Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2011., 23:12   #81
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
A, joj! Evo mene da vam pokvarim prosjek! Mi smo izašli tek s 2 mjeseca! Al zimska je beba pa samo čekali toplije dane.
sorry bez ljutnje ali ja ovo ne razumijem
2 mjeseca?? lako za bebu, njoj je svejedno gdje je kad je tako mala, ali si ti bila 2 mj doma? ja bi izludila
moja je nedonošće, imala sto komplikacija, došla doma sa malo više od 2 kile ali sam uredno nakon tjedan dana s njom van išla.
od onda smo svaki dan van, barem na pola sata oko kvarta. ako ne puše baš jako i nije ono -2, budemo i po par sati. U njenih 11mj bilježimo jednu prehladu koja je na kraju izgleda povezana ipak samo sa zubićima, nikad bolesna, nikad nahlađena...pa ne razboljeva se od svježeg zraka, nego od virusa i bakterija koje će sto put lakše u zatvorenom skupiti
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:15   #82
i mi smo zimska beba ali jedva sam cekala da barem 2tj napuni da mozemo van,vise se nisam ni ja mogla drzat u kuci ali je bilo ruzno vrijeme kisa pa smo tek sa 19 dana izasli.sad iako je frisko izadjemo,zabundamo se i obavimo setnjicu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:20   #83
kazu dr ljetne bebe nakon 15 dana, zimske nakon mjesec dana
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:21   #84
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
kazu dr ljetne bebe nakon 15 dana, zimske nakon mjesec dana
meni je patronazna rekla da nakon 2tj mozemo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:26   #85
meni su obje pedice u vinogradskoj plus moja patronazna rekle da mozemo kad god se ja osjecam spremnom hodati (carski) a da malu samo moramo zastiti od direktnog sunca neovisno o dobu dana makar je bio 5 mjesec tek.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:31   #86
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
sorry bez ljutnje ali ja ovo ne razumijem
2 mjeseca?? lako za bebu, njoj je svejedno gdje je kad je tako mala, ali si ti bila 2 mj doma? ja bi izludila
moja je nedonošće, imala sto komplikacija, došla doma sa malo više od 2 kile ali sam uredno nakon tjedan dana s njom van išla.
od onda smo svaki dan van, barem na pola sata oko kvarta. ako ne puše baš jako i nije ono -2, budemo i po par sati. U njenih 11mj bilježimo jednu prehladu koja je na kraju izgleda povezana ipak samo sa zubićima, nikad bolesna, nikad nahlađena...pa ne razboljeva se od svježeg zraka, nego od virusa i bakterija koje će sto put lakše u zatvorenom skupiti
A, čuj, nisam ni ja bila baš nekaj za šetnju (carski). A i dok smo se ufurale s dojenjem... Išla sam u grad prijavit bebu.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:33   #87
Mi prvi put izašli sa tri tjedna

I ne zamarajte se sa - ova je rekla tad a ova tad
Izađite onda kada se vi osjetite spremne
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:35   #88
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
meni su obje pedice u vinogradskoj plus moja patronazna rekle da mozemo kad god se ja osjecam spremnom hodati (carski) a da malu samo moramo zastiti od direktnog sunca neovisno o dobu dana makar je bio 5 mjesec tek.
tak su i meni rekli...

mi bili vani par dana nakon što sam došla iz bolnice, doduše u parkiću ispred zgrade jer ja nisam mogla previše hodati, a kad je mala imala 2 tjedna, išli smo na cjelodnevni "izlet" u crikvenicu (tako smo proslavili godišnjicu braka )
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:37   #89
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
A, čuj, nisam ni ja bila baš nekaj za šetnju (carski). A i dok smo se ufurale s dojenjem... Išla sam u grad prijavit bebu.
pa, rodila i ja na carski
k tome sam i 8x dnevno izdajala.
ne znam, pola sata za šetnju uvijek nađeš. jbt, pa da ne izađem 2mj ispalila bi

al ok, svatko radi kako misli da je najbolje
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:49   #90
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
pa, rodila i ja na carski
k tome sam i 8x dnevno izdajala.
ne znam, pola sata za šetnju uvijek nađeš. jbt, pa da ne izađem 2mj ispalila bi

al ok, svatko radi kako misli da je najbolje
Ok, a jel me bar malo spašava činjenica da sam na 5-tom katu bez lifta iliti nekih 80-ak stepenica? Meni je i danas izlazak s malom veliki pothvat! Zbog njene težine i težine kolica....
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:55   #91
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Ok, a jel me bar malo spašava činjenica da sam na 5-tom katu bez lifta iliti nekih 80-ak stepenica? Meni je i danas izlazak s malom veliki pothvat! Zbog njene težine i težine kolica....
Moj mali je kapitalac, isto nemamo lift, ali ja sam bome maltretirala sve žive da mi nose kolica dolje-gore Sad sam ojačala pa dižem 13 kg desnom rukom i vani smo skoro svaki dan, osim kad je jaaako zima i magla.
Prvi put smo izašli sa tjedan dana, na subotnju kavicu
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:56   #92
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Ok, a jel me bar malo spašava činjenica da sam na 5-tom katu bez lifta iliti nekih 80-ak stepenica? Meni je i danas izlazak s malom veliki pothvat! Zbog njene težine i težine kolica....


Jbt., ja skviknem dok siđem s drugog kata (nemamo lift)!
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 00:01   #93
Moja beba je isto zimska, izasli smo s nepuna tri tjedna. Bi i ranije al me bilo frka jer je bas bilo ono pasje zima.
A poslije smo opet morali pazit na hladnocu jer joj je suzen ocni kanalic pa joj na hladnom suzi za poludit, pa krmelje... Vec je prosla jednu bakterijsku upalu...
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 00:04   #94
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Ok, a jel me bar malo spašava činjenica da sam na 5-tom katu bez lifta iliti nekih 80-ak stepenica? Meni je i danas izlazak s malom veliki pothvat! Zbog njene težine i težine kolica....
pa ne moraš se meni opravdavati
ja ti se samo divim jer nisi izašla 2mj....odlazak u matični ne računam izlaskom...ja bi eto najiskrenije skrenula s uma...al to sam ja
i mala mi je sad naučila bauljati okolo bar jednom dnevno, da je ne izvedem svaki dan van, mislim da bi mi mozak ispilala živčanozom
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 00:10   #95
rodila početkom 9mj i bili vani nakon 10dana,jedva dočekala! samo da napomenem da se starija garda čudila jer je kod njih pravilo mjesec dana
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 00:27   #96
meni je mama rekla da prvih mjesec dana kao nesmijem van, ali meni je taj savjet bio blesav...logično mi je bilo da idemo van kad ja budem mogla i htjela to.
Rujanska beba, izašao je u kratku 10minutnu šetnju par dana po izlasku iz bolnice, a iz bolnice smo izašli nakon 2 tjedna...moj mrvuljak i ja smo napravili mali krugić oko zgrade, bilo je sunčano i ja sam nakon svih onih bolničkih dana jedva čekala da malo zraka udahnem. Drugi dan smo izašli i 10min sjedili na ljuljačci u "parkiću" kraj zgrade. Kolica mi je bilo teško gurat i strah me bilo s njima po cesti ići, pa sam češće u rukama ga nosila, a par dana kasnije nam je stigla marama pa smo se u njoj nosili.
On je i prvu i sve šetnje u narednih mjesec-dva prospavao, a nakon njih bi uglavnom bolje jeo i bio navečer mirniji.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 00:43   #97
mi smo pokusali izaci nakon par dana od dolaska iz rodilista - ljeto, vrucina. i tako jos nekoliko puta tijekom mjesec dana. al nis od toga, urlala je u kolicima ko nespasena, pa nisam ni imala volje ici. tek kad me iz kolica mogla vidjeti, s mjesec dana, tek onda se umirila i pocela voljeti setnju, a i ja s njom. do tada smo imali 4 pokusaja izlaska, sva 4 jako stresna i kratka.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 00:56   #98
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
pa ne moraš se meni opravdavati
ja ti se samo divim jer nisi izašla 2mj....odlazak u matični ne računam izlaskom...ja bi eto najiskrenije skrenula s uma...al to sam ja
i mala mi je sad naučila bauljati okolo bar jednom dnevno, da je ne izvedem svaki dan van, mislim da bi mi mozak ispilala živčanozom
Hm, mogu ti reć da je kod nas stalno bilo živo, malo moji, pa njegovi, brojna obitelj, gosti su se redali...Tak da ipak nisam skrenula, ja se bar nadam. A kak se veli internet je prozor u svijet. Ma u biti drobim gluposti, znam kaj si htjela reći.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 02:19   #99
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Ok, a jel me bar malo spašava činjenica da sam na 5-tom katu bez lifta iliti nekih 80-ak stepenica? Meni je i danas izlazak s malom veliki pothvat! Zbog njene težine i težine kolica....
ja sam na drugom katu, ali sam inače kućni duh i nisam baš luda za izlascima po zimi mi smo izašli nakon mjesec dana, tj, vraćali smo se s pedijatrijskog pregleda pa navratili u slastičarnicu. a tamo sam pazila da budemo što dalje od ljudi jer je sezona gripe.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 07:56   #100
mene je patronažna stalno tjerala da idemo van
odmah po dolasku iz bolnice
kako sam najprije izašla s jednim djetetom,
njega sam u početku samo malo sunčala vani u košari
a kad nam je i seka došla iz bolnice,
odmah smo išli u šetnje
inače, šetnja mi je valjda vrhunac dana
sada smo došli na dva sata šetanja (prije je to bilo kraće jer su češće dojili)
i samo velika tuča i kiša nas mogu spriječiti da idemo van
isuse....dva sata mirni, leže, spavaju, uživaju, ne traže nikakvu pažnju
ja se krećem, ne dojim.....mozak na paši....
šetnja
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.