Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2007., 21:19   #81
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Ne, ne, ne... ne razumiješ...

Strogo se osuđuju grijesi obična puka, kao što su predbračni seks, kontracepcija, rad nedjeljom i tome slično.

Pedofilija međ svećenstvom je, eto, tek dokaz da nitko nije savršen.

Sve je to samo stvar perspektive.

Uostalom, ti su se svećenici sigurno ispovijedili i iskreno pokajali, a znamo li da takvima i bog oprašta, što im ne bi i ljudi?
Ta nije li kršćanski opraštati bližnjemu svome, a tko jednom katoliku može biti bližnjiji od svećenika?
Pa neko onda jebu ljude svojih godina a ne djecu...svašta... Bolest!
Tko čovjeku može bit bliskiji od svećenika? Najbolji prijatelj koji te pozna, razumije i shvaća možda???
Suzanna is offline  
Old 01.04.2007., 22:38   #82
bivši je papa bio poznat po tome da je podržavao pedofiliju svećenika nad dijecom.
Čak mu je jedan pedofil držao pogrebnu propovjed!

Ne samo to, neko je pomaga svećenicima pedofilima da unište dokaze i da zaplaže svjedoke-žrtve pedofilije!!
 
Old 01.04.2007., 23:28   #83
Quote:
Suzanna kaže: Pogledaj post
Pa neko onda jebu ljude svojih godina a ne djecu...svašta... Bolest!
Tko čovjeku može bit bliskiji od svećenika? Najbolji prijatelj koji te pozna, razumije i shvaća možda???
Nabavi si detektor sarkazma; bez njega je teško preživjeti u ovim područjima...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Old 02.04.2007., 14:51   #84
To je samo još jedan prilog licemjerju koje slušamo s oltara...
Anicet is offline  
Old 02.04.2007., 18:59   #85
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Mislim da KC ne mora biti jako zabrinuta - ima više ateista koji su pročitali bibliju nego vjernika koji su je pročitali. O životu Isusa i starozavjetskim legendama puno su boljee upoznati ateisti nego vjernici. Zašto bi se KC zabrinjavala kad počiva na tako snažnim stupovima neznanja? A neznanje nije tako lako iskorijeniti i uvijek će ga biti - dakle bit će uvijek i prodavanja magle - u ovom ili u onom obliku.
Ah, kad pročitam ovakve stvari odma me zaboli glava od udara pesimizma...

Ali kao što vele mnogi: "Istina boli."

Te parodija William Shattnera u "Galaxy Questu": "Never give up, never surrender!
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Old 07.04.2007., 16:05   #86
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Kad vec spomenu mirovinu, citam danas u novinama da u Baselu protestantski svestenici dobijaju, u zavisnosti od staza, ~10 - 15 000 Sfr mesecnu platu (~6500-9500 Eura) sto je cak i za prosecne Svajcarce puno. Osim toga stan placaju simbolicno i imaju 5 nedelja godisnjeg.
Nisam siguran, ali mislim da dobar deo toga placa drzava (pojedinci sami odlucuju da li ce placati neki crkveni porez ali firme su zakonom obavezne + drzava odvaja jedan deo iz budzeta za njih).
Pa nije tajna da se Crkva financira iz državnog proračuna (sada ne znam da li u potpunosti ili djelomično), što nije u redu. Svi sudjeluju u državnom proračunu, no nisu svi poklonici crkve. Osim toga, crkva bi trebala stajati iznad državâ i politikâ, a ne ulaziti u njih ili dopustiti da one ulaze u nju. Treba striktno odrediti gdje su granice "surađivanja".
Annalostanna is offline  
Old 07.04.2007., 16:12   #87
Quote:
iFlora kaže: Pogledaj post
samo zato sto netko ne proucava religije ne znaci da je ogranicen
O, itekako je. Ako se zatvoriš u sobu, nikako nećeš znati kakvo je vrijeme vani. Ako slušaš samo jedno mišljenje, nikako nećeš znati da li je ono ispravno ili nije. Trebaš biti potpuno otvorena da bi do tebe dolazilo čim više (različitih) informacija, u kojima ćeš prepoznati što je loše, a što dobro. Te sve ono sivo između tih granica. Što misliš, zašto pri suđenju se pozivaju svjedoci? Zato da bi se dobilo čim više uvida u stanje stvari i kako bi se dalo zaključiti čim preciznije što se dogodilo, te što je pošlo po zlu. Inače bi se sve svelo na prepucavanje optuženika i optužitelja.
Annalostanna is offline  
Old 07.04.2007., 16:21   #88
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Ne, ne, ne... ne razumiješ...

Strogo se osuđuju grijesi obična puka, kao što su predbračni seks, kontracepcija, rad nedjeljom i tome slično.

Pedofilija međ svećenstvom je, eto, tek dokaz da nitko nije savršen.

Sve je to samo stvar perspektive.

Uostalom, ti su se svećenici sigurno ispovijedili i iskreno pokajali, a znamo li da takvima i bog oprašta, što im ne bi i ljudi?
Ta nije li kršćanski opraštati bližnjemu svome, a tko jednom katoliku može biti bližnjiji od svećenika?
To je zato što običan puk vidi u svećenicima nešto veličanstveno i nedodirljivo. Zato se i ne usude nešto reći, a kamoli ih eliminirati sa tog svetog položaja. Jer taj običan puk ne kuži da svećenici nisu ništa drugo doli isti k***c kao i svatko drugi, nisu nimalo svetiji od bilo kojeg drugog čovjeka na planeti. E sad, kada bi se eliminirali svi oni griješni svećenici, pitanje je koliko bi ih ostalo na položajima na kojima su sada.
Također, malo je apsurdno da običan crkveni pop koji živi (ili bi trebao živjeti) od donacija svojih vjernika, vozi novog Peugeota, dok neki tamo jednik koji šljaka po 10 sati na dan, jedva da si priušti benzu za svog Yugića, jer nema novaca za bolje.

A sve to loše prolazi za one koji svoje svećenstvo shvaćaju ozbiljno. Mogu samo zamisliti kako im je dok se pljucka po njima zbog nekog svećenika pedofila u americi, dilera drogom u kolumbiji ili nešto treće, a sam vrh crkve ne vrši sankcije dotičnih ili ne pruža primjere sankcioniranja.
Annalostanna is offline  
Old 07.04.2007., 16:29   #89
Quote:
Suzanna kaže: Pogledaj post
Pa neko onda jebu ljude svojih godina a ne djecu...svašta... Bolest!
Tko čovjeku može bit bliskiji od svećenika? Najbolji prijatelj koji te pozna, razumije i shvaća možda???
Po mom skromnom mišljenju, između čovjeka i Boga ne bi smijelo ništa stajati, veza bi trebala biti direktna. Nikakav svećenik, tumačitelj, ili nešto treće. Kad ti ej najteže, pomoli se Bogu.

E sad, ako se ograničimo na ljude, svakako da ti najbliskija osoba kojoj ćeš se pojadati mora biti prijatelj/ica. Prijatelj/ica ti može biti roditelj, bračni partner, kolega sa posla/škole, brat, sestra, pa na koncu i sam svećenik, ako imaš povjerenja u njega.
Annalostanna is offline  
Old 13.06.2007., 20:07   #90
Arrow Štiti li Crkva pedofile!?

Evo, na Rabu je uhićen jedan svećenik koji je godinama zlostavljao djecu na seksualan način. Navodno se i u ovom slučaju iskazala praksa Rimokatoličke crkve, da kada se iskaže da je neki svećenik pedofil, da ga se ne preda policiji i sudu, čak mu se ni ne oduzme posao, nego ga se pošalju u drugu župu!
koji je vaš komentar?
da li vas je strah poslati dijete na vjeronauk?
Ris is offline  
Old 13.06.2007., 21:36   #91
Da, na žalost crkva štiti pedofile. Nedavno sam slušala teologa koji je govorio upravo o tom problemu. Diplomatski je izbjegnuo konkretne odgovore na postavljena mu pitanja, ali ipak nije mogao ne priznati upravo ono navedeno u temi. Sve je to grozno, ali najžalosnije od svega da upravo oni kojima bi evandjelje trebalo govoriti baš sve, ne govori ništa. Udaljavaju ljude od vjere.
Bovary is offline  
Old 13.06.2007., 21:51   #92
pa vidite da su znali i od prije da je sklon pedofiliji, a što su napravili, samo su ga premjestili iz jednog mjesta u drugo.
__________________
Gle, vidim živa tjelesa i mrtve su njihove duše;zamro je zanos i misao rasudbe; prostituira se duh i sterilna je ljubav bludnica; unakazio se prevrat i perverzna su njegova djela- grob je dom moj-veliko grobište duša
kamovic is offline  
Old 13.06.2007., 22:01   #93
Quote:
kamovic kaže: Pogledaj post
pa vidite da su znali i od prije da je sklon pedofiliji, a što su napravili, samo su ga premjestili iz jednog mjesta u drugo.
bas sam ja postavila to isto pitanje na forumu Roditelji i djeca...

isto je tako jedna mama napisala kako je neki dida u autobusu rekao curici da ima lijepu suknjicu...nije trebalo ni sat vremena a da nije bio ocrnjeni dida iskritiziran u 20tak postova...

ja sam postavila post o sveceniku koji je bludnicio nad djecom, kojeg je crkva triput samo premjestila i otvorila mu vrata do "svjezeg mesa"...a da cak ni na post niko nije reagireao....

dok ljudi zive sa "glavom u pjesku"...situacija se nece mjenjati...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Old 13.06.2007., 22:04   #94
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Evo, na Rabu je uhićen jedan svećenik koji je godinama zlostavljao djecu na seksualan način. Navodno se i u ovom slučaju iskazala praksa Rimokatoličke crkve, da kada se iskaže da je neki svećenik pedofil, da ga se ne preda policiji i sudu, čak mu se ni ne oduzme posao, nego ga se pošalju u drugu župu!
koji je vaš komentar?
da li vas je strah poslati dijete na vjeronauk?
Stvarno si dopizdio.
Di su dokazi da ih štiti?
Kaptol ih odmah osuđuje!Crkva mrzi pedofile.I kad se to pedofilu nije oduzeo posao?
Stvarno si pao na niske grane!
Ne ja se ne bojim poslat djecu na vjeronauk!jer takvih crnih ovci u cijelom stadu možda ima par (2 ili 3) Ni toliko!
__________________
Here’s Johnny
MiG 0 is offline  
Old 13.06.2007., 22:10   #95
Quote:
MiG 0 kaže: Pogledaj post
Stvarno si dopizdio.
Di su dokazi da ih štiti?
Kaptol ih odmah osuđuje!Crkva mrzi pedofile.I kad se to pedofilu nije oduzeo posao?
Stvarno si pao na niske grane!
Ne ja se ne bojim poslat djecu na vjeronauk!jer takvih crnih ovci u cijelom stadu možda ima par (2 ili 3) Ni toliko!

mos mislit, istoga su premjestili tri puta...da su ga premjestili 1x to je moralo doci do neke vise crkvene instance, i 2x isto a bogami i 3x.
ako je za to znalo bar 5 njegovih "nadleznih" i na to nisu reagirali, izvini za mene su krivi isto koliko i on...

a da se oduzme crkveni posao, oduzme se tek onda kad tako nesto dodje na tv ili u novine, i ni trenutka prije...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Old 13.06.2007., 22:12   #96
Prvo, Crkva ne štiti pedofile nego svoje interese.
Ako imaju pedofila u svojim redovima, to im nikako neide na korist. Ukoliko poglavarstvo čini išta što može izgledati kao obrana tog pedofila, to čine da bi "spasili" sebe, ne njega.
Drugo, Ri§, ovo tvoje konstantno napadanje Crkve postaje glupo.
Bilo je smiješno neko vrijeme, ali sad mi se čini da si opsjednut tom temom.
__________________
Weeeee.
Z39. is offline  
Old 13.06.2007., 22:48   #97
Quote:
MiG 0 kaže: Pogledaj post
Stvarno si dopizdio.
Di su dokazi da ih štiti?
Kaptol ih odmah osuđuje!Crkva mrzi pedofile.I kad se to pedofilu nije oduzeo posao?
Stvarno si pao na niske grane!
Ne ja se ne bojim poslat djecu na vjeronauk!jer takvih crnih ovci u cijelom stadu možda ima par (2 ili 3) Ni toliko!
pa sad sam ti naveo dokaze da ih štite.
ajde ti navedi dokaze da ih osuđuju!
Ris is offline  
Old 13.06.2007., 23:54   #98
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
bas sam ja postavila to isto pitanje na forumu Roditelji i djeca...

isto je tako jedna mama napisala kako je neki dida u autobusu rekao curici da ima lijepu suknjicu...nije trebalo ni sat vremena a da nije bio ocrnjeni dida iskritiziran u 20tak postova...

ja sam postavila post o sveceniku koji je bludnicio nad djecom, kojeg je crkva triput samo premjestila i otvorila mu vrata do "svjezeg mesa"...a da cak ni na post niko nije reagireao....

dok ljudi zive sa "glavom u pjesku"...situacija se nece mjenjati...
...ja sam to postavila nisam mama...

...uf,uf...l malo od šoka još ne uspijevam reagirat (to sam čula prije pola sata u busu na povratku iz Makarske)...molim Boga da to nije istina i da nijedno dijete to nikada ne doživi...
ileana_ is offline  
Old 14.06.2007., 00:31   #99
Quote:
ileana_ kaže: Pogledaj post
...ja sam to postavila nisam mama...

...uf,uf...l malo od šoka još ne uspijevam reagirat (to sam čula prije pola sata u busu na povratku iz Makarske)...molim Boga da to nije istina i da nijedno dijete to nikada ne doživi...
da li istog onog boga koji je po biblijskom mitu mojsiju i ekipi dao 10 zapovijedi (ono ne ubi,ne poželi ženu bližnjega svog...) pa naredio klanje svih klinki (između ostalog) od egipta do eufrata koje nisu nevine a ostale sretnice provjereno očuvanih himena (mahom mlađe od 13 godina jer bi se onomade u toj dobi već udale) dao svojim ratnicima za njihove svete faluse ?
trebalo bi jahvu zamolit da prvu mjesečnicu podigne na 18 godina jer ovako ispada da je ostao na istom nivou kao kad je davao 10 zapovijedi svojim svetim pedofilima i silovateljima.

Zadnje uređivanje ursamajor : 14.06.2007. at 02:19.
ursamajor is offline  
Old 14.06.2007., 00:54   #100
ja još nemam djete, al da je to napravio mom djetetu, bio svečenik, ili neko drugi, imao bi takve komplikacija da ga nebi ni doktori skrpali....
nemogu shvatiti pedofile - pa to su samo djeca... kako možeš djete SEKSUALNO zlostavljati - imat će posljedice cijeloga života....
__________________
Remember to keep your self alive, there is nothing more important then that.....
trax05 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.