Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 01:17   #21
Sumnjam da je to jedini klub u gradu, boli te k, odeš u drugi i riješio si problem. Ako su zaista takvi, više nitko neće dolazit i morat će zatvoriti zbog neprofitabilnog poslovanja.

Inače vlasnik kluba ima pravo birati klijentelu, isto kao da ti iznajmiš neki prostor za proslavu. Ne može nitko doći i zahtjevati svoje pravo da bude unutra ako ga ti tamo ne želiš. Ratni profiter ti je dao najbolji savjet, s obzirom da zaštitari nemaju vremena ni mogućnosti sastavljati porotu i provoditi sudski postupak prilikom svakog problema, najčešće izbace sve koji su bili u sukobu, bez traženja tko je kriv. Ako si baš zapeo ići u taj klub (a očito jesi čim gubiš svoje vrijeme na otvaranje nicka i tipkanje), probaj objasnit situaciju, a s obzirom da te ne pamte kao problematičnog 99% će te pustiti.

Ovo whineanje ne izgleda lijepo, kao raja koja popuši ban pa na kutku za banirane prijete policijom moderatorima i pozivaju se na ustavno pravo i nekakve zakone.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 05:36   #22
Quote:
Pistoljero kaže: Pogledaj post
Smije me upozorit i izbacit ako kršim javni red i mir, čin ulaska nije kršenje javnog reda i mira, dok čin zabrane jest neovlaštena primjena sile. Koliko mi je poznato, ne smiju ti proizvoljno zabranit niti ulaz u samoposlugu.

Inače ja jesam za to da rade praktički što hoće, ali uz uvjet da to piše na vidljivom mjestu, dakle ne slažem se ni s ovakvim zakonom. Recimo često se u klubove ne pušta ako nisi odjeven prema nekakvom dress codeu, i to mi je ok, ali i to bi trebalo pisati na vidljivom mjestu.
Svađao si se pa si kršio red i izbačen si.Da drugi put ne bi bilo kršenja nema ulaza.to se zove prevencija.
Nije potrebno ništa pisat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:36   #23
svađanje (pri tome mislim na verbalnu diskusiju) nije kršenje javnog reda i mira. Prostor možda/sigurno je privatni i to nitko ne spori no ima JAVNU namjenu i registriran je kao ugostiteljski objekt/nočni klub što znaći da pristup tome imaju SVI. svako suprotno postupanje definirano je npr "zakonom o suzbijanju diskriminacije" a dalo bi se i u drugim zakonima iščitati da je zabranjeno selektivno uskraćivanje usluga.
Nije da ga ja branim jer stvarno iz napisanoga teško mogu dobiti uvid što je točno bilo ali iz ovoga što piše bio bi u pravu. ali živimo u hrvatskoj gdje pravo i pravda nema veze jedno sa drugim i gdje je pravo samo mrtvo slovo na papiru tako da se ne isplati pozivati na neku pravicu
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:36   #24
To naravno nije istina.

I naravno nema veze s Hr. Nije mi se jednom dogodilo da u Londonu vidim 30 ljudi kako ceka ispred ulaza, prođe promotor i iz reda odabere ljude koji imaju mogucnost uc, platis 150-200kn koliko je vec ulaznica, uđeš a unutra poluprazno. Odem u drugi klub, opet kolona pred ulazom, stanemo u red pa nam priđe promotor i kaze da ne cekamo jer je black only night.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:52   #25
Quote:
Pistoljero kaže: Pogledaj post
Smije me upozorit i izbacit ako kršim javni red i mir, čin ulaska nije kršenje javnog reda i mira, dok čin zabrane jest neovlaštena primjena sile.
Koliko si tvrdoglav na temi i ne želiš prihvatit što ti ljudi pišu, nekako si i mogu zamislit da te zaštitar baca van.. što te to uopće toliko opterećuje? Odi negdje drugdje i završena priča..
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 11:04   #26
Zakon o suzbijanju diskriminacije govori samo da se nekog ne smije diskriminirat po boji kože, etniku...
Ugostitelj pojedinačno može uskratit uslugu bilo kojem svojem gostu, no ne smije imati pravilo. Npr izbacivanje niskih ljudi.
Međutim da to i radi, teret dokaza je na drugoj strani.
Uostalom imaš i npr. Girls night, a i birceve u kojima npr. cure ne trebaju plaćati ulaz, a dečki moraju, sto je ocita diskriminacija, ali se ista tolerira iz očitih razloga...
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:45   #27
Postoje i hoteli u koje ne mogu roditelji s djecom, minimalna starost gosta je 16 godina. Ima npr. jedan takav Valamarov u Poreču i moram priznat da mi je tamo bilo jako lijepo bez vrišteće djece

Pa ak se zbog toga ne radi frka (a ipak se radi o djeci), tko bi očekivao da će netko radit probleme oko pravila noćnih klubova...
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:10   #28
Pa ni u kazaliste te ne pustaju ako nisi fino odjeven, pa to nigdje ne pise

Ocigledno tamo nisi pozeljan.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:37   #29
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
svađanje (pri tome mislim na verbalnu diskusiju) nije kršenje javnog reda i mira.
pročitaj zakon pa ćeš vidjeti da je.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:04   #30
Frajer izgleda šljapavo i nateže piFkana ko da mu je najbolja ženska ikad i sad se čudi kaj ga više neće tamo.
A po rezoniranju, jasno je i zakaj je solerica s pivom.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 07:18   #31
Talking

Pokusavati ostaviti novce nekome tko te tretira kao smece moze samo (izaberi sto smatras prikladnim, da ne ispadne da nekoga vrijedjam)
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 22:31   #32
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Sumnjam da je to jedini klub u gradu, boli te k, odeš u drugi i riješio si problem. Ako su zaista takvi, više nitko neće dolazit i morat će zatvoriti zbog neprofitabilnog poslovanja.
Nemam ja problem s nedostatkom klubova, nego s ovim postupkom i ovakvim postupanjem. Ovo drugo je idealističko gledanje. I dalje će pojedince tretirati kao smeće prema kojima se zalomi, neće zato propast.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Inače vlasnik kluba ima pravo birati klijentelu, isto kao da ti iznajmiš neki prostor za proslavu. Ne može nitko doći i zahtjevati svoje pravo da bude unutra ako ga ti tamo ne želiš.
Zakon i dalje kaže da je to samo u slučaju kršenja javnog reda. I usporedba ti je pogrešna, ovo nije bio privatni party.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ratni profiter ti je dao najbolji savjet, s obzirom da zaštitari nemaju vremena ni mogućnosti sastavljati porotu i provoditi sudski postupak prilikom svakog problema, najčešće izbace sve koji su bili u sukobu, bez traženja tko je kriv. Ako si baš zapeo ići u taj klub (a očito jesi čim gubiš svoje vrijeme na otvaranje nicka i tipkanje), probaj objasnit situaciju, a s obzirom da te ne pamte kao problematičnog 99% će te pustiti.
Ne, ja nisam zapeo ići u taj klub, nego sam zapeo za njihov krkanski postupak prema meni, i to sam i napisao barem jednom.

Podebljano- točno, s tim da su u ovom slučaju na prijavu nekog iz društva izbacili samo mene jer im se to činilo najjednostavnije.

Ne trebaju biti suci, mogli su i trebali napravit ono što i inače rade u sličnim slučajevima kad im se ne da reagirat, a to je da prijavljivaču kažu da ništa ne mogu napravit jer nisu ništa vidjeli, ili eventualno da će ako vide da radim to i to odreagirati.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ovo whineanje ne izgleda lijepo, kao raja koja popuši ban pa na kutku za banirane prijete policijom moderatorima i pozivaju se na ustavno pravo i nekakve zakone.
Nad njima nije primijenjen ponižavajući postupak fizičkog izbacivanja.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Svađao si se pa si kršio red i izbačen si.Da drugi put ne bi bilo kršenja nema ulaza.to se zove prevencija.
Nije potrebno ništa pisat.
1) Oni ne znaju što sam ja navodno radio, netko im se došao požalit i izbacili su me. 2) Svađali su se ti koji su se žalili na mene. 3) Po čemu je "svađanje" kršenje javnog reda, a glasno kašljanje ili glasna zvonjava mobitela nije?, 4) Što bi ti napravio da ti netko jebe mater i da zahtijeva od tebe da se makneš? Svađao bi se ili bi ga poslušao? 5) To se zove kretenizam a ne prevencija, po tome mogu odmah zabranit ulaz svima, jer se može dogodit svima da se nađu u toj situaciji. 6) Nije potrebno pisat zato jer su kriminalne parazitske strukture, tj. državni aparat odredile da se ne treba pisat.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Zakon o suzbijanju diskriminacije govori samo da se nekog ne smije diskriminirat po boji kože, etniku...
Ugostitelj pojedinačno može uskratit uslugu bilo kojem svojem gostu, no ne smije imati pravilo. Npr izbacivanje niskih ljudi.
Međutim da to i radi, teret dokaza je na drugoj strani.
Uostalom imaš i npr. Girls night, a i birceve u kojima npr. cure ne trebaju plaćati ulaz, a dečki moraju, sto je ocita diskriminacija, ali se ista tolerira iz očitih razloga...
Ali to se onda tako i napiše pa se zna, nije da usred noći dođu zaštitari, izbace muškarce iz kluba i zabrane im ubuduće ulaz.

Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Postoje i hoteli u koje ne mogu roditelji s djecom, minimalna starost gosta je 16 godina. Ima npr. jedan takav Valamarov u Poreču i moram priznat da mi je tamo bilo jako lijepo bez vrišteće djece

Pa ak se zbog toga ne radi frka (a ipak se radi o djeci), tko bi očekivao da će netko radit probleme oko pravila noćnih klubova...
Kakva pravila? Nema pravila, izbace koga god u danom trenutku požele izbacit.

Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Frajer izgleda šljapavo i nateže piFkana ko da mu je najbolja ženska ikad i sad se čudi kaj ga više neće tamo.
A po rezoniranju, jasno je i zakaj je solerica s pivom.
Izgledam bolje nego što ti možeš i zamislit da bi mogao izgledat i pijem pivo (imaš i inače problem s ljudima koji piju pivo, ili samo kad si sakriven iza ekrana?), za razliku od tebe koji još sišeš mlijeko iz mamine sise.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Pokusavati ostaviti novce nekome tko te tretira kao smece moze samo (izaberi sto smatras prikladnim, da ne ispadne da nekoga vrijedjam)
Pa zašto onda to radiš? Da si čitao temu umjesto da si došao trolat, vidio bi da ne namjeravam više ići tamo.
Pistoljero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 02:47   #33
Pročitaj članak 13 https://www.zakon.hr/z/279/Zakon-o-p...og-reda-i-mira pa se javi.
Al nemaš pojma koliko si u +,sad te ne mogu izbacit iz kluba
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 07:39   #34
Quote:
Pistoljero kaže: Pogledaj post
Pa zašto onda to radiš? Da si čitao temu umjesto da si došao trolat, vidio bi da ne namjeravam više ići tamo.
Ili te oni vise ne namjeravaju pustiti unutra?

Zapravo, to ti je mudro, cisto da se ne sramotis pred vratima kad te ne puste u svoju spelunku
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 09:26   #35
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ili te oni vise ne namjeravaju pustiti unutra?
Naravno da ga ne puštaju.
Nek otvori svoju špelunku pa će on odlučivat o ulazu i izbacivanju
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 14:53   #36
Quote:
Pistoljero kaže: Pogledaj post
Zakon i dalje kaže da je to samo u slučaju kršenja javnog reda. I usporedba ti je pogrešna, ovo nije bio privatni party.

Nad njima nije primijenjen ponižavajući postupak fizičkog izbacivanja.
Party je bio u privatnom prostoru, nije bio na trgu ili cesti. Znači privatan je.

Za njih je i ovaj oblik izbacivanja ponižavajući.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 11:21   #37
samo zamisli da ne možeš nekoga izbaciti s privtnog vlasništva, koji bi to kaos bio.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 09:52   #38
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pročitaj članak 13 https://www.zakon.hr/z/279/Zakon-o-p...og-reda-i-mira pa se javi.
Al nemaš pojma koliko si u +,sad te ne mogu izbacit iz kluba
Zašto samo članak 13., ajmo vidjet članak 11. tog kretenskog zakona na kojeg se pozivaš koji se niti ne provodi, koji glasi otprilike:
Tko se odaje "skitnji", plaća kaznu od 50 do 200 maraka (DEM). Kakvoj jebenoj skitnji?? Vidi se da su zakon pisale iste jugoslavenčine koje ih pišu i danas.

Dakle, ponovit ću ti ono na što si izbjegao dati odgovor zato jer očito niti nemaš ništa za reć, ovaj put podebljano. Dakle, riječ je bila o postupanju zaštitara, dakle o drugom zakonu, a ne o mom navodnom kršenju zakona jer sam se navodno svađao s nekim tko me verbalno napao.

1) Oni ne znaju što sam ja navodno radio, netko im se došao požalit i izbacili su me.

2) Svađali su se ti koji su se žalili na mene.

3) Po čemu je "svađanje" kršenje javnog reda, a glasno kašljanje ili glasna zvonjava mobitela nije?

4) Što bi ti napravio da ti netko jebe mater i da zahtijeva od tebe da se makneš? Svađao bi se ili bi ga poslušao?

5) To se zove kretenizam a ne prevencija, po tome mogu odmah zabranit ulaz svima, jer se može dogodit svima da se nađu u toj situaciji.

6) Nije potrebno pisat zato jer su kriminalne parazitske strukture, tj. državni aparat odredile da se ne treba pisat.



Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ili te oni vise ne namjeravaju pustiti unutra?

Zapravo, to ti je mudro, cisto da se ne sramotis pred vratima kad te ne puste u svoju spelunku
Boli me kita jel me namjeravaju pustit ili ne, trolao si me da namjeravam ić tamo, ja ti kažem lupetaš gluposti i da sam već napisao da ne namjeravam.
I tebi je također mudro da ne ideš tamo trolati zaštitare jer bi dobio nogom u guzicu kako i spada, pa onda samo ovako trolaš ljude iz anonimnosti iza ekrana.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Naravno da ga ne puštaju.
Nek otvori svoju špelunku pa će on odlučivat o ulazu i izbacivanju
I dalje se praviš autističan, napisao sam ti više puta odgovor, ali može još. Dakle, nije stvar o pravu na izbacivanje, nego o načinu i razlozima izbacivanja koje mora biti primjereno jer to što se nalaziš na javnom mjestu u privatnom vlasništvu ne bi trebalo značit da u bilo kojem trenutku i iz bilo kojeg razloga se na tebi može primjenjivati sila. Svugdje se u najmanju ruku gosta prvo upozori, ako i za to postoji razlog, osim u klubovima gdje zbog prirode samog okruženja zaštitari mogu proizvoljno primijenjivati silu.

Nadalje, krajnje je licemjerno pisati o nekakvom pravu na puštanje koga hoćeš zbog poštivanja prava vlasništva, kad iste kriminalne strukture ne poštuju to isto pravo vlasništva kad vlasnika oporezuju raznoraznim haračima ili globe zbog 1001 propisa (od kojih je dio krajnje idiotski i služi isključivo otimačini novca), od kojih se mnogi odnose i na uslugu koja se pruža gostima (protupožarna sigurnost, snimanje gostiju, adekvatni sanitarni prostor, zabrana pušenja itd.).

Izbaciti koga hoćeš je ok, i zakon treba biti krajnje liberalan što se tiče prava vlasnika na puštanje u prostor, samo što onda gosti trebaju znati koja pravila vladaju u prostoru u koji ulaze, ako vlasnik npr. napiše na vidljivom mjestu da ne želi puštati Srbe i pse i da smije iz bilo kojeg razloga (ovo s javnim redom i mirom je totalitarni kretenizam koji s pravom nema veze jer je nedefiniran pojam) izbaciti koga hoće, u tom slučaju bi to bilo sasvim u redu.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Party je bio u privatnom prostoru, nije bio na trgu ili cesti. Znači privatan je.
Ma gle, spomenuo si konkretno partyje koji su ovakvi ili onakvi, tematske večeri ili kako se već zovu, kad puštaju samo određene ljude...i to je ok, ali u tim slučajevima se uvijek na pristojan način (ili barem je moje iskustvo takvo) ljudima koji zalutaju kaže da ne mogu ući jer je party privatan. I to je ok, jer se ljude na ulazu kulturno obavijesti.
Druga krajnost, usporediva s ovim slučajem, jest da recimo bude večer muškog striptiza i da u klub puštaju muškarce i žene, i da se kad započne striptiz sjete da nisu trebali puštati muškarce i da ih onda sve nasilno ili pod prijetnjom primjene sile poizbacaju iz kluba.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Za njih je i ovaj oblik izbacivanja ponižavajući.
To je njihova subjektivna procjena, a ja ti kažem koja je temeljna razlika između tog dvoje i zbog čega ovakvo postupanje smatram neprihvatljivim.

Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
samo zamisli da ne možeš nekoga izbaciti s privtnog vlasništva, koji bi to kaos bio.
Dragi kolega, svakako se slažem s tim da bi to bio kaos. Međutim, molim vas lijepo da pažljivo pročitate temu ukolko vam je namjera i dati osvrt na samo problematiku kojom se tema i bavi, pa ćete vidjeti da se ne radi o pukom pravu na izbacivanje iz privatnog prostora (koji je, usput rečeno, javan, jer su tako odredili naši gazde, a privatan je samo u onim slučajevima kad im tako više odgovara), nego o nešto složenijoj problematici, prvenstveno o razlozima i načinima izbacivanja iz privatnog prostora, odnosno o trenutačnoj primjeni sile kad god se zaštitarima digne (ukoliko im se može dići, budući da mahom koriste steroide od kojih se ne diže, pa onda dolazi do potrebe za kompenzacijom na druge načine).
Pistoljero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 10:34   #39
Quote:
Pistoljero kaže: Pogledaj post
Zašto samo članak 13., ajmo vidjet članak 11. tog kretenskog zakona na kojeg se pozivaš koji se niti ne provodi, koji glasi otprilike:
Tko se odaje "skitnji", plaća kaznu od 50 do 200 maraka (DEM). Kakvoj jebenoj skitnji?? Vidi se da su zakon pisale iste jugoslavenčine koje ih pišu i danas.
zato jer se čl.13 odnosi na tebe a koji je dosta jasan.
"Tko se na javnom mjestu tuče, svađa, viče ili na drugi način remeti javni red i mir,"
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 08:47   #40
Quote:
Pistoljero kaže: Pogledaj post
Boli me kita jel me namjeravaju pustit ili ne, trolao si me da namjeravam ić tamo, ja ti kažem lupetaš gluposti i da sam već napisao da ne namjeravam.
I tebi je također mudro da ne ideš tamo trolati zaštitare jer bi dobio nogom u guzicu kako i spada, pa onda samo ovako trolaš ljude iz anonimnosti iza ekrana.
Zasto bih trolao ljude koji, ocito uspjesno, rade svoj posao (izbacuju pijane klosare iz kluba i zabranjuju im ulaz da bi se normalan svijet mogao mirno zabavljati)?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.