Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2012., 19:27   #261
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno čemu vrijeđanje kad si sam odabrao tu izoliranost od ljudi.Je li te netko natjerao ili ja možda?
Je li te tko tjera da izađeš iz nje?
Je li te tko pominjao osobno možda ?Ako nije zašto se osobno baviš menom več par dana?
Što sam ja?
Krivac za promašaje tvoje pa ovde se na meni iživljavaš?

Što ti hoćeš čovječe?

Ovo je prevršilo svaku mjeru.
kratak fitilj?...zvjer žrtvu za vrat lovi... Ranjena, ranu svoju grize.......priča o razrookom židovskom svećeniku ???
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 20:28   #262
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
kratak fitilj?...zvjer žrtvu za vrat lovi... Ranjena, ranu svoju grize.......priča o razrookom židovskom svećeniku ???
Sad bi i Židove mrzio?

O bože...
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 21:52   #263
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Sad bi i Židove mrzio?

O bože...
"tuđe hoćemo, svoje nedamo"...nemam ja ništa protiv židova. naprotiv, kao Hrvat osjećam sramotu što ih je netko u ime mog naroda proganjao i zločine nad njima radio. Ja cjenim njihovo samopoštivanje... Masada (mislim da se tako utvrda zove)...nikakvu opasnost od njih ne osjećam, samo korist da smo pametni surađivati i učiti od njih...vratila ti se "lavica"...malo sam se igrao s tobom ...da vidiš kako je biti proganjan...budi pozdravljen.... Bog...i Hrvati !!!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 22:10   #264
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
"tuđe hoćemo, svoje nedamo"...nemam ja ništa protiv židova. naprotiv, kao Hrvat osjećam sramotu što ih je netko u ime mog naroda proganjao i zločine nad njima radio. Ja cjenim njihovo samopoštivanje... Masada (mislim da se tako utvrda zove)...nikakvu opasnost od njih ne osjećam, samo korist da smo pametni surađivati i učiti od njih...vratila ti se "lavica"...malo sam se igrao s tobom ...da vidiš kako je biti proganjan...budi pozdravljen.... Bog...i Hrvati !!!
Kužnio sam ja igricu tvoju,vezano za razroka svećenika paralela i lavicu moju..
No tko se tobom tako poigrao da si završio gdje jesi?
To je pravo pitanje.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 22:26   #265
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Kužnio sam ja igricu tvoju,vezano za razroka svećenika paralela i lavicu moju..
No tko se tobom tako poigrao da si završio gdje jesi?
To je pravo pitanje.
??? život, narav, sudbina ??? sto pitanja, odgovora nema
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 22:29   #266
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
??? život, narav, sudbina ??? sto pitanja, odgovora nema
Kad nema odgovora onda nemoj ovde nerazumjevanje svoga života prenositi u nerazumjevanje tuđeg pisanja što si do sada radio redovito a osuđivao nerazumječi kontekst.

Smanji tenziju razmisli dva put jer da sam htio stavio bih te na ignore,no nisam..
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 23:02   #267
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Kad nema odgovora onda nemoj ovde nerazumjevanje svoga života prenositi u nerazumjevanje tuđeg pisanja što si do sada radio redovito a osuđivao nerazumječi kontekst.

Smanji tenziju razmisli dva put jer da sam htio stavio bih te na ignore,no nisam..
znam do kud mogu...da srce nije naivno, prosuđivao bih sa "100% sigurnošću"...nema za mene nerazumjevanja u životu mom...niz nesretnih okolnosti,teške bolesti u obitelji...... mnoge kontekste pisanja ovdje razumijem, ali ne bih ja o tome trebao...imam dojam da ne poznaješ mentalitet ovih naroda. Ili zanemaruješ.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 23:06   #268
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
znam do kud mogu...da srce nije naivno, prosuđivao bih sa "100% sigurnošću"...nema za mene nerazumjevanja u životu mom...niz nesretnih okolnosti,teške bolesti u obitelji...... mnoge kontekste pisanja ovdje razumijem, ali ne bih ja o tome trebao...imam dojam da ne poznaješ mentalitet ovih naroda. Ili zanemaruješ....onom ZZ! Umjerao sam od smijeha
Ti mene ne razumješ niti dopuštaš da razumješ a ja jako dobro poznajem i mentalitet bosne i hr jer sam na dve strane živio jedno vrijeme.

Što ZZ??
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 23:09   #269
Kitim malo ga štricaš moran ti reći, napisa tu hrpu teorije a u praksi je to nula, to bi značilo da čovjeka koji npr boluje od paranoje dakle straha od nečega ti bi njega na prvu liniju da se čeliči?! Nemoj da te netko čuje...Naravno da stvaran život nije život u izolaciji ali smisao komune nije liječenje od ovisnosti več nastojanje da se osobi koja se dovela do teške ovisnosti osigura uvjete u kojima če on sam shvatiti gdje je pogriješio i koji su njegovi strahovi i viruj mi da ima milijun detalja u rigoroznom ustroju prepunom obaveza i odgovornosti do najsitnijeg detalja kojima se dopire do svog problema e ako ti ja kažen sada a potvrdiće ti to svako ko je bija u zajednici a pazi ja san izaša prije 10 godina znači dovoljno san dugo vani da mogu procijeniti život prije,tada u zajednici i nakon zajednice, život u zajednici tj komuni je borba,ovo vani je med i mlijeko i meni je tisuću puta u komuni bilo teže nego vani, dapače to mi je bio najteži period u životu teži od vojske,garde,rata,droge,svega i zato ne pričaj gluposti...postotak nazovimo izliječenja u cenacolu je 70% a kod sakomana 10% i nigdje drugdje nema više tolikog postotka u svijetu. Isto tako moran ti nadodati da ni ja ni moji prijatelji iz komune niko nije zabrija u nikakvu drugu krajnost,vjeruj.
barrba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 23:07   #270
Da li ima netko od ex- ovki u Karlovcu ili okolici koja je dobro izasla da mi se javi na pp?
maja0712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 18:47   #271
Ja sam odlučio ići i sutra cu nazvat. Jel ima tko kakvog iskustva da nije heroin već alkohol, kokain, speed, bezsmisao....i koliko se dugo zadržao tamo?
white line is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 23:55   #272
Evo ja sam izašao prije tjedan dana, proveo sam god dana tamo, zbog kocke sam ušao..
-Fast- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:59   #273
Quote:
osjecanka kaže: Pogledaj post
Da li ima tko da je bio na iskustvu u Cenacolu?
Ili netko tko je tamo proveo nekoliko godina?
Ja znam podosta njih,spasili se droge i postali normalni ljudi!Hvala Bogu za Ćenakolo!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:11   #274
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Ja znam podosta njih,spasili se droge i postali normalni ljudi!Hvala Bogu za Ćenakolo!
Propovjedaju okolo, truju okolinu drogom religije,krasno izlječenje.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:15   #275
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Čovjek ti dobro kaže; jedan su opijat ostavili, zakačili se na drugi.

Neki ljudi trebaju više životnog ushita, bez obzira na cijenu, to im je gorivo.
Što dobro kaže ?

Zar je problem i ako trebaju "više životnog ushita" ? Bolje je da su biljke ?

Tko sad plaća tu cijenu koju spominješ ?
cestar is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:21   #276
Quote:
DiabolaRi kaže: Pogledaj post
Imam 22 godine te mnoge probleme u glavi kao i mnogo mladih u današnjem svijetu, svađe s roditeljima i djevojkom, neuspješnost na fakultetu, nemogucnost viđenja smisla zivota te nemogucnost suocavanja sa samim sobom radi istih sam poceo nalaziti alternativne nacine zivota, kako bih se reklo "da mogu zaspati" sam posezao za svime i svacim, u početku to je bilo gašenje stvarnog zivota i prelazak u virtualni svijet igrica. Tu sam proveo dobrih 3 godine sa 8-18 sati igranja dnevno, sve je to bilo super dok jednog dana ni to nije bilo dovoljno, nakon toga uslijedio je alkohol u strasnim kolicinama, 5 od 7 dana tjedno sam bio pijan samo kako bih pobjegao od samoga sebe. Koja godina alkohola je prošla i onda je počelo razdoblje droga. Prvo sam počeo pušiti travu o kojoj sam i dan danas priznajem ovisan te svoj zivot ne mogu zamisliti bez nje. Nakon nekog vremena kako to ide pocelo je u drustvo pristizati "teska" droga koju sam uspjesno dugo vremena odbijao i vracao se dobro poznatom dnu boce.
Kada vise ni alkohol nije bio dovoljan da se sakrijem od sebe posegnuo sam za prvom kemijom. Prva droga koju sam uzeo je bila MDMA i to pola grama na nos, naravno osobi koja nikada nije uzimala nikakvu kemiju to je bila katarza, svi problemi su nestali a sreća te količina ljubavi u meni nikada nije bila veća, sjećam se prijatelja koji je isto tada uzeo prvi put istu kemiju kako razgovara sa majkom te joj se kune u beskrajnu ljubav, osjećao sam se kao bog, apolon, najbolji i najjaci na svijetu.
Malo po malo sam grabio kroz narkomanske vode, jedva sam čekao vikend jer sam znao da ću poderat 2-3 crte speeda, pojest bombon dva ili pojest koji kristal emdice i to mi je postalo sve u životu. Postao sam tzv. partijaner odnosno "weekend junkie"
Al eto neš ti vraga od vikend partijanera to se počelo događati ponedjeljkom, utorkom srijedom odnosno bilo kada SAMO DAJ.
Tzv. (po meni) prosvjetljenje sam dozivio u jedno narkomanskom stanu ( znate one stanove sa 10 ljudi u njima krcato droge, milion kombinacija kako sjebati nekoga i svi se ludo zabavljaju) tu vecer(ili ti ga zadnih 90 sati) sam zapalio nebrojeno dzointova, poderao peticu speeda, pojeo desetak bombona i uzeo gram emdice te se odjednom nasao u tom stanu; posran, izrigan, krvav, pretučen i tko zna sto ne, nakon tko zna koliko noci neznajući kako sam tamo došao se dizem iz fotelje koja je vec poprimila moj oblik tijela ( tko zna koliko sam tu...) i cvrsto odlucujem da cu prestati sa svime.
Nakon toga smisljam nacin da sam sebi zabranim odlazak na mjesta koja sam obično obitavao (mjesta droge, hedonizma i slicno) te uzimam vecu količinu droge od jednog zajebanog dilera te mu namjerno ostajem duzan, drogu bacam u Rječinu te odlazim doma .
Znajuci da ne mogu nigdje jer ce me uhvatiti gore navedeni te polomiti sve u meni ostajem u svojevrsnoj izolaciji 3 mjeseca, cistim se od svega odnosno pusim travu i pijem pive na regularnoj bazi.
Ali kako to biva u svijetu droge moji "prijatelji" jacaju u tom lancu te me uvjeravaju kako me oni mogu zastititi od istoga, jer sam cijelo vrijeme kao izliku za neizlazak sa "prijateljima" navodio kao razlog dug dotičnom.
I tako biva, odlazim van pod staklenim zvonom "prijatelja" koji me stvarno i stite u nastaloj situaciji te večeri, nakon dobro obavljenog "posla" štitioca ti isti "prijatelji" mi nude drogu za kojom naravno ja opet posežem.
Nakon 5 dana otac mi dolazi sa pricom da je cuo da sam se drogirao taj vikend, naravno sve niječem ali onda nesto je proradilo u meni, neka griznja savjest, rekao sam dosta svemu.
Znam da je ovo stari post i da autor neće to više čitati, ali ljudi dragi, neće vam od nabrajanja svega ovoga biti lakše. Prema napisanom vidi se da ti još uvijek u svojoj glavi misliš kako su sve te sheme cool, zato i nabrajaš i opisuješ sve u detalje. Misliš kako si glavni frajer zbog tih događaja, a drugi ljudi koji to pročitaju, normalni ljudi, misle koji odvratni tip i jadnik. Ako želite promijeniti način života, zaboravite na sve te priče i događaje čim prije, odbacite ih i ispunite život s nekim novim dogodovštinama. Mislim da je to bitno jer je jedna od najtežih stvari nakon fizičke krize promijenit svoj identiet, sustav vrijednosti totalno (sve što je prije bilo poželjno da postane nepoželjno i obrnuto), naučit živjet među normalnim svijetom i uklopit se (a njih ove priče u detalje ne zanimaju i nećete im zbog njih porasti u očima), kako biste se što prije "prešaltali."

Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Bas je tebe odabrao bog pametnjakovicu.Takvih ima more, zamjenili drogu za religiju,junkie u ekstazi kako god da okrenes.
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Propovjedaju okolo, truju okolinu drogom religije,krasno izlječenje.
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Čovjek ti dobro kaže; jedan su opijat ostavili, zakačili se na drugi.

Neki ljudi trebaju više životnog ushita, bez obzira na cijenu, to im je gorivo.
A Bože mili, koji je vaš problem? I to baš vi koji pišete po duhovnosti... svašta.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:05   #277
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post


A Bože mili, koji je vaš problem? I to baš vi koji pišete po duhovnosti... svašta.
A koji je tvoj problem? Svatko ima svoje viđenje na situaciju.
Treba li ga ponavljati? Šokirana si? Imaš problem onda s prihvaćanjem različitih viđenja,nismo u jednopartijskom sistemu.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:52   #278
A ne znam, djeluje mi kao da imaš neke traume...

Pa mislim ako netko praktički tvrdi da je bolje da je osoba u situaciji krize svaki dan, ponižavanja, krađe, prvo od svojih najbližih, onda od svih živih i mrtvih, prostitucije, dilanja djeci samo kako bi se pokrio itd. itd. nego da je osoba vjernik - e oprosti, ja se jedino mogu zapitati je li osoba koja to može tvrditi uopće normalna? I da, jesam šokirana, zato sam i ostavila post na temi. I da, imam problem prihaćanja neargumentiranih viđenja koja su rezultat potpunog nepoznavanja situacije i neke apriori osobne mržnje. Jel bi možda na temelju takvih viđenja trebalo donositi politike i odluke o nastavku rada komuna i načinima liječenja ovisnika?


Što se tiče trošenja naše love ako je do toga (jer vidim da si to naveo kao argument) - pa bilo bi dobro da se informiraš prije nego počneš kampanju za zatvaranje vjerskih komuna:

- vjerske komune se financiraju isključivo iz rada korisnika i donacija, a ujedno imaju i daleko daleko najveći postotak izliječenja

- alternativa - bolničko liječenje koje je puno manje učinkovito (zapravo ne znam nikog tko se tako izliječio, eventualno je neka starija ekipa na doživotnom održavanju od 10 do 15 tableta dnevno) - se plaća iz fonda za zdravstveno osiguranje u koji uplaćujemo svi koji radimo preko 1000 kuna mjesečno.

Ali eto, glavno da ovi izliječeni kojima ne plaćamo 15 tableta svaki dan i koji rade, imaju obitelj i doprinose društvu - zagađuju javni prostor (???) I biljke su. A ovi što su na 15 tableta dnevno nisu biljke. Zanimljivo. Jesu li onda svi vjernici u Hr biljke. Jel se to odnosi samo na katolike ili su i drugi kršćani i protestanti i budisti isto biljke?

Što se tiče prava na imanje vlastitog mišljenja - jel ti uopće znaš što to znači. Kad već tvrdiš da nismo u jednopartijskom režimu, pročitaj si malo Ustav RH pa vidi tamo koja su to prava i slobode zagarantirana (hint: sloboda vjeroispovjesti, a ne mišljenje o načinima liječenja ovisnika).

Uf.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.12.2018., 17:18   #279
Ima li netko s područja Brodsko posavske županije da je dobro izašao, i da je najmanje pet do deset godina vani? Ako bi mi se javio na pp. Hvala!
Maja07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 17:19   #280
Ima li netko s područja Brodsko posavske županije da je dobro izašao, i da je najmanje pet do deset godina vani? Ako bi mi se javio na pp. Hvala!
Maja07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.