Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2012., 16:31   #141
Imam i ja nekoliko pitanja nakon što sam podosta ovdje pročitao.

U vezi s tekućim Visa računom (PBZ Visa):
- Ako sam išao u minus, ali uvijek redovito podmirivao taj minus da budem u plusu (trenutno sam u plusu), kane li i na koji način počekom nove godine meni naplatiti kamatnu stopu? To jest, na koji iznos bi mi se onda naplatila kamatna stopa od 8,98% ako sam trenutno u plusu
- Ako sam iz čitanja dobro shvatio, se na PBZ Visa kartici razlikuju 1000 kn kojima smijem ići u minus od 1000 kn s kojima mogu kupovati na rate ili je riječ o istih 1000 kn?
- Da se nadovežem na drugu točku ako se svrhe razlikuju mogu li kupovati na rate tako da idem u minus?

U vezi s American Express karticom:
- Ako sam dobro shvatio, kupovanje preko Americana na rate (odlazak u minus) je beskamatan?
- Na koji način pokrivam iskorišteni minus na Americanu? SE tereti tekući PBZ Visa ili dobivam li uplatnicu na kućnu adresu?
- Znam da je na Americanu limit 2000 kn za kupovinu, iako ne razumijem je to mjesečno ili sveukupno?

I za kraj, jedno opće pitanje o kupovanju na rate preko Americana:
- Trenutno bih htio na 12 rata uzeti smartphone u vrijednosti od 3000 kn što bi mjesečno iznosilo 275 kn. Je moguće obaviti tu transakciju preko Americana iako je na njemu limit 2000 kn? Pitam za American jer preko PBZ Visa kartice sam kupovao nešto na rate i trenutno imam oko 500 kn slobodnog kupovanaj na rate (ako sam dobro shvatio način funkcioniranja kupnje na rate).

Hvala unaprijed na odgovoru
__________________
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos... I'm an agent of chaos...
Oh, and you know the thing about chaos? It's fair.
Emperor Joker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 17:01   #142
U vezi s tekućim Visa računom:
- kamatna stopa od 8,98% godišnje je kamata na korištenje dopuštenog prekoraćenja, a kamata na pozitivan saldo je 0,10% godišnja. Izračunava se svakog dana na temelju stanja računa. Trenutno stanje kamata ti nije vidljivo, ali bit će ti naplaćeno ili pridodano na tvoj račun krajem svakog mjeseca.
- Svi tekući računi s odobrenim dopuštenim prekoraćenjem imaju i mogućnost kupnje na rate. Znači, možeš bit zadužen do 1000 kn po prekoraćenju, te kupovat na rate do 1000 kn.
- možeš kupovati na rate ako si u minusu jer prva rata ide na naplatu tek za mjesec dana.

U vezi s American Express karticom:
- Tako je. Tvoja american kartica je isključivo elektronska kartica i ne nema mogoućnost potrošačkih kredita već samo obročne beskamatne kupnje.
- Otvaranjem american kartice, otvoren ti je i trajni nalog kojim se dospjeli dug po americanu podmiruje sa tvog računa na dan dospijeća.
- Limit od 2000 kn je ukupni limit kojim možeš biti zadužen po American kartici. Dalje od toga ne prolazi, bilo na rate ili jednokratno.

I za kraj:
Neće ti proći iznos od 3000 kn jer prelaziš limit potrošnje. Eventualno možeš podijeliti trošak, tako da 2000 kn provučeš american na 12 rata, a 1000 kn iskoristiš minus ili platiš visom na rate.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 15:20   #143
Pozdrav!
Imam pitanje pa ako itko zna odgovor neka odg
Sve u svemu, redovan sam student, i imam studentski paket u PBZ-u..znaci ono dozvoljeni minus do 1000kn i ostalo, i paket mi istice 31.3.2013.
Tada cu isto biti redovan student i sukladno s time moci cu dobiti produzenje ugovora. Zanima me, u međuvremenu ću navršiti 27 godina, pa me zanima da li su godine kakve prepreke u produzenju ili dobivanju studentskog paketa?
I zanima me da li do toga 31.3., moram biti na nuli..tj ne smijem biti u minusu?
Pitam pošto sam u minusu trenutno i zanima me da li moram skemijat novce da pokrijem tih soma kuna minusa, do 31.3. ili mogu jednostavno samo produziti studentski paket, i nastavit normalno.
Ako itko zna..pliz odg
FORZA986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 17:54   #144
Ne bih rekao da ti ističe paket, već dopušteno prekoracenje, ali će ti isto biti produljeno tako da nemaš brige.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 23:03   #145
Ja imam 33 godine i radim već 4,5 godine, te uredno imam studentski tekući s 1000 kn prekoraćenja... Nitko ništa ne pita, a ja šutim.

PS: Ne moraš posuđivat novce. Prekoraćenje se obnavlja svako 6 mjeseci, ali ne trebaš ga na dan isteka vratit. Automatikom se produžuje (ili ukida ukoliko si bio u nedozvoljenom minusu).
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 15:06   #146
OK.Hvala na odg..nazvao ja jos info od Pbz-a da provjerim prije no sam vidio ovaj odg,i da..istina..tako je kako si napisao
FORZA986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 22:35   #147
Pozdrav!
Imam pitanje.
Predala sam zahtjev za odobravanje dozvoljenog prekoračenja i odobreno mi je. Trenutno su mi samo promijenili status, dakle sa prvom uplatom se odmah aktivira minus.
Al šta je sad.. uplatili su mi putni trošak 1000 kn (poslodavac to uplaćuje pod "uplatu plaće" ali se ne vidi na izlistanju koje su oni dobili unazad dvije godine), i odobrili su mi minus 1700 kn.
Dali će se to promijeniti kada mi u 1mj uplate normalnu plaću ili će to ostati?!
Hvala na odgovoru.
funky-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 22:48   #148
Pitanje nije za ovaj podforum, ali svejedno ću odgovorit:
Vama je dopušteno prekoraćenje automatikom dodijeljeno na temelju prve uplate primanja (putnih troškova). Isto tako Vam piše i datum dokad vrijedi. To se neće mijenjati do tog datuma pa bi bilo dobro otići u poslovnicu i objasniti šta se desilo jer jedino voditelj poslovnice može odobriti tu promjenu iznosa.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 22:52   #149
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Pitanje nije za ovaj podforum, ali svejedno ću odgovorit:
Vama je dopušteno prekoraćenje automatikom dodijeljeno na temelju prve uplate primanja (putnih troškova). Isto tako Vam piše i datum dokad vrijedi. To se neće mijenjati do tog datuma pa bi bilo dobro otići u poslovnicu i objasniti šta se desilo jer jedino voditelj poslovnice može odobriti tu promjenu iznosa.
hvala puno
funky-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:13   #150
Možda glupo pitanje, ali se uistinu ne kužim u to: ako npr. danas otvorim u pbz-u studentski paket, mogu li isti dan nešto kupiti ili trebam čekati da mi dođe prava kartica? Tj., dobije li se nekakva privremena kartica koju je moguće isti dan koristiti? Unaprijed zahvaljujem.
dona_dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:01   #151
Quote:
dona_dona kaže: Pogledaj post
Možda glupo pitanje, ali se uistinu ne kužim u to: ako npr. danas otvorim u pbz-u studentski paket, mogu li isti dan nešto kupiti ili trebam čekati da mi dođe prava kartica? Tj., dobije li se nekakva privremena kartica koju je moguće isti dan koristiti? Unaprijed zahvaljujem.
ma kakvi,nigdi ne dobivaš "privremenu" karticu
čekaš 15ak dana dok ne dođe i to je to
pingvin-zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 20:14   #152
Ja sam danas bila u banci otvoriti taj pbz studentski paket jer mi treba 1000kn dopuštenog prekoračenja koji mi oni daju.

E sad,
nakon što mi je to sve otvoreno, ja se ne snalazim najbolje.

Rečeno mi je da ću dobit tri kartice. Zašto tri i čemu služi koja?

Otvoreni su mi žiro i tekući i trajni nalog za prebacivanje žiro s tekućeg. Rekla mi je da mi je žiro za novce koje ću dobit ako radim prek studentskog. To nemre direktno na tekući pa je zato taj žiro jel?

Poslana mi je poruka za autorizaciju na mobitel. Autorizaciju čega? Ja moram skinut neku aplikaciju i upisati taj neki kod, da mogu sama izabrati četveroznamenkasti pin? Aplikaciju nemrem skinut jer mi internet na mobitelu ne radi, nemrem se spojit, ne znam zakaj. Imam šugavi mobitel. Ne postoji nikakav drugi način? Zakaj je to sve tak komplicirano?
3angulacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 23:03   #153
Quote:
3angulacija kaže: Pogledaj post
Ja sam danas bila u banci otvoriti taj pbz studentski paket jer mi treba 1000kn dopuštenog prekoračenja koji mi oni daju.

E sad,
nakon što mi je to sve otvoreno, ja se ne snalazim najbolje.

Rečeno mi je da ću dobit tri kartice. Zašto tri i čemu služi koja?

Otvoreni su mi žiro i tekući i trajni nalog za prebacivanje žiro s tekućeg. Rekla mi je da mi je žiro za novce koje ću dobit ako radim prek studentskog. To nemre direktno na tekući pa je zato taj žiro jel?

Poslana mi je poruka za autorizaciju na mobitel. Autorizaciju čega? Ja moram skinut neku aplikaciju i upisati taj neki kod, da mogu sama izabrati četveroznamenkasti pin? Aplikaciju nemrem skinut jer mi internet na mobitelu ne radi, nemrem se spojit, ne znam zakaj. Imam šugavi mobitel. Ne postoji nikakav drugi način? Zakaj je to sve tak komplicirano?
el ti znaš što si sve uopće uzela od aplikacija?Internet bankarstvo,mobilno,...

A što se tiče kartica ako su 3,onda je to za žiro,tekući i vjerojatno studentski American
Uostalom,pogledaj ugovore iz banke,pisat će ti što si sve uzela
pingvin-zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:55   #154
Ovako...ja sam student,redovan i s time sam prije godinu dana otvorio si u pbz-u studentski paket. Dobio sma dozvoljeni minus od 1000kn i trajanje racuna do 31.3.2013. E sada 26.2. navršavam 27 godina, i kada sam ih bio zvao rekli su mi da nema problema, da se nista ne dogadja,bez obzira sto navrsavam 27 godina, dok sam redovan student i da nemoram jos nista vracat(minus).
U 1. mjesecu sam dobio mail, kojim mi govore da moram podmiriti minus do 28.2.2013. godine. E sada me zanima da li itko ima ikakvih iskustava s time, jer kako stvari stoje uspjet cu nabavit 700-za podmirenje ali ne i svih 1000. Sada me zanima sto se dogadja onda? Da li je itko imao ikakva iskustva s time? Da li je moguce ikako dobiti produzenje za vracanje, ako nista dr do toga 31.3. do kada mi vrijedi racun?
Ajde molim vas odgovorite pa da znam sto mi je ciniti i koje su moguce solucije i posljedice, prije no sto odem u banku i vidim to mi oni imaju za reci.
FORZA986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 00:33   #155
Ne vrijedi ti račun do 31.3. nego odobreno prekoračenje po računu (minus); tekući (i bilo koji drugi račun) nema rok trajanja.
Dakle, miran si do 31.3. iako, ako si i dalje student nema razloga da ti ne produže minus. Već ćeš u ožujku moći na internet bank. vidjeti jesu li ti produljili odobreno prekoračenje za još šest mjeseci.

A sve i da ti ga ne produlje i da im ostaneš dužan tih 300kn tjedan-dva, ništa se strašno neće dogoditi. Obračunat će ti zateznu kamatu od par kuna i to je sve.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 01:03   #156
ovako su oni meni to poslali---

O b a v i j e s t o isteku roka koritenja PBZ Indeks plus paketa
Potovani,
slobodni smo Vas obavijestiti o skorom isteku roka koritenja PBZ Indeks plus paketa odobrenog na temelju
tekueg rauna broj: xxxxxxxxx, a koji moete koristiti do dana 28.02.2013.
Prestankom vaenja PBZ Indeks plus paketa po raunima i uslugama Banka e Vam naplaivati redovnu kamatu i naknade s eventualnim popustima koji se primjenjuju na redovne klijente.
Ukoliko koristite doputeno prekoraenje molimo Vas da isto podmirite do datuma vaenja doputenog prekoraenja.
Za sva ostala pitanja obratite se u najbliu poslovnicu Banke.
S potovanjem,Vaa Privredna banka Zagreb d.d.

tako su mi poslali tu obavijest...
FORZA986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 07:35   #157
Mislim da je u tvom slučaju poslovnica u pitanju i tvoja greška je bila šta si zvao i pitao. Ima nas ovdje koji imamo taj studentski paket i stariji smo od 27 godina.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 06:20   #158
Pomoć.
Koliko je tolerancija na nedopušteni minus studentskog tekućeg računa.Maestro je povukao 200 kuna u nedozvoljeno a uplata mi kasni.
Znam da se prošle godine toleriralo 30 % u nedozvoljenome minusu.Inače uredno plaćam i rjetko sam kada u nedozvoljenome minusu,kojeg odmah podmirim.
No što sada?
Tolerira li se još uvijek tih 30 %?
__________________
Obavezno pročitati prije bilo kakve kupnje-prodaje na forumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post28789564
bringitback is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 06:28   #159
10% je tolerancija, znači 1100 kn.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 08:57   #160
Quote:
FORZA986 kaže: Pogledaj post
ovako su oni meni to poslali---

O b a v i j e s t o isteku roka koritenja PBZ Indeks plus paketa
Potovani,
slobodni smo Vas obavijestiti o skorom isteku roka koritenja PBZ Indeks plus paketa odobrenog na temelju
tekueg rauna broj: xxxxxxxxx, a koji moete koristiti do dana 28.02.2013.
Prestankom vaenja PBZ Indeks plus paketa po raunima i uslugama Banka e Vam naplaivati redovnu kamatu i naknade s eventualnim popustima koji se primjenjuju na redovne klijente.
Ukoliko koristite doputeno prekoraenje molimo Vas da isto podmirite do datuma vaenja doputenog prekoraenja.
Za sva ostala pitanja obratite se u najbliu poslovnicu Banke.
S potovanjem,Vaa Privredna banka Zagreb d.d.

tako su mi poslali tu obavijest...
To su i meni poslali, zašto, ne znam jer još uvijek sam student iako ću u 4.mj. navršiti 27 godina, ali sam redovni student i što sad hoće da im do 30.4. vratim 1000 kn, ma da samo ne znam odakle? I naravno subvenciju za studente podstanare primam na taj račun pa mi nije jasno što hoće? Ako ima netko ideju ili je u istoj situaciji nek pomogne...
Sabrina86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.