Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 10:48   #1261
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Koliko znam fondovi ne plaćaju porez to moraš ti. Firme ili SKDD plaćaju za dividendu a za zaradu po dionicama i fondovima ->ukupno zarađeno - ukupno izgubljeno dionice i fondovi (svi domaće i strano) plaćaš ti i to samo za one koje si prodao unutar dvije godine od kupnje (osim sad rubno ako si kupio do 31.12.2015). Inače možeš provjeriti na e-građanin što je fond prijavio kroz JOPPD.
Ok ,to da ja placam porez uopce nije upitno i to mi je savrseno jasno, ono sto mi nije savrseno jasno je kako su dosli do iznosa koji je od moje dobiti koja mi je sjela na racun dobili cifru porezne osnovice koja je gotovo 50 % veca.

Sad sam se ulogirao na e-građani i gledam i nemogu naci gdje je uvedena ta prijava mozda ako moze netko objasnit ?
Crocodil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 11:42   #1262
Znači da i nisu prijavili (mislim da fondovi i ne prijavljuju). E sad o njihovim izvješćima to moraš vidjeti s njima. Meni su za drugi fond poslali krivi datum od kad imam udjele tako da traži njih da ti razjasne podatke.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 06:56   #1263
Quote:
baranjero kaže: Pogledaj post
Isplata dividende ide automatizmom preko Investora? Isplata dividende sjeda na portfelj u Investoru ili na neki drugi način?
Naravno, dionice su kupljene preko istog...
Moze li tko odgovoriti na ovo? Hvala.
Bugoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.