Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2016., 21:18   #2401
Prijatelji, ali ne baš toliko bliski.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:23   #2402
aha, hvala na odg. to je bas bio sistem app. ali neobično, od ljudi koje znam, čak i mlađa generacija, (frendovi od brata, jedva punoljetni klinci) trude se skucati za vlastite karte. kad se skupa voze, svi sudjeluju pomalo, možda ne totalno u % ali koliko mogu, za benzin i cestarinu. ili ni ne idu.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:26   #2403
Ne znam, na ovoj cijeloj temi ispada da se treba sramiti onaj koji ne da, a ne onaj koji žica. Ajde, kažem, bilo je po jednom, zato i nisam oštrije reagirala, zasad mislim da ipak nema potrebe.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:29   #2404
taj stav potpuno ovisi o situaciji u kojoj se nalazi komentator nema tu objektivnog mišljenja...
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:32   #2405
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post

Kako te ljude nije sram? Kako?!
Ma koji sram?
Što upće danas podrazumijeva taj izraz?
Sin naše daljnje rođakinje otišao na 20 dana kod nekih prijatelja na jedan otok,bolje rečeno uvalio se.
Nakon 5 dana nazvao majku da ode do mog sina,te da ovaj njemu tamo doveze opremu za bavljenje određenim sportom,koju je zaboravio ponijeti.
Majka je bez auta,jer je sin otišao autom.
Vožnja tamo i natrag cca 1400 km.
Cestarina i gorivo plus.
Vožnja trajektom još preko sat vremena.
Izgubljeno vrijeme 24 h,bez odmora,sa odmorom 36h.
Plus bi trebao od poslodavca zatražiti 2 dana neplačenog.
Kad je moj sin odbio,pristojno obrazloživši,da to neće ići,gđa.majka ga je počela vrijeđati,na što sam je ja osobno izbacila iz kuće.
Nakon toga se šetala unutar šire obitelji,no bila je od svih odbijena.
Pa je na kraju sjela na autobus i odnjela sinčiću nužne utenzilije,a kasnije po povratku kukala kako ju je to skupo došlo.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 23:08   #2406
Amary i Ms Manners - hahaha, odlicne price! Hvala, uljepsale ste mi dan. Hvala!
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 09:46   #2407
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ma koji sram?
Što upće danas podrazumijeva taj izraz?
Sin naše daljnje rođakinje otišao na 20 dana kod nekih prijatelja na jedan otok,bolje rečeno uvalio se.
Nakon 5 dana nazvao majku da ode do mog sina,te da ovaj njemu tamo doveze opremu za bavljenje određenim sportom,koju je zaboravio ponijeti.
Majka je bez auta,jer je sin otišao autom.
Vožnja tamo i natrag cca 1400 km.
Cestarina i gorivo plus.
Vožnja trajektom još preko sat vremena.
Izgubljeno vrijeme 24 h,bez odmora,sa odmorom 36h.
Plus bi trebao od poslodavca zatražiti 2 dana neplačenog.
Kad je moj sin odbio,pristojno obrazloživši,da to neće ići,gđa.majka ga je počela vrijeđati,na što sam je ja osobno izbacila iz kuće.
Nakon toga se šetala unutar šire obitelji,no bila je od svih odbijena.
Pa je na kraju sjela na autobus i odnjela sinčiću nužne utenzilije,a kasnije po povratku kukala kako ju je to skupo došlo.
Ljudi su fakat nevjerojatni. Ali dobro, pokazali ste kičmu i valjda im tako nešto neće više padati na pamet.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 09:49   #2408
Quote:
belena kaže: Pogledaj post
To ti je zato sto oni svi imaju podosta losiju financijsku situaciju pa valjda svi misle ma sta je njima za nas, necemo mi dugo, blabla. Al takvih je nekoliko obitelji i to se protegne na cijelo ljeto.
A zasto im ne kazete da ne mozete to vise sebi da priustite ( nebitno je li istina ili ne )?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 10:43   #2409
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
taj stav potpuno ovisi o situaciji u kojoj se nalazi komentator nema tu objektivnog mišljenja...
Sorry, fulala. Ma nisam mislila na komentatore ovdje nego tu hrpu ekipe koja se uvali i još se naljuti kad ne upali, kao da je to sve neko ljudsko pravo koje im je itko tko posjeduje ležaljku dužan osigurati.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 12:05   #2410
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ne znam, na ovoj cijeloj temi ispada da se treba sramiti onaj koji ne da, a ne onaj koji žica.
Ovo me sad podsjetilo na situaciju od prije puno godina, kad je mog muža prijatelj pitao dal mu može prepustiti stan da dovede neku svoju žensku. Još smo bili studenti, muž je živio kod staraca i starci su mu taj vikend otišli na more. Pa je taj frend uočio priliku za seks jer, ono, kad ti frendu starci odu na more, logično je da ti se i frend makne iz stana od staraca, e kako bi se ti mogao tamo seksati (na krevetu od frenda ili od njegovih staraca ). A nisu si bili ni tako dobri frendovi, da uopće postoji mogućnost da je takvo pitanje okej.

Muž je ostao totalno zatečen, odbio ga je, al uz neko petljanje i izgovore i neugodu, itd., itd.. Kasnije smo pričali kako je smiješno da te takve osobe s nekim besramnim APP idejama dovedu u situaciju da je tebi neugodno što moraš uvijeno objašnjavat zašto NE. Umjesto da ih pitaš kako im uopće takva glupost pada na pamet i da njima bude neugodno.

A taj tip (ne družimo se više, život nas je razdvojio u međuvremenu) je i inače osoba koja uvijek gleda kako iskamčiti za sebe neku korist u bilo kakvoj kombinaciji. Od muža rođak je imao restoran na moru, u gradu gdje ljetujemo, ali mi smo svega jednom ili dvaput u 15 godina tamo jeli, zbog toga što nam on nikako nije htio naplatiti, a mi mu onda nismo željeli zauzimati stol usred sezone kad bi se turisti gužvali da sjednu. Al zato dotični frend s curom nije imao nikakvih problema da ode tamo i pozove se na prijateljstvo s mužem, e kako bi dobio besplatnu klopu Eto, sigurna sam da s tim pristupom svašta dobiješ u životu, a da nikad ni ne saznaš da su ti ljudi nešto zamjerili jer ti nikad ništa nisu rekli nego blesavo očekuju da sam shvatiš the error of your ways. A ti, blažen u neznanju, guštaš i sam si sebi super i razmišljaš što bi još mogao tražiti - pa onda ideš pitati da ti plate i putne troškove do tamo kud si se sam pozvao jer, što da ne
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:33   #2411
Quote:
Litre O'Cola kaže: Pogledaj post
pa onda ideš pitati da ti plate i putne troškove do tamo kud si se sam pozvao jer, što da ne
Pa usamljeni su sigurno na tom hladnom i neprijateljskom zapadu, daleko od rodne grude, tamo se niko neće sa tobom družiti i u stan ti doć, pa bi se divni prijatelji žrtvovali, dug put putovali, svoje vrijeme potrošili, terorističkim prijetnjama se izlagali, samo da ih zabave i odobrovolje! Šta je par avionskih karata za to?
__________________
Ideja RAVNOPRAVNOSTI je da sva ljudska bića, bez obzira na razlike koje među njima postoje - a na koje ona ne mogu uticati - kao što su npr. rodna pripadnost, nacionalna pripadnost ili seksualna orijentacija - dobiju JEDNAK PRISTUP JEDNAKIM OPCIJAMA, te preuzmu odgovornost za svoj IZBOR među tim opcijama. Ako već imate tu privilegiju da ste se rodili u grupi kojoj društvo i dalje daje najveće mogućnosti izbora, cinično (i cmizdravo) zvuči da za svoje loše izbore i njihove negativne ishode optužujete "diskriminaciju".
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 15:02   #2412
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Yup.
Nismo u Hr, nije neka destinacija, ali bolje nego ništa, mogli bi doć u posjet malo, al skupo je, pa možda bi mi mogli kupovat ljudima karte da nas dođu vidjet.
Zasad je oboje stalo na prvom plahom pokušaju, ali meni je genijalno da to ljudima padne uopće na pamet.
E ovo još nisam čuo, preskočili su 5 levela.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 15:31   #2413
Quote:
Incongruity kaže: Pogledaj post
Pa usamljeni su sigurno na tom hladnom i neprijateljskom zapadu, daleko od rodne grude, tamo se niko neće sa tobom družiti i u stan ti doć, pa bi se divni prijatelji žrtvovali, dug put putovali, svoje vrijeme potrošili, terorističkim prijetnjama se izlagali, samo da ih zabave i odobrovolje! Šta je par avionskih karata za to?
Totalna pušiona kad ideš na more, onda se ne možeš pravit da nije zbog tvog dupeta.
Ovako dobiješ (tj. misliš da ćeš dobit) istu uslugu, jer naravno da bi malo u grad, ali ne kužiš se u prijevoz, oni će, a već i znaju gdje je što, pa će ti pokazat, malo bi isprobao lokalne specijalitete, nećeš ti platit svoje, pa 200 kn je puno, ali 30 eura skoro ništa, domaćin će, ipak mu činiš veliku uslugu samo time što si došao da ga vidiš. Jedino je bed ako ti se ide van bez tih ljudi, onda moraš novčanik ponijet, pa na kraju radije doma gledaš TV s njima, možda se nešto naruči.
I onda još očekuješ neki poklončić za doma, tek mali suvenir i nešto čokse recimo, pa ipak što bi oni tih tjedan dana da te nije bilo!
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 16:02   #2414
Ja sam se opekla.
Ugostila poznanicu.
Slušala savjete kako je kuća neuredna i kako je moram sredit.
Ona se zgražavala nad mojim prehrambenim navikama.
I usput govorila negativno o prijatelju koji ju je prethodno ugostio. Kao prijatelj samo uči, skroz se promjenio- nije ju vodio u razgledavanje.

Vjerovatno je i mene ocrnila posli.

Jer naravno ako gost ljetuje od domacina se ocekuje da tu osobu vodi za rukicu i da svo slobodno vrijeme provodi s njom. Nebitno sto domacin dolazi kuci slomljen s posla.
Ja sam mislila da je dovoljno ugostit osobu i to u srcu sezone kada su cijene brutalne i da ce osoba sama u razgledavanje.
Al nisam.znala da uz ugoscavanje ja jos moram biti i bejbisiterica i zabavljat nekog..
Nakon tog iskustva. Ne dolazi u obzir da ikod ugostim više.
A što se tiče grebatora s djecom.
Tko im je kriv što su pravili djecu pa nemaju novaca za otic na ljetovanje.
Trebali su na to mislit prije.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 22:47   #2415
Spalatina, preporučio bi da se prebaciš na sekciju psihologija da riješiš to svoje "djeca su kriva za sve" samo zato jer si ti imala loše djetinjstvo. Stvarno vidjeti takve upise na temama je retardluk. Ja ne znam koji je problem sa ljudima, ali meni nije frka reći osobi NE ako pokuša kao parazit ubaciti se kod mene...većinu upisa na temi je zato jer ekipa ne zna reći ne
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 23:05   #2416
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Spalatina, preporučio bi da se prebaciš na sekciju psihologija da riješiš to svoje "djeca su kriva za sve" samo zato jer si ti imala loše djetinjstvo. Stvarno vidjeti takve upise na temama je retardluk. Ja ne znam koji je problem sa ljudima, ali meni nije frka reći osobi NE ako pokuša kao parazit ubaciti se kod mene...većinu upisa na temi je zato jer ekipa ne zna reći ne
Nemam ja problem u vezi djece.
Vec u vezi odraslih ljudi koji se ponašaju razmaženo kad dođu u posjetu.
I u vezi ljudi odraslih koji ako naprave djecu misle da su djeca epicentar svega i uredno se grebu i vade preko djece.
Znaci ako je neko gost besplatno. I ako je time ustedio sigurno 150eura na smjestaju.
Nema prava komentirat da kuca mora bit uredna i zabadat mi nos u tanjur.

Aktivna sam na psihologiji. Hvala na preporuci.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 11:03   #2417
trebala si joj uvaliti metlu i krpu u ruke, odmah bi joj sve bilo vrhunski

Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post

Vjerovatno je i mene ocrnila posli.
gledaj to s vedrije strane bar nesto dobro, postedila te jos takvih poznanika koji bi te bas htjeli rado vidjeti u srcu sezone

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ja ne znam koji je problem sa ljudima, ali meni nije frka reći osobi NE ako pokuša kao parazit ubaciti se kod mene...većinu upisa na temi je zato jer ekipa ne zna reći ne
+1
__________________
This time next year, we'll be Millionaires

Zadnje uređivanje ellaria : 02.10.2016. at 11:19.
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 19:56   #2418
Splićanka, onaj koji će se uguziti kod nekoga preko ljeta...toj osobi je svejedno da li ima dijete ili ne, napraviti će isto, jer je to modus operandi.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 20:11   #2419
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Splićanka, onaj koji će se uguziti kod nekoga preko ljeta...toj osobi je svejedno da li ima dijete ili ne, napraviti će isto, jer je to modus operandi.
U pravu si.
Post PMS me dere. Pa hejtam više nego inaće.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 17:24   #2420
Ono kad ti se ljudi pozovu da bi isposjećivali druge prijatelje.
Ono kad ti na tvoj odgovor "a jedino ako ćeš sa mnom u krevet" kažu "ma nema problema".
Ono kad ti na "pun mi je raspored" kažu "ma nema veze neću ti ja smetat".
Ono kad se vadiš na cimere, pa kasnije pričaju da si škrt jer živiš s cimerima.
Ono kad ti naruče da ih upoznaš s nekim cool domaćim ljudima i onda poslije komentiraju da ne izgledaju kao što ljudi iz tog grada izgledaju u filmovima.
Ono kad štede na hotelima i hostelima, ali ne štede na npr. suvenirima tipa odjeća poznatih dizajnera iz tvog grada. :klap:
Ono kad ih treba dočekati, otpratiti, kupiti pokaz, karte, ulaznice i svaki dan osmišljati program s detaljnim uputama kako i kamo.
Ono kad bi dovodili cure, dečke i rodbinu koju nikad nisi vidio.

I ono kad sve to predstave kao da tebi čine veliku uslugu, jer si ti zasigurno jadan, usamljen i depresivan bez nekog tko ti hrče na kauču. Naravno najusamljeniji su koji žive u centru, a oni koji žive u predgrađu i nisu i njima se manje nudi ta humanitarna usluga.

(Ovo nisu samo moja iskustva nego od nas nekoliko koji smo se sad sjetili ove teme. )
epsoslav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.