Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 16:12   #6661
Može li se prijava poreza na dohodak predati, odnosno poslati, poštom? Dakako preporučeno, s povratnicom.

Edit, piše ovdje da može.
Quote:
Kao i prošle godine poreznu prijavu možete podnijeti i elektroničkim putem, a ako smatrate da je sigurnije poslati je u papirnatom obliku važno je da na potvrdi o slanju poštom stoji 28. veljače što je posljednji dan za prijavu poreza na dohodak građana.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:16   #6662
samo da vidim jesam li sve dobro pohvatala i popamtila

u odnosu na prošlu godinu ništa se nije mijenjalo? suprugov sam uzdržavani član. poreznoj šaljemo vjenčani list (može i e-građani), izjavu da nisam imala primanja u 2017 koja prelaze 15.000 kn i suprugovu potvrdu i primanjima i plaćenim porezima iz firme? ispunimo DOH obrazac osnovnim podacima, računati ne moramo? šaljem poštom ili preko e-porezne, kako me volja?

ako sam što promašila, molim nekoga da me ispravi i uputi.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:27   #6663
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
samo da vidim jesam li sve dobro pohvatala i popamtila

u odnosu na prošlu godinu ništa se nije mijenjalo? suprugov sam uzdržavani član. poreznoj šaljemo vjenčani list (može i e-građani), izjavu da nisam imala primanja u 2017 koja prelaze 15.000 kn i suprugovu potvrdu i primanjima i plaćenim porezima iz firme? ispunimo DOH obrazac osnovnim podacima, računati ne moramo? šaljem poštom ili preko e-porezne, kako me volja?

ako sam što promašila, molim nekoga da me ispravi i uputi.
jesi ti njemu već na PK?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:40   #6664
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
jesi ti njemu već na PK?
nisam
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:09   #6665
Quote:
velmi kaže: Pogledaj post
Je li se ikome dogodilo da je predao ZPP-DOH preko e-gradjani i sada vise ne moze vidjeti da je predano. Sustav je glupo napravljen, uopce nisam dobio nikakvu potvrdu da sam predao zahtjev. OK, nije problem ponovno popuniti, ali kako da znam da se nece ponovno dogoditi?
Ako si poslao trebao bi vidjeti. Odi na početnu stranicu svoje e porezne. Tamo negdje imaš ono gdje piše predani obrasci. Na kliznom izborniku izabereš ZPP DOH i onda klikaš strelicom unatrag (jer predan je za 2017. pa će piti pod prosinac 2017. ) I onda opet imaš klizni izbornik gdje možeš preuzeti potvrdu i sam obrazac.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:21   #6666
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
nisam
Onda si sve dobro napisala
Sve i da ne stigneš nešto priložiti, bitno je da si u roku predala papire i to je to. Budu te već zvali nadopuniti.
Da li si kod nekog drugog mozda na PK?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:24   #6667
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Onda si sve dobro napisala
Sve i da ne stigneš nešto priložiti, bitno je da si u roku predala papire i to je to. Budu te već zvali nadopuniti.
Da li si kod nekog drugog mozda na PK?
super, hvala ti i nisam nikome drugom na teret osim mužu
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:50   #6668
pola si točno napisala, pola nisi

ovo je točno
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
...

u odnosu na prošlu godinu ništa se nije mijenjalo? suprugov sam uzdržavani član. poreznoj šaljemo vjenčani list (može i e-građani), izjavu da nisam imala primanja u 2017 koja prelaze 15.000 kn ....


ovo nije točno

Quote:
inra kaže: Pogledaj post
... i suprugovu potvrdu i primanjima i plaćenim porezima iz firme? ispunimo DOH obrazac osnovnim podacima, ...
ispunite Obrazac ZPP-DOH, a suprugovu IP ne šaljete nigdje
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:18   #6669
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post




ispunite Obrazac ZPP-DOH, a suprugovu IP ne šaljete nigdje
ovo je nešto novo? do sada smo uvijek ispunjavali DOH. do prošle godine bi smo ga ispunjavali i računali, prošle smo samo ispunili osnovne podatke. zašto sad ZPP DOH?
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:47   #6670
Gotovo sam sigurna da je i prošle godine bio ZPP
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:16   #6671
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Gotovo sam sigurna da je i prošle godine bio ZPP
evo sad gledam oba obrasca i ovog zpp se uopće ne sjećam nikad ga nisam imala u rukama. ne znam gdje bih se stavila u njega. tu?

III.3. Uzdržavanih članova uže obitelji i/ili djece i njihove invalidnosti/tjelesnog oštećenja

ali nisam invalid niti imam tjelesna oštećenja.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 13:29   #6672
Quote:
inra kaže: Pogledaj post

III.3. Uzdržavanih članova uže obitelji i/ili djece i njihove invalidnosti/tjelesnog oštećenja

ali nisam invalid niti imam tjelesna oštećenja.
Da. A ako nisi invalid i nemaš tjelesna oštećenja onda ne stavljaš oznaku. Samo svoje ime i prezime , srodstvo i razdoblje korištenja. (oznaku invalidnosti ne popunjavaš jer nemaš).
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:46   #6673
evo kaže i muž da smo do sada uvijek slali samo doh obrazac i popunjavali točku 2: Podaci o uzdržavanim članovima obitelji

što se može desiti ako pošaljem pogrešan obrazac?
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:51   #6674
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
evo kaže i muž da smo do sada uvijek slali samo doh obrazac i popunjavali točku 2: Podaci o uzdržavanim članovima obitelji

što se može desiti ako pošaljem pogrešan obrazac?
Odi tamo, nemoj slat pa ti cure budu na licu mjesta pomogle ispunit i dodat papire
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:16   #6675
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Odi tamo, nemoj slat pa ti cure budu na licu mjesta pomogle ispunit i dodat papire
tako ću i napraviti na kraju. valjda ću uspjeti stići.

u svakom slučaju hvala na odgovorima.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 07:28   #6676
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Ako si poslao trebao bi vidjeti. Odi na početnu stranicu svoje e porezne. Tamo negdje imaš ono gdje piše predani obrasci. Na kliznom izborniku izabereš ZPP DOH i onda klikaš strelicom unatrag (jer predan je za 2017. pa će piti pod prosinac 2017. ) I onda opet imaš klizni izbornik gdje možeš preuzeti potvrdu i sam obrazac.
Hvala. U pravu si, gledam krivu godinu
velmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 19:00   #6677
Pozdrav,

ja bih vas zamolila ako netko zna, zanima me može li se majku koja ne ostvaruje prihode maknuti kao poreznu olakšicu ocu koji je zaposlen, pa da ju ja (kći) koristim kao poreznu olakšicu?
Unaprijed se zahvaljujem na izdovjenom vremenu i odgovor
maistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 20:36   #6678
Naravno. Otac skine sa svoje pk i ti staviš na svoju (treba ti rodni list).
U nekim poreznim upravama to može jedna osoba napravit, u nekima ne. To si provjeri.
Kod nas bez problema to naprave.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:10   #6679
Quote:
maistra kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ja bih vas zamolila ako netko zna, zanima me može li se majku koja ne ostvaruje prihode maknuti kao poreznu olakšicu ocu koji je zaposlen, pa da ju ja (kći) koristim kao poreznu olakšicu?
Unaprijed se zahvaljujem na izdovjenom vremenu i odgovor
Možeš i za prošlu 2017 to učiniti. Samo i ti i otac morate predati ZPP. Ti da je hoćeš, a on da je miče.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:18   #6680
Question

Gdje se upisuju ht dividende?

Dosad je uvijek to pisalo i sad nigdje ne vidim
__________________
''Ono što se čuva duboko pod srcem, ne može se izgubiti smrću''
ire87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.