Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2010., 11:07   #21
Quote:
microgirl kaže: Pogledaj post
Ja imam 23 godine i još imam neke , nisam sve prebolila , al navodno većina ode oko 2-3 godine
Ma mislila sam na ovo osnovno, mlijeko, jaja,...

Znam da puno ljudi ima alergiju na nešto, da nešto ne podnose...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 11:36   #22
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ma mislila sam na ovo osnovno, mlijeko, jaja,...

Znam da puno ljudi ima alergiju na nešto, da nešto ne podnose...
Trebali bi do dvije godine, al eto ja npr. još ne smijem kiwi i rajčicu
__________________
vezice za dude 35 kn / kom
microgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 11:42   #23
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Jede ujutro cicu, za uzinu voce sa prosenim pahuljicama, rucak neka zitarica + povrce i/ili meso, IZMEĐU, navecer i po noci cicu.
Dohrana nam ide jako jako lose. Ne zeli nikako prihvatiti kasice tako da mu u ustima zavrsi par zlicica, a ostalo ja pojedem. Dobio je 250g u 2 mj.. Od 6 do 8mj i poslao nas gastroenterolog dijeteticaru na pregled, obradu.
Eto, mislim da sam sve napisala.. Ugl, bitno je da namirnice budu jako kvalitetne i to nealergene.
Naravno da neće jest dohranu ako mu između daješ sisat... Tako je i moja curka ,al otkad smo ukinuli siku između obroka smaže sve..ujutro sisa, onda voće,pa ide spavat,nama sike,kad ustane jede ručak (povrće,meso,žitarice...)...tek posli podne kad pojede ta dva obroka dam joj da uživa u siki ako hoće i svakih sat vremena ,al do ručka ne jer onda promrljavi par žlica
debel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:14   #24
Jeli smo danas kašicu od višnje i jabuke i nema nikakve reakcije. Po tri tablice na koje sam naišla one mogu od 6 mj kao i trešnje i šljive, samo po jednoj iz knjige ide tek od 12 mj. Mi jedemo šljivu već odavno i pijemo sokić, naravno da pomogne u kakanju.
Već jedva čekam da nam dođu rezultati testova na alergije.
Nespavalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 15:46   #25
Pitanjce, kad se kaze da se nesmije coksa, jel se misli i na crnu coksu ili samo mlijecne?
I sto od zitarica nije alergen osim rize?
Danas pedica rekla izbaciti zob i jecam i psenicu, znaci nemamo dorucak i za rucak dvije glavne stvari koje je voljela ne moze. (tjestenina i grah s ricetom)
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 16:14   #26
Drugim rijecima, rekla je da izbacite gluten. Mozes osim rize kukuruz, proso, amarant, kvinoju. Imas za kupiti tjesteninu od rize, kukuruza. A ricet mozes probat zamjeniti prosom... Ali nisam sigurna da ce to biti zamjena dostojna jecma
Ako je rekla ne cokoladu, onda je to valjda radi kakaa..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 16:20   #27
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Drugim rijecima, rekla je da izbacite gluten. Mozes osim rize kukuruz, proso, amarant, kvinoju. Imas za kupiti tjesteninu od rize, kukuruza. A ricet mozes probat zamjeniti prosom... Ali nisam sigurna da ce to biti zamjena dostojna jecma
Ako je rekla ne cokoladu, onda je to valjda radi kakaa..
Ma bas sam pitala jel radi glutena, kaze ne nego radi alergije, da su to alergeni.

Idemo dermatologu pa ce nas valjda poslati na alergotestiranja, mozda budemo pametniji onda.
Jako mi je zao jogurta, taman ga je super pocela jesti s vocem.
Zobene za dorucak cu s rizinima zamijeniti. A sta nije i kukuruz alergen?

Joj, bas se ko debil osjecam, ovo me zateklo nepripremljenu a ja sam streber.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 18:16   #28
Gluten je jedan od cescih alergena, a gluten sadri psenica, raz, zob i jecam (kao sto je slucaj sa laktozom i kravljim mlijekom).
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 09:44   #29
summer, daj opiši malo podrobnije kak je to izgledalo kod vas, to na koži zbog čega na kraju idete na sve te pretrage

umjesto zobenih možeš i prosene
kukuruz nije alergen
čoksa se uglavnom zabranjuje zbog mlijeka, dakle ova obična mliječna
al možebit da je i kakao u igri, to stvarno ne znam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:16   #30
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
summer, daj opiši malo podrobnije kak je to izgledalo kod vas, to na koži zbog čega na kraju idete na sve te pretrage

umjesto zobenih možeš i prosene
kukuruz nije alergen
čoksa se uglavnom zabranjuje zbog mlijeka, dakle ova obična mliječna
al možebit da je i kakao u igri, to stvarno ne znam
Pa ona vec duze vrijeme, cca 4, 5 mjeseci, ima male crvene i suhe flekice na zapescima.
Te su se flekice pojavljivale i nestajale a ja nisam obracala paznju na to previse jer bebe jebi ga imaju osjetljivu kozu a ovo je bilo sitno.
Imala je i na obrazima po zimi hrapavi dio ali nije bio crven. Pedica rekla od hladnoce, mazati sa zastitnom.

Prije jedno dva mejseca su joj se povecale te fleke na zapescima i nisu odlazile vise, pitala sam pedicu na kontroli s 10 mjeseci, rekla je to je suha koza, mazat s adermom ili mustelom ili necim za suhu kozu.

Onda joj se prije cca mjesec dana kad smo ju stavili u kadu pojavila velika crvena fleka na podlaktici koja je meni izgledala ozbiljno pa sam fotnula i stavila na forum, curke su odmah rekle da izgleda kao ad.
Crvenilo se povuklo odmah kad smo ju izvadili iz kade ali je koza ostala nekako svilenkasta na tom dijelu.
Sutradan sam zvala pedicu da vidim nalaze krvi koje smo prije par dana vadili radi zeljeza i da usput dogovorim da joj pogleda tu fleku a ona mi je prije nego sam spomenula fleku rekla da ima povisene eozinofile i da to moze znaciti parazite ili ad.

Sad vec mejsec dana mazemo s adermom, na nadloaktici je potpuno proslo ali na zapescima ne.
Dapace, povecale su se fleke, sad su joj do pola sakice ali nije jace, samo veca povrsina.
I ima flekicu malu na licu od prije dva dana.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:27   #31
pazi s adermom ako vam je rekla da izbjegavate gluten -aderma sadrži zob, stoga zna pogoršat klincima koji su osjetljivi na gluten

dobro je, mojoj nikad niš nije bilo crveno. jedino suho + suhi i crveni obrazi po zimi.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:47   #32
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pazi s adermom ako vam je rekla da izbjegavate gluten -aderma sadrži zob, stoga zna pogoršat klincima koji su osjetljivi na gluten

dobro je, mojoj nikad niš nije bilo crveno. jedino suho + suhi i crveni obrazi po zimi.
Ali ja nemam pojma na osnovu cega je ona rekla da izbacimo gluten. Kaj je vidovita?
Meni se cini da je ona meni navela sve moguce i nemoguce alergene.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:41   #33
Ti flekovi se zacrvene kod kupanja, odnosno poslije banje. Moze biti jedan, moze ih biti puno. Mogu biti jaki, mogu biti slabi.. Sve ovisi koliko su alergicni..
Gori su po zimi, odnosno u doba grijanja, po ljeti se povuku..
Ima masa toga..

Ili crs joj alergen po alergen izbacivati i gledati poboljsanje (a to moze trajati mjesecima, ili ces sve alergene izbaciti, pricekati da se smiri pa jedan po jedan uvoditi. Po meni i jedno i drugo je uzas.. Najbolje otici na testiranje (iako i testiranje nije bas jako puzdano ) pa znati sto izbaciti i djenja!
No medjutim,.. Kazu da i sa testiranjem, odnosno konkretno prick testom, mozes potaknuti kontaktni dermatitis.. A iz krvi.. Vade iz vene i ugl rade i jedo i drugo.

Kazu da vecini nestane sa cca 3god, nakon sto im imunitet malo ojaca, pa treba izdrzati do tad...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 11:47   #34
Imam jedno pitanje, mi smo naruceni 13.og u 8 sati na srebrnjak kod dr Raosa. Prvo me zanima koliko se ceka na pregled ako smo naruceni(pregled plus alergoloska obrada) jer nismo iz Zagreba pa da znam otprilike. Drugo, kakva su vam iskustva sa dr. Raosom?? Hvala puno!
jmd_2109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 12:33   #35
moj mali ima dermatitis čak smo bili i u bolnici na liječenju i testirali su ga pa na kraju na ono što je ispalo da i nije alergičan je kad sam mu probala dat..ugl prestala sam ga dojit sa 9mj ali ne pije ni adaptirano jer neće, probala mu neki dan dat sojino i nije se osuo ali neće bilo kakvo mlijeko ni pod razno sad ima 10,5 mj i jede skoro sve jer je velik 12kg i 87 dug pa mu je voće malo,za ručak kad nama radim njemu izvadim prije neg začinim, jede tople sendviče,mahune dva tanjura pojede,roštilj...prije sam stalno pazila a sad jede skoro sve,naravno da mu citruse ne dajem,orašaste plodove i sl. al kad dijete voli jest nek jede...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 10:43   #36
Dan!Mome bebacu je pedij.dijag. da ima A.D,ali jos cekamo za pregled kod alergologa.Bebac ce sad 5 mj.i na adaptiranom je mlijeku(aptamil comfort).ped.je rekla da cemo navjerojatnije prijeci na mlijeka za alergicare!Pa me zanima ako mi mozete rec kako se bebaci privikavaju na ta mlijeka,jer sam cula da nisu bas ukusna?
Saille is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 14:15   #37
Quote:
Saille kaže: Pogledaj post
Dan!Mome bebacu je pedij.dijag. da ima A.D,ali jos cekamo za pregled kod alergologa.Bebac ce sad 5 mj.i na adaptiranom je mlijeku(aptamil comfort).ped.je rekla da cemo navjerojatnije prijeci na mlijeka za alergicare!Pa me zanima ako mi mozete rec kako se bebaci privikavaju na ta mlijeka,jer sam cula da nisu bas ukusna?
mi smo s istog mlijeka prešli na aptamil lactose free, nije se bunio. jedino kaj su užasno skupa 400 gr 90 kuna
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 22:06   #38
Question

Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
mi smo s istog mlijeka prešli na aptamil lactose free, nije se bunio. jedino kaj su užasno skupa 400 gr 90 kuna
A to je pravi naziv mlijeka?Za pregomin znam da je od istog proizvodjaca kao i aptamil,i kao njega se moze dobiti na recept.i gdje ga ima za kupiti jer ja ga jos nisam vidjela?

Zadnje uređivanje Saille : 23.12.2010. at 22:18.
Saille is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 22:53   #39
Quote:
Saille kaže: Pogledaj post
A to je pravi naziv mlijeka?Za pregomin znam da je od istog proizvodjaca kao i aptamil,i kao njega se moze dobiti na recept.i gdje ga ima za kupiti jer ja ga jos nisam vidjela?
da, to je pravi naziv. ima u ljekarnama farmacia po shoping centrima (jedino nema u westu).
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 17:29   #40
Zanimljiva mi ova tema jel nam nedavno rekla pedijatrica da mali ima Ad
Za jedno 2 tj bi trebali početi sa dohranom pa me zanima što mu prvo dati
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.