Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Pogledaj rezultate ankete: Bitcoin balončina da ili ne?
Balončina veća od tulip manije 175 59.12%
Nije balončina 121 40.88%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 23:53   #1
Bitcoin - tema za skeptike

Kako na temi Bitcoin, sektaši ne dopuštaju iznošenje ičega što je negativno za bitcoin i svakog prozivaju trolom, prepuštam sekatšima da veličaju i navlače na bitcoin.
Ova tema neka bude da njima ne smetamo za one koji smatraju jednostavno da je bitcoin sranje koje je namjenjeno za šišanje ovaca.
Inače temu mogu posjetiti i sektaši, neću ih nazivati trolovima.

prodavači odustaju od korištenja bitcoina jer je prenestabilan, prevelike ima naknade i predugo traju transakcije.
https://www.bug.hr/kriptovalute/stea...a-bitcoin-1751
Čak i dileri odustaju

Šta imamo ovdje:
Kakve su ovo budalaštine..
https://www.ccn.com/700-million-stuc...-transactions/
sad je to već 155000.
Imam i anketu: da li smatrate da li je bitcoin balončina?
ico1 is offline  
Old 19.12.2017., 14:46   #2
Mislim da idemo prema nećemu što do sad nismo imali prilike vidjeti u ekonomskoj povijesti - svakako će biti dobra lekcija kasnijim generacijma.

Zanimljivo je da R.Dalio, W. Buffet, R. Branson, M.Cuban itd imaju gotovo indentično mišljenje o toj temi - što naravno ne znači da se na tome nemože zaraditi.
pero21 is offline  
Old 19.12.2017., 15:18   #3
Bitcoin je totalno nepoznat teren čak i onima koji su u njemu od početka.
Bilo kakva prognoza nema smisla jer se bitcoin ne može uspoređivati ama baš sa ničime. Nikad prije nije postojao niti je fizikalan tj. ne možeš ga držati u čarapi .
Ono što je sigurno je da je trenutno stanje balon i da će se stvar ispuhati samo pitanje je koliko i drugo pitanje je kakva je budućnost poslije prvog velikog pada.
Bitcoin je po meni jedina stvar na kojoj su totalni analfabeti u financijama i pravi vukovi sa Wall Streeta zapravo u jednakom položaju što se tiče znanja. Jedini koji nešto znaju su tvorci ili bolje rečeno ljudi za koje ne znamo a koji stoje iza službenih tvoraca.
Kerefek76 is offline  
Old 19.12.2017., 23:12   #4
Samo se nadam da ce uvesti opcije prije nego taj balon pukne
zemljanin80 is offline  
Old 20.12.2017., 06:24   #5
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Bitcoin je totalno nepoznat teren čak i onima koji su u njemu od početka.
Bilo kakva prognoza nema smisla jer se bitcoin ne može uspoređivati ama baš sa ničime. Nikad prije nije postojao niti je fizikalan tj. ne možeš ga držati u čarapi .
Ono što je sigurno je da je trenutno stanje balon i da će se stvar ispuhati samo pitanje je koliko i drugo pitanje je kakva je budućnost poslije prvog velikog pada.
Bitcoin je po meni jedina stvar na kojoj su totalni analfabeti u financijama i pravi vukovi sa Wall Streeta zapravo u jednakom položaju što se tiče znanja. Jedini koji nešto znaju su tvorci ili bolje rečeno ljudi za koje ne znamo a koji stoje iza službenih tvoraca.


Zasto bi bio nepoznat teren onima koji su u tome vec neko vrijeme? Nije to kvantna fizika


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 20.12.2017., 06:55   #6
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Samo se nadam da ce uvesti opcije prije nego taj balon pukne
Big boss je probusio jedan balon I poceo napuhavati drugi
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...sti&id=1014669
Blinko Black is offline  
Old 20.12.2017., 06:57   #7
Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
Mislim da idemo prema nećemu što do sad nismo imali prilike vidjeti u ekonomskoj povijesti - svakako će biti dobra lekcija kasnijim generacijma.

Zanimljivo je da R.Dalio, W. Buffet, R. Branson, M.Cuban itd imaju gotovo indentično mišljenje o toj temi - što naravno ne znači da se na tome nemože zaraditi.
Vec smo to vidjeli u ekonomskoj povijesti - tulipani I dotcom su najpoznatiji primjeri.
Blinko Black is offline  
Old 20.12.2017., 09:36   #8
Balon je kad malo ljudi nešto prihvati, napuše, i ostavi kasnije da propadne.

Kad nešto prihvati veliki postotak ljudi na planeti i ide se ka masovnoj adaptaciji,kad uvedu opcije na svjetske burze, kad stoji tehnologija budućnosti iza toga onda po meni nema govora o balonu..

Al to je moje skromno misljenje
GrimReaperKC is offline  
Old 20.12.2017., 11:28   #9
Quote:
GrimReaperKC kaže: Pogledaj post
Balon je kad malo ljudi nešto prihvati, napuše, i ostavi kasnije da propadne.

Kad nešto prihvati veliki postotak ljudi na planeti i ide se ka masovnoj adaptaciji,kad uvedu opcije na svjetske burze, kad stoji tehnologija budućnosti iza toga onda po meni nema govora o balonu..

Al to je moje skromno misljenje
Drugim riječima, dok je balon mali, možemo ga zvati balonom, ali ako je veliki, onda više nije balon
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Old 20.12.2017., 11:37   #10
Quote:
GrimReaperKC kaže: Pogledaj post
Balon je kad malo ljudi nešto prihvati, napuše, i ostavi kasnije da propadne.

Kad nešto prihvati veliki postotak ljudi na planeti i ide se ka masovnoj adaptaciji,kad uvedu opcije na svjetske burze, kad stoji tehnologija budućnosti iza toga onda po meni nema govora o balonu..

Al to je moje skromno misljenje
Balon se ispuhuje kad se skuzi da ona cijena koju osobe placaju za nesto ne vrijedi toliko.
Blinko Black is offline  
Old 20.12.2017., 13:24   #11
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Kako na temi Bitcoin, sektaši ne dopuštaju iznošenje ičega što je negativno za bitcoin i svakog prozivaju trolom, prepuštam sekatšima da veličaju i navlače na bitcoin.
Ova tema neka bude da njima ne smetamo za one koji smatraju jednostavno da je bitcoin sranje koje je namjenjeno za šišanje ovaca.
Inače temu mogu posjetiti i sektaši, neću ih nazivati trolovima.

prodavači odustaju od korištenja bitcoina jer je prenestabilan, prevelike ima naknade i predugo traju transakcije.
https://www.bug.hr/kriptovalute/stea...a-bitcoin-1751
Čak i dileri odustaju

Šta imamo ovdje:
Kakve su ovo budalaštine..
https://www.ccn.com/700-million-stuc...-transactions/
sad je to već 155000.
Imam i anketu: da li smatrate da li je bitcoin balončina?
Slušaj momak,

Umjesto da ti prodaješ palačinke tijekom ljeta ili iznajmljuješ neki apartman 2 mjeseca, većina nas koji se bavimo kripto valutama smo napravila veliki dobit.

Puno kryptovaluta su otišle 25-30 puta samo u posljednja 3 mjeseca, to znači da ako ste kupili za 10.000€ u listopadu, imate 300.000€ danas.

Kada dođe dan da tipični hrvatski glupson koji prodaje palačinke i gradi stanove za iznajmljivanje, počinje govoriti o kupnji kripto valuta, onda je vrijeme prodati.

Moja je mišljene da si ti jedini ekonomski analfabet ovdje i balončina o kojemu ti govoriš je na tvojim ramenima.
Kaksikaj is offline  
Received Infraction
Old 20.12.2017., 14:38   #12
Quote:
Kaksikaj kaže: Pogledaj post
Slušaj momak,

Umjesto da ti prodaješ palačinke tijekom ljeta ili iznajmljuješ neki apartman 2 mjeseca, većina nas koji se bavimo kripto valutama smo napravila veliki dobit.

Puno kryptovaluta su otišle 25-30 puta samo u posljednja 3 mjeseca, to znači da ako ste kupili za 10.000€ u listopadu, imate 300.000€ danas.

Kada dođe dan da tipični hrvatski glupson koji prodaje palačinke i gradi stanove za iznajmljivanje, počinje govoriti o kupnji kripto valuta, onda je vrijeme prodati.

Moja je mišljene da si ti jedini ekonomski analfabet ovdje i balončina o kojemu ti govoriš je na tvojim ramenima.
Ako si investirao u Bitcoin, onda bi trebao biti sretan što su glupsoni u toj igri. Upravo oni su razlog zarade. Naročito ovi, koji stavljaju kuće pod hipoteku da bi uložili lovu. U trenutku kad najveći vlasnici Bitcoina odluče izaći van iz igre dio ekipe će najebat i to jako.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Old 20.12.2017., 14:49   #13
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ako si investirao u Bitcoin, onda bi trebao biti sretan što su glupsoni u toj igri. Upravo oni su razlog zarade. Naročito ovi, koji stavljaju kuće pod hipoteku da bi uložili lovu. U trenutku kad najveći vlasnici Bitcoina odluče izaći van iz igre dio ekipe će najebat i to jako.
Znaš da postoji drugi kripto osim Bitcoina???

Nisam nikad ćuo za ljude koji stavljaju kuće pod hipoteku da kupe kripto valute
Kaksikaj is offline  
Old 20.12.2017., 14:57   #14
klasicna piramida, nista novo - ulozis 100 i kad ih jos 10 ulozi 100 mozes dignuti 1000 pod uvjetom da oni ne dizu nego cekaju svojih 10 ovaca za sisanje. i tako raste i raste dok jednog dana 'misteriozno' ne riknu serveri i nikom nista.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 20.12.2017., 15:19   #15
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
klasicna piramida, nista novo - ulozis 100 i kad ih jos 10 ulozi 100 mozes dignuti 1000 pod uvjetom da oni ne dizu nego cekaju svojih 10 ovaca za sisanje. i tako raste i raste dok jednog dana 'misteriozno' ne riknu serveri i nikom nista.
Mislim da se balon slucajno napravio. Tu su ulazili da operu novac, i zbog slicnih stvari. Kad se je balon napuhao pohlepni naivci su poceli kupovati. Drzavama nije smetalo sta se desava u pocetku jer je bio nebitan novac u pitanju. Sada kad drzave uvedu regulacije urusiti ce se, cak i bez regulacija ce se urusiti jer svaka budala moze napraviti novu kriptovalutu.

Sistem je potpuno nereguliran i nezasticen, na mnoge nacine te mogu pokrasti, drzava ni itko drugi ne stite novac. Da je netko i usao po 200$, pitanje je dali ce moci izvuci novac. Zaraditi ce mozda samo oni na pocetku price, peraci novca i slicni. Kad panika krene svi ce htjeti van a vrata ce biti premala, uz to ce i burze pokrasti musterije, pa nisu valjda blesavi da isplate klijente a regulacija nema.
zemljanin80 is offline  
Old 20.12.2017., 15:51   #16


Naravno da nije balon. Tko vidi balon je nazadnjak i ne kuži spiku.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 20.12.2017., 15:53   #17
Munger je najbolje opisao bitcoin kad je rekao da je to otrov za štakore.

Naime, štakori se sada prežderavaju i međusobno si čestitaju kako su otkrili "novu paradigmu", po kojoj će svatko biti svoj bankar a omražene će banksterske elite ostati zauvijek marginalizirane.
I ne samo to, oni će, kao "early adopteri" i vizionari postati toliko bogati da više nikad neće morati raditi.
Naravno, zanemarimo da je ovo toliko "early" da i babe s placa kupuju bitcoin.
Isto tako, zanemarimo i sve rizike i downside, koji su ogromni, ali ih ogromna većina ili nije uopće svjesna ili ih ignorira, jer ovo je NOVA ERA svjetskog monetarnog sistema i to može samo gore!
A i oni koji su svjesni da se radi o otrovu za štakore, računaju da baš njima neće biti ništa.

Ali, kad prvi štakori počnu crkavati, nastat će masovna panika, i svi će nagrnuti prema van, no rupa za izlaz dovoljno biti neće...
JPK is offline  
Old 20.12.2017., 16:02   #18
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Mislim da se balon slucajno napravio. Tu su ulazili da operu novac, i zbog slicnih stvari. Kad se je balon napuhao pohlepni naivci su poceli kupovati. Drzavama nije smetalo sta se desava u pocetku jer je bio nebitan novac u pitanju. Sada kad drzave uvedu regulacije urusiti ce se, cak i bez regulacija ce se urusiti jer svaka budala moze napraviti novu kriptovalutu.

Sistem je potpuno nereguliran i nezasticen, na mnoge nacine te mogu pokrasti, drzava ni itko drugi ne stite novac. Da je netko i usao po 200$, pitanje je dali ce moci izvuci novac. Zaraditi ce mozda samo oni na pocetku price, peraci novca i slicni. Kad panika krene svi ce htjeti van a vrata ce biti premala, uz to ce i burze pokrasti musterije, pa nisu valjda blesavi da isplate klijente a regulacija nema.
drzave ne reagiraju jer nemaju zasto - briga drzavu kaj pojedinci rade sa svojom lovom, ovo je kao kladionice, decki ulazu i drugi se bogate ali na kraju dana samo je stvarna valuta prmijenila vlasnika i samo stvarna valuta je u opticaju. nikakva nova vrijednost nije stvorena, nema nove valute.

uostalom dovoljno je pogledati kako se bitcoin oglasava na doslovno svim portalima, navlakusa ce donjeti zaradu malom broju ljudi koji na vrijeme povuku 'zaradu'.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 20.12.2017., 17:03   #19
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
klasicna piramida, nista novo - ulozis 100 i kad ih jos 10 ulozi 100 mozes dignuti 1000 pod uvjetom da oni ne dizu nego cekaju svojih 10 ovaca za sisanje. i tako raste i raste dok jednog dana 'misteriozno' ne riknu serveri i nikom nista.
Možeš li nam objasniti koje kriterije piramide bitcoin zadovoljava?

Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Mislim da se balon slucajno napravio. Tu su ulazili da operu novac, i zbog slicnih stvari. Kad se je balon napuhao pohlepni naivci su poceli kupovati. Drzavama nije smetalo sta se desava u pocetku jer je bio nebitan novac u pitanju. Sada kad drzave uvedu regulacije urusiti ce se, cak i bez regulacija ce se urusiti jer svaka budala moze napraviti novu kriptovalutu.
Ne može baš svaka budala napraviti, ali što i da može? To ne znači da će ista postići uspjeh.

Quote:
Sistem je potpuno nereguliran i nezasticen, na mnoge nacine te mogu pokrasti, drzava ni itko drugi ne stite novac. Da je netko i usao po 200$, pitanje je dali ce moci izvuci novac. Zaraditi ce mozda samo oni na pocetku price, peraci novca i slicni. Kad panika krene svi ce htjeti van a vrata ce biti premala, uz to ce i burze pokrasti musterije, pa nisu valjda blesavi da isplate klijente a regulacija nema.
Gdje je početak? 0.001 dolar? 1 dolar? 10 dolara? 100 dolara? 1000 dolara? 10000 dolara? Navedi mi jedan primjer gdje pioniri ne ubiru plodove?

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
drzave ne reagiraju jer nemaju zasto - briga drzavu kaj pojedinci rade sa svojom lovom, ovo je kao kladionice, decki ulazu i drugi se bogate ali na kraju dana samo je stvarna valuta prmijenila vlasnika i samo stvarna valuta je u opticaju. nikakva nova vrijednost nije stvorena, nema nove valute.
Genijalno. "Stvarna valuta".

Quote:
uostalom dovoljno je pogledati kako se bitcoin oglasava na doslovno svim portalima, navlakusa ce donjeti zaradu malom broju ljudi koji na vrijeme povuku 'zaradu'.
Ne oglašava se bitcoin ( ova rečenica je tako glupa, da je to nevjerojatno, da ti je jasan koncept blockchaina, shvatio bi i zašto ), nego pojedinci koji hoće zaraditi na tome. Meni stvarno nije jasno jel se ti praviš glup ili je nešto drugo posrijedi?

Kako se decentralizirani koncept, kao što je blockchain, može igdje oglašavati?

Je li tebi jasno da NEMA središnjeg tijela koje stoji iza bitcoina? Je li ti možeš to sebi utuviti u glavu ili baš ne ulazi?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 20.12.2017., 17:35   #20
Bitcoin tj kripto je nova stvar (koristim ih ko sinonime).

U principu to je takva glupost da tome nema kraja.

Misli šta je uopće ICO ? Ja sam probavao i probavao skontati ali nikako da skužim.

Uglavnom to je : ja imam ideju i umjesto da ti prodam udio u kompaniji (kao neku dionicu) ja ti dam kriptovalutu recimo ScarCoin koju prodajem recimo po šta ja znam 1$/valutu i sebi zadržim recimo 100 000 tih ScarCoin-a a moram ih prodati 2 Miljuna.

I onda ako ta mega giga ideja meni uspije - npr. decentralizirani sistem najma vašeg vozila te usput ako idete nešto obaviti možete npr. pokupiti paket te vam je plaćanje osigurano preko naše platforme - normalno digitalne.

I ne samo to, nego dok vozite ugradnjom našeg ScarBox-a na sustav vašeg auta vi u biti majnate ScarCoin i time još više zarađujete jer reciklirate npr. otpadnu energiju vašeg vozila.

I sad tako, kupiš recimo 50 000 ScarCoina i onda možeš zaraditi kad taj startup uspije tako da ih prodaješ na nekom exchangeu tipa ovoj nebulozi ?
https://www.cryptopia.co.nz/Exchange
(evo neki best of - , "Mothership (MSP)" ,"NoLimitCoin (NLC2)", " Musicoin (MUSIC)"," DopeCoin (DOPE)","Cannabiscoin (CANN)", i meni najbolji best of "Mustangcoin (MST)" )

A kako je povezan profit sa tim coinom ja nemam pojma,jerbo nije dionica, nije obveznica, nije niš, nego je pazisadovo "virtualni" coin.

Virtualni coin za koji daš poprilično realne pare :klap:
Scaras is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.