vruče-hladno-tijelo fotića građeno fajn solidno (ne plastično ko igračka)da ne trebaš niš misliti o takvim problemima kad bi štel fotkati ti se nalazi u pentax setu K70+HD DA 16-85/3.5-5.6 ED DC WR skuplja i kvalitetnija verzija ili jeftinija i manje kvalitetna verzija K70+SMC DA 18-135/3.5-5.6 ED AL [IF] DC WR ili najjeftinija verzija K70+SMC DA 18-55/3.5-5.6 AL WR
naravno ispričavam se kaj sam ti predložil pentax sustav a ne canon ili nikon,ja pričao o onome što znam i što koristim a isto sam amater (malo napredniji) ,
počeo sam i ja klince fotkati sa super zumom sonyem nekim gsh (više se ni ne sjećam) pa sam za njega kupio i predleće i širokokutne i tele i skroz se razočarao, sve to prodal i kupil si dslr pentax i po malo kupoval-prodaval-mijenjal objektive i sad sam jako sretan i zadovoljan kad fotkam
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:12   #1440
Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Znaci - ti govoris o FF opremi tamo gdje je govora o APS-C opremi :/
Ne, 70-200 nije objektiv za Full Frame nego objektiv za sve senzore. 70-200 su jedni od najpopularnijih objektiva za sve fotoaparate, masu ljudi ih koristi na crop senzorima i sasvim je glupa konstatacija da bi se objektiv morao koristiti samo na FF tijelu samo zato što između ostalog može raditi na FF-u.

Ali to s tim objektivom samo jedan primjer od xy drugih primjera, što u pitanju objektiva što u pitanju ostale opreme.

Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
I bajdvej. Nemoj lagat da je Tamron prestao s proizvodnjom Pentax objektiva. Svaka normalan osoba moze otvoriti web stranice i vidjeti da nisi u pravu.
Po tim tvojim kriterijima ispada da ti ili lažeš ili nisi normalna osoba.

http://www.tamron.eu/lenses/sp-70-200mm-f28-di-vc-usd/
lijepo piše da ovaj objektiv rade za Canon, Nikon i Sony, a NE rade za Pentax

http://www.tamron.eu/lenses/sp-70-20...-di-vc-usd-g2/
lijepo piše da ovaj objektiv rade za Canon i Nikon, a NE rade za Pentax

http://www.tamron.eu/lenses/
Ovdje staviš da imaš "Canon" i kaže:
Quote:
28 lenses meet your requirements
a to uključuje i najnovije objektive, odnosno svaki Tamron koji postoji dostupan je za Canon i Nikon mount.
http://www.tamron.eu/lenses/
Zatim staviš da imaš "Pentax" i kaže:
Quote:
8 lenses meet your requirements
a to uključuje sve SAMO prastare lošije objektive kakve ne bi htio niti kupiti a da ih želim kupiti to bi trebalo naručivati, dugo čekati, bez da mogu isprobati prije.
Kao što vidiš na istoj toj stranici gotovo niti jedan noviji Tamron objektiv koji je izašao u zadnje 3-4 godine ne proizvodi se za Pentax niti će ih Tamron proizvoditi. Tako da u prethodnom postu sam sve točno napisao. To što se silno trudiš pronaći bilo kakav detalj (makar ga vadio iz konteksta) samo da bi dokazao kako je Pentax super, mogu reći samo bravo - ali ne možeš dovoditi druge ljude u zabludu oko toga jer će netko zbog tebe možda baciti novce

Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Iako Tamron 70-200 2.8 za Pentax postoji i uredno ga mozes kupiti u hrvatskoj...
Možeš mislit kako ga možeš kupit, ha-ha! Probaj, pa javi

Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
I ne kuzim zasto navodis kao prednost masu zoomova koji pokrivaju jednu te istu zarisnu duljinu. Cemu ta opsesija 70-200 zoomovima? Nikad takav objektiv nisam imao a sumnjam da cu ga ikada i imati...
Pa upravo zato i ne kužiš.
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.