Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2009., 12:23   #1
Pucanje u streljani

znam da je bila tema, ali sada je ne mogu pronaći. Uglavnom, htio bih znati što moram napraviti ( u MUPu mislim, ako nešto moram) da mogu doći u streljanu i pucati iz pravog pištolja, znači samo bi pucao tamo, ne bih ga nosio od doma do tamo i to. Nekako sumnjam da će mi dati da samo dođem tamo i pucam, a nikad me vidjeli nisu... ?! cijenim svaku korisnu informaciju hvala lijepo svima
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 12:43   #2
Josh nisam bio u streljani koja ima svoje oruzje na raspolaganju za najam. Mozda i postoje u Zagrebu ili negdje drugdje, Jedna jedina u Splitu tu opciju nema. Obicno ljudi dodju s svojim pistoljem , pokazu isprave i idu na pucanje. Ako imas nekoga tko posjeduje kratko vatreno oruzje zamoli ga da te povede s sobom i pucaj do mile volje.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 13:06   #3
ima LAS streljana za iznajmiljvanje i svoje oružje i kupovanje metaka, ali ne znam koja je procedura što se tiče dozvole. nema mi logike da dođem tamo, a nikad nisam pištolj držao i da mi daju da pucam, čisto sumnjam...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 13:31   #4
a ne bi mozda pitao u toj streljani?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 08:46   #5
pa izgleda da ću morati ali mislio sam ako netko već ima iskustva da mi pomogne ...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 10:29   #6
upravo sam zvala streljanu Las. kažu mi da mogu amaterski pucati, kao civil ali se moram učlaniti u klub ( godišnja članarina 600 kn ). jedino kaj trebaju potvrdu o nekažnjavanju. i dodatno plaćaš metke - 35kn kutija. oni ti daju oružje!

jeeeee, jedva čekam!
butterfly170902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 11:25   #7
jedino sto streljana radi od 16 - 20 i ta informacija mi je promakla i kada sma dosao tamo oko 12 i pozvonio da upitam d ali s eipak moze koristiti ma to mi je otvorio gospodin i bio vidno iznerviran mojim zvonom da sam ga prekinuo u vjezbanju.
Krajnje neprofesionalno..
bedomedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 11:34   #8
Quote:
bedomedo kaže: Pogledaj post
jedino sto streljana radi od 16 - 20 i ta informacija mi je promakla i kada sma dosao tamo oko 12 i pozvonio da upitam d ali s eipak moze koristiti ma to mi je otvorio gospodin i bio vidno iznerviran mojim zvonom da sam ga prekinuo u vjezbanju.
Krajnje neprofesionalno..
Ljudi u streljani LAS su ti sasvim ok, bar iz mog iskustva.
Nečeš požaliti ako se učlaniš.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 19:51   #9
neznam... takvim nastupom su me odbili i nisam siguran da cu ponovo krenuti u tom smjeru nakon tog iskustva
bedomedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 00:21   #10
Quote:
butterfly170902 kaže: Pogledaj post
upravo sam zvala streljanu Las. kažu mi da mogu amaterski pucati, kao civil ali se moram učlaniti u klub ( godišnja članarina 600 kn ). jedino kaj trebaju potvrdu o nekažnjavanju. i dodatno plaćaš metke - 35kn kutija. oni ti daju oružje!

jeeeee, jedva čekam!
A na njihovom sajtu piše drukčije :
ČLANSTVO U KLUBU
članak 10. Statuta Streljačkog kluba LAS:

Članom Streljačkog kluba može postati svaki državljanin Republike Hrvatske. Članom Streljačkog kluba u sekciji malokalibarskog i velikokalibarskog kratkog vatrenog oružja mogu postati građani koji temeljem Zakona o oružju su ovlašteni posjedovati takvu vrstu oružja ili djelatnici koji u okviru posla temeljem zakona koriste propisne vrste kratkog vatrenog oružja (policija, vojska, pravosudna policija, carina i zaštitari.)
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 00:27   #11
OK, da li onda netko zna streljanu ili klub gdje punoljetna, zdravstveno sposobna, nekažnjavana osoba, koja nema dozvolu za držanje ni nošenje oružja, može doći i pucati iz pravog oružja s pravim streljivom (znači ne iz "pušaka" za profesionalni streljački sport), s tim da nema svoje oružje, nego oružje unajmi u streljani?
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 01:57   #12
kaj se tiće LASa

godišnja članarina:
300 kn studenti, 400 vojska i policija(možda zaštitari ) , 600 ostali

za branitelje

treba potvrda da se protiv tebe ne vodi nikakav postupak

metak 2 kn se plaća a natjecatelji plaćaju 0,50 kn po komadu

minus je kaj zaštitari imaju prednost pred vama pa se mora čekat, a njih uvijek ima, da se oni ispucaju jer imaju ugovor sa streljanom a oni dok ispucaju svojih 8 metaka normalni ljudi ispucaju 2 okvira

nažalost vlasnik i voditelj streljane je bolestan pa sad streljanu vodi jedan drugi čovjek koji nije baš u tome pa ne pokazuje rukovanje pištoljem

al čudi me ova reakcija, ja sam do sad uvijek imao samo pozitivna iskustva

slym u LASu
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 10:53   #13
kolega i ja dosli sa oruzjem, isprobati streljanu, i odluciti o uclanjenju, daklem 1200kn, ja na streljanu mogu tjekom dana, rijetko popodne. I taj nastup "prekinuli ste me!" me toliko odbio da je to prestrasno.

dakle dok se nesto ne promjeni LAS me nece vidjeti a ni moje novce
bedomedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 21:48   #14
pucanje u streljani

Ispričavamo se članu ovog foruma koji je doživio "neugodnost" ulaskom u streljau...jer doista nije na ulazu primjetio da se tu radi o učilištu LAS, civilnom strelištu i streljačkom klubu.....radno vrijeme streljane je ponedjeljak do petka 16-20 sati io prvu subotu od 9-13 sati.....možda se vama učinilo da vas je neprofesionalno odbio profesor koji je držao nastavu borilačkih vještina ali nije tako i ja kao vlasnik i voditelj ovog centra vas pozivam i dobit ćete bespaltnu članarinu...isptričavamo se...pozdrav
las is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 12:02   #15
da li kao civil mogu izvaditi dozvolu za drzanje i nosenje oruzja
tmbx66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 11:11   #16
mene zanima da li se puca samo iz pištolja ili postoji mogućnost pucanja i iz oružja tipa kalašnjikov, snajper (npr. druganov),shutgun (saiga) i slično?

pretpostavljam da papir da sam pucao i položio tečaj iz vana kod nas ne vrijedi, ni tinte kojom je napisano i požigano
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 21:15   #17
Quote:
tmbx66 kaže: Pogledaj post
da li kao civil mogu izvaditi dozvolu za drzanje i nosenje oruzja
Možeš. Odeš u Odjel za upravne poslove u svojoj postaji (ako si iz Zagreba, onda u Petrinjskoj 30) i vidiš što treba.


Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
mene zanima da li se puca samo iz pištolja ili postoji mogućnost pucanja i iz oružja tipa kalašnjikov, snajper (npr. druganov),shutgun (saiga) i slično?...
Nema nikakve veze s eventualnim tečajevima ili sl., nego sa nekim propisima. Može se pucati iz poluautomatskog (i repetirajućeg, naravno) oružja sa spremnicima do 10 komada metaka. Automatsko je zabranjeno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:52   #18
Poluautomatsko do 10 metaka u spremniku?! Nije lovačko PA 2+1 ?
__________________
MIŠO - Legenda za sva vremena
Torcida Vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:53   #19
thanks
ništa ona ću i dalje drugdje ispoljavati to, bar nemam problema s tim pravilima (a i niko ne pita ni papire,ni dozvole,ni uvjerenja,platiš i pucaš )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 10:29   #20
da , to je ta fama o oruzju kod nas i beskrajno kompliciranje
umjesto da normalna osoba dode na streljanu , da moze iznajmiti oruzje , isprobati ga , da moze iznajmiti usluge instruktora...
ljudi bi se upoznali s oruzjem i prestali bi ga gledati kao statusni simbol , dok bi streljane mogle kao i svaka druga firma uredno raditi i zaposljavati i zaradivati i placati poreze
ali neee , kod nas je oruzje jos uvijek nesto za "gospona suca i gospona lovnika"
razmisljanje zaostalo iz plemickih dana, kad je samo elita nesto mogla i smjela
nazalost , cak ni oni kojima je oruzje dio posla ne dobivaju adekvatnu obuku, dok je kolicina terninga toliko minorna da je to smijeh
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.