Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 10:39   #181
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Šit. U z sve probleme koje imam, sad još moram razmišljati o tome jesam li reinkarnirani Isus.
Ona je sada reinkarnirana u svojoj vibracijskoj razini i gore je u brodu u orbiti u sastavu federacije koja nam pomaže. To ne isključuje mogućnost da si i ti jedna od njih, jer onih koji su inkarnirani na Zemlji kao pomagači ima vrlo mnogo.
LLSkylights is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 10:42   #182
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Ona je sada reinkarnirana u svojoj vibracijskoj razini i gore je u brodu u orbiti u sastavu federacije koja nam pomaže. To ne isključuje mogućnost da si i ti jedna od njih, jer onih koji su inkarnirani na Zemlji kao pomagači ima vrlo mnogo.
I kaj tam dela Isusovka u svemirskom brodu?



Leteća je Isuskristovka.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 11:04   #183
Ustala treći dan po ne znam koji put, a vi se još uvijek niste pokajali.

Reći ću ćaći da vam drugi put pošalje Terminatora. Ili bar Pinokija.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:00   #184
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Božji zakoni se mijenjaju? Prvo ajmo seks sa sestrom i bratom, (ocem i kćerkom?), a onda "Neka se kamenuju na smrt takvi!" Kakva je to Božanska logika nepogrješivoga Boga?




Izvlakačina. Imaju istoga oca po tom mitu. A prokletstvo jasno kaže i za polusestre.

"Proklet bio koji legne sa svojom sestrom, bila ona kći njegova oca ili kći njegove majke.' - I sav narod neka reče: 'Amen!'



Naredio joj je da se poda strancima za pare. Napričao laži da je unaprijed prestraši. Iskoristio je to što je bila "prezrena nerotkinja" i lijepa.



Iako je znao za Jahvino obećanje da će Abraham biti otac mnogo potomaka, pa je znao da njegov život NIJE u opasnosti, on UNAPRIJED prije dolaska laže Sari da će biti u opasnosti kao muž, kako bi je prevario i natjerao da se poda neznancima za ovce i novce. Žena uostalom niti nije imala nekakvu ulogu u odlučivanju u Bibliji. Njezino pokorno prostituiranje za mnogo stoke i robova za Abrahama, hvali se u Bibliji kao primjer pokorne žene.
Apsurdno je i tvrditi da su Egipćani po pravilu ubijali muževe lijepih žena i iste dovodili faraonu. Naivnoj Sari sobarici, Abraham je prodao priču da se obogati na njezinim dražima. Iako je sve to mit, bitna je poruka muževima i ženama....




Smiješan si. A zapravo opet potvrđuješ Abrahamovu kalkulaciju sa njegovom ženom Sarom, koju je obavio PRIJE odlaska u Egipat, kad "opasnosti" nije bilo.

Gle kako je kralj Abimelek nagradio Abraham za prodaju žene njemu za ženu (seks):

"Abimelek uzme ovaca i goveda, robova i ropkinja pa ih dade Abrahamu; vrati mu i njegovu ženu Saru."

Čak i da se Abraham obogatio radi faraona "samo na ugledu što je podao svoju ženu faraonu", a ne da ga je faraon lično isplatio za Saru, jelte, opet je Abraham ispao lukavi pohlepni kalkulant. Kužiš? Podao suprugu Saru uglednom velikanu ----- i silno se obogatio.



Nemaš ti pojma tko sam ja, što ja znam ili ne znam.



To je problematično. Naravno da desničari i nacionalisti, teoretičari "krvi i tla", misle tako o svojim "svetim" nacijama, posvuda u svijetu. Druga strana medalje je ta, da bez religijskih ideologija, usmjereni na opće čovječanska načela, bez tih prastarih brutalnih netolerantnih isključivih knjiga, ljudi bi daleko više napredvali i ne bi se klali međusobno, utaboreni oko svojih plemenskih ideja i Bogova. A ne da je Biblija spasila narod. Biblija je taj narod ugrozila a ne spasila. Kako to uvijek biva sa ekstremnim ideologijama svih boja i vrsta. Zato je moderni Izrael danas sekularna država, sa sve većom tendencijom ateizacije. Kao i na Zapadu...



Ne. Baš je obratno, kako sam opisao. Isto vrijedi i za Hrvatsku. Kršćanstvo ga nije unaprijedilo, nego unazadilo, ma koliko se klerici upinjali da dokažu da bismo svi propali bez njih i njihovih bjesomučno tiskanih Biblija.



Ne projiciraj ružno svoju mržnju na mene. Meni je ta knjiga čak zanimljivija od grčkih mitova o Zeusu.



Ja? Ma ti si neznabožac.



Ima tamo i stare ljudske mudrosti i skrivenih poruka.... Ali iznosim loše stvari tipa tretmana žena itd. jer je previše vjerskih propagandista, koji nas zasiplju Biblijskim vrjednotama, koje to najčešće nisu. Za današnje vrijeme.



Projiciraš taj osjećaj na mene, pa se svodi na isto.



Opireš se racionalnim tumačenjima.



Kako ćeš djeci na vjeronauku objasnit da se Bog nije srdio na seks između sestre i brata? Kao niti na prodaju Sare za pare što se nije srdio? To su primitivne, zastarjele priče.



Neki narodi postali zle krvi.... tu se krije rasistička poruka.



Ne bih petljao politiku u sve te mitove i legende...



Ne, ti si toliko zaljubljen u te priče da naprosto ne želiš shvatiti o čemu se radi.



To čini i Jahvu podvodačem broj dva. On je dakle, dopustio da se Abrahamov trik za zaradu preko Sare provede u smislu njegova bogaćenja dugo vremena, ali je svojim čudesima onemogućio da dođe do konzumacije seksa od strane faraona i onoga kralja?
Kako se to desilo? Krenuo faraon & onaj kralj u svojoj bračnoj ložnici na Saru, svoju ženu, i baš kad je to htio obaviti, začuje glas Božji: "Nemoj faraone da to činiš!" Pa ga je odmah prošla volja, splasnuo elan.



Nije Isus kralj Hrvata, niti je djevica Marija kraljica Hrvata.

To je vjerska ideologija. Moraš se naviknuti da postoje ljudi kojima tvoja ideologija ne znači ama baš ništa, i imaju svoje vjerske ideologije. To ti se zove sekularizacija. Prihvati da je tvoj stav relativan, pa nećeš toliko biti povrijeđen oko poistovjećenosti sa svojom ideologijom. Shvati da tvoja vjera nije sigurno istinita, nego da samo misliš da jest. A drugi također misle da je njihova takva.



Čak i ako nije došlo do penetracije faraonova i kraljeva penisa, Sara je već bila silovana u svom srcu, jer je na to pristala, vjerujući osobi od autoriteta - Abrahamu To se zove silovanje na autoritet. Abraham se obogatio na taj račun, i on sretan. Zato je ponovio cijeli postupak i s onim kraljem.



Zar smo predpubertetlije pa ne znamo što je faraon htio sa lijepom Sarom, kad ju je uzeo za ženu, kao i onaj kralj?

Zar je Sara mislila da ide na turistički obilazak Egiptom i da će razgledati sfingu s faraonom u platonskoj vezi?



Ja sam stvarno jednostavno objasnio o čemu se radi, ali vidim da to tebi nikako ne ide u glavu.



Dovoljno je pročitat što piše u Bibliji, pa se odmah uoči da ti izmišljaš nekakve svoje priče:

"da mi zbog tebe bude dobro" - zbog predaje Sare na seks neznancima



Eto vidiš. Nije Bog obdario Abrahama za svođenje svoje supruge, nego faraon i taj kralj. Bili su zadovoljeni sa Sarom. Kako? Nećemo o detaljima ...



Pa čuj. Netko ti mora reć da je car gol. Ako se tebi ne gade kamenovanja i spaljivanja trudnica, klanje novorođenčadi, da to Bog naređuje i čini, ja ti ne mogu pomoći... A postoji jednostavno rješenje. Shvati da to nisu Božje riječi, nego ljudske... Problem riješen, grčenje nestane, gađenje prestane.



Što bih ja bio "neznabožac"? Prije si to ti ako pripisuješ da je Bog naređivao i činio takve ružne stvari. Meni je Bog univerzum. Ne haje previše za nas....



Učiš ti i od mene, samo ne želiš priznati.
Normalan Izraelac će prošla vremena smatrati opomenom da se uči na tuđim greškama,zato su napisani takvi tekstovi između ostalog no dođoše iz reda bukve ljudi koji idu peglati činjenice jer su idolpoklonici knjige.

Kritika osvrt na text je izlaz iz idolpoklonstva.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 18:49   #185
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ustala treći dan po ne znam koji put, a vi se još uvijek niste pokajali.

Reći ću ćaći da vam drugi put pošalje Terminatora. Ili bar Pinokija.
Ma ne treba, sasvim je ok poslat im najnoviji avatar
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 20:39   #186
[QUOTE]
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Božji zakoni se mijenjaju? Prvo ajmo seks sa sestrom i bratom, (ocem i kćerkom?), a onda "Neka se kamenuju na smrt takvi!" Kakva je to Božanska logika nepogrješivoga Boga?
Ne mijenjaju. Abraham je oženio Saru davno prije neg mu se objavio Bog.
Nemaš argument tu.

Quote:
Izvlakačina. Imaju istoga oca po tom mitu. A prokletstvo jasno kaže i za polusestre.
Isti otac ali druge matere. Polusestra i polubrat.



Quote:
Naredio joj je da se poda strancima za pare. Napričao laži da je unaprijed prestraši. Iskoristio je to što je bila "prezrena nerotkinja" i lijepa.
Ne, zamolio ju je pred ulaskom u Egipat neka veli da mu je setra. Bojao se da će ga ubiti i Sara je pristala jer se bojala isto kao i on. Išli su u stranu zemlju i bojali su se ne znajući što ih čeka. A otišli jer je u Kanaanu zavladala glad. Što je povjesna činjenica zbog kronične nestašice vode.


Quote:
Iako je znao za Jahvino obećanje da će Abraham biti otac mnogo potomaka, pa je znao da njegov život NIJE u opasnosti, on UNAPRIJED prije dolaska laže Sari da će biti u opasnosti kao muž, kako bi je prevario i natjerao da se poda neznancima za ovce i novce. Žena uostalom niti nije imala nekakvu ulogu u odlučivanju u Bibliji. Njezino pokorno prostituiranje za mnogo stoke i robova za Abrahama, hvali se u Bibliji kao primjer pokorne žene.
Da, znao je ali nije potpuno vjerovao. Kad nemaš djece do 80-e teško ti je pobjerovati odmah da ćeš imat hrpu potomaka. čak i po izlasku iz Kanaana kad su mu došli anđeli navjestujuči rođenje sina Sara se nasmijala na to.

Quote:
Apsurdno je i tvrditi da su Egipćani po pravilu ubijali muževe lijepih žena i iste dovodili faraonu.
Možda i nisu ali strah je strah kad imaš ženu ljepoticu na koju drugi okreću oči.

Quote:
Smiješan si. A zapravo opet potvrđuješ Abrahamovu kalkulaciju sa njegovom ženom Sarom, koju je obavio PRIJE odlaska u Egipat, kad "opasnosti" nije bilo.

Gle kako je kralj Abimelek nagradio Abraham za prodaju žene njemu za ženu (seks):

"Abimelek uzme ovaca i goveda, robova i ropkinja pa ih dade Abrahamu; vrati mu i njegovu ženu Saru."

Čak i da se Abraham obogatio radi faraona "samo na ugledu što je podao svoju ženu faraonu", a ne da ga je faraon lično isplatio za Saru, jelte, opet je Abraham ispao lukavi pohlepni kalkulant. Kužiš? Podao suprugu Saru uglednom velikanu ----- i silno se obogatio.
Nije smiješno. Faraon je dozvoli Abrahamu slobodno trgovanje.
Abimelek nije ni taknuo Saru nit mu je bila prodana. Rečeno je samo da mu je setra i ovaj se odmah polakomio i odveo je sebi. Ali Bog mu se javio u snu i rekao da ne dira Saru jer je udata žena. I ovaj ju je vratio i pustio ga čak mu davći da se naseli gdje god hoće jer mu je Bog zaprijetio nerodstvom cijelog naroda zbog Sare.
Nikakve kalkulacije za bogaćenjem. Nikakvo pordavanje žene za seks.
Quote:
Nemaš ti pojma tko sam ja, što ja znam ili ne znam.
Znam da si neznabožac jer si sam to rekao.

Quote:
To je problematično.
U slučaju Židova nije. Bili su razasuti po cijelom svijetu ne znajući jedni za druge i sve što su imali bio je Tanah i obećanja u njemu da neće propasti. Uvijek su se nadali povratku koji se i dogodio , kako znamo. Nisu svi nazad ali doći će ih još. Židomrzje je u porastu u Evropi i Americi.

Quote:
Ne. Baš je obratno, kako sam opisao. Isto vrijedi i za Hrvatsku. Kršćanstvo ga nije unaprijedilo, nego unazadilo, ma koliko se klerici upinjali da dokažu da bismo svi propali bez njih i njihovih bjesomučno tiskanih Biblija.
Za Židove nije, za Hrvate možda. Ne znamo kak bi bilo da su odbili kršćanstvo, možda bi i nestali k'o Katari i Templari. Ondašnje kršćanstvo bila je najjača sila u Evropi


Quote:
Ima tamo i stare ljudske mudrosti i skrivenih poruka.... Ali iznosim loše stvari tipa tretmana žena itd. jer je previše vjerskih propagandista, koji nas zasiplju Biblijskim vrjednotama, koje to najčešće nisu. Za današnje vrijeme.
Takva su vremena. Svak svakog zasiplje nečim. Propaganda rastura na sve strane. Sve je teže biti svoj.

Quote:
Opireš se racionalnim tumačenjima.
Da su racionalna ne bih se opirao.


Quote:
Kako ćeš djeci na vjeronauku objasnit da se Bog nije srdio na seks između sestre i brata? Kao niti na prodaju Sare za pare što se nije srdio? To su primitivne, zastarjele priče.
Djecu se uči malo po malo dok ne stekne svoje mišljenje.


Quote:
Neki narodi postali zle krvi.... tu se krije rasistička poruka.
Imali su mogućnost popovravka ali su ga odbili na vlastitu propast.

Quote:
Ne bih petljao politiku u sve te mitove i legende...
Politika je davno umiješana u to.


Quote:
Ne, ti si toliko zaljubljen u te priče da naprosto ne želiš shvatiti o čemu se radi.
Ja vidio o čemu se radi na drukčiji način, proučavanjem židovskog tumačenja.



Quote:
To čini i Jahvu podvodačem broj dva. On je dakle, dopustio da se Abrahamov trik za zaradu preko Sare provede u smislu njegova bogaćenja dugo vremena, ali je svojim čudesima onemogućio da dođe do konzumacije seksa od strane faraona i onoga kralja?
Kako se to desilo? Krenuo faraon & onaj kralj u svojoj bračnoj ložnici na Saru, svoju ženu, i baš kad je to htio obaviti, začuje glas Božji: "Nemoj faraone da to činiš!" Pa ga je odmah prošla volja, splasnuo elan.
Bog je čuvao Abrahama i Saru zbog svog obećanja. Bog uvijek štuje svoju riječ za razliku od ljudi.
Piše kak se dogodilo. Zbog Sarinih riječi Bog je dao neku vrstu upale spolnih organa svima na dvoru. Post 12.17. Hebrejski piše devarim- riječi.
Hrvatski prijevodi vele samo zbog Sare je pustio Bog velika zla.
Nebrejska riječ je negaim.



Quote:
Nije Isus kralj Hrvata, niti je djevica Marija kraljica Hrvata.

To je vjerska ideologija. Moraš se naviknuti da postoje ljudi kojima tvoja ideologija ne znači ama baš ništa, i imaju svoje vjerske ideologije. To ti se zove sekularizacija. Prihvati da je tvoj stav relativan, pa nećeš toliko biti povrijeđen oko poistovjećenosti sa svojom ideologijom. Shvati da tvoja vjera nije sigurno istinita, nego da samo misliš da jest. A drugi također misle da je njihova takva.
Da, moj je stav relativan kao i tvoj. Druga je stvar kad veliš da je tvoj najracionalniji i jedini vrijedan obzira. A to veliš. Zato i kontriram drukčijim stavom, bližim riječima iz hebrejske biblije jer dolazi od onih koji najbolje znaju svoju knjigu i svoj jezik.


Quote:
Čak i ako nije došlo do penetracije faraonova i kraljeva penisa, Sara je već bila silovana u svom srcu, jer je na to pristala, vjerujući osobi od autoriteta - Abrahamu To se zove silovanje na autoritet. Abraham se obogatio na taj račun, i on sretan. Zato je ponovio cijeli postupak i s onim kraljem.
Sara je ostala čista i nedirnuta od drugih jer je Bog spriječio da se išta bludno dogodi s njom.
Ne znam zašto vidiš silovanja gdje ga nema a tamo gdje ga ima čudom se čudiš.

Quote:
Zar smo predpubertetlije pa ne znamo što je faraon htio sa lijepom Sarom, kad ju je uzeo za ženu, kao i onaj kralj?
Htjeli jesu, to se vidi, ali nisu mogli što se isto vidi.
Quote:
Zar je Sara mislila da ide na turistički obilazak Egiptom i da će razgledati sfingu s faraonom u platonskoj vezi?
Sara je vjerovala Abrahamu kao i on njoj i Bog ih je sačuvao za prave i legitimne potomke.

Quote:
Ja sam stvarno jednostavno objasnio o čemu se radi, ali vidim da to tebi nikako ne ide u glavu.
Možda je jednostavno ali je krivo skroz i tebi to isto ne ide u glavu.




Quote:
Pa čuj. Netko ti mora reć da je car gol. Ako se tebi ne gade kamenovanja i spaljivanja trudnica, klanje novorođenčadi, da to Bog naređuje i čini, ja ti ne mogu pomoći... A postoji jednostavno rješenje. Shvati da to nisu Božje riječi, nego ljudske... Problem riješen, grčenje nestane, gađenje prestane.
Čuo sam ja to i sve prije što ti govoriš, ima i drugih foruma i puni su neznabožaca koji vide samo loše jer ne vjeruju u Boga. A o internetu dalje da i ne govorim. Svaki bi dudek objašnjavao Bibliju danas našopan neznabožačkim "pravilnim" tumačenjem.
Quote:
Što bih ja bio "neznabožac"? Prije si to ti ako pripisuješ da je Bog naređivao i činio takve ružne stvari. Meni je Bog univerzum. Ne haje previše za nas....
Pa kad jesi. Ateisti ne poznaju Boga jer se smiju na misao da on jest.
Bog mari jer drži svoju riječ što je evdentno iz Tanah-a.
Bog nije ni "tko" ni "što" , Bog jednostavno JEST.
Iza svakog velikog djela postoji i velik um koji ga je zamislio i ostvario.
Nem većeg djela od života i nema većeg stvratelja od Boga. Kako postoji Bog tako i život u nama i oko nas.


Quote:
Učiš ti i od mene, samo ne želiš priznati.
Učim samo kako se bolje suprotstaviti neznabočkim lažima koji dolaze od nakaradnih tumačenja u društvu gdje bi svatko bio svoj bog nad drugima.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 21:21   #187
braco i seka

Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post

Quote:
Isti otac ali druge matere. Polusestra i polubrat.
Piše da su prokleti koji žene polusestru.

Quote:
Ne, zamolio ju je pred ulaskom u Egipat neka veli da mu je setra. Bojao se da će ga ubiti i Sara je pristala jer se bojala isto kao i on.
Dakle što je podrazumijevalo da laže da mu je sestra a ne supruga? Ha?
Pa to da ju svakome može prodat za ženu, jer je tobože slobodna a ne njegova supruga. Onda braco dobije mnogo deva i služinčadi.

Quote:
Išli su u stranu zemlju i bojali su se ne znajući što ih čeka. A otišli jer je u Kanaanu zavladala glad. Što je povjesna činjenica zbog kronične nestašice vode.
To nije razlog da se vlastita žena prostituira za ovce i novce.

Quote:
Da, znao je ali nije potpuno vjerovao.
Abraham nije "potpuno" vjerovao Bogu.... Čujete li vi to abrahamisti?
Ali kad je trebalo zaklati svoga najmilijega sina, odmah je povjerovao Bogu i već ga zaklao u svojoj glavi. Nije se radilo o njegovoj koži...

Quote:
Možda i nisu ali strah je strah kad imaš ženu ljepoticu na koju drugi okreću oči.
Najbolje je reći da je slobodna na tržištu.

Quote:
Abimelek nije ni taknuo Saru nit mu je bila prodana.
Ali Sara mu je pošla u bračni krevet, spremna na seks sa neznancem, a Abro je čekao nagradu za to. To je bitno, a ne je li "išao do kraja" prije iznenadne Božanske intervencije prije samoga čina penetracije.

Quote:
Ali Bog mu se javio u snu i rekao da ne dira Saru

Pokvario užitak kralju, ali ne i Abrahamu.

Quote:
jer mu je Bog zaprijetio nerodstvom cijelog naroda zbog Sare.
Glupava li i nepravedna Boga. Kralj pojma nije imao da je Sara Abrina žena. Što je onda narod Bog učinio neplodnim?
Što nije rekao Abri:

"Glupi i odvratni svodniče! Zar si našao ženu prostituirat? Ti od svih ljudi, od kojega će poteći golemo potomstvo i koji ćeš biti uzorom svim ljudima!"

Quote:
Znam da si neznabožac jer si sam to rekao.
Lažeš. Mogao sam samo spomenuti da sam ateist, ali uvijek naglašavam da je "Bog" nedokučivi zadivljujući univerzum, Einsteinov i Dawkinsov "Bog"...

Quote:
Bog uvijek štuje svoju riječ za razliku od ljudi.
Univerzum ne šalje prašnjave spise u kojima naređuje kamenovanja i klanja novorođenaca.

Quote:
Da, moj je stav relativan kao i tvoj. Druga je stvar kad veliš da je tvoj najracionalniji i jedini vrijedan obzira. A to veliš.
Opet lažeš. Ja nikad tako ne govorim, izmišljaš dakle moje riječi.

Quote:
Sara je ostala čista i nedirnuta od drugih jer je Bog spriječio da se išta bludno dogodi s njom.
Isto kao što Abraham nije zaklao svoga sina Izaka na granju, ALI učinio je to već u svom umu, pa kao da ga i jest zaklao. Tako se i Sara podala i faraonu i kralju, unaprijed u sebi. Jesu li imali s njom spolni odnos, dugo vremena dok je bila u njihovoj bračnoj ložnici, i je li Bog to spriječio u zadnji čas, irelevantno je. (mislim ono Bog, kreator svih galaktika vreba kralja da ne povali Saru ).

Quote:
Ne znam zašto vidiš silovanja gdje ga nema a tamo gdje ga ima čudom se čudiš.
Ne znam kako ne vidiš da je Abraham naredio Sari seks sa neznancima da se obogati. Barem dva puta. Zapravo znam zašto ne vidiš..... Srušilo bi se sve u što vjeruješ, a to nije ugodno tada.

Quote:
Pa kad jesi. Ateisti ne poznaju Boga jer se smiju na misao da on jest.
Pa Univerzum jest. Što bi se tome smijali? Ali ne piše nikakve Biblije.
Zašto si povjerovao nekim tipovima koji su nešto napisali i izjavili: "Bog je to objavio!" ?

Quote:
Učim samo kako se bolje suprotstaviti neznabočkim lažima koji dolaze od nakaradnih tumačenja u društvu gdje bi svatko bio svoj bog nad drugima.
Lažima uče religijski manipulatori i apologeti, posebice bukvalisti i bibliolatri.
A nije da ih nema i u drugim taborima, posebice političara, itd. itd.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 21:28   #188
Abraham ima loš i dobar u Tori, izgleda da neki ljudi nisu shvatili uvod Tore a to je stablo dobra i zla.

Peglanje lošeg Abrahama je odlika neurotične strukture ličnosti koja se ne može suočiti s činjenicom da niti jedan čovjek nije skroz loš niti skroz dobar.
Ista stvar je u Tori o zabludi o dobrim i lošim narodima koje plod stabla s strane zla koje su ljudi odabrali a i dana danas ...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 13:36   #189
bratić i sestrična

[QUOTE]
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Piše da su prokleti koji žene polusestru.
Virjedi od dana kad je donešeno na dalje, ne na prije.

Quote:
Dakle što je podrazumijevalo da laže da mu je sestra a ne supruga? Ha?
Pa to da ju svakome može prodat za ženu, jer je tobože slobodna a ne njegova supruga. Onda braco dobije mnogo deva i služinčadi.
Laž nije da mu sestra nego da mu je žena. Halo?
Spasit glavu u zemlji kurčevitih goropadnika koji imaju bogove sa životinjskim glavama na ramenu.
Odi u Egipat i optuže te da si špijun ili švercaš drogu. Puf u zatvor. A prije imaš lijepu ženu, puf ode glava.



Quote:
To nije razlog da se vlastita žena prostituira za ovce i novce.
Prostitucija je samo u tvojoj glavi u toj priči.


Quote:
Abraham nije "potpuno" vjerovao Bogu.... Čujete li vi to abrahamisti?
Ali kad je trebalo zaklati svoga najmilijega sina, odmah je povjerovao Bogu i već ga zaklao u svojoj glavi. Nije se radilo o njegovoj koži...
Pa nije. Nekad mu je išlo gore u povjerenju u Božju riječ, nekad bolje. Nitko nije savršen samo Bog.

Quote:
Najbolje je reći da je slobodna na tržištu.
Neznabošcima da. Ne boje se Boga pa mogu reći svašta. Lako tako kad su moral naslijedili od bakterija.

Quote:
Ali Sara mu je pošla u bračni krevet, spremna na seks sa neznancem, a Abro je čekao nagradu za to. To je bitno, a ne je li "išao do kraja" prije iznenadne Božanske intervencije prije samoga čina penetracije.
Uopće ne. Ovaj ju je dao odvest bez njene volje. Silovit neki, pun sebe. "Tko, lijepa strankinja? Daj ju meni."
A Bog njemu: "E ne'š!"

Quote:

Pokvario užitak kralju, ali ne i Abrahamu.
Da, neznabošci bi uživali možda. Abraham ne, prvi jednobožac u svijetu neznabožaca.

Quote:
Glupava li i nepravedna Boga. Kralj pojma nije imao da je Sara Abrina žena. Što je onda narod Bog učinio neplodnim?
Nije, samo mu je zaprijetio da se ne lakomi.
Quote:
Što nije rekao Abri:

"Glupi i odvratni svodniče! Zar si našao ženu prostituirat? Ti od svih ljudi, od kojega će poteći golemo potomstvo i koji ćeš biti uzorom svim ljudima!"
Bog koga čuva lijepo mu se isprva obraća. Jednom kad pristaneš veže te za tvoju riječ. Pravedno je prvo ići na riječ ali ak ju pogaziš drži gaće.

Quote:
Lažeš. Mogao sam samo spomenuti da sam ateist, ali uvijek naglašavam da je "Bog" nedokučivi zadivljujući univerzum, Einsteinov i Dawkinsov "Bog"...
Bog nije univerzum, univerzum je Božje djelo. Neznabošci ne znaju.



Quote:
Univerzum ne šalje prašnjave spise u kojima naređuje kamenovanja i klanja novorođenaca.
To mu i nije namjena. Sve ima svoje.


Quote:
Opet lažeš. Ja nikad tako ne govorim, izmišljaš dakle moje riječi.
Naravno da govoriš. Forum je krcat tvojim najboljim tumačenjima. Svi smo drugi u krivu ak ti proturječimo. Kao i ja sad.



Quote:
Isto kao što Abraham nije zaklao svoga sina Izaka na granju, ALI učinio je to već u svom umu, pa kao da ga i jest zaklao.
Daj saberi se. Sad prodaješ Isusove fore.
Quote:
Tako se i Sara podala i faraonu i kralju, unaprijed u sebi. Jesu li imali s njom spolni odnos, dugo vremena dok je bila u njihovoj bračnoj ložnici, i je li Bog to spriječio u zadnji čas, irelevantno je. (mislim ono Bog, kreator svih galaktika vreba kralja da ne povali Saru ).
Kad nekog pokupe i odvedu pod nadzorom to je tebi podavanje? Daj reci.
Iz stihova je evidentno da nije bilo spolnog odnosa. Izgleda da si ju i ti svom srcu već okrenuo sto puta kad jedno te isto tepeš.:klap:


Quote:
Ne znam kako ne vidiš da je Abraham naredio Sari seks sa neznancima da se obogati. Barem dva puta. Zapravo znam zašto ne vidiš..... Srušilo bi se sve u što vjeruješ, a to nije ugodno tada.
Jer se nema toga vidjeti.


Quote:
Pa Univerzum jest. Što bi se tome smijali? Ali ne piše nikakve Biblije.
Zašto si povjerovao nekim tipovima koji su nešto napisali i izjavili: "Bog je to objavio!" ?
Jest kak ne bi. A lijepo dokazano da ima početak, I kraj mu predskazuju k'o da će sutra. Svako malo na teveu.



Quote:
Lažima uče religijski manipulatori i apologeti, posebice bukvalisti i bibliolatri.
A nije da ih nema i u drugim taborima, posebice političara, itd. itd.
Ma znam, ima vas k'o pljeve. Samo naprijed.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:03   #190
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Laž nije da mu sestra nego da mu je žena. Halo?
Muljaš preko svake mjere. Očigledno je prešutno lagao da mu nije žena. To što mu je bila polusestra, pa nije lagao ako je rekao da mu je sestra, lukava je izvlakačina da izbjegne reći: "Hej, to je moja žena, dalje ruke od nje!"

Quote:
Spasit glavu u zemlji kurčevitih goropadnika koji imaju bogove sa životinjskim glavama na ramenu.
Što fali Bogovima s raznim stilizacijama. Mrziš tuđe Bogove a hvalisaš svojega "koji ima većega". Prihvati sekularizaciju i da ljudi vjeruju u razne Bogove kao i ti. I da ih ne treba istrijebiti.

Quote:
Odi u Egipat i optuže te da si špijun ili švercaš drogu. Puf u zatvor. A prije imaš lijepu ženu, puf ode glava.

Nisam čuo za egipatsku praksu ubijanja muževa da bi silovali njihove udovice. Ali jesam čuo za prostituiranje čak i vlastitih žena.

Quote:
Prostitucija je samo u tvojoj glavi u toj priči.
Negiraš očito.

Quote:
Nekad mu je išlo gore u povjerenju u Božju riječ, nekad bolje. Nitko nije savršen samo Bog.
A On je savršen zato jer smo taj pojam tako i definirali.

Quote:
Neznabošcima da. Ne boje se Boga pa mogu reći svašta. Lako tako kad su moral naslijedili od bakterija.
Od primata i unaprijedili ga. Kreacionizam je zadrta i neuka a bahata vjerska protuznanost.

Quote:
Bog nije univerzum, univerzum je Božje djelo. Neznabošci ne znaju.
Pričaš bajke o Univerzumu, da šalje nekakve pljesnive spise prepune nasilja i kolje djecu.

Quote:
Naravno da govoriš. Forum je krcat tvojim najboljim tumačenjima. Svi smo drugi u krivu ak ti proturječimo. Kao i ja sad.
Ne gledam ja to tako kao ti, kao nekakvo nadmetanje, nego zajednički trud prema istini.

Quote:
Iz stihova je evidentno da nije bilo spolnog odnosa. Izgleda da si ju i ti svom srcu već okrenuo sto puta kad jedno te isto tepeš. :klap:
Ma znam, ima vas k'o pljeve.
Sad si se već uvrijedio i počeo sipat ljute uvrede. Mislim da smo završili s temom o Sari i Abrahamu, a imamo toliko mnogo drugog materijala gdje se žene vrijeđaju na najgori način po Bibliji.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 17:33   #191
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Muljaš preko svake mjere. Očigledno je prešutno lagao da mu nije žena. To što mu je bila polusestra, pa nije lagao ako je rekao da mu je sestra, lukava je izvlakačina da izbjegne reći: "Hej, to je moja žena, dalje ruke od nje!"



Što fali Bogovima s raznim stilizacijama. Mrziš tuđe Bogove a hvalisaš svojega "koji ima većega". Prihvati sekularizaciju i da ljudi vjeruju u razne Bogove kao i ti. I da ih ne treba istrijebiti.




Nisam čuo za egipatsku praksu ubijanja muževa da bi silovali njihove udovice. Ali jesam čuo za prostituiranje čak i vlastitih žena.



Negiraš očito.



A On je savršen zato jer smo taj pojam tako i definirali.



Od primata i unaprijedili ga. Kreacionizam je zadrta i neuka a bahata vjerska protuznanost.



Pričaš bajke o Univerzumu, da šalje nekakve pljesnive spise prepune nasilja i kolje djecu.



Ne gledam ja to tako kao ti, kao nekakvo nadmetanje, nego zajednički trud prema istini.



Sad si se već uvrijedio i počeo sipat ljute uvrede. Mislim da smo završili s temom o Sari i Abrahamu, a imamo toliko mnogo drugog materijala gdje se žene vrijeđaju na najgori način po Bibliji.
Ljubomora na velike kurce Egipta je učinila svoje.
I ja sam ljubomoran na onoga afrikanca koji ima do koljena,no nisam napisao religiju radi toga pa da napišem Afrikanci su zli a moj narod je dobar jer imam maloga pišu.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:16   #192
Tu sam svoje za sad rekao. Besmislene provokacije nisu tema.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 04:10   #193
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Muljaš preko svake mjere. Očigledno je prešutno lagao da mu nije žena. To što mu je bila polusestra, pa nije lagao ako je rekao da mu je sestra, lukava je izvlakačina da izbjegne reći: "Hej, to je moja žena, dalje ruke od nje!"



Što fali Bogovima s raznim stilizacijama. Mrziš tuđe Bogove a hvalisaš svojega "koji ima većega". Prihvati sekularizaciju i da ljudi vjeruju u razne Bogove kao i ti. I da ih ne treba istrijebiti.




Nisam čuo za egipatsku praksu ubijanja muževa da bi silovali njihove udovice. Ali jesam čuo za prostituiranje čak i vlastitih žena.



Negiraš očito.



A On je savršen zato jer smo taj pojam tako i definirali.



Od primata i unaprijedili ga. Kreacionizam je zadrta i neuka a bahata vjerska protuznanost.



Pričaš bajke o Univerzumu, da šalje nekakve pljesnive spise prepune nasilja i kolje djecu.



Ne gledam ja to tako kao ti, kao nekakvo nadmetanje, nego zajednički trud prema istini.



Sad si se već uvrijedio i počeo sipat ljute uvrede. Mislim da smo završili s temom o Sari i Abrahamu, a imamo toliko mnogo drugog materijala gdje se žene vrijeđaju na najgori način po Bibliji.
Tu svatko normalan vidi da je u pitanju korist koju je imao od davanja svoje polu sestre žene na pladnju Egipćanima.Moralniji su bili Egipćani od njega,poštovali su tuđe žene ta to je vidljivo bilo iz texta kad ga je ovaj pitao zašto nije rekao da mu je to žena.
Vrlo vjerojatno i onaj sin mu je sin Egipćana koji je oplodio Saru vratilo se kao bumerang..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.