Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2007., 14:38   #61
Quote:
jajoglavac kaže: Pogledaj post
nisu svi palestinci takvi
hamas ih upropaštava,
Sa tim dijelom se apsolutno slažem i iskreno im želim, da se konačno riješe tih sotona koje ih vuku u smrt!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:39   #62
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Sa tim dijelom se apsolutno slažem i iskreno im želim, da se konačno riješe tih sotona koje ih vuku u smrt!
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:40   #63
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Zemlja nije samo njihova. To moraju shvatiti.
Ovo je ključno! Moje osobno mišljenje je kako Israel stvarno nema taj problem i na svim razinama je pokazao kako je voljan naći konačno riješenje. Svake mirovne pregovore nisu prekinuli Israelci, nego druga strana, bolje rečeno teroristički Hamas kojeg boli ona stvar za obične ljude. A upravo najviše nahebu obični ljudi, odnosno sirotinja!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:42   #64
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Smiješan si. Tekst "deklaracije" nije dobar.

Historija nije počela onda kad se Hamas naoružao i počeo da ratuje protiv Izraela nego davno prije kad Hamas nije ni postojao, ali su zato postojali cionisti koji su ljude istjerivali iz njihovih kuća i ravnali sela.

Znači ono što je oteto mora se vratiti.
Hebiga sad, ja te taman pohvalio, a ti mi odustade . Bas ono cega sam se bojao...

Nego, kakav tekst ti predlazes? Da Jevreji nabave kupace i otplivaju ? Ili predlazes neki razumniji tekst 'deklaracije mk.2' ? Jovo, nanovo ...
islamofobicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:45   #65
50% svakoj strani i gotovo
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:58   #66
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Ovo je ključno! Moje osobno mišljenje je kako Israel stvarno nema taj problem i na svim razinama je pokazao kako je voljan naći konačno riješenje. Svake mirovne pregovore nisu prekinuli Israelci, nego druga strana, bolje rečeno teroristički Hamas kojeg boli ona stvar za obične ljude. A upravo najviše nahebu obični ljudi, odnosno sirotinja!
Izrael u pregovorima uvijek polazi sa stanovišta sile i kao takav nije voljan na kompromise.

Jednostavno posjeduje previše oružja da bi stvari mogao posmatrati drugačije.

Logika Izraela je: "Zašto bih ja pregovarao kad imam oružje?"
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:11   #67
IZRAEL SPREMAN OTIĆI S PALESTINSKIH PODRUČJA AKO PRESTANU ATENTATI

Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Izrael u pregovorima uvijek polazi sa stanovišta sile i kao takav nije voljan na kompromise.

Jednostavno posjeduje previše oružja da bi stvari mogao posmatrati drugačije.

Logika Izraela je: "Zašto bih ja pregovarao kad imam oružje?"
Pa ne znam, ja nisam sklon takvom vjerovanju, naime Israel je (ne)mali broj puta pokazao na što je spreman, ali je uvijek tražio uvijet!

http://vijesti.hrt.hr/arhiv/2003/05/26/HRT0009.html

® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:14   #68
Quote:
islamofobicar kaže: Pogledaj post
Hebiga sad, ja te taman pohvalio, a ti mi odustade . Bas ono cega sam se bojao...

Nego, kakav tekst ti predlazes? Da Jevreji nabave kupace i otplivaju ? Ili predlazes neki razumniji tekst 'deklaracije mk.2' ? Jovo, nanovo ...
Filistejac, ima li odgovora na moj post ???
islamofobicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:16   #69
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post

Pa ne znam, ja nisam sklon takvom vjerovanju, naime Israel je (ne)mali broj puta pokazao na što je spreman, ali je uvijek tražio uvijet!

http://vijesti.hrt.hr/arhiv/2003/05/26/HRT0009.html


IZRAEL SPREMAN OTIĆI S PALESTINSKIH PODRUČJA AKO PRESTANU ATENTATI ?


Izrael je to trebao biti spreman prije atentata, kapiraš. Šta Izrael ima tražiti na Palestinskim područijima uopšte?

Šta Izrael ima tražiti u Libanonu ili na Golanskoj visoravni?

Zašto Izrael gradi doseljenička naselja u zaleđu Jerusalima nego da bi etnički izmijenio strukuturu stanovništva i tako odvojio Istočni Jerusalim od Zapadne obale?

To je ono što izrael radi cijelo vrijeme jer može to da radi jer ima oružje. Njemu se ne pregovara nego on kupuje vrijeme.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:19   #70
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Izrael je to trebao biti spreman prije atentata, kapiraš. Šta Izrael ima tražiti na Palestinskim područijima uopšte?
Šta Izrael ima tražiti u Libanonu ili na Golanskoj visoravni?
Zašto Izrael gradi doseljenička naselja u zaleđu Jerusalima nego da bi etnički izmijenio strukuturu stanovništva i tako odvojio Istočni Jerusalim od Zapadne obale?
To je ono što izrael radi cijelo vrijeme jer može to da radi jer ima oružje. Njemu se ne pregovara nego on kupuje vrijeme.
Pa vrlo jednostavno štiti se od ispljuvaka koji žele njegovo uništenje. Ja mislim kako je to legitimno pravo. Naravno da atentati nisu prestali, pa je tako sve propalo. Kada će palestinci shvatiti neke stvari onda će možda imati i budućnost.
Nemoj samo o etničkom čišćenju! Pitam se što Arapi rade već 50 godina! Možemo mi tako do vijeka, ali nikamo nas ne vodi!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:21   #71
Evo kako Israel nije spreman na mirovno riješenje!

Izraelski premijer Ehud Olmert rekao je svom kabinetu da je cilj medjunarodne mirovne konferencije u Sjedinjenim Državama, pokretanje direktnih pregovora sa Palestincima.

Olmert je rekao da bi ti razgovori mogli da vode okončanju Bliskoistočnog konflikta, stvaranjem dve države - Izraela i Palestine.

To bi bili prvi zvanični mirovni razgovori u više od 6 godina, kada su prekinuti talasom nasilja. Izraelski premijer je opisao umerenog palestinskog predsednika Mahmuda Abasa, koga podržava zapad, kao partnera za razgovore o miru. On je istakao da Izrael mora da nastavi saradnju sa palestinskim umerenim snagama, nakon što je islamistička ekstremistička grupa Hamas preuzela kontrolu nad Pojasom Gaze u junu. Hamas je proterao snage Fataha predvodjene predsednikom Abasom, koje sada kontrolišu vlast na Zapadnoj obali.

Olmert je istakao da bi pregovori trebalo da budu bazirani na medjunarodnom mirovnom planu «Mapa mira». Taj plan poziva traži od Palestinaca da razoružaju ekstremističke grupe, a od Izraela da prekine izgradnju naselja na okupiranim teritorijama. Medjutim, ni jedna strana još nije ispoštovala svoje obaveze.

I dok je premijer Olmert razmatrao mirovni proces na sednici vlade, Palestinci iz Gaze ispalili su iz ruski projektil Kaćušu na izraelsku teritoriju, dokazujući da su ekstremisti unapredili svoje oružane sposobnosti. Projektili kaćuše imaju veći domet od raketa palestinske izrade i mogu da pogode izraelski grad Aškelon. Izraelska vojska tvrdi da su Palestinci prokrijumčarili tone oružja u Gazu iz Egipta od kako se Izrael povukao sa te teritorije pre dve godine. Izraelski opozicioni lideri izjavili su da raketni napad predstavlja upozorenje premijeru Olmertu da sa Abasom ne razmenjuje «zemlju za mir». Oni smatraju da će, ukoliko Olmert sprovede svoj plan i da se odrekne većeg dela Zapadne obale, Jerusalim i Tel Aviv biti ugroženi – jer će biti u dometu palestinskih raketa.

http://www.voanews.com/serbian/2007-10-07-voa15.cfm
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:21   #72
Quote:
islamofobicar kaže: Pogledaj post
Filistejac, ima li odgovora na moj post ???
Pravo da ti kažem počeo sam ga pisati ali je bio predug i utopistički pa sam prekinuo.

Pokušao... ma ne nemogu to ni skratiti ali kaok god to pročitam izgleda mi utipistički.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:24   #73
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pravo da ti kažem počeo sam ga pisati ali je bio predug i utopistički pa sam prekinuo.

Pokušao... ma ne nemogu to ni skratiti ali kaok god to pročitam izgleda mi utipistički.
Utopisticki ili ne, pisi ! Ako i ne bude najbolji bar imamo osnovu za dalju doradu
islamofobicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:25   #74
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
IZRAEL SPREMAN OTIĆI S PALESTINSKIH PODRUČJA AKO PRESTANU ATENTATI ?
Evo još malo o izraelskoj volji i želji za mirom!

http://www.javno.com/hr/svijet/clanak.php?id=62956

Znači Israel je spreman, samo je problem što za mir trebaju dvije strane!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:25   #75
Quote:
islamofobicar kaže: Pogledaj post
Utopisticki ili ne, pisi ! Ako i ne bude najbolji bar imamo osnovu za dalju doradu

Kakva korist?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:34   #76
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Smiješan si. Tekst "deklaracije" nije dobar.

Historija nije počela onda kad se Hamas naoružao i počeo da ratuje protiv Izraela nego davno prije kad Hamas nije ni postojao, ali su zato postojali cionisti koji su ljude istjerivali iz njihovih kuća i ravnali sela.

Znači ono što je oteto mora se vratiti.
ponovo lažeš.

muslimani istrebljuju židove od pamtivijeka. čak su i sa nacistima surađivali.

malo prije 1948.

da ne spominjemo masakre iz 1923., 1928. i 1929. pod budnom paskom britanaca.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 16.10.2007. at 18:47. Reason: "Trollanje"
AlBakr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:35   #77
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Kakva korist?
Cudno pitanje, najblaze receno. Napisao si knjige i knjige o 'palestinskom pitanju' a nisi u stanju da ponudis kvalitetno rjesenje . Cak ni da pokusas ...

Hajde, hajde, sada bi konacno bio red da napises par recenica o rjesenju problema. Dakle, cekam na tvoj tekst deklaracije
islamofobicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:36   #78
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
IZRAEL SPREMAN OTIĆI S PALESTINSKIH PODRUČJA AKO PRESTANU ATENTATI ?


Izrael je to trebao biti spreman prije atentata, kapiraš. Šta Izrael ima tražiti na Palestinskim područijima uopšte?

Šta Izrael ima tražiti u Libanonu ili na Golanskoj visoravni?

Zašto Izrael gradi doseljenička naselja u zaleđu Jerusalima nego da bi etnički izmijenio strukuturu stanovništva i tako odvojio Istočni Jerusalim od Zapadne obale?

To je ono što izrael radi cijelo vrijeme jer može to da radi jer ima oružje. Njemu se ne pregovara nego on kupuje vrijeme.
muslimani su ubijali židove davno prije 1948. i 1967.

činjenica jest da mira s muslimanima ne može biti.

11.000.000 ubijenih muslimana u međusobnim sukobima od 1948., a vi krivite židove.

AlBakr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 19:57   #79
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Oduvijek sam govorio kako nije bilo etničkog čiščenja od strane Israela. Danas u toj državi živi preko 30% Arapa u ukupnom broju populacije. Istovremeno se broj židova u arapskim zemljama smanjio sa jednog milijuna na samo 20.000, eto toliko o etničkom čiščenju.
Pa kad smo vec kod brojki i etnickog ciscenja... Nakon uspostave drzave izrael i rata koji je izbio na podrucju palestine....domove je napustilo ili bilo protjerano iz njih 85% arapske populacije koje je trebalo biti u zidovskoj drzavi... Malo li je!!!
vviikkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 20:45   #80
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
Pa kad smo vec kod brojki i etnickog ciscenja... Nakon uspostave drzave izrael i rata koji je izbio na podrucju palestine....domove je napustilo ili bilo protjerano iz njih 85% arapske populacije koje je trebalo biti u zidovskoj drzavi... Malo li je!!!
To naravno da nema nikakve veze sa istinom, to su samo tvoje želje i ništa više. Očito je kako nikada nisi vidio niti jedan demografski izvještaj o Israelu i palestini. Isto tako, jako je bitno kada bi u svemu tome znao politiku SA i Sirije!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.