Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 19:53   #41
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post


Pavao nikada ne spominje nit "Nazarećanina" nit "Nazaret".
Istina, ne spominje, ali još manje spominje što spominješ ti.

Time onda, hoćeš reći da si prije Pavla s kojim non-stop imaš posla?



Zar ne znaš da Pavao nije onaj koji je održao kršćanstvo?
Gle čuj, bilo je drugih prije njega i poslije njega, zbilja da, da danas nema jednog jedinog apostola kršćanstvo bi svejedno preživjelo

(pitaj JHVH pa vidi prije će propasti svijet)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 19:49   #42
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Istina, ne spominje, ali još manje spominje što spominješ ti.

Time onda, hoćeš reći da si prije Pavla s kojim non-stop imaš posla?



Zar ne znaš da Pavao nije onaj koji je održao kršćanstvo?
Gle čuj, bilo je drugih prije njega i poslije njega, zbilja da, da danas nema jednog jedinog apostola kršćanstvo bi svejedno preživjelo

(pitaj JHVH pa vidi prije će propasti svijet)
Vidio sam par puta da ti umanjuješ značenje Pavla. Tko je bio prije Pavla?
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 22:19   #43
Ajde vas trojica biste se mogli malo i uozbiljiti, a ne pisati o plosnatoj Zemlji i yogijima i što sve ne.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 01:15   #44
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Vidio sam par puta da ti umanjuješ značenje Pavla. Tko je bio prije Pavla?
Čudnovato, prvo mi rekoše uveličavam Pavla a sad ga kakti umanjujem. Odlučite se.

Tko je bio prije Pavla? Hm, pa valjda učenici koji ručaše za stolom s Isusom. Znaš, tamo Pavla nije bilo.

E sad, kakve to ima veze s Josipom iz... Ček malo, di je ta Arimateja? Ima ovdje neko staru mapu da priloži? Karta starog svijeta da nam osvježi memoriju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:17   #45
Ocistiti temu od spama imas delete moderator,sto bi bilo da moras metlu u ruke ?

Sto se tice teme nema nikakav pokusaj da se Josip postavi u vremenski kontext sto je i logicno jer nije ni postojao Josip s Marsa.Isto kao niti jedan Apostol u tom main stream popularnom periodu.
Sve osobe su u Judejskom ratu ucestvovale zato je praznina.Krajnje je vrijeme da nakon deset godina vecina vas koji piskarate i procitate Judejski rat i Starine Josipa cak i Slavonic Josip je dobro doslo radi poredjivanja.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:55   #46
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Čudnovato, prvo mi rekoše uveličavam Pavla a sad ga kakti umanjujem. Odlučite se.

Tko je bio prije Pavla? Hm, pa valjda učenici koji ručaše za stolom s Isusom. Znaš, tamo Pavla nije bilo.

E sad, kakve to ima veze s Josipom iz... Ček malo, di je ta Arimateja? Ima ovdje neko staru mapu da priloži? Karta starog svijeta da nam osvježi memoriju.
Nemoj se sada ispričavati. Prije jednom si rekla da ja iznosim apokrife jer sam govorio obraćenju svetog pavla. Nije ti bilo poznato da se sveti Pavle probratio od progonitelja. Pitala si a gdje to piše. poslije si govorila i ponavljala apokrifi, apokrifi, apokrifi iako su ti drugi forumaši jasno rekli da to piše u novom zavjetu.

Nije mi poznato tko ti je rekao da uveličavaš Pavla.

rekla si da čak i da nije bilo ni jednog apostola kršćanstva da bi kršćanstvo svejedno preživjelo. Prema onome što znamo o kršćanstvu isključivo i samo zbog apostola je kršćanstvo i nastalo. Drugim riječima isus je mogao umrijeti na križu i nitko o tome nebi imao pojima da učenici ili buduči apostoli nisu povjerovali da je Isus uskrsnuo.

Zapravo, današnje kršćanstvo je nastalo samo zbog dvije povjesne činjenice: Zbog rata 66 do 70 godine i zbog svetog Pavla. Petar je tu sporedan lik kojega su umetnuli samo zbog toga da bi dokazivali apostolski kontinuiotet vjere od početka, od učenika.

Ali čak i bez petra i drugih apostola je nastalo kršćanstvo samo zbog svetog Pavla.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:00   #47
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ocistiti temu od spama imas delete moderator,sto bi bilo da moras metlu u ruke ?

Sto se tice teme nema nikakav pokusaj da se Josip postavi u vremenski kontext sto je i logicno jer nije ni postojao Josip s Marsa.Isto kao niti jedan Apostol u tom main stream popularnom periodu.
Sve osobe su u Judejskom ratu ucestvovale zato je praznina.Krajnje je vrijeme da nakon deset godina vecina vas koji piskarate i procitate Judejski rat i Starine Josipa cak i Slavonic Josip je dobro doslo radi poredjivanja.
U pravu si. Temu bi trebalo očistiti, ali ne samo temu nego cijeli forum religija i to od svih upisa forumaša EliEliLama.

Tvrdiš da nije bilo ni jednog apostola ni jednog učenika. To nisu Evanđelja, To nije religija, To nije kršćanstvo.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:01   #48
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post

Zapravo, današnje kršćanstvo je nastalo samo zbog dvije povjesne činjenice:

Ali čak i bez petra i drugih apostola je nastalo kršćanstvo samo zbog svetog Pavla.
A ja mislio da je "nastalo" zbog Krista? Hm...
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:22   #49
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
U pravu si. Temu bi trebalo očistiti, ali ne samo temu nego cijeli forum religija i to od svih upisa forumaša EliEliLama.

Tvrdiš da nije bilo ni jednog apostola ni jednog učenika. To nisu Evanđelja, To nije religija, To nije kršćanstvo.
Svaki apostol je realna konkretna osoba kao i ostali iz evandjelja no nitko taj povjesni kontext osim mene nije definirao u svijetu.Pedeset puta ponavljam ovde tu tezu i ti opet kazes da ja tvrdim da nije nitko postojao.Ja cu posumjati da ne postoji netko drugi.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:27   #50
@Alatnicar slucajno je pogodio da Josip je poznavao i Hindu nauke meditiranja.
S obzirom da je bio u Esena i kod Vanusa cetiri godine na isposnistvu i hladnoj vodi nije cudno.
Mozda je i u pustinji testiran sto se tice vlasti.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:09   #51
Odakle umijece prorostva Josipu Bar Matiji aka Flaviusu ? Je li to naucio kod Esena ?
Pominje se Esen Menahem u kontextu Heroda kojem je prorokovao biti kraljem jednog dana kao sto je gornji da ce Vespazijan biti cezarom .Postoje li povezice ?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:04   #52
Cijela ta priča o Josipu iz Arimateje je šuplja. U ev. po Ivanu veli se da je bio tajni Isusov učenik jer se bojao židovskih vlasti.
A onda je skupa s Nikodemom priremio mrtvo tijelo Isusovo za grob. A Nikodem je po tom istom evanđelju bio židovska vlast, vladao je Farizejima! No iako glavni među njima išao je po noći k Isusu na čašicu razgovora
da ga drugi Farizeji ne vide.
Što sad, bojao se onih kojima je bio na vlasti? A nije se bojao ići pokopati Isusa i još skupa s Josipom u Josipov novi grob.
Dok su se njegovi pravi učenici razbježali k'o lopovi, a veliki Petar ga triput zanijekao.
Strava od priče. K'o da su djeca pisala. Ne znaš tko pije tko plaća.
Kad imaš takvu salatu od priče onda imaš i salatu od teza i tezica tko je taj Josp mogao biti.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:38   #53
Ne znam koliko ima smisla ponavljati priče o kupusu i salati tako da uredno ću prijaviti sve koji ne žele učestvovati u temi na argumetiran način.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:38   #54
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Cijela ta priča o Josipu iz Arimateje je šuplja. U ev. po Ivanu veli se da je bio tajni Isusov učenik jer se bojao židovskih vlasti. A onda je skupa s Nikodemom priremio mrtvo tijelo Isusovo za grob.
Govorimo o periodu koji je daleko ispred onog nivoa koji bi pomogao da u sadašnjem vremenu dijagnosticiramo tok događa, a s kojim (danas) modernim jezikom/stilom pokušavamo odgonetnuti period 2000 godina unatrag. Pisci (autori) onog vremena, prikazali su određeni događaj sa namjerom, i sa svojim dosegom spoznaje, informacija isl. Mi možemo sumnjati ili ne, dogodilo se je nešto, da li je to baš tako bili ili nije – podsjeća na slobodu umjetnika da se izrazi na svoj način. Ako bi u tome tražili istinu, sumnjam da bi ju razumjeli (današnjim mjerilima). Zamislimo da netko u dalekoj budućnosti pronađe skenirane tekstove ovog foruma?; godina je 2825-ta? Shvaćate li? Što će hibridizirani (fig.) čovjek budućnosti misliti o nama koji smo iznosili naše teze o nekom događaju?! Hoće li on sa svojom tehnološkom prednošću razumjeti naš nivo misli, osjećaja, sposobnosti razlučivanja problema? To isto sada pokušajmo razumjeti kako današnji čovjek ima predodžbu o Josipu iz Arimateje, ili nekom drugom povjesnom liku. Nekome ni Isus nije postojao, a netko ga je spoznao bez dokazivanja. Da li će taj koji Ga je spoznao moći uvjeriti zainteresirane? Teško! To je stvar unutarnje dispozicije, sposobnost suobličenja sa vremenom koje je totalno drugačije prihvatljivo. Priču možeš složiti onako kako ti odgovara i prezentirati dalje; mislim na one koji su nešto radili sa nekom namjerom. Gdje je istina? To ostaje na tebi da ju potražiš. Možda ju i poznaješ ali si zbog raznih svjetonazora spriječen da otvoriš oči. Poput ladice tvog radnog stola, nemaš pojma gdje ti je koji papirus, a svjestan si da je tu negdje.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 03:54   #55
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ima smisla ponavljati priče o kupusu i salati tako da uredno ću prijaviti sve koji ne žele učestvovati u temi na argumetiran način.
Tako je, prijavi me svaki put kad nešto napišem a nije ti po volji.
Evo jedna stara bolja od tvojih teza.
Raširio paun rep
pa sve kriješti "baš sam lijep".
A ševa će:" Lijep si druže
samo nemoj kriještat duže!"
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 04:11   #56
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Govorimo o periodu koji je daleko ispred onog nivoa koji bi pomogao da u sadašnjem vremenu dijagnosticiramo tok događa, a s kojim (danas) modernim jezikom/stilom pokušavamo odgonetnuti period 2000 godina unatrag. Pisci (autori) onog vremena, prikazali su određeni događaj sa namjerom, i sa svojim dosegom spoznaje, informacija isl. Mi možemo sumnjati ili ne, dogodilo se je nešto, da li je to baš tako bili ili nije – podsjeća na slobodu umjetnika da se izrazi na svoj način. Ako bi u tome tražili istinu, sumnjam da bi ju razumjeli (današnjim mjerilima). Zamislimo da netko u dalekoj budućnosti pronađe skenirane tekstove ovog foruma?; godina je 2825-ta? Shvaćate li? Što će hibridizirani (fig.) čovjek budućnosti misliti o nama koji smo iznosili naše teze o nekom događaju?! Hoće li on sa svojom tehnološkom prednošću razumjeti naš nivo misli, osjećaja, sposobnosti razlučivanja problema? To isto sada pokušajmo razumjeti kako današnji čovjek ima predodžbu o Josipu iz Arimateje, ili nekom drugom povjesnom liku. Nekome ni Isus nije postojao, a netko ga je spoznao bez dokazivanja. Da li će taj koji Ga je spoznao moći uvjeriti zainteresirane? Teško! To je stvar unutarnje dispozicije, sposobnost suobličenja sa vremenom koje je totalno drugačije prihvatljivo. Priču možeš složiti onako kako ti odgovara i prezentirati dalje; mislim na one koji su nešto radili sa nekom namjerom. Gdje je istina? To ostaje na tebi da ju potražiš. Možda ju i poznaješ ali si zbog raznih svjetonazora spriječen da otvoriš oči. Poput ladice tvog radnog stola, nemaš pojma gdje ti je koji papirus, a svjestan si da je tu negdje.

LP
Sve je to okej ali ako nešto nema smisla i nije logično shvaćaju svi ljudi svih vremena kao nešto besmisleno i nelogično.
Uvijek su ljudi znali i voljeli muljati, prodavajući laži pod istinu da bi opravdali svoje stavove i mišljenja.
Stav da je Bog jedan jedini, svemoćan, sveznajuć, oduvijek i zauvijek ima smisla.
Njemu ne trebaju niti mogu postojati neki drugi isti kao i on. Nema smisla.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:36   #57
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Tako je, prijavi me svaki put kad nešto napišem a nije ti po volji.
Evo jedna stara bolja od tvojih teza.
Raširio paun rep
pa sve kriješti "baš sam lijep".
A ševa će:" Lijep si druže
samo nemoj kriještat duže!"
Ima i crno bijelih paunova koji se sepure generalizacijama no kad zasja sunce nestane te carolije ostaje ljubomora.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:56   #58
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Sve je to okej ali ako nešto nema smisla i nije logično shvaćaju svi ljudi svih vremena kao nešto besmisleno i nelogično.
Puno stvari koje današnji (obrazovani) čovjek promatra, djeluje poput (nove) ispravke (stare) školske zadaće iz početka školovanja. Treba uzeti u obzir mentalni sklop starog perioda, način iznošenja odgovarajućih opservacija, kao i način života u takvom periodu. Do toga mi možemo doći isključivo kroz spise koji su sačuvani kao dokaz jednog vremena. Hoćemo li tome vjerovati ili nećemo, ovisi od naše pronicljivosti duha, o osjećajima koje doživljavamo dok to proučavamo, i na kraju o našoj orijentacijskoj percepciji, nabijenošću znanjem, informacijama, itd. Očigledno je da je puno toga „servirano“, sad, neznam do koje mjere (i zašto), ali sve je imalo za cilj „usmjeravanje“ (navođenje) ka nečemu. Logičnost je jedan od faktora hoćemo li mi takvo štivo doživjeti kao nešto prihvatljivo ili ne. No, ona nije ni puno presudna kada je riječ o „istinitosti nekog aspekta“. Istina može biti i laž umotana u celofan, a medijski instruirana popmpa da je nešto lažno, može biti težnja da prava istina ne ugleda svjetlo, etc.

Dakle, nešto što se je događalo u prošlosti, može biti i estetski oblikovano (kao laž) a može biti i lažni trag (prikrivena istina); ovisi koja je svrha bila takvog autora materijala. Kada je situacija po pitanju vojnog djelovanja, politike itd – nestabilna, onda je vjerovatno da se autor služi tekstom sa dvojakim značenjem, kako i sam ne bi postao predmet istrage, progona. Inače, povjest je prožeta i raznim „nelogičnim“ pasusima, kažem „nelogičnim“ jer je stupanj razvoja ondašnjeg čovjeka dominirao kroz službeni traktat vlasti i hijerarhije. Zamisli da se u razgovoru nađu jedan priznati učeni astronom, i netko tko laički proučava te fenomene??. Astronom će se pozvati na naučnu disciplinu a laik će se koristiti dostupnim ispisanim knjigama o događanjima nekog vremenskog čina, onako, kako to njegov mozak percipira stanje. Razlika je očigledna, laik nema široku pred-spoznaju nauke i on to vidi kako osjeća, pa tako i u onome što čitamo o prošlim vremenima. Možda se ta riječ „nelogičnost“ može usmjeriti na stanje koje bi odgovaralo zamjeni teza. E sad, tko je primarno pozvan da tumači što je istina a što nije, ako me razumiješ! Onda to daje smisao.

Ako se pozivaš na neku Knjigu, Spis i slični dokument, otvaramo pandorinu kutiju, te se iz toga jasno nazire da je čovjek taj koji pokušava redefinirati smisao trenutka. Ili, ako bi ti mogao otići u prošlost (fig) i takvim ljudima prezentirati Intel i7 Quad, i Win10? Što bi oni na to rekli? Ne bi ništa razumjeli, tj shvatili bi onako kako njihov stupanj razvoja dopušta. Onda i ako bi njima pokušao objasniti da su njihovi stavovi dječje naivni (idejno) proglasili bi te ludim i nepoželjnim u svojoj okolini. Tek, kada se čovjek duboko pronađe – sam u sebi, može razumjeti takva stanja. Ta stanja su čak i u današnjem načinu života, nepoželjna, jer se čovjeka gura u potonuće materijalnosti, nametanja doktrina i samozvanih istina!! Ili da se usudim reći, čak i u davnoj zemaljskoj povjesti ispisana su imena „umova“ koji su koračali Zemljom, a nerijetko takve produhovljene i visoko intelegentne ljude nisu prihvaćali, upravo iz razloga da ovi što drmaju moćima i vlastima ne ostanu bez istih zvanja. Da ima puno nelogičnosti, slažem se. Takva je naša dubina i nivo prihvaćanja. Tek odrastanjem i dobivanjem novih spoznaja o prostoru i vremenu, čovjek mjenja svoju strukturu spirale (na višu korist); ako je vjerovati takvim istraživanjima da ljudska DNK mjenja se, tj da se osjeća generalno buđenje umova čovječanstva kroz proširenje pronicljivosti, onda svakako da je došlo vrijeme u kojem će razne maske pasti. Vjerovatno ćemo saznati o mnogim istinama i izmišljotinama, kad tad.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:46   #59
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Nemoj se sada ispričavati. Prije jednom si rekla da ja iznosim apokrife jer sam govorio obraćenju svetog pavla. Nije ti bilo poznato da se sveti Pavle probratio od progonitelja. Pitala si a gdje to piše. poslije si govorila i ponavljala apokrifi, apokrifi, apokrifi iako su ti drugi forumaši jasno rekli da to piše u novom zavjetu.

Nije mi poznato tko ti je rekao da uveličavaš Pavla.
Bile su to šprehe par godina unazad tu po temama, oni kontra Pavla pa meni došlo braniti čovjeka po vjeri, znaš Pavao i ja smo iste vjere neovisno što se nikad upoznali.

I nemam se čemu što ispričavati. Ti sam ćeš morati dokazati da se ne furaš na apokrifna pisma. Nećemo potrošiti previše znoja. Jednostavno ćemo sve prekontroliravati preko Biblije, jer sve mimo jeSu apokrifi, ima ih preko tisuću, moguće čak do dvije, i da uvrštene po kojekakvim religijama, junejmit. Nemoj mislit da ih je problem prepoznat.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:55   #60
Dobro je Jitro. Nisam ti ja Moše.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.