Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li da su Židovi izabrani Božji narod?
Da 32 28.32%
Ne 81 71.68%
Glasovatelji: 113. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 13:21   #301
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Neobično, i Indijanci su prošli tegobama i zamalo ih se iskorjenilo, al eto još uvijek postoje bez obzira što nisu Božji narod.Indijanaca je bilo i ima preko stotinu različitih plemena. Nis raspršivani po cijelom planetu k'o Židovi, nisu imali jedan poseban hram za jednog Boga koji bi im uništio neovisnost. Sto razlika.

Hebrejima je bilo rečeno, odnosno Bog im je naredio da moraju biti odijeljeni od svijeta, u prijevodu odijeljeni od svjetske politike.
Ali
današnji Židovski narod zemlje Izrael je još kako povezan sa svijetom.odijeljeni od svijeta po svom načinu života i vjerovanja u jednog Boga koji je s njima sklopio ugovor za sva vremena. Politički ne.
Realno gledano, tako je i što se tu može, osim zapitati 'još uvijek mislite da su Božji odabrani narod?', ili su još uvijek u svađi sa Jahvom kao u vremena Kraljeva (Stari zavjet i to)Naravno da jesu, ugovor vrijedi zauvijek. I u svađi su stalno, k'o i svi mi.
Pa na kraju krajeva, prisjetimo se, današnji Jeruzalem je prepun raznoraznih religija, za što znamo Jahve ne dozvoljava, jel tako, a ipak podsjeća na vremena Davidovog sina kad je skrenuo s puta i narod poveo u propast (opet Stari zavjet) - znaš, meni taj Stari zavjet baš super
[QUOTE]
Bog dozvoljava druge religije samo mu nije pravo ak njegov narod ode u neku od tih drugih. Je super je Tanah. Btw. Židovi ne vole kad se za njihovu Bubliju koristi naziv stari zavjet. To je nepoštovanje jer zavjet s njma nikada nije niti hoće ostariti. Pošteno je reći Tanah.
shaganappi is offline  
Old 09.06.2017., 13:47   #302
Baš mi ne ide taj višestruki QUOTE. Kak se to radi?
shaganappi is offline  
Old 09.06.2017., 16:41   #303
[QUOTE=shaganappi;64239043]
Quote:
Bog dozvoljava druge religije samo mu nije pravo ak njegov narod ode u neku od tih drugih. Je super je Tanah. Btw. Židovi ne vole kad se za njihovu Bubliju koristi naziv stari zavjet. To je nepoštovanje jer zavjet s njma nikada nije niti hoće ostariti. Pošteno je reći Tanah.
Ne obaziremo se na višestruki kvote, nemaš beda, zna se i nama desiti, ono obrišemo zadnji slog pa odnekud iznikne quote di ne treba, il ono pri slanju zašteka forum pa nam kvota dva, tri, kolko oćeš, pa se onda ispričavamo forumaškom svijetu, baš simpatično ()


Nego
ozbiljnost...

Ako su mislili (vjerski oci) stati na prvih 5 Mojsijevih i to nazvati Torom, a onda se tako i trebalo, zapečatiti i to je to. Ali ne, oni su otišli dalje od tog, a kud gdje i zašto čemu (?).
I neka Židovi oproste, ali kršćani sve što vide je nema više Mojsijevog zakonika. Nešto se ozbiljno propustilo. A šteta, Mojsije je bio stvarno dobar čovjek, evo ako oni izbjegavaju, ja ću ga nazvati slugom Jahvinim, on je stvarno volio Jahvu Boga.
Pravi Život is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.