Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 13:45   #621
na križanju draškovićeve i đorđićeve ne vidi se kamera ni u google maps ni u google view.. ali ispod piše snimljeno 2011.. tak da treba pogledati nešto novije.
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:31   #622
Molim vas informaciju dali kamera snima prolazak kroz crveno na raskrscu u Zagrebu , Ulica grada Vukovara- Savska cesta? Ili samo općenito snima promet?! Hvala
inika1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:36   #623
Zanima me je li u Splitu ima kamera na raskrižju ulice hrvatske ratne mornarice i ulice domovinskog rata tj. Između stare slobodne i raffiesen banke? Danas mi se dogodila jedna užasna situacija. Ja sam išla od Poljuda prema gore tj. Prema sunčanom satu, znači išla sam ravno ali sam ušla u srednju traku. Ta srednja traka vodi ravno i livo. Ugl ja sam tribala ići ravno ali prije mene su bila dva auta koja su išla u livo i onda sam ja dugo čekala da dođe moj red. Ugl. Dok je doša moj red već mi se upalilo crveno a ja sam ostala u sredini raskrižja.

I onda nisam znala oću li ići ravno ili u rikverc ili da stojim na istome mistu. Imala sam jednu sekundu da odlučim pa i manje. Ugl. Ja sam krenula ravno iako je to možda bija glupi potez. I morala sam brzo vozit da me ne udare ovi auti sa strane kojima se upalilo zeleno svitlo. I onda sam na pješačkom zamalo prihvatila jednu ženu. Ali hvala bogu nisam je prigazila. Osjećam se uzasno zbog toga danas cili dan ali jednostavno nisam znala šta da napravim u tome trenu kad sam ostala zaglavljena u sredini raskrižja.

Možda bi bilo najbolje da sam išla u rikverc malo ili da sam ostala na tome istome mistu ali jebiga imala sam manje od sekunde da odlučim i ja sam se možda odlučila za krivi potez. I zato me zanima je li tu ima kamera?
two faced girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 23:05   #624
saznat ćeš za kamere ako dođe kakav dopis.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 01:49   #625
Joj zbunjolo jedna. A najjači su mi ti likovi koji usred raskrižja krenu u rikverc, takvima bi trebalo zapapriti kaznu da im to više nikada ne padne na pamet. U Zagrebu bar jednu takvu situaciju vidim svaki put kad se vozim. Ne znam uopće o čemu imaš razmišljati tih jednu sekundu ili manje, meni je instruktor u autoškoli 100 puta ponovio: ako si ušao u raskrižje onda moraš iz njega izaći trakom u koju si se prestrojio. Kakvo stajanje u raskrižju ili još bolje, vožnja u rikverc? U tvom slučaju je bitno da si ušla u raskrižje (prošla semafor) na zeleno svjetlo. Ako si iz nekog razloga morala stati u raskrižju, a jesi, što tebe briga za neke s desna ili slijeva ili ne znam od kuda? Imaju stati i čekati. Pa to se u Zagrebu događa svako jutro kod Vjesnika i Zagrepčanke, stvori se gužva i vozila koja dolaze po Slavonskoj/Vukovarskoj uredno čekaju dok ovi po Savskoj ne odu iz raskrižja. I ja čekam na tom mjestu puno puta, i puno puta oni čekaju zbog mene. Što ti misliš da će netko udariti u tebe samo tako? Pa nije nitko glup da si razbije auto, a osim toga bi ispao kriv jer što bi ti trebala odletjeti vertikalno u nebesa sa svojim autom da bi gospodin mogao proći? I ta pješakinja koja ti je izletila, pa imaš trubu za takve situacije. Pješak će se maknuti ako shvati da se auto neće zaustaviti, ali mu moraš dati do znanja da se mora maknuti. Istina da će ti psovati sve po spisku, ali što ćeš, to je izvanredna situacija, ne radiš to na svakoj zebri. Uglavnom nećeš dobiti kaznu ako si ušla na zeleno, ako je već bilo crveno kad si ušla onda je druga priča.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 03:01   #626
Quote:
two faced girl kaže: Pogledaj post
Zanima me je li u Splitu ima kamera na raskrižju ulice hrvatske ratne mornarice i ulice domovinskog rata tj. Između stare slobodne i raffiesen banke? Danas mi se dogodila jedna užasna situacija. Ja sam išla od Poljuda prema gore tj. Prema sunčanom satu, znači išla sam ravno ali sam ušla u srednju traku. Ta srednja traka vodi ravno i livo. Ugl ja sam tribala ići ravno ali prije mene su bila dva auta koja su išla u livo i onda sam ja dugo čekala da dođe moj red. Ugl. Dok je doša moj red već mi se upalilo crveno a ja sam ostala u sredini raskrižja.

I onda nisam znala oću li ići ravno ili u rikverc ili da stojim na istome mistu. Imala sam jednu sekundu da odlučim pa i manje. Ugl. Ja sam krenula ravno iako je to možda bija glupi potez. I morala sam brzo vozit da me ne udare ovi auti sa strane kojima se upalilo zeleno svitlo. I onda sam na pješačkom zamalo prihvatila jednu ženu. Ali hvala bogu nisam je prigazila. Osjećam se uzasno zbog toga danas cili dan ali jednostavno nisam znala šta da napravim u tome trenu kad sam ostala zaglavljena u sredini raskrižja.

Možda bi bilo najbolje da sam išla u rikverc malo ili da sam ostala na tome istome mistu ali jebiga imala sam manje od sekunde da odlučim i ja sam se možda odlučila za krivi potez. I zato me zanima je li tu ima kamera?
Nema kamera, a i kažnjava se ulaz u križanje dok je crveno svjetlo, ti si ušla dok je bilo zeleno. Ne bi smjela ući u križanje ako nisi sigurna da možeš izaći, ali mislim da nitko u hr nije kaženjen zbog tog prekršaja.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 06:20   #627
Hvala svima puno na odgovorima. Sad ste me smirili.
two faced girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 07:37   #628
Još da naučiš da se prije križanje vozi s povećanim oprezom.nema crvenog al ima masa drugih prekršaja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:36   #629
Quote:
inika1 kaže: Pogledaj post
Molim vas informaciju dali kamera snima prolazak kroz crveno na raskrscu u Zagrebu , Ulica grada Vukovara- Savska cesta? Ili samo općenito snima promet?! Hvala
Ne snima prolazak kroz crveno, i ja sam tamo jednom proletio taman kad se presaltalo.
Mackomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:26   #630
Pozdrav ekipa,moze li pomoc?
Jucer sam na krizanju Velebitske i Poljičke gdje se skreće u lijevo (ima dopunska) prošao kroz crveno i na tom raskrižju ima kamera.
Znaci situacija je bila takva da je bila guzva ispred mene,vozio sam nekih 30-40 i gorila je dopunska,sekundu prije nego sto sam prosao se ugasila (nisam mogao stati nikako) i sad ispada da sam prosao kroz crveno.
Mogu li ocekivati kaznu ili?
nebitnojesad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:21   #631
Quote:
nebitnojesad kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,moze li pomoc?
Jucer sam na krizanju Velebitske i Poljičke gdje se skreće u lijevo (ima dopunska) prošao kroz crveno i na tom raskrižju ima kamera.
Znaci situacija je bila takva da je bila guzva ispred mene,vozio sam nekih 30-40 i gorila je dopunska,sekundu prije nego sto sam prosao se ugasila (nisam mogao stati nikako) i sad ispada da sam prosao kroz crveno.
Mogu li ocekivati kaznu ili?
Ne, te kamere nikad nisu proradile.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 00:21   #632
Guud puno hvala!
nebitnojesad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 23:07   #633
Mene sad pere uzasno i ne znam dal ocekivat kaznu?
U Splitu,povise Prometove garaze veliko raskrizje ja vozim ulicom Domovinskog rata iz smjera Kaufland -> Put Jokera..Uglavnom,losa odluka prosao kroz pola sekunde crvenog.Tamo imaju 4 trake s tim da je kamera postavljena u krajnju lijevu,tj. Snima skretanje lijevo
A ja sam bio u traci do,dakle 2. Traka od lijeva na desno..Ne znam jel hvata i tu traku u opsegu sa krajnjom lijevom ili mozda kamera jedino funkcionira na nacin da reagira na prolazak kroz crveno samo na krajnjoj lijevoj traci
brainiac96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 22:00   #634
Quote:
brainiac96 kaže: Pogledaj post
Mene sad pere uzasno i ne znam dal ocekivat kaznu?
U Splitu,povise Prometove garaze veliko raskrizje ja vozim ulicom Domovinskog rata iz smjera Kaufland -> Put Jokera..Uglavnom,losa odluka prosao kroz pola sekunde crvenog.Tamo imaju 4 trake s tim da je kamera postavljena u krajnju lijevu,tj. Snima skretanje lijevo
A ja sam bio u traci do,dakle 2. Traka od lijeva na desno..Ne znam jel hvata i tu traku u opsegu sa krajnjom lijevom ili mozda kamera jedino funkcionira na nacin da reagira na prolazak kroz crveno samo na krajnjoj lijevoj traci
Koliko znam te kamere ne snimaju prolaz kroz crveno a posebno ne vas koji ste zadržavali smjer kretanja!
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:39   #635
Pozdrav, da li netko zna je li u funkciji kamera postavljena na križanju Slavonske i Kruga ( kod McDonaldsa ) u funkciji, odnosno snima li prolazak kroz crveno. Okrenuta je u smjeru zapada i trebala bi snimati vozila sa stražnje strane
telena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 09:02   #636
Quote:
telena kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li netko zna je li u funkciji kamera postavljena na križanju Slavonske i Kruga ( kod McDonaldsa ) u funkciji, odnosno snima li prolazak kroz crveno. Okrenuta je u smjeru zapada i trebala bi snimati vozila sa stražnje strane

https://www.google.hr/maps/@45.79545...7i13312!8i6656

samo ako se nasmiješiš
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 16:12   #637
Pozdrav, danas me zaustavila policija u Zagrebu (križanje heinzelova - vukovarska). Nakon pregleda dokumenata, vatrogasnog aparata i sve opreme kaže mi policajka da me zaustavila zbog prolaska na crveno. Znam da svi kažu da nisu, ali stvarno, žuto se tek upalilo kad sam prošao. Kad sam joj rekao da sam sto posto siguran da sam prošao kroz žuto pitala me dali sam spreman tvrditi to i pred njom na sudu. Rekao sam da naravno da jesam. Poslikala je dokumente, vratila mi ih i rekla doviđenja. Na moj upit da što to sad znači, rekla je da ću sve saznati. Znači nisam dobio ni potpisao nikakav zapisnik ni ništa, samo je poslikala dokumente. Mogu li na temelju toga dobiti kaznu ili sam ipak trebao dobiti neki papir uz to?
Gideon26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 16:55   #638
Ma kakav zapisnik.Ima sve i doma ćeš dobit prekršajni nalog (ako ga napiše)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 18:08   #639
Problem je ako te usnimila kamera. Jer mogu provjeriti vrijeme i da li je bilo uključeno žuto ili crveno i ako te pozovu na sud, plaćaš još i sudske troškove u slučaju da si u krivu.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 00:15   #640
Snima li ijedna kamera na Branimirovoj prolazak kroz crveno? Neki kazu da samo neke, neki kažu da nijedna.. pa me zanima cisto preventive radi
misterbombastic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.