Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2007., 15:43   #1
Exclamation napredna djeca

mom malom je 4 mjeseca i otkad se rodio nekako je ...napredan.rodio se velik 4250gr,53cm i mislila sam da zbog toga npr odlično diže vrat, već s dva mjeseca je počeo podizati trup-ništa ekstra al trudio se malo odizati glavicu.no to nije ono što zapravo želim reći.već s mjesec dana je počeo gugutati i svakim danom bi sve više razvijao taj svoj "govor".znam da tako svi roditelji misle al mi se čini da me sve razumije!da li to išta znači?da li je stvarno napredan?ne želim da me krivo shvatite,neka je on meni zdrav pa i da je najprosječnije dijete na svijetu al isto me zanima da li se već može vidjeti da li je dijete napredno ili je za to još prerano?
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:57   #2
Quote:
mande00 kaže: Pogledaj post
al mi se čini da me sve razumije!
pa sve bebe svoje mame razumiju
ma ne razumije on rijeci, nego boju glasa i intonaciju kojom mu se obracas, pa se to tebi tako cini


p.s. moj malac je najprosjecnije dijete na svijetu i dao Bog pa tako ostane jer svaki period djetinstva je poseban i neponovljiv i zato ne zelim da ni slucajno da mu se ubrza bilo koji dio
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:59   #3
Quote:
mande00 kaže: Pogledaj post
znam da tako svi roditelji misle al mi se čini da me sve razumije!da li to išta znači?da li je stvarno napredan?
slatko

do sada si bila na barem dva pregleda kod pedijatra, sto oni kazu?
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:40   #4
na prvom pregledu se začudila kako odlično drži glavu i te šeme u vezi motorike,ali nikad nisam pitala ništa o tome jer je uvijke užasna gužvara na pregledu pa se svi doslovno izgube, ali sigurno ću je slijedeći put pitati
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:00   #5
kod mene ista prica
samo sto se moj rodio uzasno malen
vec sa 2 tjedna prvi pravi smijesak, dok. ne vjeruje
glavuu drzi isto tako 2 3 tjedan
prvi mjesec prosao a on dize trup kad je na trbuhu i drzi se
drugi mjesec prosao on se naglas smije i komunicira
pedijatrice jedna drugu zovu da pokazu i kazu i one da je napredan
sad mu je 3 mj i sam drzi bocicu

googlala sam svasta nesto i ispada da ako ovako nastavi nece pocet pricat do ko zna koje godine
cesto djeca koja imaju napredno razvijenu motoriku nemogu u isto vrijeme razviti i govor
tako nesto
nemosh i ovce i novce
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 18:20   #6
Quote:
mande00 kaže: Pogledaj post
na prvom pregledu se začudila kako odlično drži glavu i te šeme u vezi motorike,ali nikad nisam pitala ništa o tome jer je uvijke užasna gužvara na pregledu pa se svi doslovno izgube, ali sigurno ću je slijedeći put pitati
ja negdje čitala (naglasak: samo čitala...pojma ja nemam) da su današnje bebe sve naprednije neg one rođene prije 50 godina iz razloga što majke danas vode više računa o prehrani , kvalitetnije se hrane i uzimaju dodatke prehrani tipa:vitamine, minerale, folne kiseline, kalcij.
to sve utječe na to da su djeca jača i ranije počinju dizat glavicu, sjedit...
ja sam to isto primjetila kod svojih prijatelja i rodbine.
sad....jel to što sam pročitala točno ili netočno nek bolje objasni netko tko je stručnjak na tom području. (ja nisam stručnjak, ja samo volim čitat)
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:00   #7
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
kod mene ista prica
samo sto se moj rodio uzasno malen
vec sa 2 tjedna prvi pravi smijesak, dok. ne vjeruje
glavuu drzi isto tako 2 3 tjedan
prvi mjesec prosao a on dize trup kad je na trbuhu i drzi se
drugi mjesec prosao on se naglas smije i komunicira
pedijatrice jedna drugu zovu da pokazu i kazu i one da je napredan
sad mu je 3 mj i sam drzi bocicu

googlala sam svasta nesto i ispada da ako ovako nastavi nece pocet pricat do ko zna koje godine
cesto djeca koja imaju napredno razvijenu motoriku nemogu u isto vrijeme razviti i govor
tako nesto
nemosh i ovce i novce
tak je baš i kod moje djece bilo, s dva mjeseca mi se princeza otkotrljala sa sred bračnog kreveta(nasreću nekako je dobro pala,ja otišla samo do kupaone ) rodila se jako sitna i odmah se mogla okretati na stranu,sad ima dvije godine odlično drži olovku i crta likove(lijepe krugove,oči,kosu) tako je i sin.
kuma mi je odgajateljica i rekla mi je da su motorički jako napredni.
ali kako je i magic rekla obadvoje su kasnije počeli pričati,svako dijete je napredno na svoj način i ima svoje talente.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:41   #8
Nisam strucnjak, ali , moja mala je sa dva mjeseca dizala glavu dok je bila na trbuhu, sa 7 mj. se pred doktoricom digla na noge, jer je kraj kreveta za pregled bila neka polica koju je dohvatila. doktorica nije mogla vjerovati pa je napisala da je hiperaktivna beba, sa 9 i pol je samostalno prohodala, bez da ju je netko drzao za ruku. Sa 18 mj. je vec pricala i slagala recenice. Itd....
Dakle nista nije nemoguce, ali kako god bilo nemoj nista fosirati pusti bebaca da on odredi kad sto mozei hoce.
pupoljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:45   #9
Moj B je bio i rodjen velik (4.460g) i motoricki napredan (sjedio sa 4,5mj, ustao na nogice sa 7, hodao sa 10), a bome je i probrbljavio jako rano...
Sad ga se ne moze ugasiti. (pogotovo otkada je otkrio R - sa 2g8mj) sve rijeci sa l su isto r... pa bude tu rutka, ropta,..
Kazu fizijatri da je to povezano jedno s drugim, cim savlada motoriku i postane mu automatika, krece na ono sto je u tom trenutku izazov, a to je trkeljanje...
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 22:02   #10
Hehe, to mi je poznato . I moja je motoricki bila super napredna ali zato sad nadoknadjuje lingvistiku i to na dva jezika. E kako se svadja samnom, uh sad je i u tom pogledu sve presisala. Ko ce ih pohvatat i zgasit. rce:
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 18:33   #11
Talking

Moja mali ima 5 i pol mjeseci,ima dva zuba,sjedi uveliko,krupan je,ima 9 kg al nije debel!Bas je nekako slang!Smije se vec odavno,a poceo je gugutat nakon 7 dana! Ma sav je meden!Bio je najveca beba u rodilistu tada!Kad bi bila posjeta u bolnici i ja ga iznesem tam na prozor sa ostalim majkama koje nose svoje bebe a ono sve maleno a ovaj moj velik,glavat Ma sve mi cudnoi!Nije ni plakao,a ni sad neplace osim kad se dreci bez razloga i bez suza!Jos mu nisam vidla suze u ocima!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:20   #12
Nekako imam osjećaj da je to lagana fikcija svih roditelja. Da ej njihovo dijete napredno, i naravno - najljepše.

Naša baby je poprilično motorički "neobuzdana". Od podizanja i držanja glavice već u prvim tjednima, odizanja na rukicama (potrboške) okretanja na trbuh-leđa, držanja dudica, trpanja i vađenja dudica iz i u usta itd...

Uhvatio sam se u pomisli da će biti naprednija osoba. Ako je po genetici i ako po tome nosi moje gene vjerojatno će i biti tako jer sam ja osoba iznadprosječnih sposobnosti (umnih, ne fizičkih), no iz mojeg iskustva i mojeg života radije bi da je potpuno obična osoba nego osoba koja ima neke naprednije sposobnosti. Nekome će to biti čudno, no tko je takva osoba u svijetu ostalih prosječnih ljudi znat će o čemu pričam.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 19:32   #13
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Nekako imam osjećaj da je to lagana fikcija svih roditelja. Da ej njihovo dijete napredno, i naravno - najljepše.

Naša baby je poprilično motorički "neobuzdana". Od podizanja i držanja glavice već u prvim tjednima, odizanja na rukicama (potrboške) okretanja na trbuh-leđa, držanja dudica, trpanja i vađenja dudica iz i u usta itd...

Uhvatio sam se u pomisli da će biti naprednija osoba. Ako je po genetici i ako po tome nosi moje gene vjerojatno će i biti tako jer sam ja osoba iznadprosječnih sposobnosti (umnih, ne fizičkih), no iz mojeg iskustva i mojeg života radije bi da je potpuno obična osoba nego osoba koja ima neke naprednije sposobnosti. Nekome će to biti čudno, no tko je takva osoba u svijetu ostalih prosječnih ljudi znat će o čemu pričam.

a ja bi htjela da moje dijete kasnije ima moje sposobnosti,dobro mi mu dosle kao sto su meni tokom zivota( i jos dan danas)ali ja nikada nisam nikome o tome davala na znanje(mozda jako jako bliskima,jednom,ili dvoje) tako da nitko nikada nije ni primjetio naprednije sposobnosti.ne mora se sve dati na sva zvona...a onda opet zavisi o cemu se radi.
inace moje klinke obje su takaj bile napredne..starija kojoj je danas 8 nije uopce puzala...zapravo je,ali svega par dana...a prohodala je sa nepunih 8 mjeseci.sjecam se da je imala uzasne oxerice i da je stara bila sva izvan sebe i rekla mi da nek joj neda da hoda jer je to prerano..ali kaj cu,ako je dijete spremno-neka hoda.danas nema ni 0 od oxer!
mlada je takoder stala na noge sa manje nego 7 mjeseci ali je prohodala sa malo manje od 10 mj.no ona je imala problem vezan za lijevu nogu od rodenja pa ju je to malko zadrzalo-iako bi mozda prohodala i ranije nego starija.starija je sa 16 mjeseci znala svu abecedu a sa 17 mjeseci znala sve drzave usa(imali smo jedan ogroman puzzle pa spojis komade(drzave) u usa i tako je naucila)..sa 4 je pocela citati i pisati engleski,i hrvatski usporedo s time.mlada je isto uranjena samo mlada je iako fluentno govori hrv,lijena za uciti pisati i citati na hr...molim stariju da joj pokaze ali neda joj se.kad pocne skolu-budemo i to sredili!
kaj se crtanja tice-moja strana familije je jako artisticki nadarena...a njihov tata-nula.ipak,po njihovim crtezima,narocito od manje,vidi se da su pokupili moje gene i moje familije..jer vec jako rano su crtali puno bolje od vrsnjaka..i bojali ono do crte...mala jos ne pise neznam kako lijepo ali starija(8) vec ima tako razvijeni rukopis,da mislis da je to odrasli covjek pisao..nevjerovatno za tako malo dijete..docim kad vidim rukopose curica iz skole-pravi vrtic jos uvjek!
licno mislim da ima nesto u tome da su danasja dijeca razvijenija od nekadasnje..a narocito ovdje gdje sam ja.mozda se ne primjecuje tolko u najmlaoj dobi ali kad su oko 7,8...da ne napominjem 10,12...velika razlika.al meni je to zastrasujuce.vrlo zastrasujuce.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 19:50   #14
u knjizi nadareno je, što ću s njim? (ili možda u onoj što ću sa sobom?) imaš, ako se dobro sjećam, neke kao okvire po kojima se može pratiti je li dijete napredno, tj. kad je prosjek i kad se dijete smatra naprednim, pa potraži ako ti se da.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 19:59   #15
nadareno i napredno su dvije razlicite stvari.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 20:29   #16
dobro, afrodita, mila, što znači nadareno, hajde molim te.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 21:26   #17
da ima dara,ocito.za nesto.ili za sve.ja sam recimo prohodala sa 12 - 13 mjeseci-dakle najnormalnije,nista napredno...ali sam imala dara za crtanje i vec u najranijoj dobi su se moji crtezi razlikovali od djece moje i starije dobi cak...a da ne kazem kad sam dosla u doba od 10 god na dalje...dakle bila sam nadarena za to.moja starija kcer je napredna,napredna je bila vec ko dijete jer je sve radila uranjeno i na koncu prohodala sa niti 8 mjeseci,a to jest rano.ali nebum rekla da ima dara za pjevanje bas...docim je mlada isto rano stala na noge i pocela sve motoricke pokrete ranije od svojih vrsnjaka-dakle bila je napredna ali bogme ima i dara za pjevanje.rijetko da je neko dijete u njenoj dobi(ranije a i sada) moglo tocno u ton pjevati pjesme s radija...jel kuzis razliku???????????????????????
nadarenost i naprednost? yes,no? maybe so?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 21:28   #18
osim toga,ne mora neko biti napredan samo fizicki..naprednost je i psih. tj intelektualno,moja mala kad je bila u prvom raz,bila u nivou treceg razreda po naprednosti,tako nam e bar uciteljica rekla...ali dara za pjevanje bas i dalje nije imala.....kak jos oces da ti nacrtam?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 21:35   #19
to o čemu ti pričaš kad pričaš o daru za crtanje npr. je talentiranost
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 21:41   #20
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
to o čemu ti pričaš kad pričaš o daru za crtanje npr. je talentiranost
Alex ne upuštaj se u uzaludne polemike sa nadarenima
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.