Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 09:19   #1
Mindhunter / Psihologija ubojica (2017-2019)

How do we get ahead of crazy if we don’t know how crazy thinks?



Mindhunter je nova Netflixova detektivska serija rađena po knjizi Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit, autora Marka Olshakera i Johna E. Douglasa. Glavne uloge igraju Jonathan Graff, Ana Torv i Holt McCallany. Radnja je smještena u 1979. Dva FBI agenta intervjuišući serijske ubice i ulazeći u njihovu psihu nastoje riješiti slučajeve ubistva.

Ovaj projekt je u nastajanju već sedam godina, sve od kad je prvo Fox otkupio prava na knjigu. Projekt je prvobitno bio pravljen za HBO, ali je 2015 prebačen na Netflix.

Kreatori serije su David Fincher i Charlize Theron. David i režisira prvu epizodu. Za scenario je zadužen Scot Buck (Dexter, Six Feet Under).

Više na linku : http://www.hollywoodreporter.com/liv...ma-mind-873685


TRAILER
https://www.youtube.com/watch?v=7gZCfRD_zWE

13. oktobar / listopad
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:02   #2
Arrow Mindhunter


Quote:
Hvaljeni redatelj i producent David Fincher (Fight Club, The Curious Case of Benjamin Button, The Social Network, The Girl with the Dragon Tattoo, Zodiac, Seven) pomogao je pokrenuti Netflixovu serijsku uspješnicu House of Cards (Kuća od karata) 2013. godine, a sada se ponovno vraća u televizijski svijet s novim projektom nazvanim Mindhunter. Netflixov psihološki triler, adaptacija je popularnog nefikcionalnog književnog djela Mindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit, kojeg su 1996. napisali Mark Olshaker i John Douglas, bivši specijalni agent i šef nekoliko jedinica u FBI-u te jedan od pionira kriminalnog profiliranja koji je odradio i zabilježio na stotine intervjua s poznatim serijskim ubojicama, silovateljima i otmičarima poput Teda Bundyja, Charlesa Mansona, Donalda Harveyja, Davida Berkowitza itd...

Smještena u 1979. godinu, serija će pratiti par FBI-jevih agenata koji će, pokušavajući odgonetnuti komplicirane i dosad neriješene slučajeve, razgovarati sa zatvorenim kriminalcima, i to kako bi se približili razumijevanju načina na koje funkcioniraju zločinački umovi. Agenta Holdena Forda glumit će Johnathan Groff (Looking, Boss, Glee), a njegovog kolegu iz FBI-jeve jedinice za bihevioralne znanosti, Billa Tencha, utjelovit će Holt McCallany (Jack Reacher: Never Go Back, Sully, Blackhat), dok će ostale uloge igrati Anna Torv, Hannah Gross i Cotter Smith. Fincher će režirati tri od ukupno deset epizoda kriminalističke serije i angažirat će se kao izvršni producent, a tu će ulogu podijeliti s glumicom Charlize Theron čija će producentska kuća također sudjelovati u ovom interesantnom projektu.
Mindhunter Trailer #2

Premijera danas :klap:
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:47   #3
Izgleda zanimljivo, skinuto svih 10 epizoda.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:30   #4
pogledo 2 epizode.

ha sta ja znam. nije sranje.

mozda me malo nervira sto mu dugo treba da krene prica. usporedio bih ga s fincherovim zodiacom. nadam se da ce radnja serije ubrzo postati zanimljivija od filozofiranja o nasilju.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 19:37   #5
Super.

Treba neko vrijeme da dogovore strategiju oko projekta i da izađu iz sjene. Al na početku skoro svake epizode se prati neki lik, tek sam to poslije skužila, valjda neki serijski

Uglavnom, mame ih baš ne vole
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 17:59   #6
Pogledala sam prve cetiri i meni je jako dobro. Ali ionako volim ovakvu tematiku pa sam s nestrpljenjem iscekivala ovu seriju..nije me razocarala.
Cait8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:28   #7
slazem se. zavrsio 3. epizodu i serija je bas dobra

preporuka svima kojima se svidja fincherov zodiac.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:58   #8
pogledala cijelu sezonu. odlična! uz menhuntera i ovo, najbolje novije serije..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:40   #9
Evo gledam i ja pomalo cijeli dan po meni jako dobro! I gluma, glumci, ugođaj, likovi... vrlo solidno.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:02   #10
Pogledao prve dvije, i za sada jako dobro.

inače, malo sam stalkao Kempera na netu, i naletim na ovo, izgleda da je dobar dio dijaloga iz interview scena prepisan odavde:

https://www.youtube.com/watch?v=tTnEY8y-p7M&t=76s
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:29   #11
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
Pogledao prve dvije, i za sada jako dobro.

inače, malo sam stalkao Kempera na netu, i naletim na ovo, izgleda da je dobar dio dijaloga iz interview scena prepisan odavde:

https://www.youtube.com/watch?v=tTnEY8y-p7M&t=76s
Al stvarno je brbljav i elokventan i time vrijedan stalkanja.
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Glumac ga je brutalno skinuo.

Pravo osvježenje
Glumac je bolji Kemper od samog Kempera
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:51   #12
Ja sam očekivao puno od serije još iz najava , i iz epizode u epizodu se nadao nečem što će okrenuti tu predvidivu kvazipsihološku i kvaziintelektulnu papazjaniju u pravi kolosek , međutim od toga ništa nije bilo.

Mogli su lepo napraviti novi moderni dokumantarac u više nastavaka o počecima profajlinga serijskih ubica , ali su iz nekog razloga odlučili da to bude igrana serija , što je po meni velika greška i totalno gubljenje vremena kako produkcije a pogotvo gledaoca.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:31   #13
Jel Dennis Rader ovaj što se pojavljuje mimo radnje, na početku ili na kraju epozode?
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:07   #14
Koji lik ovaj Kemper, glumcu kapa do poda. Zadnjih par minuta desete epizode su mi odlicne. I mene zanima koji je to serijski ubojica sto se pojavljuje mimo radnje, izgled i mjesto boravka ukazuju da bi trebao biti Dennis Rader.
Cait8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 00:24   #15
Quote:
Cait8 kaže: Pogledaj post
Koji lik ovaj Kemper, glumcu kapa do poda. Zadnjih par minuta desete epizode su mi odlicne. I mene zanima koji je to serijski ubojica sto se pojavljuje mimo radnje, izgled i mjesto boravka ukazuju da bi trebao biti Dennis Rader.
Rader je. U prvoj ili drugoj epizodi mu se onaj tip na poslu obrati sa Dennis.
Isse is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:40   #16
upravo zavrsio prvu sezonu.

prilicno dobro

zasto se holden srusio na kraju?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:57   #17
Napad panike.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:25   #18
omg, ova 3. kad počne nabrajat onu listu što može ostat, a što treba ić
a ona tajnica ga mirno gleda, i kaže jeste li sigurni?

fascinantna serija

inače, na početku se vidi, koji je j.. nered to profiliranje bilo
dok je bilo u povojima, a svakako, bez njega je bilo još gore.

kako ovaj glavni lik ne puši ni ne pije...
zbog sveg tog čega se nasluša - to mi je najveći misterij.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:26   #19
Nekoliko frendova je odjednom počelo gledati ovo i oduševljeni su.

Osobno su mi dosadile krimi serije, posebno policijske, osim komedija kao "Angie Tribeca" ili "Brooklyn Nine-Nine".
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:05   #20
Samo da obavesti neupucene, ova serija nema nikakve veze sa (meni odlicnim i svima ga preporucijem da ga pogledaju) filmom Mindhunters iz 2005 u kome glume Val Kilmer i Kristijan Slejter.
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.