Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2017., 07:57   #81
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pa i onim prijašnjim postom dobro si rekao, ljudi su stvoreni za uživati zemlju, čovjek više drveća posadi nego ih posječe.
Da, jesam ali opet napola. Čovjek je i napravljen i stvoren istovremeno za razliku od ostalog življa. Imamo posebnu dušu, nešamu, preko koje smo slični Bogu i njegovom odrazu na nas.
Osobno nemam vremena patit u životu, usmjeren sam na užitak.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:55   #82
Sto je s temperamentom?kako cetiri najosnovnija tipa temperamenta pronicu vas duhovni put?.
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 09:37   #83
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
Sto je s temperamentom?kako cetiri najosnovnija tipa temperamenta pronicu vas duhovni put?.
To ti je sudbina.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:13   #84
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
Sto je s temperamentom?kako cetiri najosnovnija tipa temperamenta pronicu vas duhovni put?.
Ništa, učiš živjeti s temperamentom kao i sa svim drugim. Budi svoj.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:17   #85
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ništa, učiš živjeti s temperamentom kao i sa svim drugim. Budi svoj.
I moze li jedan sangvinik ili sangvinik-kolerik prakticirati recimo zen meditaciju ili apofaticnu konteplaciju?
Moze li tvoja vjera/vjerovanje promijeniti tvoj temperament?
Zato mi je zaludu nekog "preobracati", svak ima svoj put,i svakoga na tom putu trazenja postujem,ali jednostavno vec " u startu" smo svi mi drukciji,a kasnije svojim odrastanjem nadrogradjujemo te razlike.
Jedina poveznica nam ostaje Ljubav,koju takodjer prisvajamo,oblikujemo,imenujemo i nedopustamo joj biti ono sto zaista Ona jest.Jednostavno trebamo se "maknuti" od takve Ljubavi i pustiti da Ona bude ono sto jest..
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:39   #86
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
I moze li jedan sangvinik ili sangvinik-kolerik prakticirati recimo zen meditaciju ili apofaticnu konteplaciju?
Moze li tvoja vjera/vjerovanje promijeniti tvoj temperament?
Zato mi je zaludu nekog "preobracati", svak ima svoj put,i svakoga na tom putu trazenja postujem,ali jednostavno vec " u startu" smo svi mi drukciji,a kasnije svojim odrastanjem nadrogradjujemo te razlike.
Jedina poveznica nam ostaje Ljubav,koju takodjer prisvajamo,oblikujemo,imenujemo i nedopustamo joj biti ono sto zaista Ona jest.Jednostavno trebamo se "maknuti" od takve Ljubavi i pustiti da Ona bude ono sto jest..
Slazem se s tobom.
Takodjer prolazimo kroz razlicite zivotne faze i to vjerojatno utjece na to kojim cemo putem krenuti. Ja kad sam bila mladja, bila sam onako ljuci tip. I toj fazi pobune i ljutnje vjera u Boga mi bas i nije odgovarala.
Mislim da sam trebala doci u ovu fazu, gdje imam vise zivotnog iskustva i postovanja prema sebi i drugima, da bi bila u stanju odazvati se Bogu. Ljutnju je zamijenila blagost, poniznost, postovanje i Ljubav.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 20:45   #87
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
I moze li jedan sangvinik ili sangvinik-kolerik prakticirati recimo zen meditaciju ili apofaticnu konteplaciju?
Moze li tvoja vjera/vjerovanje promijeniti tvoj temperament?
Zato mi je zaludu nekog "preobracati", svak ima svoj put,i svakoga na tom putu trazenja postujem,ali jednostavno vec " u startu" smo svi mi drukciji,a kasnije svojim odrastanjem nadrogradjujemo te razlike.
Jedina poveznica nam ostaje Ljubav,koju takodjer prisvajamo,oblikujemo,imenujemo i nedopustamo joj biti ono sto zaista Ona jest.Jednostavno trebamo se "maknuti" od takve Ljubavi i pustiti da Ona bude ono sto jest..
Čovjek sam osjeti što mu ide a što ne. Ne treba se gurati gdje mu nije mjesto.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 22:27   #88
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Da, jesam ali opet napola. Čovjek je i napravljen i stvoren istovremeno za razliku od ostalog življa. Imamo posebnu dušu, nešamu, preko koje smo slični Bogu i njegovom odrazu na nas.
Jesi li znao da svi mudraci svijeta pričali su napola?


'posebne duše'?

Je, slični ali nikad isti.

(ljudi si otiskom prsta, ali Boga se tu ne može pronaći)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 22:40   #89
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
Sto je s temperamentom?kako cetiri najosnovnija tipa temperamenta pronicu vas duhovni put?.
Nisam se skroz pronašla ni u jednom od ta četiri, kao ni u jednoj od religija. Znači da tu sigurno ima nešto.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.