Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 22:04   #61
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Ne laži. Sam vokalist je katolik i puno puta je bio vrlo jasan okolo toga koliko su ozbiljni njihovi tekstovi pjesama.
Pa mogu ja biti katolik i ne živjeti kršćanski. To me na ravno čini katolikom isto kao i djecu koja slušaju otvoreno anti-kršćanske grupe. Lažnih katolika je ionako previše samo kad ti ukažeš na njihovo licemjerje počnu braniti vjeru kao da su svaki dan u crkvi. I Sanader je katolik da ne nabrajam dalje.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:12   #62
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Nisi razumio što sam napisao,pročitaj opet. Evo ti primjera Slayera gdje pjeva o Aušvicu netko tko se ne uklapa u nacisitčki poredak: http://www.youtube.com/watch?v=K6_zsJ8KPP0

ta pjesma je kontra ovoj ali poanta je da oni to koriste kako bi opravdali ubijanje.
Gluposti. Ova pjesma ne opravdava nikakvo ubijanje, ni nacizam, ni Mengelea, nego baš naprotiv, izlaže ga preziru.
Autori su to mnogo puta rekli.

Quote:
Dakle,metal je glazba koja slavi moć sve suprotno kršćanstvu.
Koje to "kršćanstvo"? Većini kršćanskih vjerskih vođa i karizmatika je itekako do moći, poglavito najmoćnijem i najbogatijem Vatikanskom katoličanstvu.

Quote:
Nemoj biti antisemit i govoriti protiv boga Biblije
Antisemitizam je opsesivna paranoidna mržnja prema Židovima kao narodu (ako nisi znao).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 00:04   #63
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Gluposti. Ova pjesma ne opravdava nikakvo ubijanje, ni nacizam, ni Mengelea, nego baš naprotiv, izlaže ga preziru.
Autori su to mnogo puta rekli.
Metalci pjevaju te pjesme jer je to nešto strašno Kraj priče.

Quote:
Koje to "kršćanstvo"? Većini kršćanskih vjerskih vođa i karizmatika je itekako do moći, poglavito najmoćnijem i najbogatijem Vatikanskom katoličanstvu.
Pročitaj Besjedu na gori,priču o bogatašu i imetku,općenito odnos Novog zavjeta prema bogatašima,promiče se poslušnost vlastima,pokornost.

Quote:
Antisemitizam je opsesivna paranoidna mržnja prema Židovima kao narodu (ako nisi znao).
Ti govoriš protiv njihovog boga koji ubija prvorođence ako nisi znao. Vrijeđaš njihove vjerske osjećaje. Taj blagdan je poznatiji kao Pasha. Bog je potpuno opravdano ubio prvorođence jer su bili u ropstvu ili u proto-holokaustu.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 06:53   #64
Moje mišljenje je da su te preporuke svakako dobra stvar, jer djeca će se i onako upoznati sa takvim zlom, dobro je da ih se na vrijeme upozori o čemu je tu riječ, prije nego im se duh navike i iskvari te demonsko urlanje prihvate kao nešto prirodno i normalno.
Čuvajte potomstvo od dijabolizma, barem iz straha, jer Bog je neusporedivo moćniji od svih đavola.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:48   #65
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post

Neka onda slušaju ovog fratra: https://www.youtube.com/watch?v=fS67nu98hZ4

https://www.youtube.com/watch?v=5ap3sIaLNYM
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:38   #66
Zato nek slobodno slušaju elektronsku glazbu, cajke, Rozgice i slično. To je ful primjereno -.-
GretaLouise is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:54   #67
The New Satanism
- Invisible Oranges.com

“The New Satanism” in heavy metal


Evo dva linka koji bi trebali biti zanimljivi za one koje ova tema zapravo zanima.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 12:08   #68
Quote:
GretaLouise kaže: Pogledaj post
Zato nek slobodno slušaju elektronsku glazbu, cajke, Rozgice i slično. To je ful primjereno -.-
a među metalcima slabo ima cica i guzica i to još na pladnju.....šta ćeš....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:33   #69
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Metalci pjevaju te pjesme jer je to nešto strašno Kraj priče.
Whatever...

Quote:
Bog je potpuno opravdano ubio prvorođence jer su bili u ropstvu ili u proto-holokaustu.
Od stava da je Bog sasvim opravdano poklao svu prvorođenu djecu, bebe i novorođenčad cijelom narodu i njihovim robovima, pa do osvetničkog klanja u vjerski poticanim sukobima, malen je korak...

Osobno mi je krajnje odvratan nekakav Bog koji kolje djecu nekim narodima, davi svu djecu u potopu, baca ljude u pakao... I još vele da je to dobar Bog i da nas voli...

Bolje je biti agnostik ili ateist (ili sekularni duhovnjak/humanist) po pitanju tog ljudski smišljenog sadističkog Boga djecoubojice.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 19:08   #70
George Harrison je bio moj kolega vaišnava, molim lijepo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 00:15   #71
Od sada na dalje, u ovoj temi prestaje priča o ubijanju djece u Bibliji. To bi moglo na temu "Zao vs. dobar Biblijski Bog".
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 05:07   #72
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da su te preporuke svakako dobra stvar, jer djeca će se i onako upoznati sa takvim zlom, dobro je da ih se na vrijeme upozori o čemu je tu riječ, prije nego im se duh navike i iskvari te demonsko urlanje prihvate kao nešto prirodno i normalno.
Čuvajte potomstvo od dijabolizma, barem iz straha, jer Bog je neusporedivo moćniji od svih đavola.
Vjerojatno imaš djecu s obzirom na izrečeno,najmanje petero.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 12:48   #73
Ajmo zdravo seljački. Može ?
Ljudi treba djeci objasniti da je za njihov um štetno slušati, oprostite ali razna ustvari sranja od tekstove i glazbe (rock, pop, cajke, heavymetal tj. nebitno ) koja sadrži ove gluposti :

- trkeljenje o beznađu, očaju i kako ništa nema smisla
- trkeljanje o samoubojstvu ili nasilju
- propagiranje depresije kao nepromijenjivog stanja, isticanje droge kao pomoćnice (vidi budaletinu Kurt Cobaina )... taj vječni cinizam i mračnjaštvo
- uzdizanje ideja sotonizma, ideje smrti, boli i patnje
- promiskuitetnoist i raskalašenost hedonizma kao primarni gušt
- žene su glupe, muškarci su jeftini švaleri...ideje.
- moj narod je bolji od tvoga naroda i zato te treba koknuti
- moja vjera je sveta a tvoja je bljak, ne valja, ugrožava me, treba je uništiti
- igranje po rubu pedofilskih stvari ( Sia, Elastic hart )
- šupendiranje u ljubavnim vezama (ti me varaš , mučiš a ja te čekam i ljubim jel što ja mogu kad sam šupendara ) kao oblik ponašanja u vezi.
- ideje sotonizma koje se mogu svrstati pod: ukradi, laži, ubij, ošteti, divi se zlu općenito
- veličanje droge i napušenosti kao haj, haj ponašanja a marihuana je bezopasna dapače korisna. Nije... to je neoliberalno sranje.
Poznavala sam jednoga dugogodišnjeg pušača trave koji je konzumacijom iste obolio od svih psiho sranja i djeluje kao da je lobotomiziran.
- isticanje materijalnih vrijednosti kao jedinih bitnih i mjerilo svega
- kukanje (ništ' ne mogu ) i plačkanje
- isticanje lokanja, alkohola i pijandurenja raznpg kao znaka muževnosti.kao poželjnog ponašanja i kakti znak zrelosti. tko sluša neke naše pjesme stekao bi dojam da je izgubiti kontrolu nad sobom i lokati konjak i visiti u cajka klubu znak zrelosti
- glazba koja izaziva strah i negativne emocije bijesa
- promoviranje kriminala, bandi, geto života itd.

Itd.

To ne samo da nije dobro za tijelo nego nije ni za um bez obzira je li dijete prakticira vjeru ili ne. To je živi otrov.
Volim AC/DC, Deep Purple npr. Smoke on the water... evo priznajem kako slušam ponekad i sav metuzalemski hard rock. Ponekad ali nikada neke neartikulirane stvari gdje pjevač dreči i ništa više. Nikada besmislene tekstove gdje se idealizira smrt, bol, droga, mržnja.
Istina da i loši tekstovi mogu podučiti djecu kaj ne treba raditi i kaj se krije iza toga ušminkanog pop, zock i zabavljačkog "glamura" ali... čemu ? Djeca nisu zrela da pokopčaju neke stvari.
Cajke su loše jednako kao dva sata slušanja nekih metuzalemskih, starih, punih negativnih emocija, razvučenih tugaljki.
Flipneš od melankolije.

Da o tekstovima nekih grupa gdje se promovira mržnja i nasilje, gdje se zlo promovira, gdje se veliča demonizam i smrt... to nije za djecu vjernika... ma za nikoga.
To je sranje.
Iron Maiden ima hrpu neratikuliranog besmislenog sranja koje nikoga nije obogatilo niti potaknulo na kreativnost. Hrpa heavy metal bendova isto tako su živi šit. To je često jednostavno nesnosna buka i ništa više pa idealiziranje djeci takve glazbe čista je bedastoća.
Od toga sranja mogu samo postati malodušni, depresivni ili bijesni. Otuđeni od sebe i svijeta.
Pazite kaj sipate u svoj um.




Zadnje uređivanje pozitivax : 28.04.2017. at 13:16.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:03   #74
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ajmo zdravo seljački. Može ?
Ljudi treba djeci objasniti da je za njihov um štetno slušati, oprostite ali razna ustvari sranja od tekstove i glazbe (rock, pop, cajke, heavymetal
... misu...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:24   #75
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
... misu...
Tebi. Ne svima.


O hangbenganju, korisnosti, divoti i smislu takve neartkulirane glazbe davno je sve rekao Ace Ventura :

https://youtu.be/MZ-e5TthW0k

Oprosti a jel Beljki tu ?
Hvalaaa


pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:27   #76
Ne treba a priori odbacivati takvu glazbu, jer ona vjerniku uopće ne može naškoditi, jer to pogansko i demonsko nadoknađuje vjerom, a iz takve glazbe može crpiti snagu, bez da skrene u nekakav dark, mračnjaštvo itd.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:57   #77
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ne treba a priori odbacivati takvu glazbu, jer ona vjerniku uopće ne može naškoditi, jer to pogansko i demonsko nadoknađuje vjerom, a iz takve glazbe može crpiti snagu, bez da skrene u nekakav dark, mračnjaštvo itd.
Bravo. Svako razdoblje zivota ima odredjenje karakteristike. Razdoblja puberteta i adolescencije su vrlo izazovna razdoblja. To su mlade osobe koje napustaju djetinjstvo i suocavaju se sa stvarnim svijetom, novim izazovima i odgovornostima. Pobuna i testiranje granica je sasvim normalan nacin suocavanja s ovim izazovima. Kroz glazbu se postize katarza i spoznaja da se i drugi osjecaju izgubljeni, nemocni, ljuti itd. U tome nema nista lose, to nesto sa cime se svi ljudi suocavaju.
Bog je dao ljudima slobodu da istraze, vide, prozive i hopefully, spoznaju koji je pravi put za njih. Samospoznaja i samorazvoj je dug i tezak put i ima razne faze...
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:25   #78
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
To su mlade osobe koje napustaju djetinjstvo i suocavaju se sa stvarnim svijetom, novim izazovima i odgovornostima. Pobuna i testiranje granica je sasvim normalan nacin suocavanja s ovim izazovima. Kroz glazbu se postize katarza i spoznaja da se i drugi osjecaju izgubljeni, nemocni, ljuti itd. U tome nema nista lose, to nesto sa cime se svi ljudi suocavaju.
Bog je dao ljudima slobodu da istraze, vide, prozive i hopefully, spoznaju koji je pravi put za njih. Samospoznaja i samorazvoj je dug i tezak put i ima razne faze...
Mladu osobu treba pripremiti i obučiti za suočavanje sa svijetom,a ne poslati kao ovcu među vukove...Bog je ljudima dao razum, da ne gube život bezveze, da ne uče kroz iskustvo zla i grijeha. Većina mladih osoba nema adekvatno kućno obrazovanje-odgoj i nastrada kad tad. Tako i glazba, omladina želi biti dio "grupe", osjećati pripadnost nečemu, i to su savršene mete za manipulaciju, a koje se lako poslije uvuku u svijet droge, sexa, okultizma itd.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:37   #79
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ne treba a priori odbacivati takvu glazbu, jer ona vjerniku uopće ne može naškoditi, jer to pogansko i demonsko nadoknađuje vjerom, a iz takve glazbe može crpiti snagu, bez da skrene u nekakav dark, mračnjaštvo itd.
Ističem da ne odbacujem rock ili pop glazbu ali mislim da djeca u sotonističkim tekstovima i tekstovima punima nasilja i mržnje, osvete i bijesa, ne mogu naći pozitivan uzor suočavanja sa vlastitim emocijama tijekom turbulentnog perioda puberteta.
Bilo koja vrsta glazbe koja propagira nasilje nad drugima ili sobom (kao rješenje bilo akkvih problema) nije prikladna za mlad um... isto tako nije ni sva rock glazba negativna. Ne trpam sve u isti koš, ionako i sama slušam rock i pop glazbu.
To bi bilo bedasto. Tvrditi da je sva rock glazba zla i sotonistička. Nismo na počecima pedesetih u Alabami

Infra piše da im takvi tekstovi pomažu kako bi se lakše suočili sa svojim osjećajima nedostatnosti, izgubljenosti i nemoći, bijesa... ali ne vidim korisnost za mladu osobu, mladog vjernika kojemu je ovo inspiracija za lakše prihvaćanje promjena i samih sebe. Evo primjera. Negativnih:
"I've got something to say.. I killed your mother today
Onda stvar " The number of the beast " itd.
Djetetu zbunjenom odrastanjem, emocijama, traženjam svoga identiteta, traženjem ideala, uzora... puknuti satanističke ili nasilne stihove i glazbu nije rješenje. Nikak' nije.

Radila se analiza povezanosti slušanja takve glazbe sa brojem suicida među mladim slušateljima iste i rezultat nije baš ružičast.
Možemo reći da je to međusoban odnos odnosno, da su mladi koji slušaju frenetično isključivo taj mračan heavy metal,( ah moja ljubav stara), death metal itd. sklonija upotrebi droge, alkohola, suicidalnim mislima, depresiji itd ali sve to ovisi...
Osobno poznavajući neke nisam stekla taj dojam.
Onda dolazi na ono : što je starije kokoš ili jaje... što potiče što u toj povezanosti.

Ovo je strašno :
"For example, one study found that 25% of teens who are already depressed said they might commit suicide after listening to suicidal themes in heavy metal music (Stack, Gundlach, and Reeves 18)"



Zguglajmo. Ima ozbiljnih stAtistika i analiza na tu temu.


http://heavymetalsuicide.weebly.com/...d-suicide.html

Kaj se vjerničkog mišljenja tiče... sve antikršćanski, sotonsko, nasilno i suicidno što se veliča ili gura u nekim tekstovima rock i heavy metal glazbe, nije prikladno za mladog vjernika a bome nije ni zdravo.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 14:58   #80
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ajmo zdravo seljački. Može ?
Ne znam da li je ovo bilo namjerno ili slučajno, ali tvoj post zbilja jest seljački.

Quote:
- trkeljenje o beznađu, očaju i kako ništa nema smisla
Toga najviše ima u doom metalu. Što je tebi glupost, drugima je sve ali samo ne to. Melankolija, tuga, i sl. su sve sasvim normalna i prirodna stanja uma i nešto što je mozak prirodno sposoban doživjeti. Glupost je tek odbacivati tu dimenziju ljudske psihe i srati po svakoj umjetnosti koju ju pokušava uhvatiti u nekoj formi i izraziti.

Quote:
- propagiranje depresije kao nepromijenjivog stanja, isticanje droge kao pomoćnice (vidi budaletinu Kurt Cobaina )... taj vječni cinizam i mračnjaštvo
Ne daj bože da ljudi kroz glazbu izražavaju svoje emocije. A dok si u depresiji itekako nije neobično da ti se čini da je to stanje nepromijenjivo i da nema nade. To sve treba spaliti i pjevati o tome kako je krasan i lijep život i koliko je lijepa Isusova žrtva.

Quote:
- uzdizanje ideja sotonizma, ideje smrti, boli i patnje
Je, krasna je ta bol i patnja. Organizam dok je u tome baš uživa, makar to ide protiv njegove vlastite biologije/psihologije. Metal glazbenici kao ljudi bi se sigurno složili sa time i sa tvojom interpretacijom toga što oni zapravo rade kroz njihovu glazbu.

Quote:
- promiskuitetnoist i raskalašenost hedonizma kao primarni gušt
Hedonizam, da. Sorry ako on nije u skladu sa tvojim svjetonazorom.

Quote:
- moja vjera je sveta a tvoja je bljak, ne valja, ugrožava me, treba je uništiti
Smeta ti, kao kršćaninu, anti-kršćanski osjećaji i ideje? nije teško shvatiti zašto ti to smeta.

No njihovo je pravo misliti i govoriti o tvojoj vjeri što god žele. I tvoje je pravo da to sve seljački proglasiš kao 'glupost'.

Quote:
- ideje sotonizma koje se mogu svrstati pod: ukradi, laži, ubij, ošteti, divi se zlu općenito
Ništa od toga nisu dominantne ideje sotonizma, kao što sam već objasnio ili ciljao u nekim prošlim komentarima.

No možda je previše od tebe tražiti da naučiš što je sotonizam kada voliš onako seljački razmišljati o nekim stvarima.

Quote:
- veličanje droge i napušenosti kao haj, haj ponašanja a marihuana je bezopasna dapače korisna. Nije... to je neoliberalno sranje.
Znaš što kažu o mišljenjima.

Quote:
- isticanje materijalnih vrijednosti kao jedinih bitnih i mjerilo svega
Kao kršćaninu sigurno da ti materijalizam neke vrste baš i ne paše u svjetonazor.

Quote:
- glazba koja izaziva strah i negativne emocije bijesa
Metalci su ti imuni na neke kaotiga 'strašne' elemente kao što su recimo death metal slike na albumima koji pokazivaju smrt, propadanje i druge ekstremnosti.

To je strašno samo za vas koji ste novi u tome.

A zbilja agresivna glazba koja izaziva emocije bijesa... odlična stvar dok recimo treniraš, dok osjećaš bijes pak ga kroz glazbu na siguran način oslobodiš (katarza), itd.

Evo nešto što sam slušao na dan dok mi je baka umrla nakon što joj je moždani udar razorio mozak:



Kroz proces žalovanja sam doživljavao taj ogroman val te emocije i ovakva glazba mi je pomogla da to procesiram i oslobodim iz sebe. Ne znam što bi se dogodilo da to nisam napravio.

Quote:
gdje pjevač dreči i ništa više...To je često jednostavno nesnosna buka i ništa više
Tvoje shvaćanje glazbe koju kritiziraš je sramotno i nikakvo. Ne znam što bi drugo mogao komentirati

I to što ti zoveš 'deranje' i ta 'buka' nisu karakteristike tradicionalnog heavy metala kao što je recimo Iron Maiden. Tu su ekstremniji pod-žanrovi heavy metala u pitanju.

Quote:
Od toga sranja mogu samo postati malodušni, depresivni ili bijesni. Otuđeni od sebe i svijeta.
Pazite kaj sipate u svoj um.
Bio sam depresivan i otuđen prije nego sam počeo slušati ekstremni metal tamo negdje prije 8 godina. Mogu potvrditi da mi je ta glazba najviše samo pomagala.

Nisam jedini kontraprimjer tvojoj gluposti.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.