Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 23:51   #2481
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Čestitam!

Vidim da si, očekivano, zadovoljan.
po prvi put imam prajm staklo,vecini od vas uobicajno, a ja se cudu ne mogu nacudit...
pozelih se okusat i u portretima..., staklo me jednostavno guuura u tom pravcu...

pitanje je samo koliko cu se moc odupirat. (lazem, citaj zelit odupirat!)
__________________
KLiKNi
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:20   #2482
Quote:
17+ kaže: Pogledaj post
po prvi put imam prajm staklo


Zapanjujuće, moram priznati. Ja odavno zaključio (i LR katalog to potvrdio) da zoomove koristim gotovo uvijek samo na najširem kraju, čak i telce, pa ono, čemu uopće tegliti veliko, teško čudo kad ne koristim 90% fičra.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:50   #2483
Panasonic Leica 12-60mm f/2.8-4.0 vs. Lumix G 12-60mm f/3.5-5.6
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:06   #2484
staro ali slatko. predviđam da će 2g nakon što to bude uobičajeno u mobitelima, isti feature doć i do fotića.

https://www.dpreview.com/news/939215...s-in-low-light
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:51   #2485
Kad pocnem citati komentare tamo samo se usekiram

Inace, ne znam jeste li vidjeli ovu stvarcicu al meni se svidja. Techart pro adapter. Pretvara svaki objektiv M mounta u autofokus objektiv na sony mirrorles foticima, a koliko vidim, autofokus je prihvatljive brzine. Takoder uz pomoc drugih adaptera mozete adaptirati puno mountova na m mount i s njima dobiti autofokus..

Ono kad mozes imat leicu 50mm 0.95 i autofokusira

Nebi se zalio na tako nesto i voigtlander 40mm 1.4..
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:41   #2486
link? pare? jer ako košta ko leica noctilux onda jebiga
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:58   #2487
https://www.bhphotovideo.com/c/produ...m_lens_to.html

Ovo mu je cijena u USA, a ima ga i na njemačkom ebayu, cijena 400 eura. Klik

http://www.amateurphotographer.co.uk...apter-review/4
https://phillipreeve.net/blog/review...focus-adapter/

Eo i video autofokusa:
https://www.youtube.com/watch?v=6pXbQNs6Y0Q

Kad se traži review adaptera treba obratiti pažnju na što noviji datum, jer stalno izlaze novi updateovi koji poboljšavaju AF.

Edit: ovo je video sa ver.3 i ver.4 softwarea, a sad je već i ver.5 vani koja je još bolja.
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:08   #2488
Prijelaz na mirrorless

Ovako, već duže vrijeme razmišljam kupiti novi aparat.
Do sada sam imao stari Canon 50D sa 17-55 i 10-22 objektivima.
Prelazio bih naravno na mirrorless (manje tijelo, lakše za prenositi i bolje video mogućnosti). 50D ne snima video bez eventualno MagicLanterna, ali i to je prekratko.
Namjena je amatersko/enthusiast snimanja videa sa putovanja i škljocanja fotografija (nešto veči naglasak na video)

Ono što sam gledao je Panasonic g80 - i sve mi je super na njemu (jedino bi volio da ima slowmotion veći - tipa 96fps ko GH4 ili 120 kao sony), pogotovo kit sa 14-140mm - ali to čudo košta oko 9500kn u HRV.
Ono što sam naišao i to me sad mući je Sony a6300 sa kit lensom za ispod 7000kn kao grey import. Ima neke minuse - nema IBIS, pregirajava se i kit lens mu nije u rangu Panasonicovog 14-140 (to bi mi bio all around lens), ali ima 120fps i nešto bolji low light (iako to nije presudno toliko, sudeći po komentarima nekih iskusnijih članova ovdje).

S tim da šta god kupio, volio bih iskoristiti stare objektive u vidu nekih adaptera (Metabones??).

Koja opcija bi bila bolja tj kojim putem krenuti. Ili postoji možda nešto treće?
Buđet cca 10000 +-1500
buby021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 10:42   #2489
15k je dosta novaca, evo prijedloga:

Imaš odlična Canon stakla, uzmi 80D. Novi senzor, odlične video mogućnosti, touch screen, odličan video AF, zakretni ekran.

Ostaje ti još 8000 za koje možeš dobiti neki dobar mirroless s kitom i dodatno neki sigma art prime f/2.8

Na kraju imaš:
1. Ozbiljan fotić s odličnim staklima.
2. Mirrolesa za putovanja i za džep zimske jakne.
3. Backup fotić 50D bez vrijednosti s kojim možeš slobodno okidat bez opterećenja da trošiš shutter.

Edit:
Sad sam skužio da to nije 10 do 15k nego 10k +/- 1k5.
Onda ova varijanta malo teže drži vodu, premalo ostaje za mirroless, samo oko 4k5.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.

Zadnje uređivanje fotoguru : 12.05.2017. at 10:48. Reason: Previd
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:06   #2490
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
15k je dosta novaca, evo prijedloga:

Imaš odlična Canon stakla, uzmi 80D. Novi senzor, odlične video mogućnosti, touch screen, odličan video AF, zakretni ekran.

Ostaje ti još 8000 za koje možeš dobiti neki dobar mirroless s kitom i dodatno neki sigma art prime f/2.8

Na kraju imaš:
1. Ozbiljan fotić s odličnim staklima.
2. Mirrolesa za putovanja i za džep zimske jakne.
3. Backup fotić 50D bez vrijednosti s kojim možeš slobodno okidat bez opterećenja da trošiš shutter.

Edit:
Sad sam skužio da to nije 10 do 15k nego 10k +/- 1k5.
Onda ova varijanta malo teže drži vodu, premalo ostaje za mirroless, samo oko 4k5.
Da, na žalost samo 10k
Sad kako si spomenuo 80D zagolicao si mi maštu. Bez obzira što je velik i težak (to sam htio izbjeći kupnjom mirrorlessa) došao bi u obzir da ima 4k. Ili bar MagicLantern za njega. Ipak ako dajem tolike novce htio bih da bude future proof.
Što sve više gledam, G80 mi se čini kao najbolji izbor. 4k, IBIS, manji i lakši od dslr, a opet dslr feeling koji mi se sviđa i kit lens koji mi pokriva sve fokalne duljine koje me zanimaju za putovanja -14-140. (To mi je za sada najveća prednost i nad Canonom i nad Sonyjem)

Jedino ovo za EFS Canon objektive. Ne znam da li mi je bolje kupiti samo Metabones Speedboster (kroz neko vrijeme, kad se financijski oporavim ) ili kupiti nativne Pana/Oly objektive 12-35 i 7-14.
buby021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:54   #2491
Ja pikiram isto G80 ali me koci sto ide sa 12-60 koji mi ne treba.
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 18:49   #2492
Quote:
buby021 kaže: Pogledaj post
...ili kupiti nativne Pana/Oly objektive 12-35 i 7-14.
ja imam pana 7-14 na m4/3 foticu, staklo je brutalno ostro i na najsirem kutu pri f4.
doduse mene video ne zanima, plus i ne kuzim se nesto u video, ali ne sumnjam da uparen s nekim pana tijelom rezultat ne bi bio spektakularan.
__________________
KLiKNi
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:55   #2493
Quote:
robee kaže: Pogledaj post
Ja pikiram isto G80 ali me koci sto ide sa 12-60 koji mi ne treba.
Razlika bez i s objektivom 12-60 je oko 400-500 kn ako se dobro sjecam, a te novce dobis zatvorenih ociju za taj objektiv.....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:08   #2494
Quote:
buby021 kaže: Pogledaj post
Da, na žalost samo 10k
Sad kako si spomenuo 80D zagolicao si mi maštu. Bez obzira što je velik i težak (to sam htio izbjeći kupnjom mirrorlessa) došao bi u obzir da ima 4k. Ili bar MagicLantern za njega. Ipak ako dajem tolike novce htio bih da bude future proof.
Što sve više gledam, G80 mi se čini kao najbolji izbor. 4k, IBIS, manji i lakši od dslr, a opet dslr feeling koji mi se sviđa i kit lens koji mi pokriva sve fokalne duljine koje me zanimaju za putovanja -14-140. (To mi je za sada najveća prednost i nad Canonom i nad Sonyjem)

Jedino ovo za EFS Canon objektive. Ne znam da li mi je bolje kupiti samo Metabones Speedboster (kroz neko vrijeme, kad se financijski oporavim ) ili kupiti nativne Pana/Oly objektive 12-35 i 7-14.
Imam g80 s objektivom 14-140, nazalost nisam imao puno vremena za fotkanje ali ono malo sto jesam fotic je stvarno dobro odradio. Najvise od svega mi se dopalo to sto se izuzetno lagano "šarafi" zbog puno fizckih gumbica i kotacica. Isto sam se dvoumio izmedju 80d i g80. Ne mogu reci da sam sigurno bolje odabrao ali ako zelis bolji lowlight fotic onda mozda canon, a ako puno putujes onda ipak pana. Pana korektno obavlja lowlight sitacije ali u usporedbi s canonom je ipak slabiji. Nadam se da sam barem malo pomogao, a ako imas pitanja u vezi g80 slobodno pitaj.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:09   #2495
Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Razlika bez i s objektivom 12-60 je oko 400-500 kn ako se dobro sjecam, a te novce dobis zatvorenih ociju za taj objektiv.....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk


Evo ja prvi dajem
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:38   #2496
Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Imam g80 s objektivom 14-140, nazalost nisam imao puno vremena za fotkanje ali ono malo sto jesam fotic je stvarno dobro odradio. Najvise od svega mi se dopalo to sto se izuzetno lagano "šarafi" zbog puno fizckih gumbica i kotacica. Isto sam se dvoumio izmedju 80d i g80. Ne mogu reci da sam sigurno bolje odabrao ali ako zelis bolji lowlight fotic onda mozda canon, a ako puno putujes onda ipak pana. Pana korektno obavlja lowlight sitacije ali u usporedbi s canonom je ipak slabiji. Nadam se da sam barem malo pomogao, a ako imas pitanja u vezi g80 slobodno pitaj.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Daj link za flickr ako si sto stavio da vidimo kak to izgleda sa G8 14-140
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:47   #2497
Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Imam g80 s objektivom 14-140, nazalost nisam imao puno vremena za fotkanje ali ono malo sto jesam fotic je stvarno dobro odradio. Najvise od svega mi se dopalo to sto se izuzetno lagano "šarafi" zbog puno fizckih gumbica i kotacica. Isto sam se dvoumio izmedju 80d i g80. Ne mogu reci da sam sigurno bolje odabrao ali ako zelis bolji lowlight fotic onda mozda canon, a ako puno putujes onda ipak pana. Pana korektno obavlja lowlight sitacije ali u usporedbi s canonom je ipak slabiji. Nadam se da sam barem malo pomogao, a ako imas pitanja u vezi g80 slobodno pitaj.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ipak nekako mislim da je Pana bolja opcija za mene.
Imam pitanje, di si i kada uzimao g80. Tipa SanctaDomenica ga tek na stock dobiva kroz 2tj (a i skup(lj)i su). I kolko te je izašao sa 14-140 (naravno, ako smijem pitati)
Razlika sa 14-140 i 12-60 je nekih 2000kn. Koliko je extra focal lenght worth?

I dal si koristio onaj "hack" za snimanje u 60fps@1080?
buby021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:54   #2498
Ja sam uzeo ovu opciju i mogu ti reći da sam puno zadovoljniji sa 35-100 objektivom. Možeš izvući lijepe bokeh slike. I 12-32 je ok, a za video odličan. Oba imaju stabilizaciju koja se uparuje sa body
https://geizhals.at/panasonic-lumix-...-a1420451.html
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:36   #2499
Quote:
robee kaže: Pogledaj post
Daj link za flickr ako si sto stavio da vidimo kak to izgleda sa G8 14-140
Nemam nista reprezentativno za pokazati ali imas hrpu fotki na flickr-u snimljenu s takvim objektivom....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:46   #2500
Quote:
buby021 kaže: Pogledaj post
Ipak nekako mislim da je Pana bolja opcija za mene.
Imam pitanje, di si i kada uzimao g80. Tipa SanctaDomenica ga tek na stock dobiva kroz 2tj (a i skup(lj)i su). I kolko te je izašao sa 14-140 (naravno, ako smijem pitati)
Razlika sa 14-140 i 12-60 je nekih 2000kn. Koliko je extra focal lenght worth?

I dal si koristio onaj "hack" za snimanje u 60fps@1080?
Uzeo sam ga u kodak centru (anigota na webu) u Praškoj u zg 8.3.2017. Kit je za virmansko placanje (jednokratno) s 10% popusta kostao 9449kn. Sto se samog objektiva tice osim sto ima najveci raspon zooma negdje je pri vrhu po kvaliteti medju pana kitovima. Za video jos nisam ulovio vremena, ali bi on trebao biti jedna od jacih strana g80. Ako ce ti sluziti uglavnom za putovanja mislim da ti pored ovog objektiva dugo nece nista drugo trebati.....ali to opet ovisi o fotografskom apetitu
Naravno da sam htio uzeti 12 60 kit ali nije ga bilo u tom momentu u hr pa sam uzeo ovaj. Da li vrijedi dodatnih 2000kn.....pa mislim da vrijedi jer se ovakav objektiv novi prodaje za oko 500€.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.