Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 01:46   #41
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam što se čudite, cijela europa ima porez na nekretnine, sada bi nešto izvljevali i glumili socijalističku utopiju sa besplatnim zdravstvom ,školstvom, skrbi za starije, neoprezivim nekretninama. Jedino što se "odgodom" postiže je zamrzavanje nereda u evidencijama (što opet onemogućava neke druge reforme), a o tome da se HR pretvara HR u oazu za hohštaplere koji izbjegavaju plaćanje poreza u svojim državama. Ne bi mi bilo krivo da vlada ima neki skriveni plan da nas pretvori u Monaco, ali poznavajući naše vlade bilo lijeve ili desne ne gajim velike nade.
Socijalisticka utopija sa neoporezivim nekretninama.???????


Malo si se pogubio ....upravo je mentaitet socijalizma da se oporezuje sve i svasta.
A nered se ne rjesava tako sto nesposbnim neradnicima guras jos vise novca....vec se postize tako da otpustis one koji su odgovorni za nered i nerad.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 09.08.2017., 02:09   #42
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Rezultati ankete sa prethodne teme:

Da 9 - 10.98%
Quote:
ekaliopa, InterMezzo, jdoric, josip-presvetli, NotSure, Paul George, sdespoto, Tvrd0linijaš, Zek0slav
Ne 73 - 89.02%

Napomena: kolega InterMezzo je pogriješio kod glasovanja pa je točan rezultat 8 Za i 74 Protiv ili cca 10% za i 90% protiv.
ček', ček' malo, tek sad ovo vidim!

nikako nije moguće da sam glasala sa "Da" jer sam jasnog stava od samog početka i svugdje gdje o tome zborim, dakle "Ne" je bio moj odgovor! kako sam se našla pod "Da"?!

dakle, moj odgovor je "Ne". hvala.

i još gledam negdje predvečer, kad sam svratila na brzinu na temu, kako se piše da su neki pogrešno stisnuli odgovor...ruku bih dala u vatru da sam stisnula u kružić ispod, drugi po redu, i još gledala podugačku liniju/broj dotadašnjeg glasanja, značajno dužu u odnosu na onu iznad.

ekaliopa is offline  
Old 09.08.2017., 02:25   #43
Postoje price da se spremaju izbori. Vjerovatno stoka ovako si stima rejting.
Poslije.sezone bit ce love za kupovinu glasova a onda izbori.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 09.08.2017., 02:43   #44
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ako je ovo zamjena za komunalnu promijeni uplatnice i prestani maltertirat narod.
Nece jer je prosle godine od komunalne ubrano novca u visini 0,66% BDP-a, sa porezom na kuce za odmor 0,7%.
U dlaku smo kao trenutni prosjek u EU (bez UK ce se smanjit prosjek od tog nameta).


Mnoge zulja "visak". Cinici bi rekli to je tradicija na "ovim podrucjima".
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 09.08.2017., 05:09   #45
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Nemoj, jednom kad ga uvedu žaba je već napola skuhana. I da je jednu lipu godišnje to je samo uvertira.
Ja isto mislim da ne trebaju kompromisi, dosta se nacija bojala vlade, ajmo konačno uvesti demokraciju, i nestabilnu vladu.

Kako kažu ameri u filmovima, nema pregovora s teroristima
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 09.08.2017., 05:32   #46
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Zlatousti je vrlo pametno reagirao. Bit ce da prate sta se zbiva online. Lipina peticija je u par dana skocila za jedno 60.000 glasova i facebook je prepun vrlo intenzivnih reakcija. Odjednom je ljudima doslo nekako na vidjelo sta se zbiva. Da je bilo "sta davite, izglasali smo" bilo bi i sanse da se slozi kakav referendum i neugodne stvari. Ovako, jedna nedefinirana odgoda (4 dana?) lijepo podriva odlucnost gradjana ("ufff, ipak nece, bar ne jos").

Majstorski takticki odigrano, ali strateski ostaju stetocine i praznine kao sto su i bili.
Cim paznja naroda popusti krenut ce se s implementacijom zakona. Na to se uostalom i racuna.

Nikakve odgode nece biti, ne zanosite se.

Referendum se mora sprovesti do kraja jer je zakon vec izglasan pa Ustavni sud nece moci reci da referendumsko pitanje nema smisla jer je Vlada odustala od zakona.

Ovo je tek pocetak.

Sretno.
Knosos is offline  
Old 09.08.2017., 07:25   #47
evo otkrivena još jedna zamka ovog poreza,

kod nekretnina koje su obnovljene za godinu izgradnje uzima se godina obnove, što znaci stavili ste novu fasadu prošle godine na kucu izgrađenu 1900g i vaša kuca, za ovu državu više nije stara 117 g. vec samo godinu.

http://www.braniteljski-portal.hr/ob...vas-to-kostati
tanita is offline  
Old 09.08.2017., 07:56   #48
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
evo otkrivena još jedna zamka ovog poreza,

kod nekretnina koje su obnovljene za godinu izgradnje uzima se godina obnove, što znaci stavili ste novu fasadu prošle godine na kucu izgrađenu 1900g i vaša kuca, za ovu državu više nije stara 117 g. vec samo godinu.

http://www.braniteljski-portal.hr/ob...vas-to-kostati
U novom zakonu tehnicki napisali su rijec "rekonstrukcija". Rekonstrukcija po pravilima struke - a neka me se ispravi ako grijesim, znaci intervencija na takvoj razini koja ili mjenja dosadasnji gradevinski elaborat, odrazava se na promjenu kvadrature, gabarite stambene gradevine i slicno ( dogradivanje,nadogradivanje, uklanjanje vanjskog dijela gradevine, izvodenje radova zbog promjene namjene objekta...). Adaptacija nije automatski rekonstrukcija.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 09.08.2017., 08:12   #49
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
evo otkrivena još jedna zamka ovog poreza,

kod nekretnina koje su obnovljene za godinu izgradnje uzima se godina obnove, što znaci stavili ste novu fasadu prošle godine na kucu izgrađenu 1900g i vaša kuca, za ovu državu više nije stara 117 g. vec samo godinu.

http://www.braniteljski-portal.hr/ob...vas-to-kostati
Što objašnjava velikodušno sufinanciranje troškova obnove pročelja stambenih objekata od strane Grada Zagreba.

Dugoročna investicija.
Knosos is offline  
Old 09.08.2017., 08:19   #50
Idemo na referendum protiv ovog zlotvorskog poreza. Sinoć smo dobili jednu bitku, ali rat još traje. Prvom prilikom pokušati će ga uvesti opet.
Goku-san is offline  
Old 09.08.2017., 08:33   #51
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
U novom zakonu tehnicki napisali su rijec "rekonstrukcija". Rekonstrukcija po pravilima struke - a neka me se ispravi ako grijesim, znaci intervencija na takvoj razini koja ili mjenja dosadasnji gradevinski elaborat, odrazava se na promjenu kvadrature, gabarite stambene gradevine i slicno ( dogradivanje,nadogradivanje, uklanjanje vanjskog dijela gradevine, izvodenje radova zbog promjene namjene objekta...). Adaptacija nije automatski rekonstrukcija.
Građevinski elaborat u zakonu ne postoji. Postoje elaborati (na temelju kojih se radi glavni projekt) i projekti (idejni, glavni, izvedbeni, PiS, tipski projekt i projekt uklanjanja građevine).

Ovo sve što si ti navela ima za posljedicu ponovno izdavanje lokacijske dozvole (i građevinske) jer se mijenjaju vanjski gabariti objekta. Rekonstrukcija se ne definira kao vršenje radnji na objektu koje utječu na njegove vanjske gabarite nego se definira kao vršenje radnji koje utječu na temeljne zahtjeve objekta. Na temeljne zahtjeve objekta možeš utjecati i bez promjene vanjskih gabarita i samim time to znači da možeš napraviti rekonstrukciju bez potrebe za izdavanjem nove lokacijske dozvole.

Ovaj primjer koji je navela tanita je točan jer se mijenjanjem fasade utječe na barem jedan temeljni zahtjev objekta - gospodarenje energijom i očuvanje topline, dakle to bi bila rekonstrukcija i nulta godina bi, po zakonu, bila 2017.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 09.08.2017., 08:50   #52
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Građevinski elaborat u zakonu ne postoji. Postoje elaborati (na temelju kojih se radi glavni projekt) i projekti (idejni, glavni, izvedbeni, PiS, tipski projekt i projekt uklanjanja građevine).

Ovo sve što si ti navela ima za posljedicu ponovno izdavanje lokacijske dozvole (i građevinske) jer se mijenjaju vanjski gabariti objekta. Rekonstrukcija se ne definira kao vršenje radnji na objektu koje utječu na njegove vanjske gabarite nego se definira kao vršenje radnji koje utječu na temeljne zahtjeve objekta. Na temeljne zahtjeve objekta možeš utjecati i bez promjene vanjskih gabarita i samim time to znači da možeš napraviti rekonstrukciju bez potrebe za izdavanjem nove lokacijske dozvole.

Ovaj primjer koji je navela tanita je točan jer se mijenjanjem fasade utječe na barem jedan temeljni zahtjev objekta - gospodarenje energijom i očuvanje topline, dakle to bi bila rekonstrukcija i nulta godina bi, po zakonu, bila 2017.
Hvala na ispravku, može još samo komentar na zakon o gradnji koji točno specificira što znači rekonstrukcija http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._153_3221.html


"rekonstrukcija građevine je izvedba građevinskih i drugih radova na postojećoj građevini kojima se utječe na ispunjavanje temeljnih zahtjeva za tu građevinu ili kojima se mijenja usklađenost te građevine s lokacijskim uvjetima u skladu s kojima je izgrađena (dograđivanje, nadograđivanje, uklanjanje vanjskog dijela građevine, izvođenje radova radi promjene namjene građevine ili tehnološkog procesa i sl.), odnosno izvedba građevinskih i drugih radova na ruševini postojeće građevine u svrhu njezine obnove"

Također ako može komentar a vezan uz izdavanje građevinske dozvole, http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=17707 ;

Građevinska dozvola je temeljni akt za građenje kojim se dozvoljava početak građevinskih radova.
Izdaje se za gradnju novih i/ili rekonstrukciju postojećih građevina (nadogradnja, građevinski radovi radi promjene namjene i sl.)
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*

Zadnje uređivanje ChienSaintHuber : 09.08.2017. at 09:06.
ChienSaintHuber is offline  
Old 09.08.2017., 08:54   #53
Ne može .

Što ti je nejasno u citiranom?
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 09.08.2017., 09:05   #54
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
ček', ček' malo, tek sad ovo vidim!

nikako nije moguće da sam glasala sa "Da" jer sam jasnog stava od samog početka i svugdje gdje o tome zborim, dakle "Ne" je bio moj odgovor! kako sam se našla pod "Da"?!

dakle, moj odgovor je "Ne". hvala.

i još gledam negdje predvečer, kad sam svratila na brzinu na temu, kako se piše da su neki pogrešno stisnuli odgovor...ruku bih dala u vatru da sam stisnula u kružić ispod, drugi po redu, i još gledala podugačku liniju/broj dotadašnjeg glasanja, značajno dužu u odnosu na onu iznad.

Editirao sam uvodni post.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 09.08.2017., 09:09   #55
Ne znam kako on misli narod dodatno obrazovati. Vecina ljudi ima zavrsenu osnovnu skolu i zna umnozak kvadrature i razno raznih koeficjenta. Pa ono sto dobijes na kraju - to placas. Naravno, zakon je donesen namjerno na nacin da lokalna samouprava nije donjela svoje vrijednosti koeficjenta. Tako da dio prodje, narod se ne buni, oni donesu koeficijente da imaju za novi Audi i to je to. A i sto ce biti 2020 nije jasno; naime lakse je progurati zakon sada kakav jest i da onda on postoji, pa kasnije raditi izmjene, nego ponovno gurati zakon ispocetka.

A za izracun - pa eto recimo posebni porez za kuce na odmor je jasan; placa se od minimalno 5 do maksimalno 15 kuna po kvadratu neto korisne i zavrsene/sagradjene povrsine umanjene za koeficjente namjene (stambeni, garaza, terasa otkrivena, terasa natkrivena, balkon otkrive/natkriven), a neuredjeno potkrovlje koje bi teoretski mogao biti stan ali nije nego je cigla ili zbuka samo - na to se ne placa. Na kontinentu tipa oko Zagreba su obicno lokalci opalili 10 kuna po kvadratu (jer kao nije to more pa su oni socijalno osjetljivi) a na moru koliko ja znam sve lokalne uprave deru maksimalnih 15 kuna.

I sada se javio Bozo Petrov i komentirao Plenkovica. Da je to njegov modus operandi - da je najavio odogodu pa kada se stisa i dalje ce po svom a nije nista sluzbeno zaveo da se odgoda raspravi u Saboru. OK - super. No kada se je taj zakon glasovao predsjednik Sabora je upravio bio Bozo Petrov a i njegovi zastupnici MOSTA su dizali ruku za a ne protiv. Pa eto sto se nisi tada pobunio kada si imao fotelju.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 09:11   #56
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Idemo na referendum protiv ovog zlotvorskog poreza. Sinoć smo dobili jednu bitku, ali rat još traje. Prvom prilikom pokušati će ga uvesti opet.
Referendum ne damo naše ceste nismo imali jer je vlada odustala od monetizacija ili kako već i to se osim u pričama u stvarnosti nije dogodilo.

Ovdje je drugi par rukava jer je ovo iz priče prešlo u zakonski okvir te je usvojeno u Saboru i da bi se to rušilo mora se rušit u Saboru ili na referendumu.

Sam pojam odgode bez vremenskog okvira i bez točne specifikacije zašto je odgoda i šta se priprema da bi se Zakon implementirao je bacanje prašine u oči od strane vlade jer odgoda ne znači da Zakona nema jer je Zakon tu.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 09.08.2017., 09:12   #57
Quote:
Mortal Kombajn kaže: Pogledaj post
Pa čitam da bi građani koji posjeduju kuću ili stan sagrađeni prije 1971. sa novim prijedlogom poreza imali manja davanja nego što su do sada plaćali kao komunalnu naknadu.
Čitam na medijima. To je žalosno da mediji svaki na svoj način komuniciraju taj porez umjesto da se vlada za tu komunikaciju prema građanima dobro pripremila.
To je patka da stvar lakše prođe. Čak i da nekome sada bude jeftinije s vremenom će svima biti skuplje. Njima je bitno da ga uvedu kao princip, jednom kad je tu, lako ga oni povise.
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 09:15   #58
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ne znam kako on misli narod dodatno obrazovati. Vecina ljudi ima zavrsenu osnovnu skolu i zna umnozak kvadrature i razno raznih koeficjenta. Pa ono sto dobijes na kraju - to placas. Naravno, zakon je donesen namjerno na nacin da lokalna samouprava nije donjela svoje vrijednosti koeficjenta. Tako da dio prodje, narod se ne buni, oni donesu koeficijente da imaju za novi Audi i to je to. A i sto ce biti 2020 nije jasno; naime lakse je progurati zakon sada kakav jest i da onda on postoji, pa kasnije raditi izmjene, nego ponovno gurati zakon ispocetka.

A za izracun - pa eto recimo posebni porez za kuce na odmor je jasan; placa se od minimalno 5 do maksimalno 15 kuna po kvadratu neto korisne i zavrsene/sagradjene povrsine umanjene za koeficjente namjene (stambeni, garaza, terasa otkrivena, terasa natkrivena, balkon otkrive/natkriven), a neuredjeno potkrovlje koje bi teoretski mogao biti stan ali nije nego je cigla ili zbuka samo - na to se ne placa. Na kontinentu tipa oko Zagreba su obicno lokalci opalili 10 kuna po kvadratu (jer kao nije to more pa su oni socijalno osjetljivi) a na moru koliko ja znam sve lokalne uprave deru maksimalnih 15 kuna.

I sada se javio Bozo Petrov i komentirao Plenkovica. Da je to njegov modus operandi - da je najavio odogodu pa kada se stisa i dalje ce po svom a nije nista sluzbeno zaveo da se odgoda raspravi u Saboru. OK - super. No kada se je taj zakon glasovao predsjednik Sabora je upravio bio Bozo Petrov a i njegovi zastupnici MOSTA su dizali ruku za a ne protiv. Pa eto sto se nisi tada pobunio kada si imao fotelju.
Petrov se nema što na Plenkovića po ovom pitanju, sjedio je u vladi i podržao ovaj porez. Zato neka Petrov krene prema ropotarnici zaborava i nikad se iz nje ne vrati.
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 09:23   #59
U tisini se progurava novi stetni zakon o sumama u kojem pise da se mogu rusiti sume u svrhu izgradnje golf resorta i sl, a za dozvolu nece trebati niti studija utjecaja na okolis.

2001. se pricalo u visokim krugovima da Eu rado financira sredjivanje zemljisnih knjiga itd zbog lakse razvlascivanja i nacionalizacije, te da se sve mora privatizirati-zdravstvo, šume itd.
Vidimo da to nisu bile puke teorije zavjere.
A navodno u Zakonu o koncesijama se provuklo i o koncesijama na izvore. Kad se vratim s g o.,bas cu procesljati zakone


Ovo o zakonu u sumama ima na portalu Slobodne Dalmacije.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 09.08.2017., 09:24   #60
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
To je patka da stvar lakše prođe. Čak i da nekome sada bude jeftinije s vremenom će svima biti skuplje. Njima je bitno da ga uvedu kao princip, jednom kad je tu, lako ga oni povise.
pa tko im brani dizati vodnu naknadu?
tako da ona s vremenom također može biti skuplja,
kako meni sve ostaje na istom, isti mi je vrag plačao porez na nekretnine ili vodnu naknadu. Rekao bih odokativno da je 80% objekata u Hr izgrađenih prije 1987, tako da 80% vlasnika nekretnina davanja ostaju ista ili manja, a ostalima se povečava max 70 kn mjesečno
od ovog se po meni napravila drama bezveze
penkalaa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.