Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2013., 12:35   #701
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
moja (3g) je dijete za pozeljet kad je u restoranu
ne radi nista od kravala koje smo vidjali da druga djeca rade, a neusporedivo je primjerenijeg ponasanja za stolom nego doma
u potpunosti samostalno jede, bez da se zamaze, bez da uopce pokusa sici sa stolice ili se premjestati i namjestati.
i sve pojede (ok, ona nije izbirljiva, a i voli probati nove stvari)

doduse, cim pojede, mi idemo doma, ne sjedimo satima za stolom tupo ne radeci nista (ionak pojedemo prije nje).
i trudimo se, kad dodjemo, naruciti nesto sto se ne ceka danima.
pazimo da je odmorna kad idemo u restoran, da niej pregladnila i da nije nesto jela prije.
i super je ako idemo pjesice jer se do restorana fizicki izmori, pa moze dugo mirno sjediti

(ovo nas je naucilo iskustvo sa njom, nije oduvijek bila takva, imala je losih i dobrih dana, i iako uvijek ljetujemo u hotelu, imali smo dana kada je svak od nas isao sam na veceru/dorucak, jer je ovaj drugi bio sa djetetom na trampolinu ili negdje drugdje)
potpis na boldano. Mi smo tek nedavno počeli odlaziti s njim u restorane jer nisam očekivala da će dijete od 2 godine mirno sjediti, čekati hranu i pristojno se ponašati.
I odlazak sa dvogodišnjim živahnim djetetom u restoan bi me samo izmorio, a to nisam željela priuštiti ni zbog drugih ljudi koji su tamo došli jesti u miru.

A vidjela sam svakakve djece, odnosno roditelja. Sumanuto trče oko stolova, motaju se oko nogu, konobar mora paziti da im ne izlije vruću juhu na glavu, a roditelji mirno sjede. Ili kad uguraju dječja kolica tako da nema šanse da itko prođe, doslovce zakrče put.
Pa trče preko ceste zabijaju se u ljude, živi užas.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 14:45   #702
i ja se moram pohvaliti s malcem (2,5g).

s njim se može ići svugdje, mirno sjedi, sam jede, naručuje "ja bi jednu juhicu, ja bi palaNčiku!"
imitira nas. stavi zalogaj u usta i kaže: "mmmm, kako je to finooo!". sve ga zanima i sve hoće isprobati.

takav je otkako je svjestan hrane i zajedničkih obroka, muž i ja smo mu zahvalni.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 20:51   #703
hahaha fantastičan, fantastičan thread, baš sam guštao čitajući ga od prve do zadnje stranice

svaka čast svima koji imate djecu koja se znaju ponašati u restoranima i koja su mirna i ne zajebavaju ljude oko sebe

ja sam moram se pohvaliti našao način da im doskočim kad me jako iritiraju, naime kad mi malac prolazi pokraj stola pravim se da ga ne vidim pa slučajno ispružim nogu tamo gdje prolazi tako da padne i malo zaplače pa da roditelji dođu po njega i malo se pozabave s njim
još mi je ok kad mi dolazi s leđa praviti se kao da osobi s kojom pričam pokazujem nešto rukom pa ga onda klepnem s njom, ništa posebno ali dovoljno da zaplače

naravno sve to završi tako da se ja naljutim na roditelje jer ne paze na dijete pa se zbog toga može dogoditi tko zna što

radi kao vurica u 100% slučajeva
žoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 14:57   #704
Evo i mene na ovoj temi, napokon sa djetetom

Idemo u restorane, ali ne u neke elitne i ne precesto ali ovih nekoliko puta je bio bas dobar, ima 2,3 god
Naravno da sam mu ponjela zanimaciju (autice, za crtanje, mobiteli su uvijek uz nas) i izdrzi tako 1,5-2

Ukoliko imaju hranilicu u restoranu, to dost pomaze jer je u njoj bar pol sata dok jede
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:11   #705
Restoran s hranilicom

Ako postoji slična tema molim modove da premjestu moje pitanje.
Zanima me koji restorani u Rijeci imaju hranilicu? Išli bi sa maleckom na ručak a neda nam se vuć kolica sa sobom. Jednom smo bili u Gardensu gdje imaju hranilicu samo je bila jako prljava pa bi sad nekamo drugdje. Hvala unaprijed!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 14:02   #706
Moj je uglavnom solidan u restoranu, jede ko dva bauštelca zajedno i ako mu se hrana sviđa, mirno će sjediti i pojesti svoje.
Ako pak postane nemiran, ne teroriziramo druge ljude, netko ode s njim van trčati ili svi požurimo i krenemo.
Okej je da dijete zaplače, naljuti se ili tako nešto, al kad starci ignoriraju dugotrajno tuljenje... pa daj ono.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 14:57   #707
Ok, mi sa malom od godine dana idemo u restorane, i da, zaplače tu i tamo, ali zato smo mi tu da je animiramo. Počela je hodati, pa jedan jede, a drugi šeta sa njom.
I Istina je da neki roditelji ne reagiraju na svoju dijecu, ali ne ulazim u to... Svaki radi onako kako želi.
Ali podmetati nogu????!!!!!! Ne kužim.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 12:43   #708
Quote:
bambi05 kaže: Pogledaj post
Ako postoji slična tema molim modove da premjestu moje pitanje.
Zanima me koji restorani u Rijeci imaju hranilicu? Išli bi sa maleckom na ručak a neda nam se vuć kolica sa sobom. Jednom smo bili u Gardensu gdje imaju hranilicu samo je bila jako prljava pa bi sad nekamo drugdje. Hvala unaprijed!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bila prljava na oko ili ne, ja ju temeljito očistim vlažnim maramicama na zgražanje mog muža i okoline vjerovatno ali bmk
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.