Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2017., 23:55   #2941
Quote:
Jehana kaže: Pogledaj post
Dragi i ja smo si za putovanje uplatili jug Engleske <3. 10 dana . Jedva čekam!
Uuuu, divna destinacija! Sretan put i puno uživancije

Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Ljudi imate li kakve preporuke za putovanje u toplije krajeve u studenom? To mi je fakat zelja i znam da bi nas kostalo al da nas sad ne izbije skroz iz cipela. Jesu li neke destinacije pristupacnije od drugih? Isli bi organizirano pa ako netko ima iskustva...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Meni su Maldivi broj 1, a tad je i suha sezona na Maldivima Za Maldive će ti trebati bar 10 tisuća kn po osobi.
Od drugih destinacija imaš i Indoneziju (Bali), Maleziju - mislim da su oni cjenovno pristupačniji od Maldiva. Sejšeli su nešto u rangu s Maldivima bih rekla, a Filipini su isto predivni, ali je skupo doći do njih.

Ako te više zanima zapadna strana onda definitivno Dominikanska Republika (nju smo mi razmatrali kao opciju) ili neka druga zemlja na Karibima
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 07:49   #2942
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Ljudi imate li kakve preporuke za putovanje u toplije krajeve u studenom? To mi je fakat zelja i znam da bi nas kostalo al da nas sad ne izbije skroz iz cipela. Jesu li neke destinacije pristupacnije od drugih? Isli bi organizirano pa ako netko ima iskustva...
Mi smo bili u Dominikanskoj republici početkom prosinca i vrijeme je bilo dobro (temperatura zraka oko 25 a mora oko 22°C).

Pretraži zadnjih par stranica ove teme, tamo sam pisao razne opcije i iskustva iz Dominikanske republike.
Ne sjećam se sad točno ali mislim da nas je za cca 7 dana putovanja izašlo (ukupno) manje od 10 000 kn. Tu su uračunate sve karte, prijevoz, smještaj, hrana, kokteli, suveniri, rentanje opreme za surfanje...

Jeftinija opcija su vam možda Kanari gdje je prosječna temperatura mora i zraka oko 22°C a mogu se naći jako povoljni letovi iz Budimpešte ili Venecije.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:29   #2943
Filipine ne bih preporucila, mene nisu odusevili i ja osobno sam ocekivala puno vise.
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 11:36   #2944
Bome Bali nije baš nešto jeftiniji od Maldiva... Mi smo gledali i isto se kreće oko 9-10 000 kn po osobi za nekih 10 dana u hotelu s 4*.
Vjerojatno ovisi i o mjesecu u kojem se ide.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 18:03   #2945
Quote:
coralicious kaže: Pogledaj post
Filipine ne bih preporucila, mene nisu odusevili i ja osobno sam ocekivala puno vise.
Oprosti, ali upalo mi je u oko pa ću komentirati.
Država ima >100 milijuna stanovnika i >7500 otoka. Malo mi je pretjerana generalizacija da ih ne bi preporučila jer si, pretpostavljam, išla na Boracay ili Palawan koji ti se očito nisu svidjeli.

Oprosti još jednom, to mi je stvarno trn u oku, kao kad netko ode u NY i kaže da je Amerika bezveze, tako je meni ovo zazvučalo previše generalizirano, a nisi napisala ni neki argument što te razočaralo

A što onda predlažeš da ti je bilo bolje od Filipina - Tajland, Dominikanska, Maldivi, Bali od destinacija koje se ovdje spominju, ne znam što si još obišla?
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:43   #2946
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Mi smo baš neki dan uplatili putovanje na Maldive!

Tko će sad čekat do 8. mjeseca? Upozorili su nas u agenciji da se ne preporuča ići u 8.mjesecu zbog jakih vrućina, a i kišna je sezona, ali ne brine nas to previše... Drugog izbora nemamo, osim čekati zimu, a to nam se neda...
Baš mi je drago da ste bukirali Maldive! Sad ću te gnjavit s detaljima!

Jel bi htjela podjelit neke info?
stares is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 22:09   #2947
Quote:
stares kaže: Pogledaj post
Baš mi je drago da ste bukirali Maldive! Sad ću te gnjavit s detaljima!

Jel bi htjela podjelit neke info?
Pitaj slobodno što te zanima Mi jedva čekamo, čak sam si instalirala aplikaciju za odbrojavanje
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 22:07   #2948
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Pitaj slobodno što te zanima Mi jedva čekamo, čak sam si instalirala aplikaciju za odbrojavanje
Ajajaja

Ajde onda redom...
kad idete i na koliko?
Jeste sami organizirali ili preko agencije?
Gdje idete (koji otok/resort)?
Jeste uzeli all inclusive ili nešto drugo?
Koja je ruta putovanja/aviokompanija?
Cijena?
Savjeti oko organiazcije odabira?




može i privatna poruka ako ti je lakše

Hvalaaa!
stares is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 12:05   #2949
Ajde please ovdje, a ne u inbox. Ideja foruma upravo i je javno podijeliti svoje iskustvo
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:12   #2950
Mogu i ovdje, ali ne bih išla toliko u detalje ipak


Izabrali smo Kuredu Island resort nakon mukotrpnog više mjesečnog mozganja kamo otići...Imali smo više favorita i na kraju smo se odlučili za Kuredu.

Uzeli smo All inclusive jer nam se to najviše isplati i to preko agencije Mondo travel.

Slali smo upite još nekim agencijama (Kompas je ispao skuplji, a i nisu nam odmah odgovorili, pa dok sam dobila njihov odgovor smo već bukirali preko Monda).

Zeznuta stvar ako rezervirate preko agencije je avionska karta, jer jedan dan je jedna cijena, a već drugi dan može skočiti drastično...što se i nama dogodilo, dok smo se odlučivali (u pitanju je bilo par dana)...dok, ako sami kupujete toga nema.

Računajte da vam za Maldive treba minimalno 10 tisuća kuna po osobi..i još sam moža malo i rekla. Izuzetak je ako se ide na naseljene otoke, onda su puno pristupačnije cijene.

Mi idemo izvan sezone (8. mj) tako da su cijene ipak nešto niže nego u sezoni.
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:18   #2951
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
Bome Bali nije baš nešto jeftiniji od Maldiva... Mi smo gledali i isto se kreće oko 9-10 000 kn po osobi za nekih 10 dana u hotelu s 4*.
Vjerojatno ovisi i o mjesecu u kojem se ide.
Karte se na akciji (Qatar ili Emirates) nađu za cca 450 eur. Većinom ljudi idu par dana Kula Lumpur i onda Bali. Ako ideš u solo organizaciju većinom ispadne oko 1.000 eur za cca 15 dana. Prijevoz, rentanje skutera, izleti, smještaj i hrana. Mislim, ovo sad pišem sa strane putovanja (jer često putujem), a ne samo sa strane medenog mjeseca. Ja nisam tip koji će u hotel i biti samo na jednom mjestu. Ali naravno, netko se želi samo leći i to je to. Ali što se tiče plaža Tajland i Filipini imaju puno bolje, čišće i ljepše plaže. Bali je više poznat po kulturi, hrani i priroda (rižina polja). Naravno da ima i lijepih plaža ali tamo je puno turista i pozamašne cijene.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:09   #2952
Pozdrav

Planiramo vjenčanje početkom novembra pa biramo destinaciju. Mislili smo ići privatno, bez turističke agencije, jer hoćemo da imamo više fleksibilnosti . Eh sad, destinacije smo mislisi Španije, Portugal ili Grška. Vjerovatno Španija, možda 5 dana Barsalona, 5 Sevilja ili tako nešto. Šta biste vi preporučili za destinaciju? I ako ima neko iskustva sa Španijom, kakvi su privatni smještaji, hrana, cijene, šta obići u Barsi i Sevilji, jel euro normalno ide svugdje i sl? I da, bi li se moglo nekako prebaciti trajektom/brodom od Barcelone možda do Sevilje (dio busem). I da, koliko bi otprilike došlo 5 dana Barsa, 5 Sevilja, privatni smještaj?

Svaki savjet dobrodošao, pošto nismo definitivno odlučili ništa
aldm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:47   #2953
Quote:
aldm kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Planiramo vjenčanje početkom novembra pa biramo destinaciju. Mislili smo ići privatno, bez turističke agencije, jer hoćemo da imamo više fleksibilnosti . Eh sad, destinacije smo mislisi Španije, Portugal ili Grška. Vjerovatno Španija, možda 5 dana Barsalona, 5 Sevilja ili tako nešto. Šta biste vi preporučili za destinaciju? I ako ima neko iskustva sa Španijom, kakvi su privatni smještaji, hrana, cijene, šta obići u Barsi i Sevilji, jel euro normalno ide svugdje i sl? I da, bi li se moglo nekako prebaciti trajektom/brodom od Barcelone možda do Sevilje (dio busem). I da, koliko bi otprilike došlo 5 dana Barsa, 5 Sevilja, privatni smještaj?

Svaki savjet dobrodošao, pošto nismo definitivno odlučili ništa
Bila sam u sve tri zemlje, Moj izbor je Grcka (Santorini) pa Portugal (Lisabon) i zadnja Španjolska i Barca (dva puta sam bila). Bila sam i u Valenciji i u Madridu i više su me se dojmili od Barcelone.

Sevillu bi ja svakako puno prije s Lisabonom kombinirala nego s Barcelonom. Euro je naravno svugdje u te tri zemlje jer im je službena valuta. Za smještaj ukucaj grad koji želiš i datum u tražilice te pogledaj. To je vrlo individualno (udaljenost od znamenitosti, veličina, opremljenost, izgled). U svakom slučaju Barcelona je najskuplja i za smještaj i za potrošnju tamo. No naravno nije to ništa strašno ali između navedenih iskače. Smještaj traži na: bookingu, agodi, airbnb-u ...U svakom slučaju odi na turizam na forumu i imaš brdo info za sve navedene destinacije.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:18   #2954
S obzirom na dešavanje u Kataloniji, ipak nećemo u Barselovu. Odlučili smo da kombinujemo Sevilju sa Lisabonom ili Tenerifama. Pa ako je neko bio (a jeste ) molim da iznesu iskustva. Šta treba obići, kakav je prevoz, na šta obratiti pažnju i sl. Hvala
aldm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 23:17   #2955
Quote:
aldm kaže: Pogledaj post
S obzirom na dešavanje u Kataloniji, ipak nećemo u Barselovu. Odlučili smo da kombinujemo Sevilju sa Lisabonom ili Tenerifama. Pa ako je neko bio (a jeste ) molim da iznesu iskustva. Šta treba obići, kakav je prevoz, na šta obratiti pažnju i sl. Hvala
Kao što sam ti već napisala najbolje da odeš na topic turizam za svaki od gradova. Tamo ćeš naći friška iskustva, moći postavljati pitanja ljudima koji su sigurno bili i čitati prijašnja iskustva. Puno bolja opcija nego ovdje čekati eventualno par osoba.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:30   #2956
Imam pitanje i nadam se da mi neka od vas može pomoći. Naime mene zanima da li je koja od vas imala situaciju da avionsku kartu kupuje prije vjenčanja, odnosno promjene prezimena?

Naime planiramo bračno putovanje i obzirom da je daleka destinacija planiramo dosta ranije kupit karte, e sad na koje prezime kupujem avio kartu?
Planiramo put na više od 2tjedna, mj dana nakon vjenčanja.....jel mogu ja odma kupiti kartu na novo prezime?
Angelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 23:38   #2957
Quote:
Angelly kaže: Pogledaj post
Imam pitanje i nadam se da mi neka od vas može pomoći. Naime mene zanima da li je koja od vas imala situaciju da avionsku kartu kupuje prije vjenčanja, odnosno promjene prezimena?

Naime planiramo bračno putovanje i obzirom da je daleka destinacija planiramo dosta ranije kupit karte, e sad na koje prezime kupujem avio kartu?
Planiramo put na više od 2tjedna, mj dana nakon vjenčanja.....jel mogu ja odma kupiti kartu na novo prezime?
Obavezno kupujes kartu na ono ime i prezime koje ces imati u trenutku putovanja. Svaka dodatna izmjena (naknadno) se poprilicno naplacuje. Probaj proci korak kupnje skroz do kraja i vidi da li te trazi broj putovnice. Ako te to trazi (ovisi o aviokompaniji i destinaciji) javi se u kontakt sluzbu aviokompanije (prije kupnje) i pitaj da li taj dio mozes naknadno promijeniti.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 09:18   #2958
Quote:
Angelly kaže: Pogledaj post
Imam pitanje i nadam se da mi neka od vas može pomoći. Naime mene zanima da li je koja od vas imala situaciju da avionsku kartu kupuje prije vjenčanja, odnosno promjene prezimena?

Naime planiramo bračno putovanje i obzirom da je daleka destinacija planiramo dosta ranije kupit karte, e sad na koje prezime kupujem avio kartu?
Planiramo put na više od 2tjedna, mj dana nakon vjenčanja.....jel mogu ja odma kupiti kartu na novo prezime?
Kupiš na novo prezime ako možeš.
Problem može biti ako ti treba viza za tu državu ili ako trebaš unjeti broj putovnice prilikom kupovine avio karte.

Novu putovnicu moraš napraviti unutar 15 dana od dana vjenčanja (od dana promjene prezimena).
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:30   #2959
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Kupiš na novo prezime ako možeš.
Problem može biti ako ti treba viza za tu državu ili ako trebaš unjeti broj putovnice prilikom kupovine avio karte.

Novu putovnicu moraš napraviti unutar 15 dana od dana vjenčanja (od dana promjene prezimena).
Viza nije problem. Npr. američka bude izdana na 10 godina, a putovnica prestaje važiti. Ne vadi se nova viza nego se uz novu nosi i stara putovnica u kojoj je viza. Provjereno za SAD i baš slučaj udaje.

Ostale vize su većinom online ili im je kratki rok izdavanja tako da sigurno stigneš nakon vjenčanja. Samo obavezno sada kupuj na novo prezime. To nemaš što ne moći - ti sama upisuješ u polje što želiš.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 16:12   #2960
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Viza nije problem. Npr. američka bude izdana na 10 godina, a putovnica prestaje važiti. Ne vadi se nova viza nego se uz novu nosi i stara putovnica u kojoj je viza. Provjereno za SAD i baš slučaj udaje.

Ostale vize su većinom online ili im je kratki rok izdavanja tako da sigurno stigneš nakon vjenčanja. Samo obavezno sada kupuj na novo prezime. To nemaš što ne moći - ti sama upisuješ u polje što želiš.
Ne bi baš generalizirao za vizu. Treba provjeriti. Svaka država ima neka svoja pravila. Npr. mi smo na jedan od medenih mjeseca išli u Etiopiju.
Trebali smo puno ranije naći neku lokalnu agenciju koja je trebala poslati službeni dopis nekom njihovom ministarstvu a koje nam je onda trebalo dostaviti dozvolu da uopće možemo zatražiti vizu kad dođemo na aerodrom. Uz dopis je trebalo dostaviti i skeniranu putovnicu i svašta nešto. Procedura je trajala skoro mjesec dana. Slično je bilo i za Ruandu gdje smo vizu prvu put čekali skoro mjesec dana a drugi put je dobili za 2-3 dana. Također je trebalo dostaviti skeniranu putovnicu.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.