Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2007., 13:21   #1
Online kupnja, prodaja i carina

Da li trebam plaćati porez u SAD ili Hrv,ili oboje?
Ako da na koji način?
Ispunjavao sam neki upitnik na google-u i nemam nikakve veze s SAD,niti sam državljanin,niti zaposlen od strane SAD itd...
Pa mislim da tamo ne trebam,ali me zanima da li sam u pravu i da li trebam i na koji način plaćati u Hrv?

Hvala na odgovoru.
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:22   #2
Na kraju godine ide u godišnju prijavu. Ne znam točno koja stavka DOH obrasca, čini mi se kapital i imovinska prava.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 17:27   #3
Puno hvala,a za SAD jel trebam plaćati?
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 18:10   #4
Quote:
Crotoxin kaže:
Puno hvala,a za SAD jel trebam plaćati?
Ne, tome i služi onaj upitnik.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 18:19   #5
Hvala
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:32   #6
Online kupnja i carina

Neznan jesan li na pravom PDF ali ,naručija bi sa ebay-a punjač za laptop koji dođe 20$+10$ poštarine, e pročita san negdi da roba ispod 300kn ne podlježe carini,ali želin bit siguran.

Onda,oće li mi naplatit carinu i koliko će me sve na kraju doć.Hvala
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:37   #7
To ti nitko sa sigurnošću ne može reći. Sve ovisi o dobroj volji carinika. Ja često naručujem izvana i još češće sam imao vrlo neugodna iskustva s carinom. A imam nekoliko prijatelja koji u Zagrebu naručuju potpuno iste stvari i hrpu puta nisu morali platiti ni lipe.
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:47   #8
možda prođe. zamoli pošiljatelja da napiše da je gift i vrijednost cca 20$ i moralo bi proći.
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 15:46   #9
ako pise na paketu kolika je vrijednost, nece ti ga cariniti. ako ne pise, ovisi o posti i carini da li ce otvoriti paket. ako ga idu otvarat, sami ce procjeniti koliko to po njihovom kosta, na to izracunati onda carinu i pdv i trosak carinjenja i lezarinu.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 16:47   #10
Ok fala svima
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 19:26   #11
APP ako prođe prođe.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:49   #12
meni je danas stigao narucen s ebaya paket u vrijednosti 25$, na paketu je uredno bila naljepnica od posiljatelja s cijenom 25$ i preko toga pecat nase poste da "ne podlaze carinjenju i da se moze slobodno poslat dalje" (ne tocno tim rijecima, ali u tom smislu)

dakle, najbitnija stvar je da ti posiljatelj na paket napise iznos ili da eventualno u paket ubaci racun (ali onda na posti moraju otvarati paket, a to naplacuju)

Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 14:52   #13
meni je danas došla tv kartica iz hongkonga i na njoj je vrijednost 10$ i fino mi je poštar donio doma i nikome ništa. i neka pošiljatelj stavi da je "gift"
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 22:47   #14
Ja ti narucujen masu priko ebaya,samo in isprintaj racun s paypala kao dokaz i oni ce ti ga prihvatit, ja san u Splitu,i moran pohvalit Splitsku carinu(rijetki je hvale) masu mi paketa propuste bez naplate carine(a koji su trebali bit ocarinjeni). BTW: elektroniku ti skoro nikad ne propuste bez carine (i pod i slicno, osim ako nije nesto jeftino) i na elektroniku placas samo porez 22% ne carinu.
Marinhcst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 22:49   #15
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ako pise na paketu kolika je vrijednost, nece ti ga cariniti. ako ne pise, ovisi o posti i carini da li ce otvoriti paket. ako ga idu otvarat, sami ce procjeniti koliko to po njihovom kosta, na to izracunati onda carinu i pdv i trosak carinjenja i lezarinu.

Svi paketi ti se otvaraju bez obzira na to jesu li oznaceki kao gift ili other ili... i bez obzira na deklariranu vrijednost, osim onih paketa koji su oznaceni kao paketi koji ne podljezu pregledu,a to su samo mediji(cd,dvd...) i tiskanice!
Marinhcst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 13:42   #16
Quote:
Marinhcst kaže: Pogledaj post
Ja ti narucujen masu priko ebaya,samo in isprintaj racun s paypala kao dokaz i oni ce ti ga prihvatit, ja san u Splitu,i moran pohvalit Splitsku carinu(rijetki je hvale) masu mi paketa propuste bez naplate carine(a koji su trebali bit ocarinjeni). BTW: elektroniku ti skoro nikad ne propuste bez carine (i pod i slicno, osim ako nije nesto jeftino) i na elektroniku placas samo porez 22% ne carinu.
S obzirom da mi se cini da ti imas iskustva, imam jedno pitanje u vezi procedure: u slucaju da paket ima vrijednost 250 EUR i rijec je o zabavnoj elektonici kako se to carini ....Odnosno, znam kako se carini, ali me interesiraju one ostale takse i da li treba spediter?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 18:04   #17
Prosle godine san naruciva zvucnike i koliko se sican triba san speditera, i to me je izislo otprilike ovako:
- opunopocenje u j.biljeznika koliko se sican oko 60kn
- dostavu iz UK s DPDom koja me kostala oko 60 funti
- placas speditersku uslugu i troskove dostave do kuce oko 100kn
- jos neke dodatne troskove i takse...

Mislim da spediteri dolaze u igru kad saljes nesto sta prelazi odredenu tezinu, u mom slucaju tezina je bila 22kg, a posta salje pakete do 20kg, pa san mora slat s DPDom.

S druge strane kad san naruciva pojacalo iz SADa (oko 15kg) je doslo izravno iz carine u Zagrebu u carinu u Splitu bez spediterske usluge, slano USPSom.
Marinhcst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 14:30   #18
Uvoz i davanja

Planiram si naruciti laptop iz amerike, pa me zanima kolika je carina (i koja su sve davanja), opcenito kakve sve namete mogu ocekivati i u kojim postocima...

Ne znam da li sam pogodio rubriku, ako nisam, moja isprika.


Pozdrav
Party boy Japan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 17:24   #19
Ekipo, danas sam dobio paket iz Amerike i zinuo kad sam cuo koje icfre naplacuju!

Naime, narucio sam nekakve nosace za auto za 40 dolara, postarina 32 dolara (72 ukupno). Sve uredno platio i danas da bi dobio paket trebao platiti DODATNIH 210 kn na ime carine. Wtf?

Carini ne podlijeze iznos iznad 300 kn, jel tako? Gdje mogu provjeriti da li racunaju postanske troskove u vrijednost posiljke? Ako racunaju postanske troskove, onda je to fakat prestrasno...

Carina bi trebala biti 10%, a da mi zaracunaju i porez 22% to teoretski ne moze biti takva cifra.

Da li znate za pravilnik gdje mogu procitati o tome?
Party boy Japan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 17:25   #20
Evo meni je neki dan doša punač,na kućnu adresu,nikakva carina
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.